2021-11-29   22:28:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 1, 200m Backstroke Women 12 and younger - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 375 2:45.21
Entry time: 3:08.45 (-23.24)
50m: 39.47
100m: 1:21.81
(42.34)
150m: 2:04.18
(42.37)
200m: 2:45.21
(41.03)
2 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 269 3:04.50 +19.29
Entry time: 3:05.77 (-1.27)
50m: 42.66
100m: 1:29.91
(47.25)
150m: 2:17.81
(47.90)
200m: 3:04.50
(46.69)
3 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 263 3:05.88 +20.67
50m: 45.48
100m: 1:34.89
(49.41)
150m: 2:21.59
(46.70)
200m: 3:05.88
(44.29)
4 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 251 3:08.96 +23.75
Entry time: 3:22.42 (-13.46)
50m: 45.21
100m: 1:34.06
(48.85)
150m: 2:22.87
(48.81)
200m: 3:08.96
(46.09)
- Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit DSQ SW6.5
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
Event 1, 200m Backstroke Women 13-15 years - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 534 2:26.89 NSM
Entry time: 2:22.58 (+4.31)
50m: 34.02
100m: 1:10.50
(36.48)
150m: 1:48.00
(37.50)
200m: 2:26.89
(38.89)
2 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 500 2:30.17 +3.28 GP
Entry time: 2:31.27 (-1.10)
50m: 35.33
100m: 1:13.46
(38.13)
150m: 1:52.27
(38.81)
200m: 2:30.17
(37.90)
3 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 497 2:30.50 +3.61 GP
Entry time: 2:32.93 (-2.43)
50m: 34.16
100m: 1:11.65
(37.49)
150m: 1:50.57
(38.92)
200m: 2:30.50
(39.93)
4 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 487 2:31.54 +4.65 GP
Entry time: 2:47.95 (-16.41)
50m: 34.85
100m: 1:13.14
(38.29)
150m: 1:52.92
(39.78)
200m: 2:31.54
(38.62)
5 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 453 2:35.18 +8.29 GP
Entry time: 2:43.05 (-7.87)
50m: 38.03
100m: 1:17.29
(39.26)
150m: 1:56.74
(39.45)
200m: 2:35.18
(38.44)
6 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 444 2:36.27 +9.38 IKM 14
Entry time: 2:43.46 (-7.19)
50m: 36.07
100m: 1:14.45
(38.38)
150m: 1:55.85
(41.40)
200m: 2:36.27
(40.42)
7 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 429 2:38.07 +11.18
Entry time: 2:40.73 (-2.66)
50m: 37.70
100m: 1:18.22
(40.52)
150m: 1:58.89
(40.67)
200m: 2:38.07
(39.18)
8 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 403 2:41.29 +14.40
Entry time: 2:41.97 (-0.68)
50m: 37.46
100m: 1:18.79
(41.33)
150m: 2:01.36
(42.57)
200m: 2:41.29
(39.93)
9 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 352 2:48.75 +21.86
Entry time: 2:49.91 (-1.16)
50m: 40.42
100m: 1:23.20
(42.78)
150m: 2:06.50
(43.30)
200m: 2:48.75
(42.25)
10 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 303 2:57.49 +30.60
Entry time: 2:59.58 (-2.09)
50m: 44.43
100m: 1:29.25
(44.82)
150m: 2:14.20
(44.95)
200m: 2:57.49
(43.29)
11 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 284 3:01.23 +34.34
Entry time: 3:04.04 (-2.81)
50m: 41.03
100m: 1:27.12
(46.09)
150m: 2:14.95
(47.83)
200m: 3:01.23
(46.28)
12 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 253 3:08.47 +41.58
Entry time: 3:07.96 (+0.51)
50m: 43.22
100m: 1:31.20
(47.98)
150m: 2:21.38
(50.18)
200m: 3:08.47
(47.09)
13 Saga Tuisku 2005 Kemin Työväen Uimarit 229 3:14.81 +47.92
Entry time: 3:08.54 (+6.27)
50m: 41.81
100m: 1:31.50
(49.69)
150m: 2:23.75
(52.25)
200m: 3:14.81
(51.06)
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
Event 1, 200m Backstroke Women 16 and older - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 590 2:22.08 SM
Entry time: 2:18.44 (+3.64)
50m: 32.93
100m: 1:07.91
(34.98)
150m: 1:44.95
(37.04)
200m: 2:22.08
(37.13)
2 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 496 2:30.55 +8.47 GP
Entry time: 2:41.94 (-11.39)
50m: 36.15
100m: 1:13.73
(37.58)
150m: 1:51.68
(37.95)
200m: 2:30.55
(38.87)
3 Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura 488 2:31.37 +9.29 GP
Entry time: 2:33.93 (-2.56)
50m: 34.72
100m: 1:12.39
(37.67)
150m: 1:52.00
(39.61)
200m: 2:31.37
(39.37)
4 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 376 2:45.05 +22.97
Entry time: 2:35.14 (+9.91)
50m: 38.30
100m: 1:20.00
(41.70)
150m: 2:02.41
(42.41)
200m: 2:45.05
(42.64)
5 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 206 3:21.87 +59.79
Entry time: 3:18.67 (+3.20)
50m: 46.40
100m: 1:37.48
(51.08)
150m: 2:30.46
(52.98)
200m: 3:21.87
(51.41)
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
2020-10-03 10:13:42 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 2, 200m Backstroke Men 13 and younger - Final
Sponsor: Valmennuskeskus Voimala
SM 2:14.41 SM-raja
NSM 2:18.30 NSM-raja
GP 2:20.40 GP-raja
IKM 16 2:25.00 IKM-raja
IKM 15 2:30.83 IKM-raja
IKM 14 2:37.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 212 2:56.95
50m: 41.88
100m: 1:26.67
(44.79)
150m: 2:12.50
(45.83)
200m: 2:56.95
(44.45)
2 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 205 2:59.07 +2.12
Entry time: 3:21.06 (-21.99)
50m: 43.86
100m: 1:29.12
(45.26)
150m: 2:15.63
(46.51)
200m: 2:59.07
(43.44)
3 Shengzhe Yin 2007 Oulun Lohet 159 3:14.60 +17.65
Entry time: 3:12.63 (+1.97)
50m: 45.00
100m: 1:35.78
(50.78)
150m: 2:27.53
(51.75)
200m: 3:14.60
(47.07)
Event official at: 3.10.2020 10:13:28
Event 2, 200m Backstroke Men 14-16 years - Final
Sponsor: Valmennuskeskus Voimala
SM 2:14.41 SM-raja
NSM 2:18.30 NSM-raja
GP 2:20.40 GP-raja
IKM 16 2:25.00 IKM-raja
IKM 15 2:30.83 IKM-raja
IKM 14 2:37.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 498 2:13.18 SM
Entry time: 2:17.70 (-4.52)
50m: 31.83
100m: 1:05.17
(33.34)
150m: 1:39.23
(34.06)
200m: 2:13.18
(33.95)
2 Arttu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 472 2:15.59 +2.41 GP
Entry time: 2:17.75 (-2.16)
50m: 32.33
100m: 1:06.25
(33.92)
150m: 1:41.49
(35.24)
200m: 2:15.59
(34.10)
3 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 400 2:23.32 +10.14 IKM 15
Entry time: 2:24.60 (-1.28)
50m: 34.40
100m: 1:10.82
(36.42)
150m: 1:47.34
(36.52)
200m: 2:23.32
(35.98)
4 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 397 2:23.68 +10.50 IKM 16
Entry time: 2:23.30 (+0.38)
50m: 32.72
100m: 1:08.98
(36.26)
150m: 1:46.63
(37.65)
200m: 2:23.68
(37.05)
5 Julius Schroderus 2006 Oulun Uinti 1906 385 2:25.08 +11.90 IKM 15
Entry time: 2:44.21 (-19.13)
50m: 33.60
100m: 1:10.52
(36.92)
150m: 1:48.25
(37.73)
200m: 2:25.08
(36.83)
6 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 243 2:49.23 +36.05
Entry time: 2:57.33 (-8.10)
50m: 37.43
100m: 1:20.13
(42.70)
150m: 2:05.43
(45.30)
200m: 2:49.23
(43.80)
Event official at: 3.10.2020 10:13:28
2020-10-03 10:14:09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 3, 50m Freestyle Women 9 and younger - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 203 38.99 Q
Entry time: 39.07 (-0.08)
2 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 167 41.60 +2.61 Q
Entry time: 42.52 (-0.92)
3 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 165 41.77 +2.78 Q
Entry time: 42.42 (-0.65)
4 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 155 42.68 +3.69 Q
Entry time: 1:08.06 (-25.38)
5 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 112 47.49 +8.50 Q
Entry time: 1:22.36 (-34.87)
6 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 109 47.98 +8.99 Q
Entry time: 52.61 (-4.63)
7 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 107 48.24 +9.25 Q
8 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 105 48.59 +9.60 Q
Entry time: 49.25 (-0.66)
9 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 103 48.88 +9.89
Entry time: 45.98 (+2.90)
10 MINKA NÄTYNKI 2011 Swimming Club Rovaniemi 91 50.87 +11.88
Entry time: 55.89 (-5.02)
11 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 79 53.28 +14.29
Entry time: 52.01 (+1.27)
12 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 73 54.66 +15.67
13 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 73 54.76 +15.77
Entry time: 53.16 (+1.60)
14 Hilma Mört 2012 Kemin Työväen Uimarit 67 56.41 +17.42
Entry time: 58.01 (-1.60)
15 Adelma Leskelä 2012 Oulun Lohet 65 56.79 +17.80
Entry time: 59.58 (-2.79)
16 Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 63 57.42 +18.43
Entry time: 59.80 (-2.38)
17 Pinja Palinsaari 2011 Kempeleen Pyrintö 58 59.21 +20.22
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 10 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 230 37.39 Q
Entry time: 40.78 (-3.39)
2 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 217 38.11 +0.72 Q
Entry time: 38.71 (-0.60)
3 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 175 40.92 +3.53 Q
Entry time: 42.73 (-1.81)
4 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit 161 42.09 +4.70 Q
Entry time: 40.16 (+1.93)
5 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 132 44.93 +7.54 Q
Entry time: 41.17 (+3.76)
6 Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 131 45.04 +7.65 Q
Entry time: 43.44 (+1.60)
7 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 131 45.09 +7.70 Q
Entry time: 47.96 (-2.87)
8 Heta Lappalainen 2010 Oulun Lohet 131 45.11 +7.72 Q
Entry time: 45.97 (-0.86)
9 Neea Liikamaa 2010 Kemin Työväen Uimarit 121 46.30 +8.91
Entry time: 49.75 (-3.45)
10 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 119 46.55 +9.16
Entry time: 44.43 (+2.12)
11 Unna Martimo 2010 Oulun Lohet 117 46.88 +9.49
Entry time: 45.90 (+0.98)
12 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 107 48.27 +10.88
13 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 105 48.46 +11.07
Entry time: 1:03.37 (-14.91)
14 Veera Mikkonen 2010 Kempeleen Pyrintö 102 48.97 +11.58
15 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 100 49.27 +11.88
16 Inka Kantojärvi 2010 Oulun Uinti 1906 99 49.56 +12.17
Entry time: 48.58 (+0.98)
17 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 98 49.60 +12.21
Entry time: 51.44 (-1.84)
18 Isla Liedes 2010 Oulun Lohet 92 50.62 +13.23
Entry time: 51.52 (-0.90)
19 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 87 51.73 +14.34
Entry time: 48.73 (+3.00)
20 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 63 57.49 +20.10
Entry time: 56.50 (+0.99)
21 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 57 59.55 +22.16
Entry time: 49.98 (+9.57)
- Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 11 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 344 32.71 Q
Entry time: 32.91 (-0.20)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 337 32.94 +0.23 Q
Entry time: 32.38 (+0.56)
3 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 336 32.96 +0.25 Q
Entry time: 33.47 (-0.51)
4 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 323 33.40 +0.69 Q
Entry time: 33.34 (+0.06)
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 286 34.80 +2.09 Q
Entry time: 35.98 (-1.18)
6 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 255 36.12 +3.41 Q
Entry time: 38.53 (-2.41)
7 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 234 37.16 +4.45 Q
Entry time: 39.79 (-2.63)
8 Emilia Risto 2009 Kempeleen Pyrintö 225 37.69 +4.98 Q
Entry time: 38.80 (-1.11)
9 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 218 38.06 +5.35
Entry time: 41.81 (-3.75)
10 Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 191 39.79 +7.08
Entry time: 55.51 (-15.72)
11 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 189 39.93 +7.22
Entry time: 40.36 (-0.43)
12 Ida Hiltunen 2009 Swimming Club Rovaniemi 174 41.04 +8.33
13 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi 167 41.60 +8.89
Entry time: 43.28 (-1.68)
14 Elsa Myllyniemi 2009 Oulun Uinti 1906 166 41.65 +8.94
Entry time: 40.75 (+0.90)
15 Ania Höttönen 2009 Oulun Lohet 158 42.41 +9.70
Entry time: 45.21 (-2.80)
16 Aino Ritola 2009 Oulun Uinti 1906 150 43.07 +10.36
Entry time: 53.52 (-10.45)
17 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 142 43.92 +11.21
Entry time: 42.96 (+0.96)
18 Helmi Polso 2009 Oulun Uinti 1906 141 44.05 +11.34
Entry time: 42.78 (+1.27)
19 Loviisa Niemelä 2009 Kempeleen Pyrintö 124 45.90 +13.19
20 Iiris Leinonen 2009 Kempeleen Pyrintö 116 46.99 +14.28
Entry time: 48.64 (-1.65)
21 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 106 48.43 +15.72
Entry time: 47.16 (+1.27)
22 Eeva Huttula 2009 Kempeleen Pyrintö 56 59.87 +27.16
- Enni Kyntömaa 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
- Kiira Komu 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto DNS
- Sanni Pellikainen 2009 Kempeleen Pyrintö DNS
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 12 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 445 30.02 Q
Entry time: 30.10 (-0.08)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 422 30.57 +0.55 Q
Entry time: 30.03 (+0.54)
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 400 31.10 +1.08 Q
Entry time: 30.24 (+0.86)
4 Felicia Bojang 2008 Tornion Uimaseura 268 35.54 +5.52 Q
5 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 264 35.72 +5.70 Q
Entry time: 35.34 (+0.38)
6 Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot 257 36.03 +6.01 Q
Entry time: 38.16 (-2.13)
7 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 237 37.04 +7.02 Q
Entry time: 38.39 (-1.35)
8 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 224 37.74 +7.72 Q
Entry time: 39.12 (-1.38)
9 Alma Happonen 2008 Tornion Uimaseura 202 39.06 +9.04
10 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 170 41.32 +11.30
Entry time: 38.77 (+2.55)
11 Ilona Kokko 2008 Oulun Uinti 1906 111 47.67 +17.65
Entry time: 46.10 (+1.57)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 13-15 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 626 26.80 Q SM
Entry time: 27.26 (-0.46)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 611 27.01 +0.21 Q SM
Entry time: 27.19 (-0.18)
3 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 508 28.73 +1.93 Q GP
Entry time: 29.52 (-0.79)
4 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 481 29.25 +2.45 Q GP
Entry time: 28.28 (+0.97)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 473 29.41 +2.61 Q GP
6 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 464 29.60 +2.80 Q GP
Entry time: 29.26 (+0.34)
7 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 452 29.87 +3.07 Q
Entry time: 30.07 (-0.20)
8 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 451 29.88 +3.08 Q
Entry time: 28.16 (+1.72)
9 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 450 29.92 +3.12
Entry time: 29.03 (+0.89)
10 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 448 29.96 +3.16
Entry time: 29.46 (+0.50)
11 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 442 30.08 +3.28
Entry time: 30.08 (=)
12 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 439 30.17 +3.37
Entry time: 30.47 (-0.30)
13 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 432 30.31 +3.51
Entry time: 30.70 (-0.39)
14 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 432 30.32 +3.52
Entry time: 29.45 (+0.87)
15 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 423 30.53 +3.73
Entry time: 30.17 (+0.36)
16 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 407 30.92 +4.12
Entry time: 31.50 (-0.58)
17 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 407 30.94 +4.14
Entry time: 32.25 (-1.31)
17 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 407 30.94 +4.14
Entry time: 30.73 (+0.21)
19 Armi Tavi 2007 Kemin Työväen Uimarit 404 31.00 +4.20
Entry time: 32.06 (-1.06)
20 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 399 31.14 +4.34
Entry time: 31.64 (-0.50)
21 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 396 31.20 +4.40
Entry time: 31.75 (-0.55)
22 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 396 31.21 +4.41
Entry time: 31.64 (-0.43)
23 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 387 31.44 +4.64
Entry time: 31.72 (-0.28)
24 Maria Issakainen 2006 Oulun Uinti 1906 386 31.49 +4.69
Entry time: 31.59 (-0.10)
25 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 375 31.79 +4.99
Entry time: 32.19 (-0.40)
26 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 374 31.80 +5.00
Entry time: 32.34 (-0.54)
27 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit 371 31.91 +5.11
Entry time: 32.35 (-0.44)
28 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 360 32.23 +5.43
Entry time: 31.81 (+0.42)
29 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 348 32.57 +5.77
Entry time: 32.00 (+0.57)
30 Iina Tapaninen 2006 Oulun Uinti 1906 343 32.73 +5.93
Entry time: 32.36 (+0.37)
31 Katariina Maria Sylvia Kärki 2005 Kempeleen Pyrintö 335 33.00 +6.20
Entry time: 32.02 (+0.98)
32 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 327 33.27 +6.47
Entry time: 34.20 (-0.93)
33 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 325 33.32 +6.52
Entry time: 33.28 (+0.04)
34 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 324 33.36 +6.56
Entry time: 34.07 (-0.71)
35 Hilla Lämsä 2007 Kuusamon Erä-Veikot 320 33.52 +6.72
Entry time: 34.79 (-1.27)
36 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 287 34.75 +7.95
Entry time: 35.52 (-0.77)
37 Raita Virtanen 2005 Kuusamon Erä-Veikot 272 35.36 +8.56
Entry time: 34.68 (+0.68)
38 Nella Jäärni 2007 Kemin Työväen Uimarit 264 35.72 +8.92
Entry time: 35.59 (+0.13)
39 Anna Ollinen 2005 Tornion Uimaseura 257 36.05 +9.25
40 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 251 36.33 +9.53
Entry time: 36.62 (-0.29)
41 Elsa Ilona Koivisto 2005 Tornion Uimaseura 236 37.06 +10.26
42 Gabriela Pisano 2007 Oulun Uinti 1906 185 40.19 +13.39
Entry time: 39.62 (+0.57)
43 Vilma-Liina määttä 2007 Kuusamon Erä-Veikot 185 40.21 +13.41
Entry time: 44.94 (-4.73)
44 Iiris Ravaska 2007 Oulun Uinti 1906 141 44.05 +17.25
Entry time: 46.93 (-2.88)
45 Tilda Keskitalo 2007 Kemin Työväen Uimarit 124 45.87 +19.07
Entry time: 42.74 (+3.13)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 16 and older - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 596 27.24 Q SM
Entry time: 27.61 (-0.37)
2 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 575 27.57 +0.33 Q GP
Entry time: 26.92 (+0.65)
3 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 574 27.59 +0.35 Q GP
Entry time: 26.78 (+0.81)
4 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 572 27.62 +0.38 Q NSM
Entry time: 27.09 (+0.53)
5 Pauliina Eerika Lohilahti 2002 Oulun Lohet 534 28.25 +1.01 Q GP
Entry time: 27.79 (+0.46)
6 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 527 28.38 +1.14 Q GP
Entry time: 27.80 (+0.58)
7 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 500 28.88 +1.64 Q GP
Entry time: 28.83 (+0.05)
8 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 499 28.90 +1.66 Q GP
Entry time: 28.51 (+0.39)
9 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 489 29.09 +1.85 GP
Entry time: 28.95 (+0.14)
10 Julia Tuura 2004 Swimming Club Rovaniemi 479 29.30 +2.06 GP
Entry time: 29.61 (-0.31)
11 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 475 29.37 +2.13 GP
Entry time: 28.52 (+0.85)
12 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 429 30.40 +3.16
Entry time: 30.32 (+0.08)
13 Hanna-Maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 424 30.51 +3.27
Entry time: 30.76 (-0.25)
14 Anni Willman 2001 Oulun Lohet 421 30.59 +3.35
Entry time: 29.78 (+0.81)
15 Clara-Sophie Scheib 2003 Kempeleen Pyrintö 418 30.66 +3.42
Entry time: 30.45 (+0.21)
16 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit 405 30.99 +3.75
Entry time: 31.07 (-0.08)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
2020-10-03 11:47:34 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Heat results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 9 and younger
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 192 39.74
Entry time: 38.99 (+0.75)
2 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 186 40.10 +0.36
Entry time: 41.60 (-1.50)
3 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 173 41.11 +1.37
Entry time: 42.68 (-1.57)
4 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 154 42.72 +2.98
Entry time: 41.77 (+0.95)
5 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 136 44.49 +4.75
Entry time: 48.59 (-4.10)
6 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 112 47.46 +7.72
Entry time: 47.49 (-0.03)
6 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 112 47.46 +7.72
Entry time: 47.98 (-0.52)
- Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 10.6
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 10 years
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 222 37.83
Entry time: 38.11 (-0.28)
2 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 222 37.86 +0.03
Entry time: 37.39 (+0.47)
3 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit 206 38.82 +0.99
Entry time: 42.09 (-3.27)
4 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 176 40.84 +3.01
Entry time: 40.92 (-0.08)
5 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 145 43.63 +5.80
Entry time: 44.93 (-1.30)
6 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 141 44.04 +6.21
Entry time: 45.09 (-1.05)
7 Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 140 44.07 +6.24
Entry time: 45.04 (-0.97)
8 Heta Lappalainen 2010 Oulun Lohet 120 46.39 +8.56
Entry time: 45.11 (+1.28)
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 11 years
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 354 32.40
Entry time: 33.40 (-1.00)
2 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 339 32.87 +0.47
Entry time: 32.96 (-0.09)
3 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 310 33.87 +1.47
Entry time: 32.94 (+0.93)
4 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 308 33.92 +1.52
Entry time: 32.71 (+1.21)
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 273 35.33 +2.93
Entry time: 34.80 (+0.53)
6 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 266 35.63 +3.23
Entry time: 36.12 (-0.49)
7 Emilia Risto 2009 Kempeleen Pyrintö 249 36.43 +4.03
Entry time: 37.69 (-1.26)
8 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 235 37.13 +4.73
Entry time: 37.16 (-0.03)
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 12 years
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 477 29.34 GP
Entry time: 30.02 (-0.68)
2 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 446 30.00 +0.66
Entry time: 31.10 (-1.10)
3 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 437 30.20 +0.86
Entry time: 30.57 (-0.37)
4 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 271 35.40 +6.06
Entry time: 35.72 (-0.32)
5 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 246 36.56 +7.22
Entry time: 37.04 (-0.48)
6 Felicia Bojang 2008 Tornion Uimaseura 241 36.83 +7.49
Entry time: 35.54 (+1.29)
7 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 231 37.33 +7.99
Entry time: 37.74 (-0.41)
- Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot DNS
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 13-15 years
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 624 26.82 SM
Entry time: 26.80 (+0.02)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 617 26.92 +0.10 SM
Entry time: 27.01 (-0.09)
3 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 503 28.82 +2.00 GP
Entry time: 28.73 (+0.09)
4 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 493 29.01 +2.19 GP
Entry time: 29.25 (-0.24)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 492 29.04 +2.22 GP
Entry time: 29.41 (-0.37)
6 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 469 29.51 +2.69 GP
Entry time: 29.87 (-0.36)
7 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 465 29.59 +2.77 GP
Entry time: 29.60 (-0.01)
8 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 464 29.60 +2.78 GP
Entry time: 29.88 (-0.28)
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
Event 3, 50m Freestyle Women - Final 16 and older
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 608 27.06 SM
Entry time: 27.59 (-0.53)
2 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 598 27.21 +0.15 SM
Entry time: 27.24 (-0.03)
3 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 595 27.26 +0.20 GP
Entry time: 27.57 (-0.31)
4 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 594 27.27 +0.21 NSM
Entry time: 27.62 (-0.35)
5 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 530 28.32 +1.26 GP
Entry time: 28.38 (-0.06)
6 Pauliina Eerika Lohilahti 2002 Oulun Lohet 529 28.35 +1.29 GP
Entry time: 28.25 (+0.10)
7 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 518 28.54 +1.48 GP
Entry time: 28.90 (-0.36)
8 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 505 28.78 +1.72 GP
Entry time: 28.88 (-0.10)
Event official at: 3.10.2020 16:10:56
2020-10-03 16:11:13 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 4, 50m Freestyle Men 10 and younger - Heat
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
SM 24.25 SM-raja
NSM 25.10 NSM-raja
GP 26.00 GP-raja
25.69 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Hugo Pörhölä 2010 Oulun Uinti 1906 159 37.33 Q
Entry time: 41.05 (-3.72)
2 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 152 37.88 +0.55 Q
Entry time: 38.29 (-0.41)
3 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 143 38.64 +1.31 Q
Entry time: 40.70 (-2.06)
4 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 119 41.09 +3.76 Q
Entry time: 41.07 (+0.02)
5 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 112 41.92 +4.59 Q
Entry time: 40.95 (+0.97)
6 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 105 42.77 +5.44 Q
Entry time: 42.86 (-0.09)
7 Otto Havana 2010 Oulun Lohet 101 43.39 +6.06 Q
8 Samuel Piippo 2011 Oulun Uinti 1906 91 44.85 +7.52 Q
Entry time: 46.19 (-1.34)
9 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura 90 45.06 +7.73
10 Niila Moilanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 79 47.15 +9.82
Entry time: 54.54 (-7.39)
11 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 77 47.56 +10.23
Entry time: 1:04.33 (-16.77)
12 Leevi Mannermaa 2010 Tornion Uimaseura 66 49.90 +12.57
13 Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 63 50.74 +13.41
Entry time: 46.19 (+4.55)
14 Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 54 53.39 +16.06
Entry time: 55.90 (-2.51)
15 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 38 1:00.19 +22.86
Entry time: 53.15 (+7.04)
16 Veeti Mannermaa 2012 Tornion Uimaseura 24 1:10.04 +32.71
- Lauri Maakanen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4.
Event official at: 3.10.2020 10:46:16
Event 4, 50m Freestyle Men 11 years - Heat
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
SM 24.25 SM-raja
NSM 25.10 NSM-raja
GP 26.00 GP-raja
25.69 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 197 34.75 Q
Entry time: 34.65 (+0.10)
2 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 175 36.12 +1.37 Q
Entry time: 35.66 (+0.46)
3 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 139 39.03 +4.28 Q
Entry time: 38.12 (+0.91)
4 Alvar Mikkola 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 127 40.20 +5.45 Q
Entry time: 40.11 (+0.09)
5 Otso Mannila 2009 Oulun Uinti 1906 125 40.41 +5.66 Q
Entry time: 41.19 (-0.78)
6 Daniel Pulli 2009 Oulun Uinti 1906 106 42.72 +7.97 Q
Entry time: 43.58 (-0.86)
7 Aatu Riskilä 2009 Rovaniemen Uimaseura 102 43.22 +8.47 Q
Entry time: 49.19 (-5.97)
8 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 93 44.58 +9.83 Q
Entry time: 42.84 (+1.74)
9 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 91 44.86 +10.11
Entry time: 44.54 (+0.32)
10 Eetu Haverinen 2009 Oulun Lohet 78 47.23 +12.48
Entry time: 46.79 (+0.44)
11 Onni Mattas 2009 Oulun Uinti 1906 76 47.62 +12.87
Entry time: 44.54 (+3.08)
12 Sakari Vakkala 2009 Oulun Lohet 65 50.13 +15.38
Entry time: 1:01.16 (-11.03)
Event official at: 3.10.2020 10:46:16
Event 4, 50m Freestyle Men 12 years - Heat
Sponsor: Parturi-Kampaamo Jing
SM 24.25 SM-raja
NSM 25.10 NSM-raja
GP 26.00 GP-raja
25.69 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 299 30.26 Q
Entry time: 31.04 (-0.78)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 298 30.29 +0.03 Q
Entry time: 30.74 (-0.45)
3 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 284 30.78 +0.52 Q
Entry time: 31.61 (-0.83)
4 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit 228 33.11 +2.85 Q
Entry time: 33.36 (-0.25)
5 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 224 33.29 +3.03 Q
Entry time: 35.27 (-1.98)
6 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 205 34.31 +4.05 Q
Entry time: 34.85 (-0.54)
7 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 205 34.32 +4.06 Q
Entry time: 33.87 (+0.45)
8 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 194 34.91 +4.65 Q
Entry&nbs