2022-10-01   22:35:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 5, 400m Medley Damer Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening +0.52 5:27.32
50m: 36.42
100m: 1:18.14
(41.72)
150m: 2:02.64
(44.50)
200m: 2:45.72
(43.08)
250m: 3:30.84
(45.12)
300m: 4:15.74
(44.90)
350m: 4:52.21
(36.47)
400m: 5:27.32
(35.11)
2 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.87 5:29.95 +2.63
50m: 34.76
100m: 1:14.81
(40.05)
150m: 1:57.34
(42.53)
200m: 2:38.99
(41.65)
250m: 3:26.62
(47.63)
300m: 4:14.88
(48.26)
350m: 4:52.73
(37.85)
400m: 5:29.95
(37.22)
3 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.71 5:34.97 +7.65
50m: 35.24
100m: 1:15.56
(40.32)
150m: 1:57.27
(41.71)
200m: 2:39.03
(41.76)
250m: 3:27.40
(48.37)
300m: 4:18.01
(50.61)
350m: 4:56.85
(38.84)
400m: 5:34.97
(38.12)
4 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 5:37.83 +10.51
50m: 34.94
100m: 1:15.85
(40.91)
150m: 1:59.92
(44.07)
200m: 2:43.56
(43.64)
250m: 3:31.21
(47.65)
300m: 4:19.76
(48.55)
350m: 4:59.16
(39.40)
400m: 5:37.83
(38.67)
5 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.66 5:39.78 +12.46
50m: 36.08
100m: 1:17.69
(41.61)
150m: 2:02.30
(44.61)
200m: 2:46.45
(44.15)
250m: 3:32.78
(46.33)
300m: 4:20.33
(47.55)
350m: 5:01.28
(40.95)
400m: 5:39.78
(38.50)
6 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.62 5:42.35 +15.03
50m: 36.23
100m: 1:17.97
(41.74)
150m: 2:02.77
(44.80)
200m: 2:46.62
(43.85)
250m: 3:35.54
(48.92)
300m: 4:25.20
(49.66)
350m: 5:04.31
(39.11)
400m: 5:42.35
(38.04)
7 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 5:45.50 +18.18
50m: 38.07
100m: 1:22.33
(44.26)
150m: 2:03.89
(41.56)
200m: 2:44.66
(40.77)
250m: 3:35.68
(51.02)
300m: 4:26.73
(51.05)
350m: 5:07.06
(40.33)
400m: 5:45.50
(38.44)
Event official at: 2020-01-25 11:21:02
Event 5, 400m Medley Damer Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 5:11.20
50m: 32.43
100m: 1:10.08
(37.65)
150m: 1:51.11
(41.03)
200m: 2:30.13
(39.02)
250m: 3:15.73
(45.60)
300m: 4:01.00
(45.27)
350m: 4:37.13
(36.13)
400m: 5:11.20
(34.07)
2 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun -.-- 5:21.40 +10.20
50m: 34.09
100m: 1:12.65
(38.56)
150m: 1:55.16
(42.51)
200m: 2:36.71
(41.55)
250m: 3:20.71
(44.00)
300m: 4:05.16
(44.45)
350m: 4:44.27
(39.11)
400m: 5:21.40
(37.13)
3 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.65 5:52.60 +41.40
50m: 37.31
100m: 1:19.74
(42.43)
150m: 2:06.29
(46.55)
200m: 2:52.67
(46.38)
250m: 3:41.14
(48.47)
300m: 4:29.58
(48.44)
350m: 5:12.38
(42.80)
400m: 5:52.60
(40.22)
4 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap -.-- 6:05.81 +54.61
50m: 37.05
100m: 1:23.04
(45.99)
150m: 2:11.05
(48.01)
200m: 2:57.92
(46.87)
250m: 3:47.79
(49.87)
300m: 4:40.56
(52.77)
350m: 5:24.25
(43.69)
400m: 6:05.81
(41.56)
5 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.52 6:46.62 +1:35.42
50m: 41.67
100m: 1:36.04
(54.37)
150m: 2:32.26
(56.22)
200m: 3:26.09
(53.83)
250m: 4:17.64
(51.55)
300m: 5:12.47
(54.83)
350m: 6:01.20
(48.73)
400m: 6:46.62
(45.42)
Event official at: 2020-01-25 11:21:02
Event 5, 400m Medley Damer Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.66 5:19.45
50m: 31.46
100m: 1:08.50
(37.04)
150m: 1:50.20
(41.70)
200m: 2:31.13
(40.93)
250m: 3:17.09
(45.96)
300m: 4:05.06
(47.97)
350m: 4:43.40
(38.34)
400m: 5:19.45
(36.05)
2 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.74 5:38.26 +18.81
50m: 35.12
100m: 1:17.32
(42.20)
150m: 2:00.31
(42.99)
200m: 2:41.46
(41.15)
250m: 3:30.54
(49.08)
300m: 4:20.15
(49.61)
350m: 4:59.80
(39.65)
400m: 5:38.26
(38.46)
3 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.82 5:41.34 +21.89
50m: 36.20
100m: 1:18.91
(42.71)
150m: 2:02.38
(43.47)
200m: 2:45.90
(43.52)
250m: 3:35.92
(50.02)
300m: 4:26.12
(50.20)
350m: 5:05.06
(38.94)
400m: 5:41.34
(36.28)
4 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.86 5:46.73 +27.28
50m: 36.05
100m: 1:17.54
(41.49)
150m: 2:03.99
(46.45)
200m: 2:49.43
(45.44)
250m: 3:38.54
(49.11)
300m: 4:29.17
(50.63)
350m: 5:08.50
(39.33)
400m: 5:46.73
(38.23)
5 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.77 6:07.38 +47.93
50m: 37.13
100m: 1:23.30
(46.17)
150m: 2:13.32
(50.02)
200m: 2:59.47
(46.15)
250m: 3:50.11
(50.64)
300m: 4:41.91
(51.80)
350m: 5:25.33
(43.42)
400m: 6:07.38
(42.05)
6 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.89 6:16.86 +57.41
50m: 39.44
100m: 1:27.86
(48.42)
150m: 2:16.73
(48.87)
200m: 3:02.69
(45.96)
250m: 3:56.40
(53.71)
300m: 4:51.11
(54.71)
350m: 5:35.81
(44.70)
400m: 6:16.86
(41.05)
6 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening -.-- 6:16.86 +57.41
50m: 39.21
100m: 1:28.40
(49.19)
150m: 2:15.70
(47.30)
200m: 3:01.70
(46.00)
250m: 3:57.33
(55.63)
300m: 4:54.14
(56.81)
350m: 5:36.65
(42.51)
400m: 6:16.86
(40.21)
- Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.80 DSQ
Event official at: 2020-01-25 11:21:02
Event 5, 400m Medley Damer Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 5:28.97
50m: 36.61
100m: 1:19.19
(42.58)
150m: 2:03.34
(44.15)
200m: 2:46.19
(42.85)
250m: 3:30.58
(44.39)
300m: 4:15.35
(44.77)
350m: 4:52.76
(37.41)
400m: 5:28.97
(36.21)
2 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.82 5:56.71 +27.74
50m: 40.24
100m: 1:27.10
(46.86)
150m: 2:10.67
(43.57)
200m: 2:54.05
(43.38)
250m: 3:48.10
(54.05)
300m: 4:40.41
(52.31)
350m: 5:19.15
(38.74)
400m: 5:56.71
(37.56)
3 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.88 6:13.12 +44.15
50m: 38.98
100m: 1:28.35
(49.37)
150m: 2:14.59
(46.24)
200m: 3:02.26
(47.67)
250m: 3:52.65
(50.39)
300m: 4:44.74
(52.09)
350m: 5:30.09
(45.35)
400m: 6:13.12
(43.03)
4 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.74 6:29.31 +1:00.34
50m: 37.79
100m: 1:25.70
(47.91)
150m: 2:15.33
(49.63)
200m: 3:04.68
(49.35)
250m: 4:00.11
(55.43)
300m: 4:57.78
(57.67)
350m: 5:43.73
(45.95)
400m: 6:29.31
(45.58)
- Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.64 DSQ
- Sadie Caputo 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- DSQ
Event official at: 2020-01-25 11:21:02
Event 5, 400m Medley Damer Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.68 5:46.59
50m: 35.37
100m: 1:16.55
(41.18)
150m: 2:01.71
(45.16)
200m: 2:45.34
(43.63)
250m: 3:37.23
(51.89)
300m: 4:28.88
(51.65)
350m: 5:06.98
(38.10)
400m: 5:46.59
(39.61)
2 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 6:16.60 +30.01
50m: 37.03
100m: 1:23.35
(46.32)
150m: 2:11.17
(47.82)
200m: 2:57.14
(45.97)
250m: 3:49.86
(52.72)
300m: 4:45.82
(55.96)
350m: 5:32.12
(46.30)
400m: 6:16.60
(44.48)
3 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.82 6:17.79 +31.20
50m: 39.02
100m: 1:29.40
(50.38)
150m: 2:21.09
(51.69)
200m: 3:09.65
(48.56)
250m: 4:02.72
(53.07)
300m: 4:55.54
(52.82)
350m: 5:38.20
(42.66)
400m: 6:17.79
(39.59)
- Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.76 DSQ
Event official at: 2020-01-25 11:21:02
2020-01-25 11:23:41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner