Resultat för Järfälla Nationella 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 feb 2020 till den 16 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.08 |
|
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
|
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
1:15.09 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
1:15.58 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.79 |
|
1:15.93 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
1:17.19 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.39 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.49 |
|
1:17.77 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:17.95 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
1:18.05 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:18.73 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
|
1:19.22 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:20.13 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
1:21.04 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
1:21.86 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:22.51 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:25.12 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.55 |
|
1:25.35 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
|
1:25.60 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:27.22 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kenan Obradovac |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
|
1:28.62 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:31.08 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henrik Viberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
|
1:31.61 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:32.53 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:32.57 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.58 |
|
1:32.86 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
1:34.90 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
1:35.18 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.74 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Arvid Andersson |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:37.26 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:38.73 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
|
1:43.48 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.08 |
|
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
|
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK Triton |
+0.57 |
|
1:09.15 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
|
1:09.58 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:10.63 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
+0.59 |
|
1:11.81 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
|
1:11.98 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
1:14.09 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:14.79 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
|
1:14.82 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.68 |
|
1:15.89 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:15.90 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:16.03 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:16.62 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
|
1:17.91 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
|
1:20.41 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
1:24.05 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:24.17 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:26.70 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:26.75 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.71 |
|
1:26.98 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joseph Aljumaah |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:42.80 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.62 |
|
1:44.58 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Felaktig vändning |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Felaktigt simsätt |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.08 |
|
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
|
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
1:06.59 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:07.60 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
1:09.50 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:09.97 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Persson |
2002 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
|
1:10.14 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.80 |
|
1:10.31 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
|
1:12.47 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
|
1:12.85 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
1:13.24 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
1:13.25 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:13.96 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
1:15.13 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
+0.81 |
|
1:15.89 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
1:15.97 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
1:16.12 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:16.47 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:17.06 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
|
1:18.21 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
|
1:20.29 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:21.26 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
1:22.00 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
1:23.01 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:29.36 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 17:57:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|