2023-01-27   19:03:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Rönneracet 2020 Special edition

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5

Document
Resultat
Rönneracet 2020 Special edition
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 6 sep 2020
Gren 52, 100m Fjärilsim Pojkar 13-14 - Final
Sponsor: TG Maskinteknik
1:03.55 Felix Tjärnberg Helsingborg S Vattnets Hus 2018-08-26
57.89 William Kerman Helsingborg S  Vattnets Hus 2018-08-25
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonah Hullegård 14 Simklubben Laxen +0.60 346 1:08.47
Entry time: 1:07.96 (+0.51)
50m: 31.61
100m: 1:08.47
(36.86)
2 Gustav Karlsson 13 Simklubben Laxen 346 1:08.48 +0.01
Entry time: 1:10.35 (-1.87)
50m: 31.94
100m: 1:08.48
(36.54)
3 Simon Meuller 13 Simklubben Laxen +0.53 326 1:09.82 +1.35
Entry time: 1:10.67 (-0.85)
50m: 32.98
100m: 1:09.82
(36.84)
4 Melvin Losvall 14 Helsingborgs Simsällskap 299 1:11.85 +3.38
Entry time: 1:09.88 (+1.97)
50m: 33.32
100m: 1:11.85
(38.53)
5 Emil Flodmark 14 Ängelholms Simsällskap +0.72 297 1:12.02 +3.55
Entry time: 1:08.96 (+3.06)
50m: 32.71
100m: 1:12.02
(39.31)
6 Aaron Hullegård 13 Simklubben Laxen +0.63 284 1:13.10 +4.63
Entry time: 1:14.42 (-1.32)
50m: 34.22
100m: 1:13.10
(38.88)
7 Rasmus Strömstedt 13 Simklubben Laxen +0.72 269 1:14.45 +5.98
Entry time: 1:17.77 (-3.32)
50m: 35.24
100m: 1:14.45
(39.21)
8 Victor Sandrup 13 Helsingborgs Simsällskap 251 1:16.20 +7.73
Entry time: 1:17.66 (-1.46)
50m: 35.80
100m: 1:16.20
(40.40)
9 Adam Malmquist 14 Eslövs Simsällskap +0.57 239 1:17.37 +8.90
Entry time: 1:21.50 (-4.13)
50m: 35.76
100m: 1:17.37
(41.61)
10 Joel Eidenhag 13 Ängelholms Simsällskap 172 1:26.33 +17.86
50m: 40.33
100m: 1:26.33
(46.00)
- Oscar Nord 14 Osby Simsällskap +0.92 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-06 12:39:41
2020-09-06 12:39:44 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner