2022-12-04   20:27:02
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Skomakardoppet 2020

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 1, lördag 29/2 kl 9:00 (insim 07.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 5, 200m Medley fl. C-D 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap -.-- 168 3:40.42
50m: 51.37
100m: 1:48.81
(57.44)
150m: 2:54.72
(1:05.91)
200m: 3:40.42
(45.70)
Grenen officiell:  2020-02-29 09:58:36
Gren 5, 200m Medley fl. C-D 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians -.-- 315 2:59.07
50m: 36.78
100m: 1:23.23
(46.45)
150m: 2:18.32
(55.09)
200m: 2:59.07
(40.75)
2 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 311 2:59.70 +0.63
50m: 39.81
100m: 1:25.93
(46.12)
150m: 2:18.32
(52.39)
200m: 2:59.70
(41.38)
3 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians -.-- 288 3:04.39 +5.32
50m: 38.04
100m: 1:25.06
(47.02)
150m: 2:19.40
(54.34)
200m: 3:04.39
(44.99)
4 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians -.-- 240 3:15.82 +16.75
50m: 48.67
100m: 1:37.54
(48.87)
150m: 2:35.51
(57.97)
200m: 3:15.82
(40.31)
5 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 237 3:16.74 +17.67
50m: 43.42
100m: 1:32.95
(49.53)
150m: 2:34.43
(1:01.48)
200m: 3:16.74
(42.31)
6 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 232 3:18.25 +19.18
50m: 47.14
100m: 1:38.85
(51.71)
150m: 2:35.73
(56.88)
200m: 3:18.25
(42.52)
7 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 220 3:21.59 +22.52
50m: 45.95
100m: 1:39.21
(53.26)
150m: 2:32.74
(53.53)
200m: 3:21.59
(48.85)
8 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 206 3:26.12 +27.05
50m: 48.03
100m: 1:38.96
(50.93)
150m: 2:38.96
(1:00.00)
200m: 3:26.12
(47.16)
9 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- 132 3:58.99 +59.92
50m: 1:05.60
100m: 2:04.08
(58.48)
150m: 3:09.20
(1:05.12)
200m: 3:58.99
(49.79)
- Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- DSQ
- Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening -.-- DSQ
- Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-29 09:58:36
2020-02-29 09:58:51 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner