Tulokset TUA NOI - uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Sku N 13 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.62 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:09.76 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Murto |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:05.01 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Grönvall |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.82 |
+1.81 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.80 |
+2.79 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:09.45 |
+4.44 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
emmi manninen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.02 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
aada hakala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.16 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.39 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.03 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.54 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.80 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:13.33 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.18 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.19 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lyyli Järvi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:18.54 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Heidi Javanainen |
2003 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:18.66 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanna Pajula |
2003 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:18.66 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.89 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:19.09 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:19.47 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.72 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Rantanen |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.76 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:22.22 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.53 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ranja Ruotoistenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.68 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna-Sofia Isomäki |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:25.60 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.85 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vea Ramsten |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.66 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilda Lampela |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:26.23 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Milja Norgård |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:26.99 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.01 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elviira Salminen |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:32.78 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Senja-Sofia Hellman |
2006 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:33.14 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eevi Ålander |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:33.92 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:44.86 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.74 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Sku M 14 and older - Final |
|
|
SM |
1:00.34 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:03.11 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
57.93 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
58.61 |
+0.68 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 57.61 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.54 |
+2.61 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.97 |
+4.04 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.82 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.90 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:04.88 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.74 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Lähteenmäki |
1991 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.22 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Leinonen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.72 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.89 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nooa Paasikivi |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.07 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Nikkari |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vu T14-16-N 13-14 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.29 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:00.44 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
59.73 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 58.19 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:01.57 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.77 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
1:01.85 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.58 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:04.17 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:04.67 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.47 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saaga Keränen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.48 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ippi Ranta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.95 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.51 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.71 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.35 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:09.73 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Pakkanen |
2006 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:10.80 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milja Norgård |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:15.43 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:17.73 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.80 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eevi Ålander |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:20.45 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Senja-Sofia Hellman |
2006 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:23.67 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:28.71 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.60 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vu T14-16-N 15-16 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.29 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:00.44 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.21 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:01.22 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Lapikisto |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.65 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanna Uitto |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.94 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.45 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vea Ramsten |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:15.90 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vu T14-16-N 17 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.29 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:00.44 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.22 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.62 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.54 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Kilponen |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:01.27 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ina Pollari |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:04.10 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Rauhanen |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:18.07 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Vu P15-16-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Konttorikone Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
53.08 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
54.89 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:02.50 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.51 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.63 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.24 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.34 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.44 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:05.36 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:05.78 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nooa Paasikivi |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:17.55 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Vu P15-16-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Konttorikone Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
53.08 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
54.89 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
53.09 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 53.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
59.92 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:00.92 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Jalava |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:04.45 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Vu P15-16-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Konttorikone Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
53.08 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
54.89 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
|
|
53.95 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
54.70 |
+0.75 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Su T14-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
30.84 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
31.99 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saaga Keränen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
34.85 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
36.43 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.81 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
36.89 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
38.10 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Su T14-N 15 and older - Final |
|
|
SM |
30.84 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
31.99 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
30.46 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.67 |
+0.21 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.88 |
+0.42 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olga Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
32.26 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
32.45 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
aada hakala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
33.27 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
viola penttilä |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
34.15 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Salla Rantala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
34.41 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
34.61 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heidi Javanainen |
2003 |
Swimming Team Rauma |
|
|
35.00 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Uusitorppa |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
35.63 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Kallio |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
40.12 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Su P15-M 14-15 years - Final |
|
|
SM |
28.13 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
28.70 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
31.49 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
34.76 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Su P15-M 16 and older - Final |
|
|
SM |
28.13 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
28.70 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.53.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Pu T14-16-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
1:06.06 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.58 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.47 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
piia lahtinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.32 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.90 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.61 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.21 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ippi Ranta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.27 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.93 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.97 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna-Sofia Isomäki |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:26.67 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:29.33 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Pu T14-16-N 15-16 years - Final |
|
|
SM |
1:06.06 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.58 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kiona Amelia Inkilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.44 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.52 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Pu T14-16-N 17 and older - Final |
|
|
SM |
1:06.06 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.58 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.11 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma von Dickoff |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.26 |
+1.15 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Lampi |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.62 |
+1.51 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Sottinen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:07.55 |
+2.44 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:08.35 |
+3.24 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.87 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Rahola |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.89 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.18 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:07.28 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:10.21 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.13 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.97 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.75 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.21 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.72 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.55 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.68 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:01.90 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.21 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.72 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.13 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.18 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Nikkari |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
55.75 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 53.91 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
56.85 |
+1.10 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
58.40 |
+2.65 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:00.76 |
+5.01 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Vu T14-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
27.25 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
27.96 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.25 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
29.76 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
30.97 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Pakkanen |
2006 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
31.30 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.52 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lyyli Järvi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.69 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
33.64 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elviira Salminen |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.80 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
35.37 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Vu T14-N 15 and older - Final |
|
|
SM |
27.25 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
27.96 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Ekman |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.37 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
27.60 |
+0.23 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.76 |
+0.39 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Grönvall |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
27.89 |
+0.52 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
27.90 |
+0.53 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
emmi manninen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.90 |
+0.53 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Lampi |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
28.11 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olga Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
28.55 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Kilponen |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
28.56 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
28.64 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nieminen |
1996 |
Uinti Tampere |
|
|
28.95 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
viola penttilä |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
28.98 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heta Koivuluoma |
1999 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.12 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ina Pollari |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
29.99 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Uusitorppa |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
30.27 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmi Lapikisto |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
30.38 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
30.48 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vea Ramsten |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.04 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pinja Kallio |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.70 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Rauhanen |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
35.10 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Vu P15-M 14-15 years - Final |
|
|
SM |
24.25 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
25.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
27.24 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
27.79 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
30.69 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.79 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Vu P15-M 16 and older - Final |
|
|
SM |
24.25 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
25.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
24.55 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 23.35 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
25.03 |
+0.48 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
25.69 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Lähteenmäki |
1991 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
26.51 |
+1.96 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.32 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Lehtonen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.67 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
27.80 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Jalava |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
29.53 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Vu N 13 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Ristolan Ravintola, Köyliö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
4:32.11 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
4:35.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
4:34.82 |
|
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 4:36.60 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
4:36.29 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.82 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
4:41.78 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.28 |
(-30.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
4:42.25 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.40 |
(-12.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
4:46.53 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.70 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanna Uitto |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
4:55.60 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.72 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Salla Rantala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
4:58.68 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.07 |
(+9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kiona Amelia Inkilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
5:06.18 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.44 |
(+11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:07.07 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(+7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
5:11.15 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.44 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:16.31 |
+41.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.11 |
(-19.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:21.36 |
+46.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.62 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanna Pajula |
2003 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
5:34.57 |
+59.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.99 |
(+14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:45.54 |
+1:10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.73 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Rantanen |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:00.31 |
+1:25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.18 |
(+24.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meeri Nordström |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:11.27 |
+1:36.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.45 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:53.91 |
+2:19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:37.17 |
(+16.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Vu M 14 and older - Final |
|
|
SM |
4:10.27 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
4:13.99 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
4:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.25 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
4:50.53 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.76 |
(-25.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
4:52.29 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.68 |
(-19.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
4:56.00 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.76 |
(-15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
5:01.13 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.95 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
5:04.55 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.45 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
5:12.11 |
+52.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.71 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:14.84 |
+54.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:34.16 |
(-1:19.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 11.33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Vu T8-10-12 8 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Karpalopiste Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edla Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Vu T8-10-12 9-10 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Karpalopiste Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.66 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eevi Harrivaara |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.05 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Sämpi |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:02.90 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Vu T8-10-12 11-12 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Karpalopiste Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Pajula |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
36.49 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefiina Björklöf |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
36.94 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.08 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.25 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.49 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
40.24 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paulina Deltuvaite |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
41.37 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
41.49 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.06 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.41 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.17 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.18 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Vu P9-11-13 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.53 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Vu P9-11-13 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
38.46 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.86 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
43.22 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.61 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.85 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Jalava |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
46.12 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
46.56 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.88 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
54.06 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Vu P9-11-13 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Sku T10-12 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.99 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:50.98 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.97 |
(-15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:56.48 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.84 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Sku T10-12 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:27.51 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:28.83 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:29.12 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:34.00 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:40.48 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:58.55 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.62 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Krista Pajula |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Sku P11-13 11 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Prisma Mikkola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:42.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.64 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:43.53 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.38 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:01.75 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.00 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Sku P11-13 12-13 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Prisma Mikkola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.04 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Räikkälä |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:41.27 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Pu T8-10-12 9-10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.81 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Pu T8-10-12 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Vänni |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
37.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
37.71 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
39.77 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.08 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
45.16 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
45.34 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.99 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
52.81 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
56.33 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.33 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Pu P9-11-13 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
29.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bradford |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
32.06 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
33.66 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
33.88 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
34.64 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
36.39 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
37.31 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
38.48 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Vu T10-12 10 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.61 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.12 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:41.20 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.04 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:43.92 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Vu T10-12 11-12 years - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Nordman |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Simula |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:15.29 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:23.12 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefiina Björklöf |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:23.60 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.40 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:27.98 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:31.62 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.66 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:33.63 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paulina Deltuvaite |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:33.94 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:39.24 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.38 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:45.49 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.50 |
(-20.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:46.39 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.14 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 12.54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Vu P11-13 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:31.47 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:33.32 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:37.85 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:39.03 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.96 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Jalava |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:41.52 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.81 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:52.05 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.91 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:55.32 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.11 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Vu P11-13 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(-21.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:16.96 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.55 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:19.11 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Su T8-10-12 9-10 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
51.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
53.30 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eevi Harrivaara |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
57.31 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Sämpi |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:01.96 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Su T8-10-12 11-12 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
41.51 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Krista Pajula |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.98 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.57 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.20 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.21 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
49.35 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Su P9-11-13 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Su P9-11-13 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.55.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Vu T10-12 10 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Ristolan Ravintola, Köyliö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.01 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:47.92 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.71 |
(+11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Vu T10-12 11-12 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Ristolan Ravintola, Köyliö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.61 |
(-35.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Vänni |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:38.63 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.94 |
(-37.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:49.18 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:49.23 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.69 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
2:56.30 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.05 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:57.95 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:00.87 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.95 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:01.60 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:11.81 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:12.12 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:12.52 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.21 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:19.31 |
+42.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.70 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Paulina Deltuvaite |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:21.97 |
+44.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.43 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:50.24 |
+1:13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.93 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.55.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Vu P11-13 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.73 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bradford |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:27.16 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:28.88 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.62 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:35.60 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.80 |
(-17.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:36.17 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.78 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:41.55 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.31 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:45.32 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.05 |
(+11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:48.88 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Räikkälä |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
3:18.17 |
+1:00.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.59 |
(+12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13.25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.55.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Sku T14-16-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
2:23.20 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:28.08 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:27.31 |
|
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:26.82 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:32.55 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.99 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
2:36.01 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.07 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
piia lahtinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:39.33 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.46 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:44.78 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.68 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:45.13 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.81 |
(-14.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:45.35 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.21 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:54.93 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:55.09 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:57.59 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.93 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Sku T14-16-N 15-16 years - Final |
|
|
SM |
2:23.20 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:28.08 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.25 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanna Uitto |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:46.85 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.09 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:52.03 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.33 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:53.87 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Lampela |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:04.06 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Sku T14-16-N 17 and older - Final |
|
|
SM |
2:23.20 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:28.08 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
2:23.38 |
|
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:17.74 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
2:25.25 |
+1.87 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:25.47 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma von Dickoff |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:31.77 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.06 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:36.50 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.94 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Rahola |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:09.03 |
+45.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.07 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Nieminen |
1996 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 16.44.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.36 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:29.75 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.99 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:32.26 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.92 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:43.44 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.77 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:45.09 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:47.19 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.88 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:52.83 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.99 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:14.30 |
|
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:15.65 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:22.52 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.05 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:25.53 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.79 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
2:38.24 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.12 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 2:05.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:13.68 |
+7.32 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:13.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:18.76 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.49 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.00.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Ru T14-16-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
1:15.11 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:17.00 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Keränen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:16.56 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:17.25 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ippi Ranta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.01 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lyyli Järvi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:23.56 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:25.75 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:28.03 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:30.62 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-Sofia Isomäki |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:30.89 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.73 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:31.49 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.46 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:38.47 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.57 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milja Norgård |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:38.77 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.79 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Senja-Sofia Hellman |
2006 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:41.53 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.34 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Ru T14-16-N 15-16 years - Final |
|
|
SM |
1:15.11 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:17.00 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.18 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.70 |
+1.52 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Ekman |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.52 |
+3.34 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.53 |
+3.35 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:25.15 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ranja Ruotoistenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.47 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Lapikisto |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.86 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Rantanen |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.98 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Kallio |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:36.75 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.65 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Ru T14-16-N 17 and older - Final |
|
|
SM |
1:15.11 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:17.00 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Murto |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:08.70 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Sottinen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:15.71 |
+7.01 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:26.28 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.01 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanna Pajula |
2003 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:30.21 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.07.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Ru P15-17-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.09 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.36 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.52 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.80 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.33 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:30.44 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Ru P15-17-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Lehtonen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:16.72 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Ru P15-17-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
|
|
59.77 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.40 |
+2.63 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.12.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Pu T14-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.60 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
piia lahtinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
33.30 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
33.47 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
34.22 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
34.65 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna-Sofia Isomäki |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
36.12 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Pakkanen |
2006 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
38.06 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milja Norgård |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
39.10 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
39.42 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meeri Nordström |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.84 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.49 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eevi Ålander |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
46.58 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Pu T14-N 15 and older - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
29.06 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
29.40 |
+0.34 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olga Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
29.68 |
+0.62 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Kilponen |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.03 |
+0.97 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
30.05 |
+0.99 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenni Lampi |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
30.08 |
+1.02 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.37 |
+1.31 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.43 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.44 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.64 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ina Pollari |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
31.31 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Heta Koivuluoma |
1999 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.45 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kiona Amelia Inkilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
32.46 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
viola penttilä |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
33.59 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.85 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
34.21 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Heidi Javanainen |
2003 |
Swimming Team Rauma |
|
|
34.62 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Uusitorppa |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
35.25 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
36.38 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vea Ramsten |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
38.66 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.21.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Pu P15-M 14-15 years - Final |
|
|
SM |
26.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
27.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
29.38 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.93 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.12 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.41 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.99 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
33.86 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
34.49 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
38.29 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.49 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Pu P15-M 16 and older - Final |
|
|
SM |
26.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
27.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
24.81 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 23.99 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
|
|
26.86 |
+2.05 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
26.89 |
+2.08 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
28.09 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
31.03 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
32.09 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.21.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Su T14-16-N 13-14 years - Final |
|
|
SM |
1:06.76 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.49 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.03 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.54 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.18 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.27 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:19.14 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:19.22 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:22.43 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:32.52 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eevi Ålander |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:36.51 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:42.55 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.79 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Su T14-16-N 15-16 years - Final |
|
|
SM |
1:06.76 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.49 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salla Rantala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.26 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.33 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Lapikisto |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:19.20 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vea Ramsten |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.59 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.30 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.99 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.95 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Su T14-16-N 17 and older - Final |
|
|
SM |
1:06.76 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:08.49 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.06 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nieminen |
1996 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.14 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma von Dickoff |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.39 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.32.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Su P15-17-M 14-15 years - Final |
|
|
SM |
1:01.09 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:03.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.47 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.28 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:15.51 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.90 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:19.83 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:20.46 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Su P15-17-M 16-17 years - Final |
|
|
SM |
1:01.09 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:03.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.35 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.69 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.20 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Jalava |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:16.96 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Nikkari |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Su P15-17-M 18 and older - Final |
|
|
SM |
1:01.09 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:03.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Leinonen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.44.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Ru T14-N 13-14 years - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
34.39 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
35.31 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Keränen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
35.09 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.03 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ippi Ranta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
36.73 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lyyli Järvi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.15 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.49 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.96 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
piia lahtinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
41.00 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Pakkanen |
2006 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.17 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.84 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.46 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
42.88 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Senja-Sofia Hellman |
2006 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
48.06 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.35 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elviira Salminen |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.63 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meeri Nordström |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Ru T14-N 15 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
34.39 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
35.31 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Murto |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.33 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
32.54 |
+1.21 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Sottinen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
35.24 |
+3.91 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
aada hakala |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
35.40 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Grönvall |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
36.03 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ina Pollari |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
36.13 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
emmi manninen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
36.61 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
38.79 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
39.36 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ranja Ruotoistenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
40.53 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanna Pajula |
2003 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
40.65 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
42.28 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Rantanen |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.45 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
42.70 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Kallio |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.50 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Rahola |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
45.66 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Lampela |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.24 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Ekman |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.45.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Ru P15-M 14-15 years - Final |
|
|
SM |
30.53 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
31.60 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
31.35 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.72 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
34.80 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
35.74 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nooa Paasikivi |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Ru P15-M 16 and older - Final |
|
|
SM |
30.53 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
31.60 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
31.05 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
31.98 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
34.00 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Lehtonen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
34.23 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
37.82 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.47.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 400m Sku N 13 and older - Final |
|
|
SM |
5:11.32 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
5:15.58 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.96 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:24.02 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Lampi |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
5:27.96 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.04 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:28.52 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:36.99 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:56.26 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.93 |
(-11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
5:58.40 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:24.69 |
(-26.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.58.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 400m Sku M 14 and older - Final |
|
|
SM |
4:46.93 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
4:52.89 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
|
|
4:25.96 |
|
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 4:32.44 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
5:23.86 |
+57.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.13 |
(+9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
5:24.82 |
+58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
5:37.22 |
+1:11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.33 |
(-16.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 15.57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.58.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Ru T10-12 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.62 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:59.70 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:06.95 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.53 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:10.40 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.55 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Ru T10-12 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.21 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:33.26 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:38.21 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:39.94 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Vänni |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:42.23 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:42.59 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.57 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:46.29 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.21 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:46.38 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.92 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:46.90 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.61 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:53.70 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.58 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:54.49 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.85 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:55.33 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.19 |
(-22.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 16.55.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Ru P11-13 11 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:52.11 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.89 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Ru P11-13 12-13 years - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.80 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.77 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.50 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:29.06 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.22 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:39.63 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.31 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:40.30 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:40.79 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:42.53 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.87 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:43.37 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bradford |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 16.58.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 100m Su T10-12 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Nordman |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.38 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:28.92 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Krista Pajula |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:31.05 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 17.01.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 50m Ru T8-10-12 9-10 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
53.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:00.21 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:00.32 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 17.01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 50m Ru T8-10-12 11-12 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Lehtosen Konepaja Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Pyrintö |
|
|
46.34 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.57 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
49.14 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefiina Björklöf |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
51.80 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.91 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
54.22 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
58.08 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Kämäräinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
58.29 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.68 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:02.89 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 17.01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 17.15.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 42, 50m Ru P9-11-13 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
51.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
52.88 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.23 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
53.69 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:03.03 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:08.89 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 17.03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 42, 50m Ru P9-11-13 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.44 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 17.03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 17.16.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 45, 400m Vu T12 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
5:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.40 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Simula |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
5:48.58 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:51.44 |
+1:26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:32.47 |
(-41.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
7:45.30 |
+2:20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:42.83 |
(-57.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 17.12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 17.16.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|