2021-07-28   13:00:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Manse-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Manse Uinnit 2020
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 50m Competition Date: maalis 7, 2020 to maalis 7, 2020
Event 17, 50m SU M, P14, P12 12 and younger - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.81 41.81
2 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.75 43.55 +1.74
3 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.85 45.98 +4.17
4 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 47.97 +6.16
5 Sasu Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.71 48.84 +7.03
6 Juho Juurinen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.86 50.48 +8.67
7 Julius Länsivuori 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.70 52.24 +10.43
8 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere +0.82 52.66 +10.85
9 Joel Kauppila 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.74 52.97 +11.16
10 Jonne Ekman 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.93 53.32 +11.51
11 Johannes Heinonen 2010 Nokian Pyry +1.35 53.55 +11.74
12 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat +0.62 55.70 +13.89
13 Peetu Valtonen 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.78 58.62 +16.81
14 Eelis Scharin 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.69 1:02.05 +20.24
- Saku Numminen 2008 Haapajärven Kiilat +0.93 DSQ SW6.5
- Markus Cook 2009 Uinti Tampere DNS
Event official at: 7.3.2020 20.25.17
Event 17, 50m SU M, P14, P12 13-14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.70 36.17
2 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.76 36.98 +0.81
3 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.67 37.05 +0.88
4 Leo Lana 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.84 38.59 +2.42
5 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat +0.81 39.05 +2.88
6 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura +0.74 39.87 +3.70
7 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.74 40.89 +4.72
8 Jesse Virta 2007 Uinti Tampere +0.86 41.30 +5.13
9 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.81 43.31 +7.14
10 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.84 43.49 +7.32
11 Joel Mutikainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.79 43.78 +7.61
12 Niklas Silfver 2006 Uinti Tampere +0.79 44.74 +8.57
13 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.64 51.10 +14.93
14 Matias Aleksander Pieskä 2007 Uinti Tampere +0.60 56.17 +20.00
Event official at: 7.3.2020 20.25.17
Event 17, 50m SU M, P14, P12 15 and older - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.72 28.83
2 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.61 29.32 +0.49
3 Elias Laine 2002 TaTu Tampere +0.62 29.69 +0.86
4 Jiri Järvinen 2001 Swimming Jyväskylä +0.67 29.81 +0.98
5 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.67 30.52 +1.69
6 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.67 31.29 +2.46
7 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 31.51 +2.68
8 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.75 31.83 +3.00
9 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.64 32.21 +3.38
10 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.66 32.44 +3.61
11 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.71 32.56 +3.73
12 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.62 32.86 +4.03
13 Antti Musikka 2005 Vanders +0.72 33.33 +4.50
14 Pavel Pankratov 2004 TaTu Tampere +0.77 33.80 +4.97
15 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani +0.72 34.30 +5.47
16 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere +0.77 35.35 +6.52
17 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.70 36.29 +7.46
18 Kai-Asser Skog 1966 Lappeenrannan Uimarit +0.84 37.07 +8.24
19 Elias Kauppila 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.89 43.13 +14.30
20 Saku Schrader 2004 Uinti Tampere +0.93 1:03.73 +34.90
- Markus Popov 2005 TaTu Tampere DNS
- Kalle Mäkinen 2002 Vanders DNS
Event official at: 7.3.2020 20.25.17
2020-03-07 20.43.05 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner