2022-08-20   08:26:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skomakardoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 29/2 kl 9:00 (insim 07.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 4, 200m Medley po. A-B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap -.-- 440 2:24.05
50m: 30.43
100m: 1:06.52
(36.09)
150m: 1:50.48
(43.96)
200m: 2:24.05
(33.57)
2 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 357 2:34.50 +10.45
50m: 32.04
100m: 1:11.39
(39.35)
150m: 1:59.52
(48.13)
200m: 2:34.50
(34.98)
3 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 345 2:36.30 +12.25
50m: 33.66
100m: 1:14.91
(41.25)
150m: 2:00.80
(45.89)
200m: 2:36.30
(35.50)
4 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb -.-- 303 2:43.07 +19.02
50m: 35.36
100m: 1:16.44
(41.08)
150m: 2:04.81
(48.37)
200m: 2:43.07
(38.26)
5 Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb -.-- 250 2:53.93 +29.88
50m: 37.94
100m: 1:24.92
(46.98)
150m: 2:13.77
(48.85)
200m: 2:53.93
(40.16)
6 Eric Aidun 2005 Finspångs Simklubb -.-- 162 3:20.99 +56.94
50m: 44.59
100m: 1:32.83
(48.24)
150m: 2:29.95
(57.12)
200m: 3:20.99
(51.04)
Grenen officiell:  2020-02-29 09:47:24
Gren 4, 200m Medley po. A-B 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap -.-- 531 2:15.34
50m: 30.27
100m: 1:06.60
(36.33)
150m: 1:43.38
(36.78)
200m: 2:15.34
(31.96)
2 Simon Baastad 2002 Örebro Simallians -.-- 502 2:17.92 +2.58
50m: 29.39
100m: 1:04.64
(35.25)
150m: 1:44.73
(40.09)
200m: 2:17.92
(33.19)
3 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians -.-- 487 2:19.26 +3.92
50m: 29.90
100m: 1:07.16
(37.26)
150m: 1:48.97
(41.81)
200m: 2:19.26
(30.29)
4 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap -.-- 467 2:21.29 +5.95
50m: 29.65
100m: 1:04.90
(35.25)
150m: 1:49.21
(44.31)
200m: 2:21.29
(32.08)
5 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians -.-- 443 2:23.71 +8.37
50m: 29.55
100m: 1:07.74
(38.19)
150m: 1:48.97
(41.23)
200m: 2:23.71
(34.74)
6 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 436 2:24.54 +9.20
50m: 30.23
100m: 1:09.95
(39.72)
150m: 1:50.40
(40.45)
200m: 2:24.54
(34.14)
7 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap -.-- 413 2:27.19 +11.85
50m: 31.56
100m: 1:08.53
(36.97)
150m: 1:53.76
(45.23)
200m: 2:27.19
(33.43)
8 William Forsström 2002 Örebro Simallians -.-- 409 2:27.59 +12.25
50m: 32.28
100m: 1:10.64
(38.36)
150m: 1:53.88
(43.24)
200m: 2:27.59
(33.71)
9 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 391 2:29.82 +14.48
50m: 31.63
100m: 1:12.02
(40.39)
150m: 1:54.68
(42.66)
200m: 2:29.82
(35.14)
10 Vincent Olsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 379 2:31.37 +16.03
50m: 33.00
100m: 1:09.45
(36.45)
150m: 1:54.85
(45.40)
200m: 2:31.37
(36.52)
11 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap -.-- 364 2:33.54 +18.20
50m: 33.78
100m: 1:11.26
(37.48)
150m: 1:57.28
(46.02)
200m: 2:33.54
(36.26)
12 Felix Kinnander 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 363 2:33.66 +18.32
50m: 32.39
100m: 1:10.12
(37.73)
150m: 1:56.90
(46.78)
200m: 2:33.66
(36.76)
13 Rikard Kristensson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 325 2:39.34 +24.00
50m: 32.39
100m: 1:12.40
(40.01)
150m: 2:03.05
(50.65)
200m: 2:39.34
(36.29)
14 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 298 2:43.96 +28.62
50m: 33.92
100m: 1:18.90
(44.98)
150m: 2:07.90
(49.00)
200m: 2:43.96
(36.06)
15 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians -.-- 284 2:46.60 +31.26
50m: 35.27
100m: 1:16.75
(41.48)
150m: 2:10.99
(54.24)
200m: 2:46.60
(35.61)
- Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 09:47:24
2020-02-29 09:47:36 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner