2022-01-27   05:45:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 1, 200m Backstroke Women 12 and younger - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 375 2:45.21
Entry time: 3:08.45 (-23.24)
50m: 39.47
100m: 1:21.81
(42.34)
150m: 2:04.18
(42.37)
200m: 2:45.21
(41.03)
2 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 269 3:04.50 +19.29
Entry time: 3:05.77 (-1.27)
50m: 42.66
100m: 1:29.91
(47.25)
150m: 2:17.81
(47.90)
200m: 3:04.50
(46.69)
3 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 263 3:05.88 +20.67
50m: 45.48
100m: 1:34.89
(49.41)
150m: 2:21.59
(46.70)
200m: 3:05.88
(44.29)
4 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 251 3:08.96 +23.75
Entry time: 3:22.42 (-13.46)
50m: 45.21
100m: 1:34.06
(48.85)
150m: 2:22.87
(48.81)
200m: 3:08.96
(46.09)
- Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit DSQ SW6.5
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
Event 1, 200m Backstroke Women 13-15 years - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 534 2:26.89 NSM
Entry time: 2:22.58 (+4.31)
50m: 34.02
100m: 1:10.50
(36.48)
150m: 1:48.00
(37.50)
200m: 2:26.89
(38.89)
2 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 500 2:30.17 +3.28 GP
Entry time: 2:31.27 (-1.10)
50m: 35.33
100m: 1:13.46
(38.13)
150m: 1:52.27
(38.81)
200m: 2:30.17
(37.90)
3 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 497 2:30.50 +3.61 GP
Entry time: 2:32.93 (-2.43)
50m: 34.16
100m: 1:11.65
(37.49)
150m: 1:50.57
(38.92)
200m: 2:30.50
(39.93)
4 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 487 2:31.54 +4.65 GP
Entry time: 2:47.95 (-16.41)
50m: 34.85
100m: 1:13.14
(38.29)
150m: 1:52.92
(39.78)
200m: 2:31.54
(38.62)
5 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 453 2:35.18 +8.29 GP
Entry time: 2:43.05 (-7.87)
50m: 38.03
100m: 1:17.29
(39.26)
150m: 1:56.74
(39.45)
200m: 2:35.18
(38.44)
6 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 444 2:36.27 +9.38 IKM 14
Entry time: 2:43.46 (-7.19)
50m: 36.07
100m: 1:14.45
(38.38)
150m: 1:55.85
(41.40)
200m: 2:36.27
(40.42)
7 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 429 2:38.07 +11.18
Entry time: 2:40.73 (-2.66)
50m: 37.70
100m: 1:18.22
(40.52)
150m: 1:58.89
(40.67)
200m: 2:38.07
(39.18)
8 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 403 2:41.29 +14.40
Entry time: 2:41.97 (-0.68)
50m: 37.46
100m: 1:18.79
(41.33)
150m: 2:01.36
(42.57)
200m: 2:41.29
(39.93)
9 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 352 2:48.75 +21.86
Entry time: 2:49.91 (-1.16)
50m: 40.42
100m: 1:23.20
(42.78)
150m: 2:06.50
(43.30)
200m: 2:48.75
(42.25)
10 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 303 2:57.49 +30.60
Entry time: 2:59.58 (-2.09)
50m: 44.43
100m: 1:29.25
(44.82)
150m: 2:14.20
(44.95)
200m: 2:57.49
(43.29)
11 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 284 3:01.23 +34.34
Entry time: 3:04.04 (-2.81)
50m: 41.03
100m: 1:27.12
(46.09)
150m: 2:14.95
(47.83)
200m: 3:01.23
(46.28)
12 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 253 3:08.47 +41.58
Entry time: 3:07.96 (+0.51)
50m: 43.22
100m: 1:31.20
(47.98)
150m: 2:21.38
(50.18)
200m: 3:08.47
(47.09)
13 Saga Tuisku 2005 Kemin Työväen Uimarit 229 3:14.81 +47.92
Entry time: 3:08.54 (+6.27)
50m: 41.81
100m: 1:31.50
(49.69)
150m: 2:23.75
(52.25)
200m: 3:14.81
(51.06)
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
Event 1, 200m Backstroke Women 16 and older - Final
Sponsor: Tateplan Oy
SM 2:25.68 SM-raja
NSM 2:28.38 NSM-raja
GP 2:35.40 GP-raja
IKM 15 2:36.56 IKM-raja
IKM 14 2:37.85 IKM-raja
IKM 13 2:44.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 590 2:22.08 SM
Entry time: 2:18.44 (+3.64)
50m: 32.93
100m: 1:07.91
(34.98)
150m: 1:44.95
(37.04)
200m: 2:22.08
(37.13)
2 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 496 2:30.55 +8.47 GP
Entry time: 2:41.94 (-11.39)
50m: 36.15
100m: 1:13.73
(37.58)
150m: 1:51.68
(37.95)
200m: 2:30.55
(38.87)
3 Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura 488 2:31.37 +9.29 GP
Entry time: 2:33.93 (-2.56)
50m: 34.72
100m: 1:12.39
(37.67)
150m: 1:52.00
(39.61)
200m: 2:31.37
(39.37)
4 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 376 2:45.05 +22.97
Entry time: 2:35.14 (+9.91)
50m: 38.30
100m: 1:20.00
(41.70)
150m: 2:02.41
(42.41)
200m: 2:45.05
(42.64)
5 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 206 3:21.87 +59.79
Entry time: 3:18.67 (+3.20)
50m: 46.40
100m: 1:37.48
(51.08)
150m: 2:30.46
(52.98)
200m: 3:21.87
(51.41)
Event official at: 3.10.2020 10:12:11
2020-10-03 10:13:42 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner