2022-09-26   05:36:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Afternoon

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niek Heethaar 1999 DWK +0.62 602 26.31
2 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense +0.62 532 27.42 +1.11
3 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense +0.63 468 28.60 +2.29
4 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.70 415 29.78 +3.47
5 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.62 397 30.22 +3.91
6 Teun Essen 2004 DWK +0.82 263 34.67 +8.36
- Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen +0.59 460 28.78
2 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense +0.65 393 30.31 +1.53
3 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen +0.74 380 30.66 +1.88
4 Anders Mosbæk Johannessen 2005 H2Odense +0.79 350 31.51 +2.73
5 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen +0.61 349 31.53 +2.75
6 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub +0.71 332 32.07 +3.29
7 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.74 327 32.24 +3.46
8 Magnus Tranekjer 2005 H2Odense +0.74 263 34.64 +5.86
9 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.79 249 35.30 +6.52
- Alexander R. S. Pedersen 2006 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.67 295 33.36 QB
2 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.80 292 33.49 +0.13 QB
3 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.70 288 33.61 +0.25 QB
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub +0.94 234 36.01 +2.65 QB
5 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.69 232 36.12 +2.76 QB
6 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 214 37.14 +3.78 QB
7 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.65 201 37.90 +4.54
8 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 180 39.32 +5.96
9 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +1.04 104 47.18 +13.82
- Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +1.06 DSQ udsv. mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 25.65 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ruben Baars 2009 DWK +0.76 268 34.46 QA
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.81 172 39.89 +5.43 QA
3 Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense +0.90 139 42.80 +8.34 QA
4 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense +0.98 133 43.51 +9.05 QA
5 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.73 81 51.18 +16.72 QA
6 Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.71 61 56.36 +21.90 QA
7 Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub +0.77 57 57.65 +23.19
8 Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub +0.74 52 59.21 +24.75
- Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub +0.71 DSQ mavelig. 50 m
- Carl Trebbien 2011 H2Odense +0.97 DSQ Ej forts. bev. 25 m
- Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 29-10-2021 18:33:48
2021-10-29 21:38:41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner