2021-08-05   10:54:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Söra simhall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 2:30.41
50m: 33.15
100m: 1:10.90
(37.75)
150m: 1:50.14
(39.24)
200m: 2:30.41
(40.27)
2 Alexander Bergström 2002 Täby Sim 2:41.74 +11.33
50m: 35.81
100m: 1:16.80
(40.99)
150m: 1:58.95
(42.15)
200m: 2:41.74
(42.79)
3 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb 2:44.36 +13.95
50m: 35.42
100m: 1:16.72
(41.30)
150m: 2:00.55
(43.83)
200m: 2:44.36
(43.81)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:27.67
50m: 32.60
100m: 1:09.35
(36.75)
150m: 1:47.64
(38.29)
200m: 2:27.67
(40.03)
2 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 2:36.07 +8.40
50m: 34.71
100m: 1:14.47
(39.76)
150m: 1:55.46
(40.99)
200m: 2:36.07
(40.61)
3 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:58.09 +30.42
50m: 38.97
100m: 1:24.45
(45.48)
150m: 2:10.88
(46.43)
200m: 2:58.09
(47.21)
4 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 2:58.18 +30.51
50m: 39.40
100m: 1:25.22
(45.82)
150m: 2:11.46
(46.24)
200m: 2:58.18
(46.72)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening 2:34.58
50m: 34.81
100m: 1:13.72
(38.91)
150m: 1:54.47
(40.75)
200m: 2:34.58
(40.11)
2 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 2:47.66 +13.08
50m: 38.79
100m: 1:22.74
(43.95)
150m: 2:05.34
(42.60)
200m: 2:47.66
(42.32)
3 Filip Norlin 2005 Täby Sim 3:23.83 +49.25
50m: 44.24
100m: 1:37.22
(52.98)
150m: 2:30.68
(53.46)
200m: 3:23.83
(53.15)
4 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 3:28.84 +54.26
50m: 46.21
100m: 1:40.16
(53.95)
150m: 2:34.50
(54.34)
200m: 3:28.84
(54.34)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 2:40.80
50m: 36.80
100m: 1:16.65
(39.85)
150m: 1:58.46
(41.81)
200m: 2:40.80
(42.34)
2 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 2:45.49 +4.69
50m: 36.81
100m: 1:20.06
(43.25)
150m: 2:03.78
(43.72)
200m: 2:45.49
(41.71)
3 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 2:46.68 +5.88
50m: 37.29
100m: 1:19.58
(42.29)
150m: 2:03.50
(43.92)
200m: 2:46.68
(43.18)
4 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 2:58.53 +17.73
50m: 40.19
100m: 1:26.10
(45.91)
150m: 2:13.76
(47.66)
200m: 2:58.53
(44.77)
5 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 3:04.03 +23.23
50m: 41.39
100m: 1:28.78
(47.39)
150m: 2:16.77
(47.99)
200m: 3:04.03
(47.26)
6 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 3:11.01 +30.21
50m: 43.30
100m: 1:31.64
(48.34)
150m: 2:20.79
(49.15)
200m: 3:11.01
(50.22)
7 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 3:16.42 +35.62
50m: 43.92
100m: 1:34.88
(50.96)
150m: 2:26.90
(52.02)
200m: 3:16.42
(49.52)
- Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap DSQ
- William Zhao 2006 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 3:19.78
50m: 45.60
100m: 1:37.80
(52.20)
150m: 2:28.88
(51.08)
200m: 3:19.78
(50.90)
2 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 3:23.47 +3.69
50m: 45.31
100m: 1:37.98
(52.67)
150m: 2:31.31
(53.33)
200m: 3:23.47
(52.16)
- Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
2020-01-25 10:33:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner