2021-11-30   20:20:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset K-Supermarket Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
NU K-Supermarket Syysuinnit 2020
Place: Rajamäen Uimahalli Organizer: Nurmijärven Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 12, 2020 to syys 12, 2020
Event 2, 200m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Niklas Laakso 1997 Race Club Sveitsi +0.43 2:10.07
50m: 27.17
100m: 1:00.15
(32.98)
150m: 1:37.08
(36.93)
200m: 2:10.07
(32.99)
2 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.25 2:22.04 +11.97
50m: 29.82
100m: 1:07.07
(37.25)
150m: 1:49.56
(42.49)
200m: 2:22.04
(32.48)
3 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura ry +0.56 2:23.24 +13.17
50m: 30.66
100m: 1:07.71
(37.05)
150m: 1:50.14
(42.43)
200m: 2:23.24
(33.10)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.30 2:24.42 +14.35
50m: 30.70
100m: 1:09.05
(38.35)
150m: 1:51.71
(42.66)
200m: 2:24.42
(32.71)
5 Christofor Pavlidi 2001 Race Club Sveitsi +0.47 2:30.44 +20.37
50m: 31.38
100m: 1:11.35
(39.97)
150m: 1:52.17
(40.82)
200m: 2:30.44
(38.27)
6 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.33 2:38.26 +28.19
50m: 32.83
100m: 1:14.06
(41.23)
150m: 2:01.52
(47.46)
200m: 2:38.26
(36.74)
7 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 2:40.15 +30.08
50m: 36.18
100m: 1:18.80
(42.62)
150m: 2:03.92
(45.12)
200m: 2:40.15
(36.23)
8 Oiva Koppelmäki 2007 Nurmijärven Uinti -.-- 2:41.72 +31.65
50m: 35.65
100m: 1:16.88
(41.23)
150m: 2:03.92
(47.04)
200m: 2:41.72
(37.80)
9 Aaron Tikkanen 2006 Nurmijärven Uinti +0.62 2:44.23 +34.16
50m: 35.65
100m: 1:19.42
(43.77)
150m: 2:08.32
(48.90)
200m: 2:44.23
(35.91)
10 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi -.-- 2:44.68 +34.61
50m: 37.88
100m: 1:19.07
(41.19)
150m: 2:09.36
(50.29)
200m: 2:44.68
(35.32)
11 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 2:47.37 +37.30
50m: 35.38
100m: 1:21.21
(45.83)
150m: 2:09.74
(48.53)
200m: 2:47.37
(37.63)
12 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.58 2:54.57 +44.50
50m: 38.57
100m: 1:22.23
(43.66)
150m: 2:16.63
(54.40)
200m: 2:54.57
(37.94)
13 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo -.-- 2:55.81 +45.74
50m: 39.04
100m: 1:26.46
(47.42)
150m: 2:16.60
(50.14)
200m: 2:55.81
(39.21)
14 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.80 2:59.05 +48.98
50m: 42.33
100m: 1:29.46
(47.13)
150m: 2:21.83
(52.37)
200m: 2:59.05
(37.22)
15 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.55 3:00.59 +50.52
50m: 38.53
100m: 1:24.39
(45.86)
150m: 2:18.20
(53.81)
200m: 3:00.59
(42.39)
16 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti -.-- 3:03.24 +53.17
50m: 44.17
100m: 1:32.25
(48.08)
150m: 2:22.89
(50.64)
200m: 3:03.24
(40.35)
17 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.76 3:10.90 +1:00.83
50m: 47.06
100m: 1:36.16
(49.10)
150m: 2:23.84
(47.68)
200m: 3:10.90
(47.06)
18 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo -.-- 3:14.49 +1:04.42
50m: 45.31
100m: 1:34.16
(48.85)
150m: 2:31.90
(57.74)
200m: 3:14.49
(42.59)
19 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.44 3:18.61 +1:08.54
50m: 40.85
100m: 1:29.34
(48.49)
150m: 2:34.45
(1:05.11)
200m: 3:18.61
(44.16)
20 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.38 3:22.46 +1:12.39
50m: 43.61
100m: 1:35.33
(51.72)
150m: 2:35.32
(59.99)
200m: 3:22.46
(47.14)
21 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo -.-- 3:27.11 +1:17.04
50m: 49.57
100m: 1:41.48
(51.91)
150m: 2:44.20
(1:02.72)
200m: 3:27.11
(42.91)
- Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.61 DSQ SW 6.2
Event official at: 12.9.2020 14:44:06
2020-09-12 14:44:31 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Nurmijärven Uinti

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner