2021-05-06   02:06:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2019-2020, Falkenberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag EM

Document
Resultat
UGP 3 Falkenberg
Plats: Klitterbadet Arrangör: Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 403 5:20.02
50m: 35.37
100m: 1:15.59
(40.22)
150m: 1:56.71
(41.12)
200m: 2:38.17
(41.46)
250m: 3:19.44
(41.27)
300m: 4:00.99
(41.55)
350m: 4:41.83
(40.84)
400m: 5:20.02
(38.19)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 402 5:20.28 +0.26
50m: 36.46
100m: 1:17.10
(40.64)
150m: 1:58.03
(40.93)
200m: 2:39.18
(41.15)
250m: 3:20.44
(41.26)
300m: 4:01.59
(41.15)
350m: 4:41.86
(40.27)
400m: 5:20.28
(38.42)
3 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 363 5:31.41 +11.39
50m: 36.94
100m: 1:16.89
(39.95)
150m: 1:58.50
(41.61)
200m: 2:41.49
(42.99)
250m: 3:24.39
(42.90)
300m: 4:06.78
(42.39)
350m: 4:50.49
(43.71)
400m: 5:31.41
(40.92)
4 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen 333 5:41.01 +20.99
50m: 37.21
100m: 1:19.31
(42.10)
150m: 2:02.76
(43.45)
200m: 2:46.27
(43.51)
250m: 3:30.02
(43.75)
300m: 4:13.91
(43.89)
350m: 4:58.62
(44.71)
400m: 5:41.01
(42.39)
5 Ebba Hellgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim 332 5:41.48 +21.46
50m: 37.72
100m: 1:20.60
(42.88)
150m: 2:04.99
(44.39)
200m: 2:49.84
(44.85)
250m: 3:34.61
(44.77)
300m: 4:18.94
(44.33)
350m: 5:02.51
(43.57)
400m: 5:41.48
(38.97)
6 Majken Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 330 5:42.08 +22.06
50m: 36.18
100m: 1:19.51
(43.33)
150m: 2:03.55
(44.04)
200m: 2:47.96
(44.41)
250m: 3:32.35
(44.39)
300m: 4:17.03
(44.68)
350m: 5:00.28
(43.25)
400m: 5:42.08
(41.80)
7 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 325 5:43.61 +23.59
50m: 37.61
100m: 1:21.09
(43.48)
150m: 2:05.30
(44.21)
200m: 2:50.03
(44.73)
250m: 3:34.32
(44.29)
300m: 4:19.49
(45.17)
350m: 5:02.62
(43.13)
400m: 5:43.61
(40.99)
8 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 325 5:43.84 +23.82
50m: 38.88
100m: 1:22.93
(44.05)
150m: 2:07.40
(44.47)
200m: 2:51.24
(43.84)
250m: 3:35.41
(44.17)
300m: 4:18.73
(43.32)
350m: 5:01.45
(42.72)
400m: 5:43.84
(42.39)
9 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 325 5:43.90 +23.88
50m: 37.34
100m: 1:20.21
(42.87)
150m: 2:05.08
(44.87)
200m: 2:48.93
(43.85)
250m: 3:34.24
(45.31)
300m: 4:19.37
(45.13)
350m: 5:02.38
(43.01)
400m: 5:43.90
(41.52)
10 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 297 5:54.34 +34.32
50m: 38.31
100m: 1:21.90
(43.59)
150m: 2:07.24
(45.34)
200m: 2:52.25
(45.01)
250m: 3:39.13
(46.88)
300m: 4:24.36
(45.23)
350m: 5:10.57
(46.21)
400m: 5:54.34
(43.77)
11 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 278 6:02.30 +42.28
50m: 39.45
100m: 1:23.67
(44.22)
150m: 2:10.06
(46.39)
200m: 2:57.00
(46.94)
250m: 3:44.32
(47.32)
300m: 4:30.88
(46.56)
350m: 5:17.80
(46.92)
400m: 6:02.30
(44.50)
12 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 277 6:02.36 +42.34
50m: 40.77
100m: 1:27.35
(46.58)
150m: 2:14.11
(46.76)
200m: 3:01.05
(46.94)
250m: 3:47.92
(46.87)
300m: 4:35.63
(47.71)
350m: 5:20.22
(44.59)
400m: 6:02.36
(42.14)
13 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 276 6:03.01 +42.99
50m: 38.73
100m: 1:24.57
(45.84)
150m: 2:11.18
(46.61)
200m: 2:58.29
(47.11)
250m: 3:44.27
(45.98)
300m: 4:32.01
(47.74)
350m: 5:19.38
(47.37)
400m: 6:03.01
(43.63)
14 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 245 6:17.58 +57.56
50m: 40.64
100m: 1:25.84
(45.20)
150m: 2:13.62
(47.78)
200m: 3:02.84
(49.22)
250m: 3:52.72
(49.88)
300m: 4:41.42
(48.70)
350m: 5:31.50
(50.08)
400m: 6:17.58
(46.08)
- Vilma Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 16:54:18
Gren 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 498 4:58.21
50m: 33.15
100m: 1:09.55
(36.40)
150m: 1:46.85
(37.30)
200m: 2:24.85
(38.00)
250m: 3:03.25
(38.40)
300m: 3:42.17
(38.92)
350m: 4:20.78
(38.61)
400m: 4:58.21
(37.43)
2 Agnes Holmblad 2006 Simklubben Elfsborg 494 4:58.99 +0.78
50m: 34.09
100m: 1:11.08
(36.99)
150m: 1:49.15
(38.07)
200m: 2:27.66
(38.51)
250m: 3:05.80
(38.14)
300m: 3:44.84
(39.04)
350m: 4:24.57
(39.73)
400m: 4:58.99
(34.42)
3 Olivia Laaksonen 2006 Simklubben Laxen 480 5:01.86 +3.65
50m: 35.02
100m: 1:13.23
(38.21)
150m: 1:51.88
(38.65)
200m: 2:31.02
(39.14)
250m: 3:09.92
(38.90)
300m: 3:48.99
(39.07)
350m: 4:26.74
(37.75)
400m: 5:01.86
(35.12)
4 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 472 5:03.67 +5.46
50m: 34.45
100m: 1:12.25
(37.80)
150m: 1:50.99
(38.74)
200m: 2:29.91
(38.92)
250m: 3:08.90
(38.99)
300m: 3:48.17
(39.27)
350m: 4:27.01
(38.84)
400m: 5:03.67
(36.66)
5 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg 467 5:04.61 +6.40
50m: 34.32
100m: 1:11.92
(37.60)
150m: 1:51.24
(39.32)
200m: 2:30.85
(39.61)
250m: 3:10.15
(39.30)
300m: 3:49.46
(39.31)
350m: 4:27.79
(38.33)
400m: 5:04.61
(36.82)
6 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 438 5:11.20 +12.99
50m: 34.57
100m: 1:13.28
(38.71)
150m: 1:53.01
(39.73)
200m: 2:33.34
(40.33)
250m: 3:13.46
(40.12)
300m: 3:53.72
(40.26)
350m: 4:33.26
(39.54)
400m: 5:11.20
(37.94)
7 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 438 5:11.34 +13.13
50m: 34.93
100m: 1:14.46
(39.53)
150m: 1:54.66
(40.20)
200m: 2:34.78
(40.12)
250m: 3:15.05
(40.27)
300m: 3:55.82
(40.77)
350m: 4:34.90
(39.08)
400m: 5:11.34
(36.44)
8 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 432 5:12.78 +14.57
50m: 35.35
100m: 1:14.91
(39.56)
150m: 1:54.81
(39.90)
200m: 2:34.37
(39.56)
250m: 3:14.49
(40.12)
300m: 3:54.67
(40.18)
350m: 4:34.93
(40.26)
400m: 5:12.78
(37.85)
9 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 407 5:19.02 +20.81
50m: 36.75
100m: 1:16.97
(40.22)
150m: 1:58.65
(41.68)
200m: 2:39.31
(40.66)
250m: 3:20.75
(41.44)
300m: 4:00.84
(40.09)
350m: 4:41.24
(40.40)
400m: 5:19.02
(37.78)
10 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 403 5:19.87 +21.66
50m: 35.73
100m: 1:15.33
(39.60)
150m: 1:56.23
(40.90)
200m: 2:37.33
(41.10)
250m: 3:18.61
(41.28)
300m: 4:00.14
(41.53)
350m: 4:41.10
(40.96)
400m: 5:19.87
(38.77)
11 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 402 5:20.35 +22.14
50m: 35.82
100m: 1:15.28
(39.46)
150m: 1:55.48
(40.20)
200m: 2:36.43
(40.95)
250m: 3:17.76
(41.33)
300m: 3:59.59
(41.83)
350m: 4:40.71
(41.12)
400m: 5:20.35
(39.64)
12 Hanne Nielsen 2006 Simklubben Laxen 387 5:24.44 +26.23
50m: 36.04
100m: 1:17.58
(41.54)
150m: 1:59.69
(42.11)
200m: 2:41.38
(41.69)
250m: 3:22.16
(40.78)
300m: 4:04.11
(41.95)
350m: 4:44.87
(40.76)
400m: 5:24.44
(39.57)
13 Elise Dahlberg 2006 Falkenbergs Simklubb 384 5:25.26 +27.05
50m: 36.17
100m: 1:17.12
(40.95)
150m: 1:59.35
(42.23)
200m: 2:41.53
(42.18)
250m: 3:22.67
(41.14)
300m: 4:04.61
(41.94)
350m: 4:45.71
(41.10)
400m: 5:25.26
(39.55)
14 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 345 5:36.96 +38.75
50m: 37.31
100m: 1:19.56
(42.25)
150m: 2:02.61
(43.05)
200m: 2:46.05
(43.44)
250m: 3:30.17
(44.12)
300m: 4:13.86
(43.69)
350m: 4:56.44
(42.58)
400m: 5:36.96
(40.52)
15 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 333 5:41.07 +42.86
50m: 37.54
100m: 1:20.27
(42.73)
150m: 2:04.80
(44.53)
200m: 2:48.98
(44.18)
250m: 3:34.41
(45.43)
300m: 4:19.67
(45.26)
350m: 5:02.70
(43.03)
400m: 5:41.07
(38.37)
16 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim 317 5:46.67 +48.46
50m: 39.79
100m: 1:23.10
(43.31)
150m: 2:08.63
(45.53)
200m: 2:53.70
(45.07)
250m: 3:37.11
(43.41)
300m: 4:21.68
(44.57)
350m: 5:05.97
(44.29)
400m: 5:46.67
(40.70)
17 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 314 5:47.82 +49.61
50m: 38.61
100m: 1:23.23
(44.62)
150m: 2:08.30
(45.07)
200m: 2:52.86
(44.56)
250m: 3:38.26
(45.40)
300m: 4:22.88
(44.62)
350m: 5:07.30
(44.42)
400m: 5:47.82
(40.52)
18 Ebba Kjellberg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 297 5:54.24 +56.03
50m: 39.94
100m: 1:24.21
(44.27)
150m: 2:08.73
(44.52)
200m: 2:52.75
(44.02)
250m: 3:38.39
(45.64)
300m: 4:24.12
(45.73)
350m: 5:10.15
(46.03)
400m: 5:54.24
(44.09)
19 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet 289 5:57.25 +59.04
50m: 39.23
100m: 1:23.54
(44.31)
150m: 2:09.21
(45.67)
200m: 2:54.85
(45.64)
250m: 3:41.09
(46.24)
300m: 4:27.10
(46.01)
350m: 5:13.32
(46.22)
400m: 5:57.25
(43.93)
20 Ida Ivarsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 289 5:57.41 +59.20
50m: 38.09
100m: 1:22.70
(44.61)
150m: 2:08.56
(45.86)
200m: 2:54.63
(46.07)
250m: 3:41.19
(46.56)
300m: 4:28.00
(46.81)
350m: 5:13.37
(45.37)
400m: 5:57.41
(44.04)
21 Ella Cedergren 2006 Föreningen Uddevalla Sim 281 6:00.99 +1:02.78
50m: 40.59
100m: 1:25.26
(44.67)
150m: 2:10.25
(44.99)
200m: 2:56.75
(46.50)
250m: 3:43.25
(46.50)
300m: 4:29.76
(46.51)
350m: 5:15.51
(45.75)
400m: 6:00.99
(45.48)
22 Jonna Norlin 2006 Kungsbacka Simsällskap 276 6:03.08 +1:04.87
50m: 39.07
100m: 1:24.09
(45.02)
150m: 2:10.67
(46.58)
200m: 2:57.29
(46.62)
250m: 3:43.97
(46.68)
300m: 4:31.82
(47.85)
350m: 5:18.97
(47.15)
400m: 6:03.08
(44.11)
23 Astrid Älmegran 2006 Föreningen Uddevalla Sim 253 6:13.41 +1:15.20
50m: 40.38
100m: 1:27.90
(47.52)
150m: 2:15.55
(47.65)
200m: 3:03.54
(47.99)
250m: 3:51.63
(48.09)
300m: 4:40.55
(48.92)
350m: 5:27.26
(46.71)
400m: 6:13.41
(46.15)
Grenen officiell:  2020-03-07 16:54:18
Gren 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Cederqvist 2005 Simklubben S02 533 4:51.49
50m: 33.15
100m: 1:09.23
(36.08)
150m: 1:46.19
(36.96)
200m: 2:23.00
(36.81)
250m: 3:00.18
(37.18)
300m: 3:37.56
(37.38)
350m: 4:14.61
(37.05)
400m: 4:51.49
(36.88)
2 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 502 4:57.51 +6.02
50m: 33.07
100m: 1:09.77
(36.70)
150m: 1:47.09
(37.32)
200m: 2:24.90
(37.81)
250m: 3:03.27
(38.37)
300m: 3:41.87
(38.60)
350m: 4:20.29
(38.42)
400m: 4:57.51
(37.22)
3 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg 494 4:59.05 +7.56
50m: 34.75
100m: 1:12.74
(37.99)
150m: 1:51.84
(39.10)
200m: 2:30.08
(38.24)
250m: 3:08.40
(38.32)
300m: 3:46.49
(38.09)
350m: 4:23.46
(36.97)
400m: 4:59.05
(35.59)
4 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 476 5:02.76 +11.27
50m: 34.81
100m: 1:12.89
(38.08)
150m: 1:51.44
(38.55)
200m: 2:30.02
(38.58)
250m: 3:08.92
(38.90)
300m: 3:47.87
(38.95)
350m: 4:25.96
(38.09)
400m: 5:02.76
(36.80)
5 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 467 5:04.58 +13.09
50m: 34.45
100m: 1:13.01
(38.56)
150m: 1:52.16
(39.15)
200m: 2:31.07
(38.91)
250m: 3:10.28
(39.21)
300m: 3:49.01
(38.73)
350m: 4:28.12
(39.11)
400m: 5:04.58
(36.46)
6 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 449 5:08.74 +17.25
50m: 34.38
100m: 1:12.55
(38.17)
150m: 1:51.76
(39.21)
200m: 2:31.11
(39.35)
250m: 3:11.36
(40.25)
300m: 3:50.72
(39.36)
350m: 4:30.73
(40.01)
400m: 5:08.74
(38.01)
7 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 436 5:11.80 +20.31
50m: 35.43
100m: 1:13.98
(38.55)
150m: 1:53.80
(39.82)
200m: 2:34.43
(40.63)
250m: 3:14.74
(40.31)
300m: 3:55.14
(40.40)
350m: 4:34.75
(39.61)
400m: 5:11.80
(37.05)
8 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap 435 5:12.02 +20.53
50m: 35.45
100m: 1:14.15
(38.70)
150m: 1:53.75
(39.60)
200m: 2:33.90
(40.15)
250m: 3:14.35
(40.45)
300m: 3:54.61
(40.26)
350m: 4:33.95
(39.34)
400m: 5:12.02
(38.07)
9 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 417 5:16.33 +24.84
50m: 34.63
100m: 1:13.19
(38.56)
150m: 1:53.32
(40.13)
200m: 2:33.73
(40.41)
250m: 3:14.76
(41.03)
300m: 3:55.51
(40.75)
350m: 4:36.58
(41.07)
400m: 5:16.33
(39.75)
10 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 415 5:16.84 +25.35
50m: 35.67
100m: 1:14.78
(39.11)
150m: 1:55.41
(40.63)
200m: 2:36.58
(41.17)
250m: 3:17.28
(40.70)
300m: 3:57.78
(40.50)
350m: 4:38.20
(40.42)
400m: 5:16.84
(38.64)
11 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 410 5:18.13 +26.64
50m: 36.42
100m: 1:16.45
(40.03)
150m: 1:57.01
(40.56)
200m: 2:37.44
(40.43)
250m: 3:18.41
(40.97)
300m: 3:59.77
(41.36)
350m: 4:39.84
(40.07)
400m: 5:18.13
(38.29)
12 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 405 5:19.39 +27.90
50m: 34.75
100m: 1:14.18
(39.43)
150m: 1:54.80
(40.62)
200m: 2:35.60
(40.80)
250m: 3:16.70
(41.10)
300m: 3:58.31
(41.61)
350m: 4:38.99
(40.68)
400m: 5:19.39
(40.40)
13 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 404 5:19.84 +28.35
50m: 36.17
100m: 1:16.37
(40.20)
150m: 1:57.29
(40.92)
200m: 2:37.95
(40.66)
250m: 3:19.12
(41.17)
300m: 4:00.14
(41.02)
350m: 4:41.24
(41.10)
400m: 5:19.84
(38.60)
14 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 399 5:21.19 +29.70
50m: 36.47
100m: 1:17.06
(40.59)
150m: 1:58.34
(41.28)
200m: 2:39.16
(40.82)
250m: 3:20.82
(41.66)
300m: 4:01.69
(40.87)
350m: 4:42.64
(40.95)
400m: 5:21.19
(38.55)
15 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg 389 5:23.68 +32.19
50m: 35.13
100m: 1:14.90
(39.77)
150m: 1:55.59
(40.69)
200m: 2:36.83
(41.24)
250m: 3:18.49
(41.66)
300m: 4:00.87
(42.38)
350m: 4:42.20
(41.33)
400m: 5:23.68
(41.48)
16 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 377 5:27.07 +35.58
50m: 36.29
100m: 1:17.22
(40.93)
150m: 1:59.23
(42.01)
200m: 2:41.22
(41.99)
250m: 3:24.24
(43.02)
300m: 4:05.88
(41.64)
350m: 4:47.76
(41.88)
400m: 5:27.07
(39.31)
17 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 366 5:30.57 +39.08
50m: 36.41
100m: 1:17.56
(41.15)
150m: 1:58.88
(41.32)
200m: 2:41.09
(42.21)
250m: 3:23.87
(42.78)
300m: 4:07.17
(43.30)
350m: 4:49.05
(41.88)
400m: 5:30.57
(41.52)
18 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 350 5:35.42 +43.93
50m: 35.18
100m: 1:15.08
(39.90)
150m: 1:57.38
(42.30)
200m: 2:40.83
(43.45)
250m: 3:25.33
(44.50)
300m: 4:09.29
(43.96)
350m: 4:52.77
(43.48)
400m: 5:35.42
(42.65)
19 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 342 5:38.12 +46.63
50m: 36.66
100m: 1:17.21
(40.55)
150m: 1:59.52
(42.31)
200m: 2:42.83
(43.31)
250m: 3:26.67
(43.84)
300m: 4:11.40
(44.73)
350m: 4:55.64
(44.24)
400m: 5:38.12
(42.48)
20 Nora Eriksson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 333 5:40.95 +49.46
50m: 35.70
100m: 1:17.43
(41.73)
150m: 2:00.33
(42.90)
200m: 2:44.55
(44.22)
250m: 3:28.72
(44.17)
300m: 4:12.95
(44.23)
350m: 4:57.64
(44.69)
400m: 5:40.95
(43.31)
21 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 332 5:41.22 +49.73
50m: 37.09
100m: 1:20.71
(43.62)
150m: 2:05.45
(44.74)
200m: 2:49.88
(44.43)
250m: 3:34.81
(44.93)
300m: 4:19.03
(44.22)
350m: 5:03.07
(44.04)
400m: 5:41.22
(38.15)
22 Felicia Ceveryd 2005 Föreningen Varbergs Sim 307 5:50.41 +58.92
50m: 38.11
100m: 1:20.60
(42.49)
150m: 2:05.50
(44.90)
200m: 2:50.43
(44.93)
250m: 3:34.99
(44.56)
300m: 4:19.93
(44.94)
350m: 5:05.47
(45.54)
400m: 5:50.41
(44.94)
23 Moa Blomberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim 292 5:56.03 +1:04.54
50m: 38.43
100m: 1:22.71
(44.28)
150m: 2:08.38
(45.67)
200m: 2:54.50
(46.12)
250m: 3:40.14
(45.64)
300m: 4:26.12
(45.98)
350m: 5:11.91
(45.79)
400m: 5:56.03
(44.12)
Grenen officiell:  2020-03-07 16:54:18
Gren 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 523 4:53.31
50m: 33.42
100m: 1:09.55
(36.13)
150m: 1:47.01
(37.46)
200m: 2:24.18
(37.17)
250m: 3:01.99
(37.81)
300m: 3:39.13
(37.14)
350m: 4:16.97
(37.84)
400m: 4:53.31
(36.34)
2 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg 500 4:57.73 +4.42
50m: 33.65
100m: 1:10.88
(37.23)
150m: 1:49.29
(38.41)
200m: 2:27.36
(38.07)
250m: 3:05.62
(38.26)
300m: 3:44.16
(38.54)
350m: 4:22.29
(38.13)
400m: 4:57.73
(35.44)
3 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 483 5:01.17 +7.86
50m: 34.21
100m: 1:11.94
(37.73)
150m: 1:50.85
(38.91)
200m: 2:29.35
(38.50)
250m: 3:07.94
(38.59)
300m: 3:46.64
(38.70)
350m: 4:24.51
(37.87)
400m: 5:01.17
(36.66)
4 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 449 5:08.71 +15.40
50m: 35.16
100m: 1:13.62
(38.46)
150m: 1:52.91
(39.29)
200m: 2:32.23
(39.32)
250m: 3:11.85
(39.62)
300m: 3:51.12
(39.27)
350m: 4:30.41
(39.29)
400m: 5:08.71
(38.30)
5 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 440 5:10.74 +17.43
50m: 34.13
100m: 1:12.53
(38.40)
150m: 1:52.77
(40.24)
200m: 2:32.31
(39.54)
250m: 3:12.40
(40.09)
300m: 3:53.07
(40.67)
350m: 4:33.28
(40.21)
400m: 5:10.74
(37.46)
6 Hanna Andrén 2004 Simklubben Alingsås 409 5:18.41 +25.10
50m: 35.13
100m: 1:16.44
(41.31)
150m: 1:58.23
(41.79)
200m: 2:39.29
(41.06)
250m: 3:20.81
(41.52)
300m: 4:01.34
(40.53)
350m: 4:42.24
(40.90)
400m: 5:18.41
(36.17)
7 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim 408 5:18.73 +25.42
50m: 33.61
100m: 1:11.82
(38.21)
150m: 1:51.11
(39.29)
200m: 2:31.37
(40.26)
250m: 3:12.93
(41.56)
300m: 3:55.22
(42.29)
350m: 4:36.96
(41.74)
400m: 5:18.73
(41.77)
8 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 398 5:21.31 +28.00
50m: 36.19
100m: 1:16.28
(40.09)
150m: 1:57.15
(40.87)
200m: 2:38.14
(40.99)
250m: 3:19.39
(41.25)
300m: 4:00.46
(41.07)
350m: 4:41.85
(41.39)
400m: 5:21.31
(39.46)
9 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim 386 5:24.52 +31.21
50m: 35.54
100m: 1:15.38
(39.84)
150m: 1:56.72
(41.34)
200m: 2:38.40
(41.68)
250m: 3:20.50
(42.10)
300m: 4:02.35
(41.85)
350m: 4:44.17
(41.82)
400m: 5:24.52
(40.35)
10 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 376 5:27.37 +34.06
50m: 34.97
100m: 1:15.27
(40.30)
150m: 1:56.45
(41.18)
200m: 2:38.94
(42.49)
250m: 3:21.59
(42.65)
300m: 4:03.79
(42.20)
350m: 4:46.44
(42.65)
400m: 5:27.37
(40.93)
11 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim 315 5:47.31 +54.00
50m: 39.09
100m: 1:22.81
(43.72)
150m: 2:07.07
(44.26)
200m: 2:52.38
(45.31)
250m: 3:36.69
(44.31)
300m: 4:22.11
(45.42)
350m: 5:06.00
(43.89)
400m: 5:47.31
(41.31)
- Linnea Andersson 2004 Falkenbergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 16:54:18
Gren 10, 400m Frisim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim 469 5:04.25
50m: 34.43
100m: 1:11.98
(37.55)
150m: 1:49.95
(37.97)
200m: 2:28.37
(38.42)
250m: 3:07.08
(38.71)
300m: 3:46.31
(39.23)
350m: 4:25.75
(39.44)
400m: 5:04.25
(38.50)
2 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 384 5:25.21 +20.96
50m: 35.54
100m: 1:15.15
(39.61)
150m: 1:55.42
(40.27)
200m: 2:37.58
(42.16)
250m: 3:19.11
(41.53)
300m: 4:01.49
(42.38)
350m: 4:43.40
(41.91)
400m: 5:25.21
(41.81)
3 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 377 5:27.31 +23.06
50m: 36.86
100m: 1:17.74
(40.88)
150m: 1:59.60
(41.86)
200m: 2:41.63
(42.03)
250m: 3:23.64
(42.01)
300m: 4:05.35
(41.71)
350m: 4:47.01
(41.66)
400m: 5:27.31
(40.30)
4 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 358 5:32.98 +28.73
50m: 37.89
100m: 1:19.64
(41.75)
150m: 2:02.90
(43.26)
200m: 2:46.13
(43.23)
250m: 3:29.66
(43.53)
300m: 4:12.96
(43.30)
350m: 4:54.83
(41.87)
400m: 5:32.98
(38.15)
5 Emilia Simonsson 2002 Föreningen Uddevalla Sim 319 5:45.81 +41.56
50m: 37.15
100m: 1:19.28
(42.13)
150m: 2:03.05
(43.77)
200m: 2:47.85
(44.80)
250m: 3:32.59
(44.74)
300m: 4:17.39
(44.80)
350m: 5:01.57
(44.18)
400m: 5:45.81
(44.24)
Grenen officiell:  2020-03-07 16:54:18
2020-03-07 16:54:32 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falkenbergs Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner