2021-12-05   02:13:16
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 2020 New Zealand Secondary School Swimming Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1

Document
Unofficial Summary
After 2 of 2 heats
2020 New Zealand Secondary School Championships
Place: Te Rapa Waterworld Organizer: Swimming New Zealand
Pool: 25m Competition Date: Oct 15, 2020 to Oct 18, 2020
Event 7, 4x100m Freestyle Men U16  - Final
Sponsor: Sky Sport Next
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 MTAL A 15 Mt Albert Grammar School 3:42.83
Tito Tipi 14 MAGTTZ050
905
27.05 57.06 57.06
Hunter Dobson 15 MTADHZ040
705
25.38 54.48 1:51.54
Sebastian Taku 15 CCYTSR1807
05
26.67 56.60 2:48.14
Quin Walden 15 WSCWQZ151
104
26.19 54.69 3:42.83
2 AGSB A 15 Auckland Grammar School 3:43.16 +0.33
Harrison Klouwens 14 CCYKHP1304
06
27.18 56.56 56.56
Edward Joh 15 UNIJEJ15060
5
26.66 55.90 1:52.46
Luke Hair 15 UNIHLW210
305
26.55 55.52 2:47.98
Oliver Sargison 15 UNISOB0505
05
26.31 55.18 3:43.16
3 HBHS A 15 Hamilton Boys High School 3:46.81 +3.98
Joshua Edwards 14 SPCEJW0601
06
27.69 57.09 57.09
Hunter Read 15 STPRHS1410
04
26.25 55.98 1:53.07
Matthew Bruning 14 HUNBMZ150
406
26.99 56.86 2:49.93
David So 15 HAMSDZ050
805
26.70 56.88 3:46.81
4 PMRB A 15 Palmerston North Boys High Sch 3:46.83 +4.00
Alex Odom 15 ICEOAT2807
05
26.08 54.74 54.74
Alexander Willis 14 ICEWAJ2306
06
27.31 57.23 1:51.97
Cole Phillips 15 ICEPCJ29070
5
26.43 55.98 2:47.95
Cameron Baker 15 DVKBCA1401
05
27.65 58.88 3:46.83
5 STKC A 15 Saint Kentigern College 3:55.34 +12.51
James Crosbie 14 UNICJS21050
6
27.12 56.37 56.37
Liam Marks 15 MTWMLJ280
505
29.50 1:02.56 1:58.93
Kale Farquharson 15 HPKFKA1005
05
28.44 1:00.65 2:59.58
Oliver Avis 15 PARAOJ3110
04
26.15 55.76 3:55.34
6 AGSB B 14 Auckland Grammar School 3:58.29 +15.46
Jackson Kennard 14 UNIKJJ29100
5
28.23 59.35 59.35
Luke Gibson 14 UNIGLS0905
06
28.32 1:00.38 1:59.73
Justin Chao 14 UNICJZ15020
6
28.16 59.76 2:59.49
Thomas Hunter 14 PARHTA0701
06
27.99 58.80 3:58.29
7 NPLB A 15 New Plymouth Boys High School 3:58.43 +15.60
Oscar Rust 15 AQNROZ100
805
27.03 55.97 55.97
Jack Keller 14 STRKJB11010
6
28.99 1:03.71 1:59.68
Dylan Kowalewski 13 STRKDC1209
06
28.25 1:00.12 2:59.80
Rogan Pinto 13 AQNPRJ2409
06
27.68 58.63 3:58.43
8 PMRB B 14 Palmerston North Boys High Sch 3:59.66 +16.83
Joshua Carroll 14 ICECJL02080
6
28.64 59.51 59.51
Sam Moleta 14 ICEMSR2409
05
29.81 1:01.67 2:01.18
Blake Chase 14 FLDCBZ0412
05
28.33 1:00.24 3:01.42
Ian Tsui 13 PALTIL31100
6
26.83 58.24 3:59.66
9 RANC A 15 Rangitoto College 4:02.34 +19.51
Paul Kim 14 NSSKPZ2503
06
28.14 58.80 58.80
Jimin Lee 14 NSSLJZ02110
5
29.06 1:01.72 2:00.52
Arthur Makarov-Paton 13 NSSMAZ181
206
30.06 1:03.71 3:04.23
Caleb Wyatt 15 NSSWCZ3006
05
27.40 58.11 4:02.34
10 HBHS B 15 Hamilton Boys High School 4:02.55 +19.72
Elijah Singleton 15 HAMSEM260
405
27.63 57.40 57.40
Miles Julian 13 STPJMZ1103
07
28.72 1:00.00 1:57.40
Cameron Roberts 13 HUNRCB280
307
30.09 1:03.86 3:01.26
Vincent Cresswell 14 HUNCVP050
606
29.10 1:01.29 4:02.55
- SJHM A 15 St Johns College (Hamilton) DNS
Jonty Shirreffs 13 HAMSJS0504
07
Sam Loten 15 ACELSD2501
05
Taniko Shane 15 ACESTW0301
05
Event official at: 1/01/0001 12:00:00 am
2020-10-15 18:12:57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming New Zealand

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner