2021-10-15   22:19:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Swim For Life 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
Swim For Life
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 aug 2020 till den 23 aug 2020
Gren 25, 200m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cristian Stefan Nicoara 2008 Simklubben Sydsim +0.77 2:36.72
50m: 33.51
100m: 1:13.54
(40.03)
150m: 1:57.15
(43.61)
200m: 2:36.72
(39.57)
2 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 2:37.18 +0.46
50m: 35.48
100m: 1:15.58
(40.10)
150m: 1:56.95
(41.37)
200m: 2:37.18
(40.23)
3 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 2:43.60 +6.88
50m: 35.62
100m: 1:16.73
(41.11)
150m: 2:01.23
(44.50)
200m: 2:43.60
(42.37)
4 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 2:45.73 +9.01
50m: 35.40
100m: 1:17.61
(42.21)
150m: 2:01.46
(43.85)
200m: 2:45.73
(44.27)
5 Elliot Salih 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 3:07.81 +31.09
50m: 38.74
100m: 1:27.98
(49.24)
150m: 2:18.54
(50.56)
200m: 3:07.81
(49.27)
6 Gustav Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 3:11.86 +35.14
50m: 40.55
100m: 1:30.30
(49.75)
150m: 2:22.12
(51.82)
200m: 3:11.86
(49.74)
7 Nino Mrdja 2008 Eslövs Simsällskap +0.74 3:13.50 +36.78
50m: 41.77
100m: 1:31.90
(50.13)
150m: 2:23.95
(52.05)
200m: 3:13.50
(49.55)
Grenen officiell:  2020-08-23 11:46:10
Gren 25, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 2:18.63
50m: 31.68
100m: 1:07.04
(35.36)
150m: 1:43.20
(36.16)
200m: 2:18.63
(35.43)
2 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon -.-- 2:18.68 +0.05
50m: 31.89
100m: 1:06.95
(35.06)
150m: 1:43.41
(36.46)
200m: 2:18.68
(35.27)
3 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 2:18.76 +0.13
50m: 31.51
100m: 1:06.79
(35.28)
150m: 1:43.12
(36.33)
200m: 2:18.76
(35.64)
4 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 2:19.04 +0.41
50m: 31.69
100m: 1:07.23
(35.54)
150m: 1:44.13
(36.90)
200m: 2:19.04
(34.91)
5 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.71 2:20.88 +2.25
50m: 31.13
100m: 1:06.85
(35.72)
150m: 1:43.49
(36.64)
200m: 2:20.88
(37.39)
6 Vidar Green 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.62 2:21.74 +3.11
50m: 30.62
100m: 1:07.99
(37.37)
150m: 1:45.74
(37.75)
200m: 2:21.74
(36.00)
7 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap +0.65 2:25.94 +7.31
50m: 31.99
100m: 1:09.73
(37.74)
150m: 1:49.14
(39.41)
200m: 2:25.94
(36.80)
8 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 2:27.99 +9.36
50m: 32.79
100m: 1:09.98
(37.19)
150m: 1:49.78
(39.80)
200m: 2:27.99
(38.21)
9 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon +0.76 2:33.34 +14.71
50m: 35.82
100m: 1:14.73
(38.91)
150m: 1:55.78
(41.05)
200m: 2:33.34
(37.56)
10 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.88 2:36.22 +17.59
50m: 34.68
100m: 1:15.37
(40.69)
150m: 1:57.52
(42.15)
200m: 2:36.22
(38.70)
11 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim +0.74 2:37.21 +18.58
50m: 32.79
100m: 1:11.49
(38.70)
150m: 1:56.17
(44.68)
200m: 2:37.21
(41.04)
12 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 2:54.96 +36.33
50m: 37.92
100m: 1:22.73
(44.81)
150m: 2:09.37
(46.64)
200m: 2:54.96
(45.59)
Grenen officiell:  2020-08-23 11:46:10
Gren 25, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap -.-- 1:59.02
50m: 28.33
100m: 58.89
(30.56)
150m: 1:29.07
(30.18)
200m: 1:59.02
(29.95)
2 Casper Kristensen 2005 Landskrona Simsällskap +0.68 2:09.48 +10.46
50m: 29.50
100m: 1:03.13
(33.63)
150m: 1:37.47
(34.34)
200m: 2:09.48
(32.01)
3 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.74 2:10.78 +11.76
50m: 29.23
100m: 1:01.68
(32.45)
150m: 1:36.04
(34.36)
200m: 2:10.78
(34.74)
4 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.72 2:12.48 +13.46
50m: 28.75
100m: 1:01.48
(32.73)
150m: 1:36.58
(35.10)
200m: 2:12.48
(35.90)
5 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.67 2:14.20 +15.18
50m: 30.40
100m: 1:04.86
(34.46)
150m: 1:40.49
(35.63)
200m: 2:14.20
(33.71)
6 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon +0.78 2:14.54 +15.52
50m: 30.89
100m: 1:04.87
(33.98)
150m: 1:40.09
(35.22)
200m: 2:14.54
(34.45)
7 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.64 2:15.43 +16.41
50m: 30.94
100m: 1:06.00
(35.06)
150m: 1:40.96
(34.96)
200m: 2:15.43
(34.47)
8 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.78 2:15.68 +16.66
50m: 31.87
100m: 1:05.61
(33.74)
150m: 1:40.52
(34.91)
200m: 2:15.68
(35.16)
9 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.77 2:17.00 +17.98
50m: 30.00
100m: 1:04.80
(34.80)
150m: 1:41.62
(36.82)
200m: 2:17.00
(35.38)
10 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 2:17.18 +18.16
50m: 30.45
100m: 1:05.21
(34.76)
150m: 1:41.57
(36.36)
200m: 2:17.18
(35.61)
11 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon -.-- 2:17.36 +18.34
50m: 31.24
100m: 1:05.43
(34.19)
150m: 1:40.81
(35.38)
200m: 2:17.36
(36.55)
12 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim +0.63 2:18.03 +19.01
50m: 30.78
100m: 1:06.07
(35.29)
150m: 1:43.18
(37.11)
200m: 2:18.03
(34.85)
13 Alfred Pettersson 2005 Simklubben Poseidon -.-- 2:21.74 +22.72
50m: 31.49
100m: 1:07.81
(36.32)
150m: 1:44.85
(37.04)
200m: 2:21.74
(36.89)
14 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.60 2:22.36 +23.34
50m: 31.89
100m: 1:08.15
(36.26)
150m: 1:45.89
(37.74)
200m: 2:22.36
(36.47)
15 Dennis Henriksson 2005 Landskrona Simsällskap +0.77 2:39.22 +40.20
50m: 35.95
100m: 1:15.99
(40.04)
150m: 1:58.46
(42.47)
200m: 2:39.22
(40.76)
- Noel Ahlbin 2004 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-08-23 11:46:10
Gren 25, 200m Frisim Herrar 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:57.81
50m: 27.66
100m: 57.67
(30.01)
150m: 1:28.49
(30.82)
200m: 1:57.81
(29.32)
2 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.65 1:57.95 +0.14
50m: 27.82
100m: 57.57
(29.75)
150m: 1:27.78
(30.21)
200m: 1:57.95
(30.17)
3 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.77 1:59.66 +1.85
50m: 28.66
100m: 59.84
(31.18)
150m: 1:31.08
(31.24)
200m: 1:59.66
(28.58)
4 Henning Cederlund 2003 Helsingborgs Simsällskap -.-- 2:00.30 +2.49
50m: 28.12
100m: 58.51
(30.39)
150m: 1:29.43
(30.92)
200m: 2:00.30
(30.87)
5 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.63 2:00.31 +2.50
50m: 27.96
100m: 58.66
(30.70)
150m: 1:30.24
(31.58)
200m: 2:00.31
(30.07)
6 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim +0.69 2:01.57 +3.76
50m: 27.70
100m: 58.89
(31.19)
150m: 1:30.88
(31.99)
200m: 2:01.57
(30.69)
7 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon +0.65 2:02.87 +5.06
50m: 28.12
100m: 59.83
(31.71)
150m: 1:31.48
(31.65)
200m: 2:02.87
(31.39)
8 Ian Hangård 2002 Simklubben Poseidon +0.72 2:03.06 +5.25
50m: 28.57
100m: 1:00.04
(31.47)
150m: 1:31.86
(31.82)
200m: 2:03.06
(31.20)
9 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 2:05.21 +7.40
50m: 28.49
100m: 59.87
(31.38)
150m: 1:32.49
(32.62)
200m: 2:05.21
(32.72)
10 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon +0.66 2:06.05 +8.24
50m: 29.04
100m: 1:00.57
(31.53)
150m: 1:33.40
(32.83)
200m: 2:06.05
(32.65)
11 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon -.-- 2:10.88 +13.07
50m: 30.69
100m: 1:04.09
(33.40)
150m: 1:37.68
(33.59)
200m: 2:10.88
(33.20)
12 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.69 2:19.01 +21.20
50m: 31.53
100m: 1:06.93
(35.40)
150m: 1:43.52
(36.59)
200m: 2:19.01
(35.49)
Grenen officiell:  2020-08-23 11:46:10
2020-08-23 11:48:34 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner