2022-12-05   09:59:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 1, 200m Frisim Damer Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening +0.51 2:15.43
50m: 32.00
100m: 1:05.89
(33.89)
150m: 1:40.92
(35.03)
200m: 2:15.43
(34.51)
2 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.60 2:16.13 +0.70
50m: 31.10
100m: 1:05.18
(34.08)
150m: 1:40.63
(35.45)
200m: 2:16.13
(35.50)
3 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.64 2:16.57 +1.14
50m: 31.65
100m: 1:06.75
(35.10)
150m: 1:42.09
(35.34)
200m: 2:16.57
(34.48)
4 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.76 2:17.06 +1.63
50m: 30.89
100m: 1:04.67
(33.78)
150m: 1:40.53
(35.86)
200m: 2:17.06
(36.53)
5 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.72 2:17.59 +2.16
50m: 31.33
100m: 1:06.66
(35.33)
150m: 1:42.74
(36.08)
200m: 2:17.59
(34.85)
6 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 2:19.05 +3.62
50m: 31.48
100m: 1:06.24
(34.76)
150m: 1:42.05
(35.81)
200m: 2:19.05
(37.00)
7 Hedda Sköld 2002 Wisby Simsällskap +0.75 2:26.37 +10.94
50m: 33.33
100m: 1:10.52
(37.19)
150m: 1:48.71
(38.19)
200m: 2:26.37
(37.66)
8 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:26.83 +11.40
50m: 33.02
100m: 1:09.78
(36.76)
150m: 1:47.77
(37.99)
200m: 2:26.83
(39.06)
9 Linnea Nordström 2002 Simklubben Neptun -.-- 3:07.11 +51.68 S8
50m: 40.70
100m: 1:28.15
(47.45)
150m: 2:18.62
(50.47)
200m: 3:07.11
(48.49)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 2:09.94
50m: 29.47
100m: 1:02.04
(32.57)
150m: 1:36.09
(34.05)
200m: 2:09.94
(33.85)
2 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:12.86 +2.92
50m: 30.93
100m: 1:04.96
(34.03)
150m: 1:39.42
(34.46)
200m: 2:12.86
(33.44)
3 Elin Grähs 2004 Simklubben Neptun +0.84 2:17.51 +7.57
50m: 30.68
100m: 1:05.56
(34.88)
150m: 1:41.74
(36.18)
200m: 2:17.51
(35.77)
4 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:19.39 +9.45
50m: 32.40
100m: 1:07.60
(35.20)
150m: 1:43.05
(35.45)
200m: 2:19.39
(36.34)
5 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.59 2:21.85 +11.91
50m: 31.81
100m: 1:07.72
(35.91)
150m: 1:45.42
(37.70)
200m: 2:21.85
(36.43)
6 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun +0.59 2:22.62 +12.68
50m: 32.79
100m: 1:08.82
(36.03)
150m: 1:45.89
(37.07)
200m: 2:22.62
(36.73)
7 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.88 2:27.80 +17.86
50m: 33.01
100m: 1:10.11
(37.10)
150m: 1:48.88
(38.77)
200m: 2:27.80
(38.92)
8 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.72 2:27.90 +17.96
50m: 33.51
100m: 1:10.66
(37.15)
150m: 1:49.06
(38.40)
200m: 2:27.90
(38.84)
9 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap -.-- 2:29.48 +19.54
50m: 32.37
100m: 1:10.54
(38.17)
150m: 1:50.59
(40.05)
200m: 2:29.48
(38.89)
10 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.82 2:29.51 +19.57
50m: 33.29
100m: 1:10.88
(37.59)
150m: 1:50.28
(39.40)
200m: 2:29.51
(39.23)
11 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.72 2:30.83 +20.89
50m: 33.78
100m: 1:12.62
(38.84)
150m: 1:52.02
(39.40)
200m: 2:30.83
(38.81)
12 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.87 2:37.07 +27.13
50m: 34.72
100m: 1:14.88
(40.16)
150m: 1:56.66
(41.78)
200m: 2:37.07
(40.41)
13 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.62 2:47.51 +37.57
50m: 34.89
100m: 1:16.03
(41.14)
150m: 2:01.64
(45.61)
200m: 2:47.51
(45.87)
14 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.52 2:49.11 +39.17
50m: 35.07
100m: 1:17.69
(42.62)
150m: 2:04.28
(46.59)
200m: 2:49.11
(44.83)
15 Leona Arganti 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 2:58.99 +49.05
50m: 40.92
100m: 1:24.83
(43.91)
150m: 2:11.78
(46.95)
200m: 2:58.99
(47.21)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.76 2:13.39
50m: 31.48
100m: 1:05.79
(34.31)
150m: 1:40.09
(34.30)
200m: 2:13.39
(33.30)
2 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.91 2:16.73 +3.34
50m: 31.19
100m: 1:06.61
(35.42)
150m: 1:41.82
(35.21)
200m: 2:16.73
(34.91)
3 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap +0.58 2:16.77 +3.38
50m: 31.53
100m: 1:06.72
(35.19)
150m: 1:42.14
(35.42)
200m: 2:16.77
(34.63)
4 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.79 2:18.90 +5.51
50m: 32.54
100m: 1:07.59
(35.05)
150m: 1:43.23
(35.64)
200m: 2:18.90
(35.67)
5 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.77 2:19.86 +6.47
50m: 31.82
100m: 1:07.02
(35.20)
150m: 1:43.41
(36.39)
200m: 2:19.86
(36.45)
6 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:20.76 +7.37
50m: 31.12
100m: 1:06.89
(35.77)
150m: 1:43.90
(37.01)
200m: 2:20.76
(36.86)
7 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:23.97 +10.58
50m: 32.24
100m: 1:07.45
(35.21)
150m: 1:45.12
(37.67)
200m: 2:23.97
(38.85)
8 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 2:24.27 +10.88
50m: 33.05
100m: 1:09.83
(36.78)
150m: 1:47.78
(37.95)
200m: 2:24.27
(36.49)
9 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.75 2:24.38 +10.99
50m: 32.08
100m: 1:08.03
(35.95)
150m: 1:46.18
(38.15)
200m: 2:24.38
(38.20)
10 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.73 2:24.43 +11.04
50m: 32.17
100m: 1:08.01
(35.84)
150m: 1:46.16
(38.15)
200m: 2:24.43
(38.27)
11 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.80 2:25.20 +11.81
50m: 31.82
100m: 1:08.22
(36.40)
150m: 1:46.81
(38.59)
200m: 2:25.20
(38.39)
12 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.53 2:26.37 +12.98
50m: 31.65
100m: 1:08.39
(36.74)
150m: 1:46.81
(38.42)
200m: 2:26.37
(39.56)
13 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF -.-- 2:28.58 +15.19
50m: 33.87
100m: 1:12.49
(38.62)
150m: 1:51.33
(38.84)
200m: 2:28.58
(37.25)
14 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 2:29.47 +16.08
50m: 33.50
100m: 1:11.81
(38.31)
150m: 1:51.88
(40.07)
200m: 2:29.47
(37.59)
15 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap -.-- 2:33.11 +19.72
50m: 34.11
100m: 1:13.26
(39.15)
150m: 1:54.35
(41.09)
200m: 2:33.11
(38.76)
16 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.73 2:39.43 +26.04
50m: 35.33
100m: 1:16.48
(41.15)
150m: 1:59.06
(42.58)
200m: 2:39.43
(40.37)
17 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.75 2:44.16 +30.77
50m: 36.46
100m: 1:18.23
(41.77)
150m: 2:02.41
(44.18)
200m: 2:44.16
(41.75)
18 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening +0.80 2:53.39 +40.00
50m: 37.82
100m: 1:21.74
(43.92)
150m: 2:07.69
(45.95)
200m: 2:53.39
(45.70)
19 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening +0.66 3:05.55 +52.16
50m: 38.52
100m: 1:24.27
(45.75)
150m: 2:14.49
(50.22)
200m: 3:05.55
(51.06)
- Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.47 DSQ
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.73 2:20.92
50m: 31.42
100m: 1:06.73
(35.31)
150m: 1:43.38
(36.65)
200m: 2:20.92
(37.54)
2 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.54 2:23.94 +3.02
50m: 33.04
100m: 1:09.63
(36.59)
150m: 1:47.64
(38.01)
200m: 2:23.94
(36.30)
3 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 2:24.43 +3.51
50m: 33.03
100m: 1:09.12
(36.09)
150m: 1:46.68
(37.56)
200m: 2:24.43
(37.75)
4 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 2:25.29 +4.37
50m: 33.12
100m: 1:10.09
(36.97)
150m: 1:47.70
(37.61)
200m: 2:25.29
(37.59)
5 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.57 2:25.50 +4.58
50m: 32.03
100m: 1:08.59
(36.56)
150m: 1:47.41
(38.82)
200m: 2:25.50
(38.09)
6 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.70 2:26.44 +5.52
50m: 34.42
100m: 1:11.86
(37.44)
150m: 1:49.45
(37.59)
200m: 2:26.44
(36.99)
7 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun +0.69 2:27.68 +6.76
50m: 33.26
100m: 1:11.33
(38.07)
150m: 1:50.31
(38.98)
200m: 2:27.68
(37.37)
8 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.72 2:27.72 +6.80
50m: 32.27
100m: 1:09.47
(37.20)
150m: 1:48.74
(39.27)
200m: 2:27.72
(38.98)
9 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.52 2:28.14 +7.22
50m: 33.65
100m: 1:11.23
(37.58)
150m: 1:50.01
(38.78)
200m: 2:28.14
(38.13)
10 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.86 2:28.68 +7.76
50m: 32.28
100m: 1:09.34
(37.06)
150m: 1:48.53
(39.19)
200m: 2:28.68
(40.15)
11 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun +0.63 2:29.96 +9.04
50m: 33.41
100m: 1:11.28
(37.87)
150m: 1:51.42
(40.14)
200m: 2:29.96
(38.54)
12 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 2:30.41 +9.49
50m: 32.83
100m: 1:11.46
(38.63)
150m: 1:51.66
(40.20)
200m: 2:30.41
(38.75)
13 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.73 2:30.55 +9.63
50m: 33.11
100m: 1:11.26
(38.15)
150m: 1:51.35
(40.09)
200m: 2:30.55
(39.20)
14 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.83 2:32.28 +11.36
50m: 33.40
100m: 1:12.77
(39.37)
150m: 1:54.19
(41.42)
200m: 2:32.28
(38.09)
15 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.59 2:32.37 +11.45
50m: 32.26
100m: 1:10.73
(38.47)
150m: 1:51.71
(40.98)
200m: 2:32.37
(40.66)
16 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.94 2:34.34 +13.42
50m: 34.79
100m: 1:13.82
(39.03)
150m: 1:54.34
(40.52)
200m: 2:34.34
(40.00)
17 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.80 2:34.44 +13.52
50m: 33.42
100m: 1:12.17
(38.75)
150m: 1:53.60
(41.43)
200m: 2:34.44
(40.84)
18 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.77 2:35.26 +14.34
50m: 33.95
100m: 1:13.12
(39.17)
150m: 1:54.34
(41.22)
200m: 2:35.26
(40.92)
19 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.78 2:36.61 +15.69
50m: 35.10
100m: 1:15.88
(40.78)
150m: 1:57.81
(41.93)
200m: 2:36.61
(38.80)
20 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun -.-- 2:38.32 +17.40
50m: 35.98
100m: 1:16.27
(40.29)
150m: 1:57.61
(41.34)
200m: 2:38.32
(40.71)
21 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.60 2:38.63 +17.71
50m: 35.16
100m: 1:14.88
(39.72)
150m: 1:57.04
(42.16)
200m: 2:38.63
(41.59)
22 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.85 2:40.35 +19.43
50m: 35.66
100m: 1:16.26
(40.60)
150m: 1:58.01
(41.75)
200m: 2:40.35
(42.34)
23 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 2:45.57 +24.65
50m: 34.65
100m: 1:17.56
(42.91)
150m: 2:02.55
(44.99)
200m: 2:45.57
(43.02)
24 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 2:49.02 +28.10
50m: 36.95
100m: 1:20.04
(43.09)
150m: 2:06.14
(46.10)
200m: 2:49.02
(42.88)
25 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:52.90 +31.98
50m: 36.75
100m: 1:20.33
(43.58)
150m: 2:07.96
(47.63)
200m: 2:52.90
(44.94)
26 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening +0.82 2:56.24 +35.32
50m: 37.77
100m: 1:22.28
(44.51)
150m: 2:09.76
(47.48)
200m: 2:56.24
(46.48)
27 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.89 2:58.32 +37.40
50m: 39.50
100m: 1:25.04
(45.54)
150m: 2:13.23
(48.19)
200m: 2:58.32
(45.09)
- Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.87 DNF
- Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
Event 1, 200m Frisim Damer Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:22.26
50m: 31.80
100m: 1:07.71
(35.91)
150m: 1:45.00
(37.29)
200m: 2:22.26
(37.26)
2 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun -.-- 2:22.28 +0.02
50m: 33.89
100m: 1:09.51
(35.62)
150m: 1:45.56
(36.05)
200m: 2:22.28
(36.72)
3 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.73 2:28.27 +6.01
50m: 33.34
100m: 1:11.42
(38.08)
150m: 1:50.63
(39.21)
200m: 2:28.27
(37.64)
4 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.50 2:28.69 +6.43
50m: 33.29
100m: 1:11.51
(38.22)
150m: 1:52.16
(40.65)
200m: 2:28.69
(36.53)
5 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.78 2:29.22 +6.96
50m: 33.31
100m: 1:10.93
(37.62)
150m: 1:49.86
(38.93)
200m: 2:29.22
(39.36)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.52 2:30.19 +7.93
50m: 34.15
100m: 1:12.81
(38.66)
150m: 1:52.59
(39.78)
200m: 2:30.19
(37.60)
7 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:30.71 +8.45
50m: 34.38
100m: 1:13.10
(38.72)
150m: 1:52.11
(39.01)
200m: 2:30.71
(38.60)
8 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:31.00 +8.74
50m: 33.57
100m: 1:10.81
(37.24)
150m: 1:51.16
(40.35)
200m: 2:31.00
(39.84)
9 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.79 2:32.15 +9.89
50m: 33.58
100m: 1:12.02
(38.44)
150m: 1:52.64
(40.62)
200m: 2:32.15
(39.51)
10 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.63 2:33.83 +11.57
50m: 35.41
100m: 1:15.09
(39.68)
150m: 1:55.59
(40.50)
200m: 2:33.83
(38.24)
11 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.76 2:35.89 +13.63
50m: 33.88
100m: 1:13.86
(39.98)
150m: 1:54.87
(41.01)
200m: 2:35.89
(41.02)
12 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 2:36.97 +14.71
50m: 36.00
100m: 1:15.31
(39.31)
150m: 1:56.08
(40.77)
200m: 2:36.97
(40.89)
13 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:39.87 +17.61
50m: 34.99
100m: 1:15.35
(40.36)
150m: 1:58.86
(43.51)
200m: 2:39.87
(41.01)
14 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:40.17 +17.91
50m: 36.00
100m: 1:16.78
(40.78)
150m: 1:59.49
(42.71)
200m: 2:40.17
(40.68)
15 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun -.-- 2:40.45 +18.19
50m: 36.28
100m: 1:17.47
(41.19)
150m: 2:00.24
(42.77)
200m: 2:40.45
(40.21)
16 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 2:41.71 +19.45
50m: 35.04
100m: 1:16.66
(41.62)
150m: 1:59.87
(43.21)
200m: 2:41.71
(41.84)
17 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:44.14 +21.88
50m: 37.01
100m: 1:19.85
(42.84)
150m: 2:03.65
(43.80)
200m: 2:44.14
(40.49)
18 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.82 2:44.29 +22.03
50m: 36.54
100m: 1:18.17
(41.63)
150m: 2:01.80
(43.63)
200m: 2:44.29
(42.49)
19 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 2:45.61 +23.35
50m: 36.42
100m: 1:17.68
(41.26)
150m: 2:02.27
(44.59)
200m: 2:45.61
(43.34)
20 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.53 2:50.30 +28.04
50m: 37.85
100m: 1:21.70
(43.85)
150m: 2:06.72
(45.02)
200m: 2:50.30
(43.58)
21 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:50.83 +28.57
50m: 37.70
100m: 1:22.28
(44.58)
150m: 2:07.36
(45.08)
200m: 2:50.83
(43.47)
22 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.84 2:51.99 +29.73
50m: 36.43
100m: 1:19.45
(43.02)
150m: 2:06.64
(47.19)
200m: 2:51.99
(45.35)
23 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.82 2:52.48 +30.22
50m: 38.60
100m: 1:22.74
(44.14)
150m: 2:08.46
(45.72)
200m: 2:52.48
(44.02)
24 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.55 2:53.54 +31.28
50m: 38.19
100m: 1:22.07
(43.88)
150m: 2:08.36
(46.29)
200m: 2:53.54
(45.18)
25 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.74 2:55.11 +32.85
50m: 37.29
100m: 1:21.84
(44.55)
150m: 2:08.44
(46.60)
200m: 2:55.11
(46.67)
26 Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening +0.89 3:10.94 +48.68
50m: 39.89
100m: 1:27.04
(47.15)
150m: 2:18.55
(51.51)
200m: 3:10.94
(52.39)
27 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening -.-- 3:12.62 +50.36
50m: 40.60
100m: 1:27.81
(47.21)
150m: 2:19.71
(51.90)
200m: 3:12.62
(52.91)
Event official at: 2020-01-25 09:47:12
2020-01-25 09:50:37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap
Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.47 59.23
50m: 27.72
100m: 59.23
(31.51)
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.66 59.55 +0.32
50m: 27.88
100m: 59.55
(31.67)
3 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 1:00.25 +1.02
50m: 27.80
100m: 1:00.25
(32.45)
4 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:02.88 +3.65
50m: 28.40
100m: 1:02.88
(34.48)
5 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.61 1:03.33 +4.10
50m: 29.32
100m: 1:03.33
(34.01)
6 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.69 1:03.79 +4.56
50m: 30.37
100m: 1:03.79
(33.42)
7 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.75 1:05.43 +6.20
50m: 30.60
100m: 1:05.43
(34.83)
8 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:09.71 +10.48
50m: 31.97
100m: 1:09.71
(37.74)
9 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.70 1:12.13 +12.90
50m: 33.50
100m: 1:12.13
(38.63)
10 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 1:12.87 +13.64
50m: 33.95
100m: 1:12.87
(38.92)
11 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 1:17.02 +17.79
50m: 34.79
100m: 1:17.02
(42.23)
- Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.62 DSQ
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.66 1:02.17
50m: 28.84
100m: 1:02.17
(33.33)
2 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.65 1:03.36 +1.19
50m: 29.09
100m: 1:03.36
(34.27)
3 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.72 1:04.78 +2.61
50m: 29.96
100m: 1:04.78
(34.82)
4 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.65 1:07.67 +5.50
50m: 31.00
100m: 1:07.67
(36.67)
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 1:03.25
50m: 29.06
100m: 1:03.25
(34.19)
2 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.48 1:04.77 +1.52
50m: 30.35
100m: 1:04.77
(34.42)
3 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.52 1:05.72 +2.47
50m: 30.51
100m: 1:05.72
(35.21)
4 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.68 1:06.15 +2.90
50m: 31.17
100m: 1:06.15
(34.98)
5 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.83 1:06.64 +3.39
50m: 30.62
100m: 1:06.64
(36.02)
6 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.64 1:07.87 +4.62
50m: 31.34
100m: 1:07.87
(36.53)
7 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:08.49 +5.24
50m: 32.11
100m: 1:08.49
(36.38)
8 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.76 1:08.72 +5.47
50m: 30.23
100m: 1:08.72
(38.49)
9 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:09.77 +6.52
50m: 31.49
100m: 1:09.77
(38.28)
10 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:09.87 +6.62
50m: 31.71
100m: 1:09.87
(38.16)
11 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:10.01 +6.76
50m: 31.68
100m: 1:10.01
(38.33)
12 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.75 1:10.80 +7.55
50m: 32.89
100m: 1:10.80
(37.91)
13 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.56 1:11.71 +8.46
50m: 32.57
100m: 1:11.71
(39.14)
14 Max Ringbom 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 1:18.09 +14.84
50m: 35.67
100m: 1:18.09
(42.42)
15 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 1:19.18 +15.93
50m: 34.29
100m: 1:19.18
(44.89)
16 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 1:21.65 +18.40
50m: 36.22
100m: 1:21.65
(45.43)
17 Joakim Johansson 2005 Södertälje Simsällskap +0.51 1:25.04 +21.79
50m: 39.13
100m: 1:25.04
(45.91)
18 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.50 1:26.72 +23.47
50m: 38.03
100m: 1:26.72
(48.69)
19 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.80 1:34.21 +30.96
50m: 41.62
100m: 1:34.21
(52.59)
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.67 1:06.85
50m: 30.57
100m: 1:06.85
(36.28)
2 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 1:10.16 +3.31
50m: 31.99
100m: 1:10.16
(38.17)
3 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.54 1:12.18 +5.33
50m: 33.21
100m: 1:12.18
(38.97)
4 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.68 1:17.04 +10.19
50m: 34.64
100m: 1:17.04
(42.40)
5 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:18.92 +12.07
50m: 35.94
100m: 1:18.92
(42.98)
6 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 1:19.10 +12.25
50m: 35.34
100m: 1:19.10
(43.76)
7 Leo Näreskog 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 1:21.04 +14.19
50m: 36.73
100m: 1:21.04
(44.31)
8 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 1:23.70 +16.85
50m: 38.81
100m: 1:23.70
(44.89)
9 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:24.38 +17.53
50m: 38.94
100m: 1:24.38
(45.44)
10 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:26.44 +19.59
50m: 38.30
100m: 1:26.44
(48.14)
11 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening +0.61 1:31.05 +24.20
50m: 38.39
100m: 1:31.05
(52.66)
- Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening -.-- DSQ
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap +0.54 1:08.30
50m: 31.41
100m: 1:08.30
(36.89)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.57 1:10.70 +2.40
50m: 32.75
100m: 1:10.70
(37.95)
3 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.89 1:21.56 +13.26
50m: 37.13
100m: 1:21.56
(44.43)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:22.30 +14.00
50m: 38.14
100m: 1:22.30
(44.16)
5 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.45 1:25.22 +16.92
50m: 39.35
100m: 1:25.22
(45.87)
6 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:26.03 +17.73
50m: 40.15
100m: 1:26.03
(45.88)
7 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.69 1:32.29 +23.99
50m: 39.32
100m: 1:32.29
(52.97)
8 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.52 1:34.41 +26.11
50m: 40.15
100m: 1:34.41
(54.26)
- Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
2020-01-25 10:02:06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap
Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 3, 100m Bröstsim Damer Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.63 1:15.04
50m: 35.97
100m: 1:15.04
(39.07)
2 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.73 1:18.64 +3.60
50m: 36.39
100m: 1:18.64
(42.25)
3 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening +0.71 1:19.02 +3.98
50m: 37.83
100m: 1:19.02
(41.19)
3 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun +0.75 1:19.02 +3.98
50m: 37.25
100m: 1:19.02
(41.77)
5 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:19.40 +4.36
50m: 36.93
100m: 1:19.40
(42.47)
6 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:22.87 +7.83
50m: 38.49
100m: 1:22.87
(44.38)
7 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.83 1:25.88 +10.84
50m: 40.81
100m: 1:25.88
(45.07)
8 Laura Somers 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 1:33.08 +18.04
50m: 44.18
100m: 1:33.08
(48.90)
Event official at: 2020-01-25 10:23:36
Event 3, 100m Bröstsim Damer Klass B  - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:18.68
50m: 36.80
100m: 1:18.68
(41.88)
2 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.60 1:21.14 +2.46
50m: 37.57
100m: 1:21.14
(43.57)
3 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun +0.76 1:21.90 +3.22
50m: 38.61
100m: 1:21.90
(43.29)
4 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.61 1:24.63 +5.95
50m: 39.83
100m: 1:24.63
(44.80)
5 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.56 1:25.09 +6.41
50m: 40.18
100m: 1:25.09
(44.91)
6 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.82 1:26.82 +8.14
50m: 39.83
100m: 1:26.82
(46.99)
7 Oliwia Lange 2004 Södertörns Simsällskap +0.72 1:27.21 +8.53
50m: 41.66
100m: 1:27.21
(45.55)
8 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.52 1:32.75 +14.07
50m: 42.96
100m: 1:32.75
(49.79)
Event official at: 2020-01-25 10:23:36
Event 3, 100m Bröstsim Damer Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.54 1:17.73
50m: 36.54
100m: 1:17.73
(41.19)
2 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:18.85 +1.12
50m: 36.70
100m: 1:18.85
(42.15)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.95 1:22.55 +4.82
50m: 38.71
100m: 1:22.55
(43.84)
4 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap +0.76 1:22.89 +5.16
50m: 39.82
100m: 1:22.89
(43.07)
5 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun -.-- 1:25.09 +7.36
50m: 40.33
100m: 1:25.09
(44.76)
6 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:25.54 +7.81
50m: 40.40
100m: 1:25.54
(45.14)
7 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap +0.71 1:25.67 +7.94
50m: 39.90
100m: 1:25.67
(45.77)
8 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:25.71 +7.98
50m: 39.46
100m: 1:25.71
(46.25)
9 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.64 1:26.35 +8.62
50m: 40.18
100m: 1:26.35
(46.17)
10 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.59 1:28.05 +10.32
50m: 42.25
100m: 1:28.05
(45.80)
11 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.19 +10.46
50m: 41.39
100m: 1:28.19
(46.80)
12 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:29.11 +11.38
50m: 42.51
100m: 1:29.11
(46.60)
13 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun +0.85 1:29.51 +11.78
50m: 41.26
100m: 1:29.51
(48.25)
14 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 1:30.64 +12.91
50m: 42.14
100m: 1:30.64
(48.50)
15 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.72 1:33.41 +15.68
50m: 42.98
100m: 1:33.41
(50.43)
16 Tara Srikkanth 2005 Södertörns Simsällskap +0.58 1:33.45 +15.72
50m: 42.86
100m: 1:33.45
(50.59)
17 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:33.62 +15.89
50m: 43.25
100m: 1:33.62
(50.37)
18 Alexandra Silverryd 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:34.29 +16.56
50m: 43.68
100m: 1:34.29
(50.61)
19 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening +0.72 1:34.69 +16.96
50m: 44.72
100m: 1:34.69
(49.97)
20 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.88 1:37.28 +19.55
50m: 45.69
100m: 1:37.28
(51.59)
21 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun -.-- 1:45.86 +28.13 SB6
50m: 46.40
100m: 1:45.86
(59.46)
- Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 10:23:36
Event 3, 100m Bröstsim Damer Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap -.-- 1:15.37
50m: 35.95
100m: 1:15.37
(39.42)
2 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.79 1:17.09 +1.72
50m: 36.36
100m: 1:17.09
(40.73)
3 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap -.-- 1:19.90 +4.53
50m: 37.55
100m: 1:19.90
(42.35)
4 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.66 1:20.49 +5.12
50m: 37.31
100m: 1:20.49
(43.18)
5 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.78 1:25.45 +10.08
50m: 39.90
100m: 1:25.45
(45.55)
6 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.75 1:25.52 +10.15
50m: 39.76
100m: 1:25.52
(45.76)
7 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.81 1:26.71 +11.34
50m: 41.04
100m: 1:26.71
(45.67)
8 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.75 1:26.80 +11.43
50m: 40.57
100m: 1:26.80
(46.23)
9 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:29.54 +14.17
50m: 42.30
100m: 1:29.54
(47.24)
10 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 1:30.37 +15.00
50m: 42.10
100m: 1:30.37
(48.27)
11 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.69 1:30.48 +15.11
50m: 42.03
100m: 1:30.48
(48.45)
12 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.85 1:31.03 +15.66
50m: 43.24
100m: 1:31.03
(47.79)
13 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.86 1:31.05 +15.68
50m: 42.68
100m: 1:31.05
(48.37)
14 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.78 1:31.97 +16.60
50m: 42.56
100m: 1:31.97
(49.41)
15 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening +0.82 1:32.27 +16.90
50m: 43.51
100m: 1:32.27
(48.76)
16 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:33.09 +17.72
50m: 43.71
100m: 1:33.09
(49.38)
17 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.85 1:36.95 +21.58
50m: 46.91
100m: 1:36.95
(50.04)
18 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 1:37.44 +22.07
50m: 45.46
100m: 1:37.44
(51.98)
19 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.89 1:37.88 +22.51
50m: 45.78
100m: 1:37.88
(52.10)
20 Sadie Caputo 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.95 1:40.63 +25.26
50m: 47.88
100m: 1:40.63
(52.75)
21 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.88 1:51.09 +35.72
50m: 51.77
100m: 1:51.09
(59.32)
- Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.61 DSQ
- Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 10:23:36
Event 3, 100m Bröstsim Damer Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.78 1:22.73
50m: 38.44
100m: 1:22.73
(44.29)
2 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 1:26.65 +3.92
50m: 40.79
100m: 1:26.65
(45.86)
3 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.53 1:28.54 +5.81
50m: 41.93
100m: 1:28.54
(46.61)
4 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:33.44 +10.71
50m: 43.81
100m: 1:33.44
(49.63)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 1:34.07 +11.34
50m: 44.45
100m: 1:34.07
(49.62)
6 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 1:34.51 +11.78
50m: 44.38
100m: 1:34.51
(50.13)
7 Malva Lundberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.72 1:36.00 +13.27
50m: 44.61
100m: 1:36.00
(51.39)
8 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.74 1:36.83 +14.10
50m: 45.68
100m: 1:36.83
(51.15)
9 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:36.95 +14.22
50m: 46.20
100m: 1:36.95
(50.75)
10 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:37.01 +14.28
50m: 46.29
100m: 1:37.01
(50.72)
11 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.58 1:38.29 +15.56
50m: 45.73
100m: 1:38.29
(52.56)
12 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 1:38.46 +15.73
50m: 44.99
100m: 1:38.46
(53.47)
13 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 1:38.60 +15.87
50m: 46.97
100m: 1:38.60
(51.63)
14 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 1:39.06 +16.33
50m: 47.11
100m: 1:39.06
(51.95)
15 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.79 1:39.65 +16.92
50m: 47.05
100m: 1:39.65
(52.60)
16 Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening +0.77 1:40.18 +17.45
50m: 47.21
100m: 1:40.18
(52.97)
17 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.63 1:44.74 +22.01
50m: 48.56
100m: 1:44.74
(56.18)
18 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening -.--