2021-08-04   12:40:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
Gren 16, 200m Medley Herrar  - Final
Sponsor: Itäväylä
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 2:19.28
50m: 30.73
100m: 1:07.37
(36.64)
150m: 1:48.31
(40.94)
200m: 2:19.28
(30.97)
2 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 2:20.79 +1.51
50m: 30.95
100m: 1:07.58
(36.63)
150m: 1:48.90
(41.32)
200m: 2:20.79
(31.89)
3 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo 2:21.47 +2.19
50m: 30.95
100m: 1:05.96
(35.01)
150m: 1:48.10
(42.14)
200m: 2:21.47
(33.37)
4 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 2:23.58 +4.30
50m: 31.78
100m: 1:09.32
(37.54)
150m: 1:51.88
(42.56)
200m: 2:23.58
(31.70)
5 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 2:25.09 +5.81
50m: 31.74
100m: 1:11.51
(39.77)
150m: 1:53.01
(41.50)
200m: 2:25.09
(32.08)
6 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:25.60 +6.32
50m: 29.33
100m: 1:09.52
(40.19)
150m: 1:53.91
(44.39)
200m: 2:25.60
(31.69)
7 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 2:26.65 +7.37
50m: 32.86
100m: 1:09.35
(36.49)
150m: 1:53.65
(44.30)
200m: 2:26.65
(33.00)
8 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:28.48 +9.20
50m: 32.07
100m: 1:10.81
(38.74)
150m: 1:53.55
(42.74)
200m: 2:28.48
(34.93)
9 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:30.24 +10.96
50m: 31.29
100m: 1:12.36
(41.07)
150m: 1:55.44
(43.08)
200m: 2:30.24
(34.80)
10 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb 2:30.29 +11.01
50m: 32.48
100m: 1:12.01
(39.53)
150m: 1:56.80
(44.79)
200m: 2:30.29
(33.49)
11 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura 2:33.67 +14.39
50m: 31.48
100m: 1:13.43
(41.95)
150m: 1:59.35
(45.92)
200m: 2:33.67
(34.32)
12 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 2:33.81 +14.53
50m: 33.36
100m: 1:12.25
(38.89)
150m: 1:59.18
(46.93)
200m: 2:33.81
(34.63)
13 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 2:35.06 +15.78
50m: 34.57
100m: 1:13.79
(39.22)
150m: 1:59.58
(45.79)
200m: 2:35.06
(35.48)
14 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo 2:35.50 +16.22
50m: 31.73
100m: 1:11.82
(40.09)
150m: 1:58.70
(46.88)
200m: 2:35.50
(36.80)
15 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 2:36.65 +17.37
50m: 34.15
100m: 1:14.82
(40.67)
150m: 2:01.04
(46.22)
200m: 2:36.65
(35.61)
16 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 2:36.88 +17.60
50m: 35.20
100m: 1:14.32
(39.12)
150m: 2:01.60
(47.28)
200m: 2:36.88
(35.28)
17 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 2:38.76 +19.48
50m: 35.33
100m: 1:17.51
(42.18)
150m: 2:03.26
(45.75)
200m: 2:38.76
(35.50)
18 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 2:41.71 +22.43
50m: 37.07
100m: 1:17.51
(40.44)
150m: 2:05.67
(48.16)
200m: 2:41.71
(36.04)
19 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 2:44.67 +25.39
50m: 35.15
100m: 1:17.98
(42.83)
150m: 2:06.66
(48.68)
200m: 2:44.67
(38.01)
20 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry 2:46.06 +26.78
50m: 37.20
100m: 1:18.52
(41.32)
150m: 2:09.68
(51.16)
200m: 2:46.06
(36.38)
21 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 2:47.25 +27.97
50m: 34.54
100m: 1:19.12
(44.58)
150m: 2:12.15
(53.03)
200m: 2:47.25
(35.10)
22 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 2:47.73 +28.45
50m: 36.36
100m: 1:20.42
(44.06)
150m: 2:09.89
(49.47)
200m: 2:47.73
(37.84)
23 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 2:48.12 +28.84
50m: 36.38
100m: 1:21.49
(45.11)
150m: 2:10.31
(48.82)
200m: 2:48.12
(37.81)
24 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 2:48.27 +28.99
50m: 37.77
100m: 1:23.77
(46.00)
150m: 2:09.97
(46.20)
200m: 2:48.27
(38.30)
25 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo 2:49.31 +30.03
50m: 40.12
100m: 1:23.64
(43.52)
150m: 2:14.93
(51.29)
200m: 2:49.31
(34.38)
26 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap 2:51.21 +31.93
50m: 38.53
100m: 1:22.48
(43.95)
150m: 2:12.53
(50.05)
200m: 2:51.21
(38.68)
27 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo 2:51.44 +32.16
50m: 39.27
100m: 1:26.44
(47.17)
150m: 2:13.87
(47.43)
200m: 2:51.44
(37.57)
28 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 2:51.88 +32.60
50m: 38.54
100m: 1:24.35
(45.81)
150m: 2:13.62
(49.27)
200m: 2:51.88
(38.26)
29 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 2:51.95 +32.67
50m: 39.03
100m: 1:24.36
(45.33)
150m: 2:13.04
(48.68)
200m: 2:51.95
(38.91)
30 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 2:54.05 +34.77
50m: 39.32
100m: 1:24.48
(45.16)
150m: 2:14.67
(50.19)
200m: 2:54.05
(39.38)
31 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap 2:55.03 +35.75
50m: 40.26
100m: 1:27.77
(47.51)
150m: 2:17.27
(49.50)
200m: 2:55.03
(37.76)
- Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo DSQ SW6.2
- Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry DSQ SW9.1
Grenen officiell:  12.9.2020 19.46.56
2020-09-12 19.47.00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner