2021-07-28   19:15:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Speedo Swim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag

Document
Resultat
Speedo Swim 2020
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 7, 200m Ryggsim Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.62 2:13.85
Entry time: 2:12.37 (+1.48)
50m: 31.14
100m: 1:04.56
(33.42)
150m: 1:39.21
(34.65)
200m: 2:13.85
(34.64)
2 Alice Persson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.63 2:16.72 +2.87
Entry time: 2:17.89 (-1.17)
50m: 32.71
100m: 1:07.37
(34.66)
150m: 1:42.40
(35.03)
200m: 2:16.72
(34.32)
3 Alicia Johansson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.77 2:22.64 +8.79
Entry time: 2:20.01 (+2.63)
50m: 33.25
100m: 1:09.81
(36.56)
150m: 1:46.59
(36.78)
200m: 2:22.64
(36.05)
4 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.64 2:23.48 +9.63
Entry time: 2:21.87 (+1.61)
50m: 33.60
100m: 1:09.71
(36.11)
150m: 1:46.70
(36.99)
200m: 2:23.48
(36.78)
5 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg +0.76 2:24.29 +10.44
Entry time: 2:22.35 (+1.94)
50m: 33.59
100m: 1:10.13
(36.54)
150m: 1:47.80
(37.67)
200m: 2:24.29
(36.49)
6 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap +0.59 2:26.03 +12.18
Entry time: 2:25.90 (+0.13)
50m: 34.15
100m: 1:11.04
(36.89)
150m: 1:48.04
(37.00)
200m: 2:26.03
(37.99)
7 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg +0.77 2:28.90 +15.05
Entry time: 2:33.45 (-4.55)
50m: 35.61
100m: 1:13.55
(37.94)
150m: 1:51.48
(37.93)
200m: 2:28.90
(37.42)
8 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim +0.64 2:30.46 +16.61
Entry time: 2:37.43 (-6.97)
50m: 34.06
100m: 1:11.17
(37.11)
150m: 1:50.67
(39.50)
200m: 2:30.46
(39.79)
9 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 +0.65 2:31.78 +17.93
Entry time: 2:38.69 (-6.91)
50m: 35.20
100m: 1:14.12
(38.92)
150m: 1:53.60
(39.48)
200m: 2:31.78
(38.18)
10 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.80 2:31.98 +18.13
Entry time: 2:34.77 (-2.79)
50m: 35.40
100m: 1:13.47
(38.07)
150m: 1:52.51
(39.04)
200m: 2:31.98
(39.47)
11 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.64 2:32.17 +18.32
Entry time: 2:28.86 (+3.31)
50m: 34.54
100m: 1:12.73
(38.19)
150m: 1:52.25
(39.52)
200m: 2:32.17
(39.92)
12 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim +0.69 2:33.77 +19.92
Entry time: 2:36.04 (-2.27)
50m: 34.46
100m: 1:13.56
(39.10)
150m: 1:54.25
(40.69)
200m: 2:33.77
(39.52)
13 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.68 2:35.49 +21.64
Entry time: 2:39.83 (-4.34)
50m: 37.32
100m: 1:16.51
(39.19)
150m: 1:56.21
(39.70)
200m: 2:35.49
(39.28)
14 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.77 2:37.37 +23.52
Entry time: 2:36.91 (+0.46)
50m: 36.69
100m: 1:16.93
(40.24)
150m: 1:57.90
(40.97)
200m: 2:37.37
(39.47)
15 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.77 2:38.14 +24.29
Entry time: 2:35.45 (+2.69)
50m: 36.68
100m: 1:16.48
(39.80)
150m: 1:57.84
(41.36)
200m: 2:38.14
(40.30)
16 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg +0.71 2:38.59 +24.74
Entry time: 2:36.95 (+1.64)
50m: 35.12
100m: 1:14.60
(39.48)
150m: 1:56.60
(42.00)
200m: 2:38.59
(41.99)
17 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 +0.66 2:39.80 +25.95
Entry time: 2:35.01 (+4.79)
50m: 36.43
100m: 1:16.77
(40.34)
150m: 1:58.30
(41.53)
200m: 2:39.80
(41.50)
18 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.66 2:46.10 +32.25
Entry time: 2:39.72 (+6.38)
50m: 38.14
100m: 1:20.04
(41.90)
150m: 2:03.47
(43.43)
200m: 2:46.10
(42.63)
- Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.68 DSQ
- Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.47 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 12:20:33
2020-09-19 12:20:36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner