2021-11-28   19:38:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 10, 50m Butterfly Men 10 and younger - Final
Sponsor: Sähkö-Polar Oy
SM 26.27 SM-raja
NSM 27.10 NSM-raja
GP 28.80 GP-raja
27.64 IKM-raja
Rollo P12 39.16 Rollo-raja
Rollo P11 46.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 57 56.26
Entry time: 54.43 (+1.83)
Event official at: 3.10.2020 12:52:24
Event 10, 50m Butterfly Men 11 years - Final
Sponsor: Sähkö-Polar Oy
SM 26.27 SM-raja
NSM 27.10 NSM-raja
GP 28.80 GP-raja
27.64 IKM-raja
Rollo P12 39.16 Rollo-raja
Rollo P11 46.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 140 41.87
Entry time: 38.31 (+3.56)
2 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 128 43.06 +1.19
Entry time: 43.17 (-0.11)
3 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 125 43.48 +1.61
Entry time: 47.07 (-3.59)
4 Onni Savola 2009 Oulun Uinti 1906 107 45.69 +3.82
Entry time: 44.68 (+1.01)
5 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 53 57.79 +15.92
Entry time: 55.48 (+2.31)
- Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit DSQ SW 8.2
Event official at: 3.10.2020 12:52:24
Event 10, 50m Butterfly Men 12 years - Final
Sponsor: Sähkö-Polar Oy
SM 26.27 SM-raja
NSM 27.10 NSM-raja
GP 28.80 GP-raja
27.64 IKM-raja
Rollo P12 39.16 Rollo-raja
Rollo P11 46.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 287 32.95
Entry time: 33.12 (-0.17)
2 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 197 37.35 +4.40
Entry time: 41.35 (-4.00)
3 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 190 37.77 +4.82
Entry time: 40.09 (-2.32)
4 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 149 41.01 +8.06
Entry time: 43.82 (-2.81)
5 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 148 41.05 +8.10
Entry time: 45.00 (-3.95)
6 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 129 42.96 +10.01
Entry time: 46.30 (-3.34)
7 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 118 44.25 +11.30
Entry time: 42.61 (+1.64)
8 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 115 44.63 +11.68
Entry time: 48.73 (-4.10)
9 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 110 45.31 +12.36
Entry time: 48.34 (-3.03)
10 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 108 45.63 +12.68
Entry time: 45.49 (+0.14)
11 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 69 52.93 +19.98
Entry time: 55.18 (-2.25)
- Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 8.2
- Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 8.3
- Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 3.10.2020 12:52:24
Event 10, 50m Butterfly Men 13 and older - Final
Sponsor: Sähkö-Polar Oy
SM 26.27 SM-raja
NSM 27.10 NSM-raja
GP 28.80 GP-raja
27.64 IKM-raja
Rollo P12 39.16 Rollo-raja
Rollo P11 46.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 592 25.89 SM
Entry time: 26.04 (-0.15)
2 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 586 25.98 +0.09 SM
Entry time: 25.62 (+0.36)
3 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 551 26.52 +0.63 GP
Entry time: 26.20 (+0.32)
4 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 540 26.70 +0.81 GP
Entry time: 26.96 (-0.26)
5 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 515 27.12 +1.23 GP
Entry time: 27.06 (+0.06)
6 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 510 27.21 +1.32 GP
Entry time: 26.99 (+0.22)
7 Arttu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 509 27.24 +1.35 GP
Entry time: 28.13 (-0.89)
8 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit 495 27.48 +1.59 GP
Entry time: 27.82 (-0.34)
9 Eetu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 490 27.58 +1.69 GP
Entry time: 28.61 (-1.03)
10 Juho Keränen 2002 Oulun Lohet 458 28.20 +2.31 GP
Entry time: 27.85 (+0.35)
11 janne tyni 2000 Oulun Uinti 1906 430 28.80 +2.91
Entry time: 28.12 (+0.68)
12 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 419 29.06 +3.17
Entry time: 28.57 (+0.49)
13 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 397 29.59 +3.70
Entry time: 31.19 (-1.60)
14 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 365 30.43 +4.54
Entry time: 32.46 (-2.03)
15 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 346 30.98 +5.09
Entry time: 31.48 (-0.50)
16 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 327 31.56 +5.67
Entry time: 31.75 (-0.19)
16 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 327 31.56 +5.67
Entry time: 33.13 (-1.57)
18 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 273 33.51 +7.62
Entry time: 33.01 (+0.50)
19 Juho Tarvainen 2004 Kuusamon Erä-Veikot 259 34.10 +8.21
Entry time: 33.32 (+0.78)
20 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 258 34.15 +8.26
Entry time: 39.31 (-5.16)
21 Aatu Pesonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot 243 34.81 +8.92
Entry time: 38.85 (-4.04)
22 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 240 34.96 +9.07
Entry time: 35.96 (-1.00)
23 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 227 35.63 +9.74
Entry time: 35.06 (+0.57)
24 MIIKKA MATTILA 1977 Oulun Uinti 1906 206 36.79 +10.90
Entry time: 35.44 (+1.35)
25 Elias Laukka 2005 Kempeleen Pyrintö 202 37.06 +11.17
Entry time: 41.17 (-4.11)
26 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 172 39.04 +13.15
Entry time: 57.86 (-18.82)
27 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 153 40.61 +14.72
Entry time: 45.00 (-4.39)
28 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 138 42.00 +16.11
Entry time: 40.39 (+1.61)
29 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 132 42.64 +16.75
Entry time: 44.47 (-1.83)
30 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 121 43.87 +17.98
Entry time: 42.63 (+1.24)
31 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 109 45.48 +19.59
Entry time: 45.11 (+0.37)
Event official at: 3.10.2020 12:52:24
2020-10-03 13:07:09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner