2022-12-04   19:28:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skomakardoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 29/2 kl 9:00 (insim 07.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.71 499 1:09.35
50m: 33.88
100m: 1:09.35
(35.47)
2 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.64 438 1:12.44 +3.09
50m: 34.61
100m: 1:12.44
(37.83)
3 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.95 437 1:12.48 +3.13
50m: 35.50
100m: 1:12.48
(36.98)
4 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 417 1:13.62 +4.27
50m: 35.57
100m: 1:13.62
(38.05)
5 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.90 387 1:15.46 +6.11
50m: 37.18
100m: 1:15.46
(38.28)
6 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 379 1:16.01 +6.66
50m: 36.73
100m: 1:16.01
(39.28)
7 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.75 359 1:17.41 +8.06
50m: 37.81
100m: 1:17.41
(39.60)
8 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 358 1:17.50 +8.15
50m: 36.82
100m: 1:17.50
(40.68)
8 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 358 1:17.50 +8.15
50m: 38.30
100m: 1:17.50
(39.20)
10 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb +0.70 352 1:17.88 +8.53
50m: 37.62
100m: 1:17.88
(40.26)
11 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.82 346 1:18.37 +9.02
50m: 37.39
100m: 1:18.37
(40.98)
12 Tuva Byfeldt 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.91 321 1:20.36 +11.01
50m: 39.10
100m: 1:20.36
(41.26)
13 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians +0.76 309 1:21.33 +11.98
50m: 40.15
100m: 1:21.33
(41.18)
14 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 297 1:22.41 +13.06
50m: 39.89
100m: 1:22.41
(42.52)
15 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians +0.72 296 1:22.55 +13.20
50m: 40.04
100m: 1:22.55
(42.51)
16 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 292 1:22.87 +13.52
50m: 41.13
100m: 1:22.87
(41.74)
17 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 291 1:23.02 +13.67
50m: 39.80
100m: 1:23.02
(43.22)
18 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 280 1:24.02 +14.67
50m: 40.17
100m: 1:24.02
(43.85)
19 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 278 1:24.29 +14.94
50m: 41.90
100m: 1:24.29
(42.39)
20 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 277 1:24.41 +15.06
50m: 40.96
100m: 1:24.41
(43.45)
21 Klara Haraldsson 2005 Motala Simsällskap +0.72 276 1:24.49 +15.14
50m: 40.45
100m: 1:24.49
(44.04)
22 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 260 1:26.17 +16.82
50m: 40.95
100m: 1:26.17
(45.22)
23 Laura  Perisic 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.77 257 1:26.53 +17.18
50m: 42.07
100m: 1:26.53
(44.46)
24 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.84 254 1:26.80 +17.45
50m: 42.12
100m: 1:26.80
(44.68)
25 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 254 1:26.81 +17.46
50m: 41.87
100m: 1:26.81
(44.94)
26 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.77 245 1:27.86 +18.51
50m: 43.80
100m: 1:27.86
(44.06)
27 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap +0.68 242 1:28.30 +18.95
50m: 43.51
100m: 1:28.30
(44.79)
28 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb +0.71 227 1:30.21 +20.86
50m: 44.07
100m: 1:30.21
(46.14)
29 Maja Sörling 2005 Örebro Simallians +0.79 211 1:32.37 +23.02
50m: 45.48
100m: 1:32.37
(46.89)
30 Isa Janson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 210 1:32.56 +23.21
50m: 44.39
100m: 1:32.56
(48.17)
31 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians +0.80 207 1:32.89 +23.54
50m: 46.10
100m: 1:32.89
(46.79)
32 Tindra Janson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.70 168 1:39.59 +30.24
50m: 46.95
100m: 1:39.59
(52.64)
33 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.78 147 1:44.10 +34.75
50m: 50.20
100m: 1:44.10
(53.90)
34 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.98 138 1:46.46 +37.11
50m: 52.48
100m: 1:46.46
(53.98)
- Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians +0.98 DSQ
- Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.88 DSQ
- Hedda Östberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.96 DSQ
- Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 11:51:54
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.70 598 1:05.29
50m: 31.66
100m: 1:05.29
(33.63)
2 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians +0.58 497 1:09.45 +4.16
50m: 33.90
100m: 1:09.45
(35.55)
3 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.78 423 1:13.28 +7.99
50m: 34.66
100m: 1:13.28
(38.62)
4 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap +0.77 422 1:13.33 +8.04
50m: 36.60
100m: 1:13.33
(36.73)
5 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians +0.76 417 1:13.63 +8.34
50m: 35.93
100m: 1:13.63
(37.70)
6 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.71 382 1:15.80 +10.51
50m: 36.22
100m: 1:15.80
(39.58)
7 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.76 368 1:16.76 +11.47
50m: 37.56
100m: 1:16.76
(39.20)
8 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.70 358 1:17.44 +12.15
50m: 37.61
100m: 1:17.44
(39.83)
9 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap +0.70 357 1:17.54 +12.25
50m: 36.88
100m: 1:17.54
(40.66)
10 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 348 1:18.17 +12.88
50m: 37.70
100m: 1:18.17
(40.47)
11 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 343 1:18.57 +13.28
50m: 38.71
100m: 1:18.57
(39.86)
12 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap +0.76 337 1:19.02 +13.73
50m: 37.70
100m: 1:19.02
(41.32)
13 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 310 1:21.25 +15.96
50m: 39.31
100m: 1:21.25
(41.94)
14 Fanny Sjöström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 301 1:22.05 +16.76
50m: 40.13
100m: 1:22.05
(41.92)
15 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 301 1:22.06 +16.77
50m: 39.24
100m: 1:22.06
(42.82)
16 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.66 294 1:22.68 +17.39
50m: 40.25
100m: 1:22.68
(42.43)
17 Agnes Gustafsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 290 1:23.09 +17.80
50m: 40.04
100m: 1:23.09
(43.05)
18 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap +0.78 274 1:24.68 +19.39
50m: 41.81
100m: 1:24.68
(42.87)
19 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.84 271 1:25.02 +19.73
50m: 40.40
100m: 1:25.02
(44.62)
20 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 240 1:28.55 +23.26
50m: 42.48
100m: 1:28.55
(46.07)
21 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb +0.74 215 1:31.80 +26.51
50m: 45.36
100m: 1:31.80
(46.44)
22 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 212 1:32.21 +26.92
50m: 43.79
100m: 1:32.21
(48.42)
23 Tove Oskarsson 2004 Örebro Simallians +0.88 172 1:38.91 +33.62
50m: 47.69
100m: 1:38.91
(51.22)
24 Linnea Eriksson 2004 Örebro Simallians +0.66 114 1:53.40 +48.11
50m: 54.77
100m: 1:53.40
(58.63)
25 Lisa Ekstrand 2004 Örebro Simallians +0.95 59 2:21.10 +1:15.81
50m: 1:07.99
100m: 2:21.10
(1:13.11)
Grenen officiell:  2020-02-29 11:51:54
2020-02-29 11:52:17 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner