2021-12-06   10:06:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 2020 New Zealand Secondary School Swimming Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1

Document
Unofficial Summary
After 2 of 2 heats
2020 New Zealand Secondary School Championships
Place: Te Rapa Waterworld Organizer: Swimming New Zealand
Pool: 25m Competition Date: Oct 15, 2020 to Oct 18, 2020
Event 9, 4x100m Freestyle Men 16 & Over  - Final
Sponsor: Sky Sport Next
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 HBHS A 16 Hamilton Boys High School 3:32.18
Carlos Hardie 16 ACEHCJ0612
03
24.90 52.94 52.94
Ciaran Watson 16 SPCWCG250
204
25.53 53.63 1:46.57
Kale Twist 16 KIWTKL2604
04
25.25 53.63 2:40.20
Dominic Fawkner 16 SPCFDJ08040
4
24.78 51.98 3:32.18
2 TRGB A 17 Tauranga Boys' College 3:32.62 +0.44
Tarquin Magner 16 EVOMTF230
304
25.22 52.34 52.34
Kel Iggulden 16 MTMIKL1707
04
25.76 54.52 1:46.86
Joe Cook 17 MTMCJB271
102
25.49 53.58 2:40.44
Gus Shivnan 16 MTMSGM11
0404
24.72 52.18 3:32.62
3 STAC A 18 St Andrew's College 3:32.65 +0.47
Angus Kelliher 18 NCSKAW130
602
25.14 52.04 52.04
Oliver Graves 16 STAGOG0503
04
26.73 56.17 1:48.21
Connor Barr 16 AQGBCR280
803
25.63 54.08 2:42.29
Taiko Torepe-Ormsby 17 WHATTH160
803
24.10 50.36 3:32.65
4 RANC A 17 Rangitoto College 3:36.70 +4.52
Harrison Cooke 16 NSSCHM100
704
26.05 54.27 54.27
Gustav Campher 16 NSSCGC1607
04
26.46 55.76 1:50.03
Samuel Poching 17 NSSPSE1001
03
25.69 54.33 2:44.36
Andy Cheong 16 NSSCAZ0810
03
24.64 52.34 3:36.70
5 SPLH A 18 St Paul's Collegiate 3:37.55 +5.37
Samuel Peoples 15 SPCPSP3008
04
23.96 49.89 49.89
Oliver Mouat 13 SPCMOZ251
106
26.78 57.51 1:47.40
Luca Zabel 17 SPCZLM0103
03
25.25 53.57 2:40.97
Ben Littlejohn 18 SPCLBJ03040
2
26.97 56.58 3:37.55
6 MTAL A 17 Mt Albert Grammar School 3:45.25 +13.07
Michael Chapman 16 MTECMH050
204
27.04 57.53 57.53
Justin Hemara 17 MTAHJZ2304
03
26.78 57.58 1:55.11
Tony Tua-Tagaloa 16 MTATTZ1702
04
26.81 57.25 2:52.36
Thomas Murray 16 PUKMTT250
704
25.65 52.89 3:45.25
7 SCTC A 18 Scots College 3:45.29 +13.11
Cooper Gouge 15 CAPGCW170
105
25.88 55.32 55.32
Curtis Mellsop 17 CAPMCR110
203
27.05 56.80 1:52.12
Sam Kilduff 14 CAPKSZ0912
05
1:52.12 58.32 2:50.44
Joseph Stewart 18 PIRSJA03080
2
26.12 54.85 3:45.29
8 LINC A 17 Lindisfarne College 3:45.84 +13.66
Cole Scott 17 SUNSCN0412
02
26.71 57.02 57.02
Daniel Colgan 15 SUNCDZ1812
04
26.48 57.79 1:54.81
Jake Stephens 15 SUNSJT1112
04
25.82 55.57 2:50.38
Marshall Soanes 16 SUNSMJ2811
03
25.75 55.46 3:45.84
9 NAPB A 18 Napier Boys High School 3:48.74 +16.56
Ryan Good 17 NAQGRW030
203
27.87 58.42 58.42
Thomas Kay 17 SUNKTZ2504
03
27.59 1:00.48 1:58.90
Alex Margerison 16 NAPMAZ310
803
26.43 56.14 2:55.04
Matthew Sexton 18 SUNSMA070
402
25.29 53.70 3:48.74
10 AGSB A 16 Auckland Grammar School 3:49.01 +16.83
Ben Naughton 16 UNINBZ1710
03
27.20 58.38 58.38
Jack George 16 PARGJC2010
03
27.45 58.05 1:56.43
Joshua Drake 16 MTEDJN0206
04
27.13 57.66 2:54.09
Jourdan Klink 16 UNIKJC29080
3
25.74 54.92 3:49.01
11 HBHS B 18 Hamilton Boys High School 3:53.10 +20.92
Caleb Thomas 17 STPTCZ07010
3
26.49 55.53 55.53
Jeremy Doig 17 HAMDJJ0509
02
26.36 56.49 1:52.02
Caleb Parsons 18 HBHPCJ1308
02
26.05 56.43 2:48.45
Max Roberts 16 HUNRML260
204
30.42 1:04.65 3:53.10
12 STAC B 17 St Andrew's College 3:53.37 +21.19
Marshall Setu 17 VIKSMU1312
02
28.48 1:00.72 1:00.72
Callum Lockhart 15 VIKLCJ15100
4
27.13 56.80 1:57.52
Harrison Kyle 15 JASKHS1403
05
27.44 58.03 2:55.55
Cameron Slee 17 JASSCZ30040
3
27.81 57.82 3:53.37
13 TRGB B 16 Tauranga Boys' College 4:00.72 +28.54
Brayden Scharvi 15 LVWSBT2609
04
27.41 57.78 57.78
Thomas Logger 16 EVOLTZ3105
04
28.87 1:00.46 1:58.24
Maxwell Rickit 14 EVORMC210
905
29.74 1:04.01 3:02.25
Kalani Bruce 16 LVWBKZ0804
04
27.63 58.47 4:00.72
Event official at: 1/01/0001 12:00:00 am
2020-10-15 18:39:08 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Swimming New Zealand

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner