2021-10-21   01:56:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset K-Supermarket Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 1, 200m Sekauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.43 2:30.60
50m: 32.98
100m: 1:11.73
(38.75)
150m: 1:55.53
(43.80)
200m: 2:30.60
(35.07)
2 Elli Lenkkeri 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.25 2:33.55 +2.95
50m: 33.34
100m: 1:14.97
(41.63)
150m: 1:57.47
(42.50)
200m: 2:33.55
(36.08)
3 Lumi-Ellen Luoma 2005 Hyvinkään Uimaseura -.-- 2:35.25 +4.65
50m: 33.37
100m: 1:13.84
(40.47)
150m: 2:01.00
(47.16)
200m: 2:35.25
(34.25)
4 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi +0.35 2:36.05 +5.45
50m: 33.03
100m: 1:13.23
(40.20)
150m: 1:59.80
(46.57)
200m: 2:36.05
(36.25)
5 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.23 2:37.78 +7.18
50m: 32.92
100m: 1:11.71
(38.79)
150m: 1:58.91
(47.20)
200m: 2:37.78
(38.87)
6 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti -.-- 2:42.13 +11.53
50m: 33.36
100m: 1:15.13
(41.77)
150m: 2:05.19
(50.06)
200m: 2:42.13
(36.94)
7 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura ry +0.61 2:42.82 +12.22
50m: 35.49
100m: 1:16.19
(40.70)
150m: 2:04.14
(47.95)
200m: 2:42.82
(38.68)
8 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.64 2:44.00 +13.40
50m: 33.70
100m: 1:15.69
(41.99)
150m: 2:06.05
(50.36)
200m: 2:44.00
(37.95)
9 Auri Korpaeus 2006 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 2:47.83 +17.23
50m: 35.79
100m: 1:19.00
(43.21)
150m: 2:09.82
(50.82)
200m: 2:47.83
(38.01)
10 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.50 2:49.84 +19.24
50m: 37.27
100m: 1:19.51
(42.24)
150m: 2:10.68
(51.17)
200m: 2:49.84
(39.16)
11 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 2:50.41 +19.81
50m: 38.30
100m: 1:23.50
(45.20)
150m: 2:10.19
(46.69)
200m: 2:50.41
(40.22)
12 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti +0.47 2:58.15 +27.55
50m: 41.00
100m: 1:25.71
(44.71)
150m: 2:17.66
(51.95)
200m: 2:58.15
(40.49)
13 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo -.-- 2:58.86 +28.26
50m: 38.58
100m: 1:23.71
(45.13)
150m: 2:19.24
(55.53)
200m: 2:58.86
(39.62)
14 Venla Karialho 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 3:00.58 +29.98
50m: 39.12
100m: 1:26.63
(47.51)
150m: 2:21.98
(55.35)
200m: 3:00.58
(38.60)
15 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.75 3:01.34 +30.74
50m: 39.18
100m: 1:25.88
(46.70)
150m: 2:19.79
(53.91)
200m: 3:01.34
(41.55)
16 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.39 3:02.52 +31.92
50m: 43.22
100m: 1:29.88
(46.66)
200m: 3:02.52
(3:02.52)
17 Nella Honkanen 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.71 3:04.77 +34.17
50m: 37.40
100m: 1:25.47
(48.07)
150m: 2:22.61
(57.14)
200m: 3:04.77
(42.16)
18 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo -.-- 3:05.66 +35.06
50m: 42.92
100m: 1:33.25
(50.33)
150m: 2:24.16
(50.91)
200m: 3:05.66
(41.50)
19 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.67 3:10.78 +40.18
50m: 42.25
100m: 1:33.89
(51.64)
150m: 2:29.02
(55.13)
200m: 3:10.78
(41.76)
20 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.42 3:11.25 +40.65
50m: 43.12
100m: 1:30.23
(47.11)
150m: 2:26.61
(56.38)
200m: 3:11.25
(44.64)
21 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo -.-- 3:14.14 +43.54
50m: 44.74
100m: 1:34.95
(50.21)
150m: 2:32.78
(57.83)
200m: 3:14.14
(41.36)
22 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat -.-- 3:14.30 +43.70
50m: 41.43
100m: 1:30.19
(48.76)
150m: 2:28.62
(58.43)
200m: 3:14.30
(45.68)
23 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo -.-- 3:16.40 +45.80
50m: 43.60
100m: 1:35.06
(51.46)
150m: 2:33.20
(58.14)
200m: 3:16.40
(43.20)
24 Nina Saarimaa 1974 Nurmijärven Uinti +0.80 3:17.90 +47.30
50m: 41.59
100m: 1:35.76
(54.17)
150m: 2:30.52
(54.76)
200m: 3:17.90
(47.38)
Event official at: 12.9.2020 14:31:52
2020-09-12 14:36:16 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 2, 200m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Niklas Laakso 1997 Race Club Sveitsi +0.43 2:10.07
50m: 27.17
100m: 1:00.15
(32.98)
150m: 1:37.08
(36.93)
200m: 2:10.07
(32.99)
2 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.25 2:22.04 +11.97
50m: 29.82
100m: 1:07.07
(37.25)
150m: 1:49.56
(42.49)
200m: 2:22.04
(32.48)
3 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura ry +0.56 2:23.24 +13.17
50m: 30.66
100m: 1:07.71
(37.05)
150m: 1:50.14
(42.43)
200m: 2:23.24
(33.10)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.30 2:24.42 +14.35
50m: 30.70
100m: 1:09.05
(38.35)
150m: 1:51.71
(42.66)
200m: 2:24.42
(32.71)
5 Christofor Pavlidi 2001 Race Club Sveitsi +0.47 2:30.44 +20.37
50m: 31.38
100m: 1:11.35
(39.97)
150m: 1:52.17
(40.82)
200m: 2:30.44
(38.27)
6 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.33 2:38.26 +28.19
50m: 32.83
100m: 1:14.06
(41.23)
150m: 2:01.52
(47.46)
200m: 2:38.26
(36.74)
7 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 2:40.15 +30.08
50m: 36.18
100m: 1:18.80
(42.62)
150m: 2:03.92
(45.12)
200m: 2:40.15
(36.23)
8 Oiva Koppelmäki 2007 Nurmijärven Uinti -.-- 2:41.72 +31.65
50m: 35.65
100m: 1:16.88
(41.23)
150m: 2:03.92
(47.04)
200m: 2:41.72
(37.80)
9 Aaron Tikkanen 2006 Nurmijärven Uinti +0.62 2:44.23 +34.16
50m: 35.65
100m: 1:19.42
(43.77)
150m: 2:08.32
(48.90)
200m: 2:44.23
(35.91)
10 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi -.-- 2:44.68 +34.61
50m: 37.88
100m: 1:19.07
(41.19)
150m: 2:09.36
(50.29)
200m: 2:44.68
(35.32)
11 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 2:47.37 +37.30
50m: 35.38
100m: 1:21.21
(45.83)
150m: 2:09.74
(48.53)
200m: 2:47.37
(37.63)
12 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.58 2:54.57 +44.50
50m: 38.57
100m: 1:22.23
(43.66)
150m: 2:16.63
(54.40)
200m: 2:54.57
(37.94)
13 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo -.-- 2:55.81 +45.74
50m: 39.04
100m: 1:26.46
(47.42)
150m: 2:16.60
(50.14)
200m: 2:55.81
(39.21)
14 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.80 2:59.05 +48.98
50m: 42.33
100m: 1:29.46
(47.13)
150m: 2:21.83
(52.37)
200m: 2:59.05
(37.22)
15 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.55 3:00.59 +50.52
50m: 38.53
100m: 1:24.39
(45.86)
150m: 2:18.20
(53.81)
200m: 3:00.59
(42.39)
16 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti -.-- 3:03.24 +53.17
50m: 44.17
100m: 1:32.25
(48.08)
150m: 2:22.89
(50.64)
200m: 3:03.24
(40.35)
17 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.76 3:10.90 +1:00.83
50m: 47.06
100m: 1:36.16
(49.10)
150m: 2:23.84
(47.68)
200m: 3:10.90
(47.06)
18 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo -.-- 3:14.49 +1:04.42
50m: 45.31
100m: 1:34.16
(48.85)
150m: 2:31.90
(57.74)
200m: 3:14.49
(42.59)
19 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.44 3:18.61 +1:08.54
50m: 40.85
100m: 1:29.34
(48.49)
150m: 2:34.45
(1:05.11)
200m: 3:18.61
(44.16)
20 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.38 3:22.46 +1:12.39
50m: 43.61
100m: 1:35.33
(51.72)
150m: 2:35.32
(59.99)
200m: 3:22.46
(47.14)
21 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo -.-- 3:27.11 +1:17.04
50m: 49.57
100m: 1:41.48
(51.91)
150m: 2:44.20
(1:02.72)
200m: 3:27.11
(42.91)
- Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.61 DSQ SW 6.2
Event official at: 12.9.2020 14:44:06
2020-09-12 14:44:31 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Susanne Elonen 2011 Hyvinkään Uimaseura -.-- 44.26
2 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry -.-- 46.15 +1.89
3 Lotta Äijälä 2011 Nurmijärven Uinti -.-- 46.58 +2.32
4 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti -.-- 47.22 +2.96
5 Amanda Kokkinen 2011 Race Club Sveitsi -.-- 50.33 +6.07
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 34.60
2 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 36.18 +1.58
3 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 37.78 +3.18
4 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 38.07 +3.47
5 Ilona Antila 2010 Nurmijärven Uinti +0.41 40.51 +5.91
6 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry +0.53 41.02 +6.42
7 Sana Kanerva 2009 Nurmijärven Uinti +0.85 44.09 +9.49
8 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti +0.79 44.15 +9.55
9 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry -.-- 46.16 +11.56
10 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry -.-- 47.73 +13.13
11 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry -.-- 52.33 +17.73
- Emmi Pohjonen 2009 Hyvinkään Uimaseura -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 12-24 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.49 28.52
2 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi +0.69 28.71 +0.19
3 Lotta Nurminen 2005 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 29.23 +0.71
4 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi +0.58 29.64 +1.12
5 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.72 29.91 +1.39
6 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat -.-- 29.94 +1.42
7 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi +0.33 30.20 +1.68
8 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.59 31.16 +2.64
9 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.50 33.13 +4.61
10 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 33.63 +5.11
11 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 33.89 +5.37
12 Sonja Tarkiainen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.78 33.99 +5.47
13 Ella Arvela 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 35.28 +6.76
14 Diana Levchenko 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.55 36.95 +8.43
15 Lotta Juvonen 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.66 37.07 +8.55
16 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry -.-- 40.91 +12.39
17 Siiri Vänskä 2008 Simmis Wanda ry -.-- 46.42 +17.90
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tiina Kämäräinen 1978 Nurmijärven Uinti +0.67 38.89
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry -.-- 31.76
2 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.79 32.02 +0.26
3 Nina Saarimaa 1974 Nurmijärven Uinti -.-- 33.81 +2.05
4 Heidi Oksanen 1974 Simmis Wanda ry +0.35 34.46 +2.70
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mari Murto 1969 Nurmijärven Uinti -.-- 44.48
Event official at: 12.9.2020 14:51:45
2020-09-12 14:52:17 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vertti Linnermo 2010 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 37.50
2 Nicolas Luoma 2010 Hyvinkään Uimaseura -.-- 37.76 +0.26
3 Elmo Kyytinen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.54 39.07 +1.57
4 Elias Boman 2010 Hyvinkään Uimaseura -.-- 39.46 +1.96
5 Jesper Arvela 2010 Hyvinkään Uimaseura -.-- 40.94 +3.44
6 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry -.-- 41.19 +3.69
7 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry -.-- 41.74 +4.24
8 Lukas Kazak 2010 Hyvinkään Uimaseura -.-- 44.64 +7.14
9 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry +0.60 46.50 +9.00
10 Rasmus Auranen 2011 Simmis Wanda ry -.-- 49.92 +12.42
11 Aapo Tikkanen 2012 Simmis Wanda ry -.-- 50.09 +12.59
12 Onni Yli-Antola 2011 Simmis Wanda ry -.-- 53.57 +16.07
- Hugo Virtanen 2010 Nurmijärven Uinti -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.49 31.79
2 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 36.14 +4.35
3 Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 36.21 +4.42
4 Veeti Valkonen 2008 Nurmijärven Uinti -.-- 37.56 +5.77
5 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.57 38.17 +6.38
6 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry +0.57 40.40 +8.61
7 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 40.41 +8.62
8 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry +0.67 42.05 +10.26
9 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry -.-- 42.78 +10.99
10 Julius Lankila 2009 Simmis Wanda ry -.-- 52.14 +20.35
- Linus Löytäinen 2009 Nurmijärven Uinti +0.49 DSQ SW 10.5
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 13-24 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Onni-Kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.61 23.91
2 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.24 24.00 +0.09
3 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.29 24.55 +0.64
4 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.52 26.58 +2.67
5 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku +0.30 27.38 +3.47
6 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.42 27.50 +3.59
7 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.70 27.71 +3.80
8 Eemi Niininen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.24 28.32 +4.41
9 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.59 28.69 +4.78
10 Joonas Salo 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.63 28.79 +4.88
11 Samuel Rooke 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.39 28.80 +4.89
12 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.64 28.95 +5.04
13 Joel Lipponen 2004 Hyvinkään Uimaseura -.-- 29.34 +5.43
14 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.72 29.46 +5.55
15 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat -.-- 31.36 +7.45
16 Gleb Burakov 2007 Nurmijärven Uinti +0.87 32.78 +8.87
17 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.57 33.18 +9.27
18 Ville-Waltteri Lundberg 2006 Nurmijärven Uinti +0.81 34.89 +10.98
19 Aaron Selehov 2007 Nurmijärven Uinti +0.47 36.04 +12.13
20 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry -.-- 41.39 +17.48
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tatu Kuosa 1991 Simmis Wanda ry +0.34 32.02
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vili Nykänen 1981 Simmis Wanda ry -.-- 27.73
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikko Suominen 1971 S.C. Pingviinit +0.66 26.56
Event official at: 12.9.2020 14:59:39
2020-09-12 15:00:10 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 1:35.94
50m: 46.99
100m: 1:35.94
(48.95)
2 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.41 1:49.90 +13.96
50m: 51.23
100m: 1:49.90
(58.67)
3 Viivi Heikkinen 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 1:52.06 +16.12
100m: 1:52.06
(1:52.06)
4 Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti +0.69 1:59.66 +23.72
50m: 56.80
100m: 1:59.66
(1:02.86)
5 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 2:00.86 +24.92
50m: 57.77
100m: 2:00.86
(1:03.09)
Event official at: 12.9.2020 15:09:31
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 1:28.27
50m: 41.29
100m: 1:28.27
(46.98)
2 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.27 1:28.65 +0.38
50m: 41.44
100m: 1:28.65
(47.21)
3 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.51 1:35.82 +7.55
50m: 44.51
100m: 1:35.82
(51.31)
4 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.51 1:36.22 +7.95
50m: 45.30
100m: 1:36.22
(50.92)
5 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo -.-- 1:37.06 +8.79
50m: 46.56
100m: 1:37.06
(50.50)
6 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti +0.55 1:37.09 +8.82
50m: 47.18
100m: 1:37.09
(49.91)
7 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 1:39.88 +11.61
50m: 46.65
100m: 1:39.88
(53.23)
8 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo -.-- 1:40.87 +12.60
50m: 47.67
100m: 1:40.87
(53.20)
9 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 1:40.97 +12.70
50m: 48.01
100m: 1:40.97
(52.96)
10 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.76 1:43.56 +15.29
50m: 48.59
100m: 1:43.56
(54.97)
11 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.33 1:50.80 +22.53
50m: 48.82
100m: 1:50.80
(1:01.98)
12 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.76 1:52.33 +24.06
50m: 50.14
100m: 1:52.33
(1:02.19)
13 Sophie Lahdensuo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.72 1:56.49 +28.22
50m: 55.61
100m: 1:56.49
(1:00.88)
Event official at: 12.9.2020 15:09:31
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 14 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.55 1:12.73
50m: 33.95
100m: 1:12.73
(38.78)
2 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.24 1:16.23 +3.50
50m: 35.87
100m: 1:16.23
(40.36)
3 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 1:18.84 +6.11
50m: 36.94
100m: 1:18.84
(41.90)
4 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi +0.74 1:20.25 +7.52
50m: 37.84
100m: 1:20.25
(42.41)
5 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.27 1:22.15 +9.42
50m: 39.08
100m: 1:22.15
(43.07)
6 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.67 1:23.70 +10.97
50m: 38.00
100m: 1:23.70
(45.70)
7 Sonja Salmimies 2004 Race Club Sveitsi -.-- 1:23.74 +11.01
50m: 39.54
100m: 1:23.74
(44.20)
8 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo +0.75 1:27.06 +14.33
50m: 40.58
100m: 1:27.06
(46.48)
9 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 1:37.71 +24.98
50m: 46.95
100m: 1:37.71
(50.76)
Event official at: 12.9.2020 15:09:31
2020-09-12 15:10:49 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.60 1:37.04
50m: 46.41
100m: 1:37.04
(50.63)
2 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.53 1:39.49 +2.45
50m: 46.96
100m: 1:39.49
(52.53)
3 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.72 1:41.62 +4.58
50m: 48.50
100m: 1:41.62
(53.12)
4 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.71 1:41.86 +4.82
50m: 49.83
100m: 1:41.86
(52.03)
5 Rasmus Myller 2009 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 1:46.16 +9.12
50m: 50.33
100m: 1:46.16
(55.83)
6 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.99 1:53.81 +16.77
50m: 53.27
100m: 1:53.81
(1:00.54)
7 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 1:57.32 +20.28
50m: 56.66
100m: 1:57.32
(1:00.66)
8 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry -.-- 2:01.47 +24.43
50m: 57.15
100m: 2:01.47
(1:04.32)
Event official at: 12.9.2020 15:16:02
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aaron Tikkanen 2006 Nurmijärven Uinti -.-- 1:31.60
50m: 43.30
100m: 1:31.60
(48.30)
2 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti +0.53 1:32.23 +0.63
50m: 43.75
100m: 1:32.23
(48.48)
3 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 1:32.98 +1.38
50m: 43.62
100m: 1:32.98
(49.36)
4 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.52 1:35.87 +4.27
50m: 43.33
100m: 1:35.87
(52.54)
5 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry +0.27 1:44.65 +13.05
50m: 48.67
100m: 1:44.65
(55.98)
- Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.27 DSQ SW 7.4
- Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi -.-- DNS
Event official at: 12.9.2020 15:16:02
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap +0.77 1:14.31
50m: 34.30
100m: 1:14.31
(40.01)
2 Vili Nykänen 1981 Simmis Wanda ry +0.34 1:15.07 +0.76
50m: 35.17
100m: 1:15.07
(39.90)
3 Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.33 1:15.83 +1.52
50m: 35.89
100m: 1:15.83
(39.94)
4 Martti Karesjoki 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.55 1:16.80 +2.49
50m: 35.19
100m: 1:16.80
(41.61)
5 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.27 1:17.83 +3.52
50m: 36.05
100m: 1:17.83
(41.78)
6 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi -.-- 1:18.59 +4.28
50m: 36.78
100m: 1:18.59
(41.81)
7 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.50 1:18.87 +4.56
50m: 38.21
100m: 1:18.87
(40.66)
8 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.85 1:21.28 +6.97
50m: 38.38
100m: 1:21.28
(42.90)
9 Tatu Kuosa 1991 Simmis Wanda ry +0.28 1:28.57 +14.26
50m: 41.49
100m: 1:28.57
(47.08)
Event official at: 12.9.2020 15:16:02
2020-09-12 15:18:00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 7, 50m Perhosuinti Naiset 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.55 37.20
2 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.60 39.02 +1.82
3 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat -.-- 41.32 +4.12
4 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo -.-- 41.82 +4.62
5 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 42.31 +5.11
6 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 47.19 +9.99
Event official at: 12.9.2020 15:34:18
Event 7, 50m Perhosuinti Naiset 12 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi +0.47 30.37
2 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.49 31.63 +1.26
3 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi +0.45 31.86 +1.49
4 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.70 31.88 +1.51
5 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 35.12 +4.75
6 Auri Korpaeus 2006 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 35.34 +4.97
7 Lotta Nurminen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.62 35.57 +5.20
8 Nella Honkanen 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 35.60 +5.23
9 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry +0.82 35.69 +5.32
10 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.19 36.20 +5.83
11 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.34 37.20 +6.83
12 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo -.-- 37.54 +7.17
13 Heidi Oksanen 1974 Simmis Wanda ry +0.79 39.64 +9.27
14 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti +0.62 40.45 +10.08
15 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.33 41.47 +11.10
16 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.63 42.57 +12.20
17 Vieno Niemi 2007 Nurmijärven Uinti -.-- 43.88 +13.51
18 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo -.-- 45.50 +15.13
19 Tiina Kämäräinen 1978 Nurmijärven Uinti -.-- 49.38 +19.01
20 Mari Murto 1969 Nurmijärven Uinti +0.43 58.23 +27.86
Event official at: 12.9.2020 15:34:18
2020-09-12 15:35:01 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry +0.65 51.55
Event official at: 12.9.2020 15:38:15
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo -.-- 38.07
2 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.46 39.07 +1.00
3 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.45 40.15 +2.08
4 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 44.30 +6.23
5 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry +0.72 1:02.69 +24.62
Event official at: 12.9.2020 15:38:15
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 13 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.27 25.76
2 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.60 26.71 +0.95
3 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.58 28.40 +2.64
4 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.22 28.73 +2.97
5 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.48 28.78 +3.02
6 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura ry +0.19 28.97 +3.21
7 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.71 28.99 +3.23
8 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku +0.31 29.89 +4.13
9 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.24 30.62 +4.86
10 Joonas Salo 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.62 33.75 +7.99
11 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.39 35.75 +9.99
12 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.22 38.97 +13.21
13 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.77 39.09 +13.33
14 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.84 41.00 +15.24
15 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo -.-- 44.12 +18.36
16 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo +0.76 47.26 +21.50
17 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo +0.46 49.16 +23.40
Event official at: 12.9.2020 15:38:15
2020-09-12 15:38:55 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.75 1:27.34
50m: 43.26
100m: 1:27.34
(44.08)
2 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.64 1:34.98 +7.64
50m: 47.38
100m: 1:34.98
(47.60)
3 Viivi Heikkinen 2009 Nurmijärven Uinti +0.78 1:35.32 +7.98
50m: 46.03
100m: 1:35.32
(49.29)
4 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti +0.86 1:49.22 +21.88
50m: 54.34
100m: 1:49.22
(54.88)
- Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti +0.78 DSQ SW 6.2
Event official at: 12.9.2020 15:48:13
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.64 1:16.14
50m: 36.44
100m: 1:16.14
(39.70)
2 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.70 1:19.03 +2.89
50m: 38.77
100m: 1:19.03
(40.26)
3 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit +0.72 1:22.57 +6.43
50m: 40.08
100m: 1:22.57
(42.49)
4 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 1:23.30 +7.16
50m: 40.29
100m: 1:23.30
(43.01)
5 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.78 1:28.22 +12.08
50m: 42.82
100m: 1:28.22
(45.40)
6 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 1:29.36 +13.22
50m: 42.76
100m: 1:29.36
(46.60)
7 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti +0.78 1:32.28 +16.14
50m: 44.59
100m: 1:32.28
(47.69)
8 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.61 1:32.31 +16.17
50m: 44.55
100m: 1:32.31
(47.76)
9 Vieno Niemi 2007 Nurmijärven Uinti +0.72 1:38.82 +22.68
50m: 48.34
100m: 1:38.82
(50.48)
10 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.80 1:45.69 +29.55
50m: 51.41
100m: 1:45.69
(54.28)
- Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 DSQ SW 6.2
- Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 DSQ SW 6.2
- Sophie Lahdensuo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.54 DSQ SW 6.2
Event official at: 12.9.2020 15:48:13
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 14 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.61 1:07.52
50m: 32.54
100m: 1:07.52
(34.98)
2 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi +0.61 1:12.70 +5.18
50m: 34.37
100m: 1:12.70
(38.33)
3 Lumi-Ellen Luoma 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.79 1:12.72 +5.20
50m: 35.38
100m: 1:12.72
(37.34)
4 Milja Korhonen 2006 Race Club Sveitsi +0.72 1:16.93 +9.41
50m: 36.61
100m: 1:16.93
(40.32)
5 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti +0.74 1:20.40 +12.88
50m: 39.72
100m: 1:20.40
(40.68)
6 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.73 1:26.59 +19.07
50m: 42.63
100m: 1:26.59
(43.96)
7 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.82 1:35.69 +28.17
50m: 47.69
100m: 1:35.69
(48.00)
Event official at: 12.9.2020 15:48:13
2020-09-12 15:50:23 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.74 1:23.44
50m: 41.36
100m: 1:23.44
(42.08)
2 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.86 1:30.89 +7.45
50m: 45.15
100m: 1:30.89
(45.74)
3 Vertti Linnermo 2010 Tuusulan Uimaseura ry +0.71 1:42.30 +18.86
50m: 50.80
100m: 1:42.30
(51.50)
- Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.53 DSQ SW 6.2
- Rasmus Myller 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 DSQ SW 6.2
Event official at: 12.9.2020 15:56:01
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.71 1:11.70
50m: 34.31
100m: 1:11.70
(37.39)
2 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.70 1:14.81 +3.11
50m: 35.77
100m: 1:14.81
(39.04)
3 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.71 1:14.84 +3.14
50m: 36.25
100m: 1:14.84
(38.59)
4 Oiva Koppelmäki 2007 Nurmijärven Uinti +0.74 1:16.54 +4.84
50m: 37.67
100m: 1:16.54
(38.87)
5 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.74 1:20.55 +8.85
50m: 37.92
100m: 1:20.55
(42.63)
6 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.92 1:29.57 +17.87
50m: 44.61
100m: 1:29.57
(44.96)
- Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 DSQ SW 6.4
Event official at: 12.9.2020 15:56:01
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.61 1:04.45
50m: 31.02
100m: 1:04.45
(33.43)
2 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi +0.57 1:05.68 +1.23
50m: 31.78
100m: 1:05.68
(33.90)
3 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.77 1:06.92 +2.47
50m: 32.83
100m: 1:06.92
(34.09)
4 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi +0.66 1:09.60 +5.15
50m: 33.02
100m: 1:09.60
(36.58)
5 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.61 1:10.60 +6.15
50m: 33.57
100m: 1:10.60
(37.03)
6 Joel Lipponen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.89 1:21.89 +17.44
50m: 39.44
100m: 1:21.89
(42.45)
Event official at: 12.9.2020 15:56:01
2020-09-12 15:57:51 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti
Document