2021-12-03   20:57:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Fritzaplumset4

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Henriksson 2005 Landskrona Simsällskap +0.72 35.03
2 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde +0.67 36.30 +1.27
3 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.84 42.27 +7.24
4 Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.89 46.21 +11.18
5 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.77 48.61 +13.58
Grenen officiell:  2020-06-27 10:11:41
2020-06-27 10:14:12 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap +0.64 34.12
2 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap +0.62 34.66 +0.54
3 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.83 40.51 +6.39
4 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.73 42.52 +8.40
5 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde +0.82 42.74 +8.62
6 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.68 44.64 +10.52
7 Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.78 49.40 +15.28
8 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.84 51.77 +17.65
9 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.66 59.55 +25.43
- Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde +0.53 DSQ
- Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.83 DSQ
- Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2020-06-27 10:20:42
2020-06-27 10:20:46 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.67 1:33.64
50m: 40.87
100m: 1:33.64
(52.77)
Grenen officiell:  2020-06-27 10:23:17
2020-06-27 10:23:36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap +0.71 1:29.59
50m: 40.65
100m: 1:29.59
(48.94)
Grenen officiell:  2020-06-27 10:25:54
2020-06-27 10:26:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.78 41.20
2 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 43.88 +2.68
3 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.88 48.64 +7.44
4 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.66 52.51 +11.31
5 Gustav Schagerlöf 2009 Landskrona Simsällskap +0.86 52.89 +11.69
6 Simon Sjöberg 2010 Landskrona Simsällskap 59.71 +18.51
7 gustaf Löfberg 2011 Landskrona Simsällskap 1:04.43 +23.23
Grenen officiell:  2020-06-27 10:48:34
2020-06-27 12:33:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 6, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap +0.65 37.66
2 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap +0.71 40.16 +2.50
3 Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap +0.67 40.25 +2.59
4 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap +0.64 41.23 +3.57
5 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.70 42.85 +5.19
6 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.73 44.10 +6.44
7 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.76 44.50 +6.84
8 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.81 48.10 +10.44
9 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap +0.61 48.16 +10.50
10 Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap +0.95 49.19 +11.53
11 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.96 49.57 +11.91
12 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.67 54.38 +16.72
13 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.66 54.82 +17.16
14 Astrid Wagner 2008 Landskrona Simsällskap +0.92 55.99 +18.33
15 Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap +0.82 1:01.82 +24.16
16 Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap +0.67 1:02.17 +24.51
Grenen officiell:  2020-06-27 10:55:44
2020-06-27 10:56:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Henriksson 2005 Landskrona Simsällskap +0.81 1:16.96
50m: 37.64
100m: 1:16.96
(39.32)
2 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde +0.79 1:28.12 +11.16
50m: 41.55
100m: 1:28.12
(46.57)
- Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.79 1:40.74 +23.78
50m: 46.10
100m: 1:40.74
(54.64)
Grenen officiell:  2020-06-27 11:03:52
2020-06-27 11:17:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 8, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap +0.63 1:26.33
50m: 41.59
100m: 1:26.33
(44.74)
2 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde +0.78 1:30.31 +3.98
50m: 43.53
100m: 1:30.31
(46.78)
4 Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.79 1:40.92 +14.59
50m: 50.49
100m: 1:40.92
(50.43)
5 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.72 1:42.81 +16.48
50m: 50.39
100m: 1:42.81
(52.42)
- Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.77 1:38.67 +12.34
50m: 46.10
100m: 1:38.67
(52.57)
Grenen officiell:  2020-06-27 11:11:20
2020-06-27 11:17:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap +0.81 48.70
2 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde +0.52 48.77 +0.07
3 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.70 56.81 +8.11
4 Gustav Schagerlöf 2009 Landskrona Simsällskap +0.70 1:02.82 +14.12
- Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.96 DSQ
- gustaf Löfberg 2011 Landskrona Simsällskap +0.40 DSQ
Grenen officiell:  2020-06-27 11:32:05
2020-06-27 11:32:44 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 10, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap +0.74 43.50
2 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap +0.71 45.20 +1.70
3 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde +0.90 46.55 +3.05
4 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.65 48.58 +5.08
5 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.75 52.33 +8.83
6 Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap +0.78 52.45 +8.95
7 Astrid Wagner 2008 Landskrona Simsällskap +0.88 57.63 +14.13
8 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap -.-- 57.81 +14.31
9 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.92 57.94 +14.44
10 Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.74 57.96 +14.46
11 Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 59.24 +15.74
12 Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap +0.76 1:06.30 +22.80
13 Alice Liebenhagen 2010 Landskrona Simsällskap +0.58 1:18.39 +34.89
- Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap +0.76 DSQ
- Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2020-06-27 11:44:10
2020-06-27 11:44:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde +0.66 1:34.97
50m: 44.92
100m: 1:34.97
(50.05)
2 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.52 1:36.12 +1.15
50m: 46.16
100m: 1:36.12
(49.96)
- Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.93 1:53.38 +18.41
50m: 52.04
100m: 1:53.38
(1:01.34)
Grenen officiell:  2020-06-27 11:46:11
2020-06-27 11:46:18 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 12, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde +0.90 1:41.33
50m: 48.30
100m: 1:41.33
(53.03)
2 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.67 1:50.79 +9.46
50m: 51.67
100m: 1:50.79
(59.12)
3 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.74 1:51.21 +9.88
50m: 50.91
100m: 1:51.21
(1:00.30)
4 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.74 1:51.53 +10.20
50m: 52.84
100m: 1:51.53
(58.69)
5 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.72 1:52.38 +11.05
50m: 53.14
100m: 1:52.38
(59.24)
6 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.71 2:03.30 +21.97
50m: 1:01.35
100m: 2:03.30
(1:01.95)
7 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.74 2:05.57 +24.24
50m: 59.98
100m: 2:05.57
(1:05.59)
Grenen officiell:  2020-06-27 11:55:38
2020-06-27 11:55:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 13, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde +0.66 35.91
2 Simon Sjöberg 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 56.94 +21.03
- gustaf Löfberg 2011 Landskrona Simsällskap +0.77 1:00.92 +25.01
Grenen officiell:  2020-06-27 12:02:25
2020-06-27 12:02:30 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 14, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap +0.60 33.33
2 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde +0.75 33.87 +0.54
3 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap +0.66 34.54 +1.21
4 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap +0.74 35.13 +1.80
5 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.71 35.40 +2.07
6 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde +0.85 35.75 +2.42
7 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.82 39.84 +6.51
8 Emmy Ekvall 2009 Landskrona Simsällskap +0.82 40.49 +7.16
9 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.83 41.32 +7.99
10 Rut Nilsson 2009 Landskrona Simsällskap -.-- 43.14 +9.81
11 Amalie Riis 2007 Landskrona Simsällskap +0.77 44.09 +10.76
12 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.79 45.79 +12.46
13 Astrid Wagner 2008 Landskrona Simsällskap +0.68 47.08 +13.75
14 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap +0.77 48.80 +15.47
15 Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap +0.92 52.95 +19.62
16 Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap -.-- 1:01.34 +28.01
17 Alice Liebenhagen 2010 Landskrona Simsällskap +1.03 1:17.66 +44.33
Grenen officiell:  2020-06-27 12:14:22
2020-06-27 12:14:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 15, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Henriksson 2005 Landskrona Simsällskap +0.74 1:11.38
50m: 34.29
100m: 1:11.38
(37.09)
2 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde +0.65 1:16.21 +4.83
50m: 35.40
100m: 1:16.21
(40.81)
3 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde +0.53 1:18.52 +7.14
50m: 37.53
100m: 1:18.52
(40.99)
4 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap +0.81 1:27.68 +16.30
50m: 40.49
100m: 1:27.68
(47.19)
5 Linus Gustafsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.96 1:32.24 +20.86
50m: 43.49
100m: 1:32.24
(48.75)
6 Theo Litzén 2008 Landskrona Simsällskap +0.80 1:35.53 +24.15
50m: 44.82
100m: 1:35.53
(50.71)
7 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap +0.74 1:39.13 +27.75
50m: 48.51
100m: 1:39.13
(50.62)
8 Gustav Schagerlöf 2009 Landskrona Simsällskap +0.66 1:39.39 +28.01
50m: 48.78
100m: 1:39.39
(50.61)
Grenen officiell:  2020-06-27 12:21:24
2020-06-27 12:21:27 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 16, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap +0.74 1:11.44
50m: 34.51
100m: 1:11.44
(36.93)
2 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap +0.58 1:13.41 +1.97
50m: 33.99
100m: 1:13.41
(39.42)
3 Thowe Eliasson 2006 Landskrona Simsällskap +0.78 1:15.48 +4.04
50m: 34.97
100m: 1:15.48
(40.51)
4 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde +0.77 1:15.76 +4.32
50m: 35.14
100m: 1:15.76
(40.62)
5 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.74 1:22.75 +11.31
50m: 38.50
100m: 1:22.75
(44.25)
6 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.78 1:23.19 +11.75
50m: 37.74
100m: 1:23.19
(45.45)
7 Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap +0.76 1:37.02 +25.58
50m: 46.14
100m: 1:37.02
(50.88)
8 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.71 1:38.72 +27.28
50m: 46.55
100m: 1:38.72
(52.17)
9 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap +0.70 1:52.34 +40.90
50m: 52.61
100m: 1:52.34
(59.73)
Grenen officiell:  2020-06-27 16:11:02
2020-06-27 16:11:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Resultat
Fritzaplumset4
Plats: Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2020 till den 28 jun 2020
Gren 26, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap +0.69 3:01.25
50m: 35.49
100m: 1:24.06
(48.57)
150m: 2:18.88
(54.82)
200m: 3:01.25
(42.37)
2 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.71 3:16.83 +15.58
50m: 41.59
100m: 1:32.12
(50.53)
150m: 2:31.09
(58.97)
200m: 3:16.83
(45.74)
- Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2020-06-27 11:02:29
2020-06-27 11:17:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner