2022-09-26   05:09:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alinda Dingshoff 2000 ZPC Hoogeveen +0.73 591 30.50
2 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen +0.72 576 30.76 +0.26
3 Celine Schoenmaker 1998 DWK +0.68 569 30.89 +0.39
4 Charlotte Wilbers 2004 ZPC Hoogeveen +0.68 543 31.37 +0.87
5 Marie-Louise Stentved 2000 H2Odense +0.73 533 31.57 +1.07
6 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.82 468 32.96 +2.46
7 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.69 467 32.98 +2.48
8 Mathilde Stilund 2005 H2Odense +0.74 430 33.91 +3.41
9 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub +0.73 380 35.34 +4.84
10 Maja Emilie Skjødt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.76 338 36.74 +6.24
11 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.78 278 39.19 +8.69
- Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Naja Færgemann 2006 H2Odense +0.72 528 31.67
2 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen +0.71 518 31.86 +0.19
3 Maxine Nijziel 2006 PSV +0.56 511 32.02 +0.35
4 Jasmijn Sterken 2007 ZPC Hoogeveen +0.82 490 32.47 +0.80
5 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.70 453 33.33 +1.66
6 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen +0.77 446 33.49 +1.82
7 Maud Dokter 2006 ZPC Hoogeveen +0.89 442 33.60 +1.93
8 Almyra Santing 2006 ZPC Hoogeveen +0.66 433 33.82 +2.15
9 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.98 429 33.93 +2.26
10 Félinn Lienden 2006 Hieronymus +0.62 414 34.34 +2.67
11 Birgit Hage 2006 PSV +0.83 406 34.57 +2.90
12 Mette Mathilde Johannsen 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.82 368 35.71 +4.04
13 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.91 331 37.00 +5.33
14 Louise Kipper Pedersen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.71 276 39.28 +7.61
15 Astrid Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.75 266 39.76 +8.09
16 Ea Gram Møller 2006 Vejle Svømmeklub +0.77 210 43.02 +11.35
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joy Hoove 2008 ZPC Hoogeveen +0.77 450 33.40 QB
2 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.85 414 34.33 +0.93 QB
3 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.89 408 34.51 +1.11 QB
4 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen +0.71 392 34.97 +1.57 QB
5 Laura Volkers 2008 DWK +0.69 390 35.02 +1.62 QB
6 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.95 381 35.29 +1.89 QB
7 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.82 310 37.80 +4.40
8 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub +0.92 291 38.61 +5.21
9 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub +1.25 270 39.56 +6.16
10 Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub +0.81 264 39.90 +6.50
11 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.70 238 41.29 +7.89
12 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.80 205 43.36 +9.96
13 Søs Skovrup 2009 Haderslev Svømme Klub +0.95 151 48.04 +14.64
14 Lea Jensen 2008 Haderslev Svømme Klub +1.11 148 48.32 +14.92
15 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub +1.13 133 50.08 +16.68
16 Sonila Ramadani 2009 Haderslev Svømme Klub +1.23 98 55.47 +22.07
- Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen +0.69 DSQ ej forts. bev. 25 m
- Louise Mikkelsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.82 DSQ ej fortsat. bev.
- Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.79 DSQ ej forts. bev. 25 m
- Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub +0.83 DSQ udsvøm mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.81 178 45.46 QA
2 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.87 175 45.69 +0.23 QA
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.77 170 46.18 +0.72 QA
4 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.69 166 46.52 +1.06 QA
5 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub +0.70 164 46.76 +1.30 QA
- Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub +0.96 DSQ udsvøm mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
2021-10-29 21:38:28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joy Hoove 2008 ZPC Hoogeveen +0.74 478 32.73
2 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.79 419 34.21 +1.48
3 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen +0.79 413 34.37 +1.64
4 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.85 412 34.40 +1.67
5 Laura Volkers 2008 DWK +0.67 393 34.94 +2.21
- Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.94 DSQ Ejforsat ev.
Event official at: 30-10-2021 18:27:21
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.78 223 42.16
2 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.67 190 44.49 +2.33
3 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.71 184 44.98 +2.82
3 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.80 184 44.98 +2.82
5 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub +0.77 164 46.68 +4.52
Event official at: 30-10-2021 18:27:21
2021-10-30 19:50:37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niek Heethaar 1999 DWK +0.62 602 26.31
2 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense +0.62 532 27.42 +1.11
3 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense +0.63 468 28.60 +2.29
4 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.70 415 29.78 +3.47
5 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.62 397 30.22 +3.91
6 Teun Essen 2004 DWK +0.82 263 34.67 +8.36
- Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen +0.59 460 28.78
2 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense +0.65 393 30.31 +1.53
3 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen +0.74 380 30.66 +1.88
4 Anders Mosbæk Johannessen 2005 H2Odense +0.79 350 31.51 +2.73
5 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen +0.61 349 31.53 +2.75
6 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub +0.71 332 32.07 +3.29
7 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.74 327 32.24 +3.46
8 Magnus Tranekjer 2005 H2Odense +0.74 263 34.64 +5.86
9 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.79 249 35.30 +6.52
- Alexander R. S. Pedersen 2006 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.67 295 33.36 QB
2 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.80 292 33.49 +0.13 QB
3 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.70 288 33.61 +0.25 QB
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub +0.94 234 36.01 +2.65 QB
5 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.69 232 36.12 +2.76 QB
6 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 214 37.14 +3.78 QB
7 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.65 201 37.90 +4.54
8 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 180 39.32 +5.96
9 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +1.04 104 47.18 +13.82
- Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +1.06 DSQ udsv. mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ruben Baars 2009 DWK +0.76 268 34.46 QA
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.81 172 39.89 +5.43 QA
3 Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense +0.90 139 42.80 +8.34 QA
4 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense +0.98 133 43.51 +9.05 QA
5 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.73 81 51.18 +16.72 QA
6 Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.71 61 56.36 +21.90 QA
7 Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub +0.77 57 57.65 +23.19
8 Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub +0.74 52 59.21 +24.75
- Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub +0.71 DSQ mavelig. 50 m
- Carl Trebbien 2011 H2Odense +0.97 DSQ Ej forts. bev. 25 m
- Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
2021-10-29 21:38:41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 288 33.63
2 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.70 286 33.71 +0.08
3 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.82 271 34.31 +0.68
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub +1.27 238 35.82 +2.19
5 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.75 221 36.70 +3.07
6 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.73 221 36.75 +3.12
Event official at: 30-10-2021 18:37:24
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ruben Baars 2009 DWK +0.76 268 34.43
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.66 187 38.83 +4.40
3 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense +0.69 147 42.09 +7.66
4 Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense +0.87 143 42.41 +7.98
5 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.70 92 49.21 +14.78
- Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.84 DSQ Ud på maven efter ven
Event official at: 30-10-2021 18:37:24
2021-10-30 19:50:43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.77 628 1:12.79 QB
50m: 34.74
100m: 1:12.79
(38.05)
2 Emma Nygaard 2005 H2Odense +0.75 570 1:15.20 +2.41 -
50m: 35.26
100m: 1:15.20
(39.94)
3 Inge Koekoek 2004 DWK +0.83 566 1:15.35 +2.56 QB
50m: 35.35
100m: 1:15.35
(40.00)
4 Annabel Kuipers 2000 DWK +0.76 516 1:17.71 +4.92 QB
50m: 36.05
100m: 1:17.71
(41.66)
5 Riemke Tinnevelt 2005 ZPC Hoogeveen +0.83 447 1:21.55 +8.76 QB
50m: 38.51
100m: 1:21.55
(43.04)
6 Barbara Ammentorp 2003 Nyborg Svømmeklub +0.75 439 1:22.01 +9.22 QB
50m: 37.94
100m: 1:22.01
(44.07)
7 Caroline Rooij 2005 PSV +0.70 333 1:29.93 +17.14 QB
50m: 41.24
100m: 1:29.93
(48.69)
8 Daphne Damen 2005 PSV +0.76 326 1:30.52 +17.73
50m: 41.78
100m: 1:30.52
(48.74)
Event official at: 29-10-2021 18:44:14
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marieke Koekoek 2006 DWK +0.82 442 1:21.84 QA
50m: 38.63
100m: 1:21.84
(43.21)
2 Fenne Peters 2006 PSV +0.74 437 1:22.17 +0.33 QA
50m: 38.61
100m: 1:22.17
(43.56)
3 Suus Bontrup 2006 PSV +0.77 429 1:22.65 +0.81 QA
50m: 37.76
100m: 1:22.65
(44.89)
4 Senna Levering 2006 DWK +0.79 429 1:22.66 +0.82 QA
50m: 38.89
100m: 1:22.66
(43.77)
5 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.78 409 1:24.00 +2.16 QA
50m: 39.07
100m: 1:24.00
(44.93)
6 Atalie R. L. Pedersen 2007 H2Odense +0.83 375 1:26.41 +4.57 QA
50m: 40.94
100m: 1:26.41
(45.47)
7 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub +0.89 362 1:27.43 +5.59
50m: 41.34
100m: 1:27.43
(46.09)
8 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub +0.72 322 1:30.90 +9.06
50m: 42.43
100m: 1:30.90
(48.47)
9 Line Horn 2006 Haderslev Svømme Klub +0.89 286 1:34.58 +12.74
50m: 44.48
100m: 1:34.58
(50.10)
10 Lisbeth Seidler Madsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.81 250 1:38.95 +17.11
50m: 46.09
100m: 1:38.95
(52.86)
11 Solveig Schulz 2006 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.08 185 1:49.38 +27.54
50m: 49.96
100m: 1:49.38
(59.42)
Event official at: 29-10-2021 18:44:14
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen +0.79 516 1:17.70
50m: 36.61
100m: 1:17.70
(41.09)
2 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen +0.86 350 1:28.45 +10.75
50m: 41.41
100m: 1:28.45
(47.04)
3 Fenne Vogt 2009 DWK +0.80 305 1:32.60 +14.90
50m: 43.03
100m: 1:32.60
(49.57)
4 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub +0.85 300 1:33.10 +15.40
50m: 44.17
100m: 1:33.10
(48.93)
5 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted +0.69 291 1:34.02 +16.32
50m: 43.43
100m: 1:34.02
(50.59)
6 Myrthe Rijpma 2008 DWK +0.78 260 1:37.59 +19.89
50m: 46.46
100m: 1:37.59
(51.13)
7 Felicia Flüge 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.80 249 1:39.05 +21.35
50m: 46.16
100m: 1:39.05
(52.89)
8 Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub +0.82 234 1:41.11 +23.41
50m: 47.54
100m: 1:41.11
(53.57)
9 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub +0.81 175 1:51.48 +33.78
50m: 52.63
100m: 1:51.48
(58.85)
10 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub +0.96 169 1:52.66 +34.96
50m: 52.24
100m: 1:52.66
(1:00.42)
11 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub +0.84 161 1:54.54 +36.84
50m: 53.00
100m: 1:54.54
(1:01.54)
Event official at: 29-10-2021 18:44:14
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elin Baars 2010 DWK +0.70 264 1:37.18
50m: 45.84
100m: 1:37.18
(51.34)
2 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub +0.80 197 1:47.05 +9.87
50m: 50.22
100m: 1:47.05
(56.83)
3 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.68 183 1:49.81 +12.63
50m: 51.65
100m: 1:49.81
(58.16)
4 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.84 174 1:51.51 +14.33
50m: 51.79
100m: 1:51.51
(59.72)
- Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +1.01 DSQ 2 fly efter vend. 50 
Event official at: 29-10-2021 18:44:14
2021-10-29 21:38:52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Finale
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.79 605 1:13.71
50m: 35.15
100m: 1:13.71
(38.56)
2 Inge Koekoek 2004 DWK +0.84 557 1:15.77 +2.06
50m: 35.50
100m: 1:15.77
(40.27)
3 Annabel Kuipers 2000 DWK +0.76 510 1:18.02 +4.31
50m: 36.77
100m: 1:18.02
(41.25)
4 Barbara Ammentorp 2003 Nyborg Svømmeklub +0.78 454 1:21.10 +7.39
50m: 37.24
100m: 1:21.10
(43.86)
5 Riemke Tinnevelt 2005 ZPC Hoogeveen +0.84 445 1:21.64 +7.93
50m: 38.52
100m: 1:21.64
(43.12)
6 Caroline Rooij 2005 PSV +0.81 314 1:31.69 +17.98
50m: 42.03
100m: 1:31.69
(49.66)
Event official at: 30-10-2021 18:49:26
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Finale
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marieke Koekoek 2006 DWK +0.84 471 1:20.10
50m: 37.56
100m: 1:20.10
(42.54)
2 Fenne Peters 2006 PSV +0.76 449 1:21.39 +1.29
50m: 37.60
100m: 1:21.39
(43.79)
3 Suus Bontrup 2006 PSV +0.77 448 1:21.46 +1.36
50m: 37.73
100m: 1:21.46
(43.73)
4 Senna Levering 2006 DWK +0.85 443 1:21.75 +1.65
50m: 38.56
100m: 1:21.75
(43.19)
5 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 415 1:23.59 +3.49
50m: 38.35
100m: 1:23.59
(45.24)
6 Atalie R. L. Pedersen 2007 H2Odense +0.78 361 1:27.56 +7.46
50m: 40.44
100m: 1:27.56
(47.12)
Event official at: 30-10-2021 18:49:26
2021-10-30 19:52:50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense +0.65 616 1:05.01 -
50m: 30.55
100m: 1:05.01
(34.46)
2 Kylian Heederik 2003 ZPC Hoogeveen +0.70 576 1:06.48 +1.47 QB
50m: 31.32
100m: 1:06.48
(35.16)
3 Max Voortman 1999 DWK +0.67 571 1:06.70 +1.69 QB
50m: 30.60
100m: 1:06.70
(36.10)
4 Raphael Mennen 2001 DWK +0.69 537 1:08.08 +3.07 QB
50m: 31.49
100m: 1:08.08
(36.59)
5 Maik Huser 1999 ZPC Hoogeveen +0.82 536 1:08.12 +3.11 QB
50m: 31.51
100m: 1:08.12
(36.61)
6 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.70 528 1:08.43 +3.42 QB
50m: 32.31
100m: 1:08.43
(36.12)
7 Pieter Wisse 2004 PSV +0.86 478 1:10.74 +5.73 QB
50m: 33.27
100m: 1:10.74
(37.47)
8 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen +0.78 407 1:14.63 +9.62
50m: 34.04
100m: 1:14.63
(40.59)
9 Teun Essen 2004 DWK +0.89 298 1:22.76 +17.75
50m: 38.27
100m: 1:22.76
(44.49)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Cai Mink 2006 ZPC Hoogeveen +0.82 435 1:12.99 QA
50m: 34.34
100m: 1:12.99
(38.65)
2 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense +0.72 419 1:13.92 +0.93 -
50m: 34.92
100m: 1:13.92
(39.00)
3 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.70 373 1:16.83 +3.84 QA
50m: 36.00
100m: 1:16.83
(40.83)
4 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.73 348 1:18.66 +5.67 QA
50m: 36.76
100m: 1:18.66
(41.90)
5 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.75 294 1:23.14 +10.15 QA
50m: 39.47
100m: 1:23.14
(43.67)
6 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted +0.90 226 1:30.77 +17.78 QA
50m: 41.96
100m: 1:30.77
(48.81)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.77 494 1:09.96
50m: 32.51
100m: 1:09.96
(37.45)
2 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.74 371 1:16.97 +7.01
50m: 35.76
100m: 1:16.97
(41.21)
3 Tim Zuurman 2007 ZPC Hoogeveen +0.86 283 1:24.28 +14.32
50m: 40.13
100m: 1:24.28
(44.15)
4 Villas L. Bock 2007 Haderslev Svømme Klub +0.71 212 1:32.70 +22.74
50m: 43.49
100m: 1:32.70
(49.21)
5 Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +1.07 139 1:46.64 +36.68
50m: 49.72
100m: 1:46.64
(56.92)
6 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.77 137 1:47.21 +37.25
50m: 49.94
100m: 1:47.21
(57.27)
7 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.93 133 1:48.36 +38.40
50m: 49.68
100m: 1:48.36
(58.68)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.90 222 1:31.31
50m: 42.72
100m: 1:31.31
(48.59)
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.96 164 1:40.95 +9.64
50m: 47.79
100m: 1:40.95
(53.16)
3 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.98 81 2:07.65 +36.34
50m: 58.85
100m: 2:07.65
(1:08.80)
- Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub DSQ 2 fly 25 m
- Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub +1.33 DSQ 2 fly efter start
- Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub DSQ Asynk ben
- Lucas Skovshoved 2011 Haderslev Svømme Klub DNS
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
2021-10-29 21:39:03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maik Huser 1999 ZPC Hoogeveen +0.78 613 1:05.14
50m: 30.96
100m: 1:05.14
(34.18)
2 Kylian Heederik 2003 ZPC Hoogeveen +0.70 592 1:05.87 +0.73
50m: 31.33
100m: 1:05.87
(34.54)
3 Max Voortman 1999 DWK +0.66 557 1:07.22 +2.08
50m: 30.99
100m: 1:07.22
(36.23)
4 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.69 555 1:07.31 +2.17
50m: 31.66
100m: 1:07.31
(35.65)
5 Raphael Mennen 2001 DWK +0.67 554 1:07.36 +2.22
50m: 31.10
100m: 1:07.36
(36.26)
6 Pieter Wisse 2004 PSV +0.72 478 1:10.76 +5.62
50m: 32.53
100m: 1:10.76
(38.23)
Event official at: 30-10-2021 18:56:42
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Cai Mink 2006 ZPC Hoogeveen +0.81 443 1:12.59
50m: 34.20
100m: 1:12.59
(38.39)
2 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.67 385 1:16.07 +3.48
50m: 35.75
100m: 1:16.07
(40.32)
3 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.78 347 1:18.68 +6.09
50m: 37.36
100m: 1:18.68
(41.32)
4 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.78 276 1:24.97 +12.38
50m: 39.98
100m: 1:24.97
(44.99)
- Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted DNS
Event official at: 30-10-2021 18:56:42
2021-10-30 19:52:58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 5, 200m Frisvømning Damer Gruppe 1 og 2 - Final
SydCup 1:59.85 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1999
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Charlotte Wilbers 2004 ZPC Hoogeveen +0.79 650 2:07.45
50m: 30.35
100m: 1:02.16
(31.81)
150m: 1:34.85
(32.69)
200m: 2:07.45
(32.60)
2 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.86 606 2:10.48 +3.03
50m: 30.11
100m: 1:02.74
(32.63)
150m: 1:36.62
(33.88)
200m: 2:10.48
(33.86)
3 Marie-Louise Stentved 2000 H2Odense +0.73 576 2:12.66 +5.21
50m: 31.27
100m: 1:05.15
(33.88)
150m: 1:38.75
(33.60)
200m: 2:12.66
(33.91)
4 Jasmijn Sterken 2007 ZPC Hoogeveen +0.86 573 2:12.90 +5.45
50m: 30.76
100m: 1:04.22
(33.46)
150m: 1:38.85
(34.63)
200m: 2:12.90
(34.05)
5 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen +0.83 544 2:15.23 +7.78
50m: 30.54
100m: 1:04.52
(33.98)
150m: 1:39.59
(35.07)
200m: 2:15.23
(35.64)
6 Mathilde Stilund 2005 H2Odense +0.78 529 2:16.47 +9.02
50m: 30.64
100m: 1:04.81
(34.17)
150m: 1:40.42
(35.61)
200m: 2:16.47
(36.05)
7 Maud Dokter 2006 ZPC Hoogeveen +0.75 527 2:16.65 +9.20
50m: 31.94
100m: 1:06.56
(34.62)
150m: 1:42.29
(35.73)
200m: 2:16.65
(34.36)
8 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.86 518 2:17.48 +10.03
50m: 30.97
100m: 1:05.46
(34.49)
150m: 1:41.13
(35.67)
200m: 2:17.48
(36.35)
9 Emma-Leigh Barkhuis 2005 PSV +0.72 492 2:19.88 +12.43
50m: 30.72
100m: 1:05.41
(34.69)
150m: 1:42.73
(37.32)
200m: 2:19.88
(37.15)
10 Birgit Hage 2006 PSV +0.89 483 2:20.72 +13.27
50m: 31.94
100m: 1:07.23
(35.29)
150m: 1:44.97
(37.74)
200m: 2:20.72
(35.75)
11 Félinn Lienden 2006 Hieronymus +0.77 480 2:21.00 +13.55
50m: 31.18
100m: 1:06.64
(35.46)
150m: 1:43.83
(37.19)
200m: 2:21.00
(37.17)
12 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen +1.01 477 2:21.32 +13.87
50m: 32.14
100m: 1:07.80
(35.66)
150m: 1:45.27
(37.47)
200m: 2:21.32
(36.05)
13 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.75 474 2:21.63 +14.18
50m: 31.36
100m: 1:06.75
(35.39)
150m: 1:44.56
(37.81)
200m: 2:21.63
(37.07)
14 Mette Mathilde Johannsen 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.97 464 2:22.59 +15.14
50m: 32.43
100m: 1:07.84
(35.41)
150m: 1:45.51
(37.67)
200m: 2:22.59
(37.08)
15 Senna Levering 2006 DWK +0.81 428 2:26.45 +19.00
50m: 34.21
100m: 1:11.42
(37.21)
150m: 1:49.99
(38.57)
200m: 2:26.45
(36.46)
16 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.02 381 2:32.30 +24.85
50m: 34.53
150m: 1:52.40
(1:52.40)
200m: 2:32.30
(39.90)
17 Yanou Vaessen 2006 DWK +0.73 361 2:35.00 +27.55
50m: 35.03
100m: 1:14.70
(39.67)
150m: 1:55.55
(40.85)
200m: 2:35.00
(39.45)
18 Eszter Vad 2007 Nyborg Svømmeklub +0.72 337 2:38.60 +31.15
50m: 34.69
100m: 1:13.12
(38.43)
150m: 1:55.17
(42.05)
200m: 2:38.60
(43.43)
19 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub +0.77 325 2:40.47 +33.02
50m: 36.39
100m: 1:17.02
(40.63)
150m: 1:59.17
(42.15)
200m: 2:40.47
(41.30)
20 Liv Ebel 2006 Vejle Svømmeklub +0.81 283 2:48.12 +40.67
50m: 36.16
100m: 1:18.61
(42.45)
150m: 2:04.05
(45.44)
200m: 2:48.12
(44.07)
21 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub +1.00 242 2:56.98 +49.53
50m: 40.56
100m: 1:26.95
(46.39)
150m: 2:13.54
(46.59)
200m: 2:56.98
(43.44)
22 Solveig Schulz 2006 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.69 200 3:08.82 +1:01.37
100m: 1:26.77
(1:26.77)
200m: 3:08.82
(3:08.82)
- Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 19:18:11
Event 5, 200m Frisvømning Damer Gruppe 3 og 4 - Final
SydCup 1:59.85 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1999
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.03 473 2:21.68
50m: 32.19
100m: 1:08.22
(36.03)
150m: 1:45.68
(37.46)
200m: 2:21.68
(36.00)
2 Joy Hoove 2008 ZPC Hoogeveen +0.84 423 2:27.00 +5.32
50m: 33.61
100m: 1:11.52
(37.91)
150m: 1:49.49
(37.97)
200m: 2:27.00
(37.51)
3 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen +0.89 370 2:33.82 +12.14
50m: 35.24
100m: 1:15.72
(40.48)
150m: 1:56.86
(41.14)
200m: 2:33.82
(36.96)
4 Laura Volkers 2008 DWK +0.79 361 2:35.01 +13.33
50m: 35.37
100m: 1:15.24
(39.87)
150m: 1:56.17
(40.93)
200m: 2:35.01
(38.84)
5 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.69 354 2:35.98 +14.30
50m: 35.57
100m: 1:15.81
(40.24)
150m: 1:56.77
(40.96)
200m: 2:35.98
(39.21)
6 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub +0.86 328 2:39.99 +18.31
50m: 36.04
100m: 1:16.51
(40.47)
150m: 1:59.03
(42.52)
200m: 2:39.99
(40.96)
7 Karlijn Siderius 2009 DWK +0.83 326 2:40.42 +18.74
50m: 35.76
100m: 1:17.05
(41.29)
150m: 2:00.12
(43.07)
200m: 2:40.42
(40.30)
8 Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub +0.76 266 2:51.53 +29.85
50m: 37.05
100m: 1:20.26
(43.21)
150m: 2:06.64
(46.38)
200m: 2:51.53
(44.89)
9 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.83 254 2:54.24 +32.56
50m: 36.97
100m: 1:22.00
(45.03)
150m: 2:10.66
(48.66)
200m: 2:54.24
(43.58)
10 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub +1.02 224 3:01.75 +40.07
50m: 38.19
100m: 1:24.46
(46.27)
150m: 2:14.04
(49.58)
200m: 3:01.75
(47.71)
11 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub +0.86 173 3:17.90 +56.22
50m: 43.18
100m: 1:35.34
(52.16)
150m: 2:30.14
(54.80)
200m: 3:17.90
(47.76)
Event official at: 29-10-2021 19:18:11
2021-10-29 21:39:13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 6, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 1 og 2 - Final
SydCup 1:48.67 Marcel Wouda 1972 PSV. Eindhoven/Netherla Haderslev (DEN) 01-01-1996
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense +0.71 651 1:54.63
50m: 27.86
100m: 57.27
(29.41)
150m: 1:25.79
(28.52)
200m: 1:54.63
(28.84)
2 Ronis Everdingen 2003 DWK +0.76 640 1:55.28 +0.65
50m: 26.65
100m: 55.95
(29.30)
150m: 1:25.53
(29.58)
200m: 1:55.28
(29.75)
3 Owen Peeks 2001 ZPC Hoogeveen +0.81 625 1:56.18 +1.55
50m: 27.33
100m: 56.70
(29.37)
150m: 1:26.35
(29.65)
200m: 1:56.18
(29.83)
4 Quinn Heederik 2004 ZPC Hoogeveen +0.83 612 1:56.98 +2.35
50m: 27.85
100m: 57.35
(29.50)
150m: 1:27.29
(29.94)
200m: 1:56.98
(29.69)
5 Koen Vissers 2004 PSV +0.78 592 1:58.32 +3.69
50m: 26.80
100m: 56.59
(29.79)
150m: 1:27.59
(31.00)
200m: 1:58.32
(30.73)
6 Pieter Wisse 2004 PSV +0.75 576 1:59.38 +4.75
50m: 26.25
100m: 55.57
(29.32)
150m: 1:27.07
(31.50)
200m: 1:59.38
(32.31)
7 Anders Mosbæk Johannessen 2005 H2Odense +0.69 551 2:01.20 +6.57
50m: 27.95
100m: 58.83
(30.88)
150m: 1:29.97
(31.14)
200m: 2:01.20
(31.23)
8 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen +0.82 537 2:02.24 +7.61
50m: 28.35
100m: 58.42
(30.07)
150m: 1:29.79
(31.37)
200m: 2:02.24
(32.45)
9 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen +0.80 536 2:02.26 +7.63
50m: 28.26
100m: 59.16
(30.90)
150m: 1:30.92
(31.76)
200m: 2:02.26
(31.34)
10 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense +0.61 535 2:02.37 +7.74
50m: 28.22
100m: 59.24
(31.02)
150m: 1:30.64
(31.40)
200m: 2:02.37
(31.73)
11 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense +0.76 503 2:04.94 +10.31
50m: 29.06
100m: 1:01.48
(32.42)
150m: 1:33.40
(31.92)
200m: 2:04.94
(31.54)
12 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen +0.76 501 2:05.08 +10.45
50m: 28.49
100m: 59.94
(31.45)
150m: 1:33.07
(33.13)
200m: 2:05.08
(32.01)
13 Justin Steenkamp 2004 PSV +0.71 491 2:05.90 +11.27
50m: 28.05
100m: 1:00.17
(32.12)
150m: 1:33.39
(33.22)
200m: 2:05.90
(32.51)
14 Mathias Gramstrup Madsen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.72 488 2:06.20 +11.57
50m: 28.89
100m: 59.90
(31.01)
150m: 1:33.44
(33.54)
200m: 2:06.20
(32.76)
15 Jonathan Bos 1998 Haderslev Svømme Klub +0.75 469 2:07.86 +13.23
50m: 30.23
100m: 1:01.72
(31.49)
150m: 1:34.88
(33.16)
200m: 2:07.86
(32.98)
16 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen +0.80 428 2:11.85 +17.22
50m: 29.97
100m: 1:03.74
(33.77)
150m: 1:37.95
(34.21)
200m: 2:11.85
(33.90)
17 Joas Groeneveld 2001 DWK +0.67 421 2:12.56 +17.93
50m: 28.48
100m: 1:00.43
(31.95)
150m: 1:35.65
(35.22)
200m: 2:12.56
(36.91)
18 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub +0.69 420 2:12.69 +18.06
50m: 29.86
100m: 1:03.31
(33.45)
150m: 1:38.42
(35.11)
200m: 2:12.69
(34.27)
19 Daniel Hornsá 2004 Haderslev Svømme Klub +0.77 419 2:12.79 +18.16
50m: 29.09
100m: 1:02.25
(33.16)
150m: 1:37.65
(35.40)
200m: 2:12.79
(35.14)
20 Mannan Handa 2004 PSV +0.65 410 2:13.67 +19.04
50m: 30.69
100m: 1:03.80
(33.11)
150m: 1:38.97
(35.17)
200m: 2:13.67
(34.70)
21 Magnus Tranekjer 2005 H2Odense +0.78 365 2:18.96 +24.33
50m: 30.65
100m: 1:05.10
(34.45)
150m: 1:42.09
(36.99)
200m: 2:18.96
(36.87)
- Simon Juel 2006 Vejle Svømmeklub +0.72 DSQ tyvstart
- Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense DNS
- Alexander R. S. Pedersen 2006 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 19:51:28
Event 6, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 3 og 4 - Final
SydCup 1:48.67 Marcel Wouda 1972 PSV. Eindhoven/Netherla Haderslev (DEN) 01-01-1996
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.75 344 2:21.71
50m: 32.50
100m: 1:08.66
(36.16)
150m: 1:46.38
(37.72)
200m: 2:21.71
(35.33)
2 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 342 2:21.98 +0.27
50m: 33.47
100m: 1:09.43
(35.96)
150m: 1:45.58
(36.15)
200m: 2:21.98
(36.40)
3 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.86 338 2:22.60 +0.89
50m: 33.93
100m: 1:11.39
(37.46)
150m: 1:47.31
(35.92)
200m: 2:22.60
(35.29)
4 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.72 336 2:22.91 +1.20
50m: 32.45
100m: 1:09.23
(36.78)
150m: 1:47.35
(38.12)
200m: 2:22.91
(35.56)
5 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub +0.78 297 2:28.89 +7.18
50m: 32.87
100m: 1:11.36
(38.49)
150m: 1:51.32
(39.96)
200m: 2:28.89
(37.57)
6 Ruben Baars 2009 DWK +0.73 295 2:29.25 +7.54
50m: 33.66
100m: 1:11.51
(37.85)
150m: 1:51.13
(39.62)
200m: 2:29.25
(38.12)
7 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub +0.71 238 2:40.25 +18.54
50m: 35.14
100m: 1:17.67
(42.53)
150m: 2:00.27
(42.60)
200m: 2:40.25
(39.98)
8 Villas L. Bock 2007 Haderslev Svømme Klub +0.75 193 2:51.93 +30.22
50m: 37.85
100m: 1:23.09
(45.24)
200m: 2:51.93
(2:51.93)
9 Kristian Lauridsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.70 191 2:52.45 +30.74
50m: 39.15
100m: 1:23.29
(44.14)
150m: 2:09.30
(46.01)
200m: 2:52.45
(43.15)
10 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 172 2:58.64 +36.93
50m: 41.31
100m: 1:28.87
(47.56)
150m: 2:17.72
(48.85)
200m: 2:58.64
(40.92)
11 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.73 159 3:03.16 +41.45
50m: 40.96
100m: 1:28.69
(47.73)
150m: 2:18.26
(49.57)
200m: 3:03.16
(44.90)
12 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.75 145 3:09.05 +47.34
50m: 42.90
100m: 1:31.35
(48.45)
150m: 2:22.26
(50.91)
200m: 3:09.05
(46.79)
13 Adam Kerner 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.77 131 3:15.53 +53.82
50m: 37.79
100m: 1:29.51
(51.72)
150m: 2:23.72
(54.21)
200m: 3:15.53
(51.81)
14 Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +0.96 125 3:18.22 +56.51
50m: 42.78
100m: 1:32.72
(49.94)
150m: 2:25.79
(53.07)
200m: 3:18.22
(52.43)
15 Maxim Kerner 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.97 97 3:36.20 +1:14.49
150m: 2:39.95
(2:39.95)
200m: 3:36.20
(56.25)
16 Eduard Petri 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.71 95 3:37.56 +1:15.85
200m: 3:37.56
(3:37.56)