2021-11-29   21:51:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 3, 50m Freestyle Women 9 and younger - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 203 38.99 Q
Entry time: 39.07 (-0.08)
2 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 167 41.60 +2.61 Q
Entry time: 42.52 (-0.92)
3 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 165 41.77 +2.78 Q
Entry time: 42.42 (-0.65)
4 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 155 42.68 +3.69 Q
Entry time: 1:08.06 (-25.38)
5 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 112 47.49 +8.50 Q
Entry time: 1:22.36 (-34.87)
6 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 109 47.98 +8.99 Q
Entry time: 52.61 (-4.63)
7 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 107 48.24 +9.25 Q
8 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 105 48.59 +9.60 Q
Entry time: 49.25 (-0.66)
9 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 103 48.88 +9.89
Entry time: 45.98 (+2.90)
10 MINKA NÄTYNKI 2011 Swimming Club Rovaniemi 91 50.87 +11.88
Entry time: 55.89 (-5.02)
11 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 79 53.28 +14.29
Entry time: 52.01 (+1.27)
12 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 73 54.66 +15.67
13 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 73 54.76 +15.77
Entry time: 53.16 (+1.60)
14 Hilma Mört 2012 Kemin Työväen Uimarit 67 56.41 +17.42
Entry time: 58.01 (-1.60)
15 Adelma Leskelä 2012 Oulun Lohet 65 56.79 +17.80
Entry time: 59.58 (-2.79)
16 Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 63 57.42 +18.43
Entry time: 59.80 (-2.38)
17 Pinja Palinsaari 2011 Kempeleen Pyrintö 58 59.21 +20.22
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 10 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 230 37.39 Q
Entry time: 40.78 (-3.39)
2 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 217 38.11 +0.72 Q
Entry time: 38.71 (-0.60)
3 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 175 40.92 +3.53 Q
Entry time: 42.73 (-1.81)
4 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit 161 42.09 +4.70 Q
Entry time: 40.16 (+1.93)
5 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 132 44.93 +7.54 Q
Entry time: 41.17 (+3.76)
6 Siiri-Unelma Hentilä 2010 Kemin Työväen Uimarit 131 45.04 +7.65 Q
Entry time: 43.44 (+1.60)
7 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 131 45.09 +7.70 Q
Entry time: 47.96 (-2.87)
8 Heta Lappalainen 2010 Oulun Lohet 131 45.11 +7.72 Q
Entry time: 45.97 (-0.86)
9 Neea Liikamaa 2010 Kemin Työväen Uimarit 121 46.30 +8.91
Entry time: 49.75 (-3.45)
10 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 119 46.55 +9.16
Entry time: 44.43 (+2.12)
11 Unna Martimo 2010 Oulun Lohet 117 46.88 +9.49
Entry time: 45.90 (+0.98)
12 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 107 48.27 +10.88
13 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 105 48.46 +11.07
Entry time: 1:03.37 (-14.91)
14 Veera Mikkonen 2010 Kempeleen Pyrintö 102 48.97 +11.58
15 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 100 49.27 +11.88
16 Inka Kantojärvi 2010 Oulun Uinti 1906 99 49.56 +12.17
Entry time: 48.58 (+0.98)
17 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 98 49.60 +12.21
Entry time: 51.44 (-1.84)
18 Isla Liedes 2010 Oulun Lohet 92 50.62 +13.23
Entry time: 51.52 (-0.90)
19 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 87 51.73 +14.34
Entry time: 48.73 (+3.00)
20 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 63 57.49 +20.10
Entry time: 56.50 (+0.99)
21 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 57 59.55 +22.16
Entry time: 49.98 (+9.57)
- Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 11 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 344 32.71 Q
Entry time: 32.91 (-0.20)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 337 32.94 +0.23 Q
Entry time: 32.38 (+0.56)
3 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 336 32.96 +0.25 Q
Entry time: 33.47 (-0.51)
4 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 323 33.40 +0.69 Q
Entry time: 33.34 (+0.06)
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 286 34.80 +2.09 Q
Entry time: 35.98 (-1.18)
6 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 255 36.12 +3.41 Q
Entry time: 38.53 (-2.41)
7 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 234 37.16 +4.45 Q
Entry time: 39.79 (-2.63)
8 Emilia Risto 2009 Kempeleen Pyrintö 225 37.69 +4.98 Q
Entry time: 38.80 (-1.11)
9 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 218 38.06 +5.35
Entry time: 41.81 (-3.75)
10 Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 191 39.79 +7.08
Entry time: 55.51 (-15.72)
11 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 189 39.93 +7.22
Entry time: 40.36 (-0.43)
12 Ida Hiltunen 2009 Swimming Club Rovaniemi 174 41.04 +8.33
13 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi 167 41.60 +8.89
Entry time: 43.28 (-1.68)
14 Elsa Myllyniemi 2009 Oulun Uinti 1906 166 41.65 +8.94
Entry time: 40.75 (+0.90)
15 Ania Höttönen 2009 Oulun Lohet 158 42.41 +9.70
Entry time: 45.21 (-2.80)
16 Aino Ritola 2009 Oulun Uinti 1906 150 43.07 +10.36
Entry time: 53.52 (-10.45)
17 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 142 43.92 +11.21
Entry time: 42.96 (+0.96)
18 Helmi Polso 2009 Oulun Uinti 1906 141 44.05 +11.34
Entry time: 42.78 (+1.27)
19 Loviisa Niemelä 2009 Kempeleen Pyrintö 124 45.90 +13.19
20 Iiris Leinonen 2009 Kempeleen Pyrintö 116 46.99 +14.28
Entry time: 48.64 (-1.65)
21 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 106 48.43 +15.72
Entry time: 47.16 (+1.27)
22 Eeva Huttula 2009 Kempeleen Pyrintö 56 59.87 +27.16
- Enni Kyntömaa 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
- Kiira Komu 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto DNS
- Sanni Pellikainen 2009 Kempeleen Pyrintö DNS
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 12 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 445 30.02 Q
Entry time: 30.10 (-0.08)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 422 30.57 +0.55 Q
Entry time: 30.03 (+0.54)
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 400 31.10 +1.08 Q
Entry time: 30.24 (+0.86)
4 Felicia Bojang 2008 Tornion Uimaseura 268 35.54 +5.52 Q
5 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 264 35.72 +5.70 Q
Entry time: 35.34 (+0.38)
6 Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot 257 36.03 +6.01 Q
Entry time: 38.16 (-2.13)
7 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 237 37.04 +7.02 Q
Entry time: 38.39 (-1.35)
8 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 224 37.74 +7.72 Q
Entry time: 39.12 (-1.38)
9 Alma Happonen 2008 Tornion Uimaseura 202 39.06 +9.04
10 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 170 41.32 +11.30
Entry time: 38.77 (+2.55)
11 Ilona Kokko 2008 Oulun Uinti 1906 111 47.67 +17.65
Entry time: 46.10 (+1.57)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 13-15 years - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 626 26.80 Q SM
Entry time: 27.26 (-0.46)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 611 27.01 +0.21 Q SM
Entry time: 27.19 (-0.18)
3 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 508 28.73 +1.93 Q GP
Entry time: 29.52 (-0.79)
4 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 481 29.25 +2.45 Q GP
Entry time: 28.28 (+0.97)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 473 29.41 +2.61 Q GP
6 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 464 29.60 +2.80 Q GP
Entry time: 29.26 (+0.34)
7 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 452 29.87 +3.07 Q
Entry time: 30.07 (-0.20)
8 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 451 29.88 +3.08 Q
Entry time: 28.16 (+1.72)
9 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 450 29.92 +3.12
Entry time: 29.03 (+0.89)
10 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 448 29.96 +3.16
Entry time: 29.46 (+0.50)
11 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 442 30.08 +3.28
Entry time: 30.08 (=)
12 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 439 30.17 +3.37
Entry time: 30.47 (-0.30)
13 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 432 30.31 +3.51
Entry time: 30.70 (-0.39)
14 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 432 30.32 +3.52
Entry time: 29.45 (+0.87)
15 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 423 30.53 +3.73
Entry time: 30.17 (+0.36)
16 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 407 30.92 +4.12
Entry time: 31.50 (-0.58)
17 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 407 30.94 +4.14
Entry time: 32.25 (-1.31)
17 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 407 30.94 +4.14
Entry time: 30.73 (+0.21)
19 Armi Tavi 2007 Kemin Työväen Uimarit 404 31.00 +4.20
Entry time: 32.06 (-1.06)
20 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 399 31.14 +4.34
Entry time: 31.64 (-0.50)
21 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 396 31.20 +4.40
Entry time: 31.75 (-0.55)
22 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 396 31.21 +4.41
Entry time: 31.64 (-0.43)
23 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 387 31.44 +4.64
Entry time: 31.72 (-0.28)
24 Maria Issakainen 2006 Oulun Uinti 1906 386 31.49 +4.69
Entry time: 31.59 (-0.10)
25 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 375 31.79 +4.99
Entry time: 32.19 (-0.40)
26 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 374 31.80 +5.00
Entry time: 32.34 (-0.54)
27 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit 371 31.91 +5.11
Entry time: 32.35 (-0.44)
28 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 360 32.23 +5.43
Entry time: 31.81 (+0.42)
29 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 348 32.57 +5.77
Entry time: 32.00 (+0.57)
30 Iina Tapaninen 2006 Oulun Uinti 1906 343 32.73 +5.93
Entry time: 32.36 (+0.37)
31 Katariina Maria Sylvia Kärki 2005 Kempeleen Pyrintö 335 33.00 +6.20
Entry time: 32.02 (+0.98)
32 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 327 33.27 +6.47
Entry time: 34.20 (-0.93)
33 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 325 33.32 +6.52
Entry time: 33.28 (+0.04)
34 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 324 33.36 +6.56
Entry time: 34.07 (-0.71)
35 Hilla Lämsä 2007 Kuusamon Erä-Veikot 320 33.52 +6.72
Entry time: 34.79 (-1.27)
36 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 287 34.75 +7.95
Entry time: 35.52 (-0.77)
37 Raita Virtanen 2005 Kuusamon Erä-Veikot 272 35.36 +8.56
Entry time: 34.68 (+0.68)
38 Nella Jäärni 2007 Kemin Työväen Uimarit 264 35.72 +8.92
Entry time: 35.59 (+0.13)
39 Anna Ollinen 2005 Tornion Uimaseura 257 36.05 +9.25
40 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 251 36.33 +9.53
Entry time: 36.62 (-0.29)
41 Elsa Ilona Koivisto 2005 Tornion Uimaseura 236 37.06 +10.26
42 Gabriela Pisano 2007 Oulun Uinti 1906 185 40.19 +13.39
Entry time: 39.62 (+0.57)
43 Vilma-Liina määttä 2007 Kuusamon Erä-Veikot 185 40.21 +13.41
Entry time: 44.94 (-4.73)
44 Iiris Ravaska 2007 Oulun Uinti 1906 141 44.05 +17.25
Entry time: 46.93 (-2.88)
45 Tilda Keskitalo 2007 Kemin Työväen Uimarit 124 45.87 +19.07
Entry time: 42.74 (+3.13)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
Event 3, 50m Freestyle Women 16 and older - Heat
SM 27.25 SM-raja
NSM 27.96 NSM-raja
GP 29.70 GP-raja
28.18 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 596 27.24 Q SM
Entry time: 27.61 (-0.37)
2 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 575 27.57 +0.33 Q GP
Entry time: 26.92 (+0.65)
3 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 574 27.59 +0.35 Q GP
Entry time: 26.78 (+0.81)
4 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 572 27.62 +0.38 Q NSM
Entry time: 27.09 (+0.53)
5 Pauliina Eerika Lohilahti 2002 Oulun Lohet 534 28.25 +1.01 Q GP
Entry time: 27.79 (+0.46)
6 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 527 28.38 +1.14 Q GP
Entry time: 27.80 (+0.58)
7 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 500 28.88 +1.64 Q GP
Entry time: 28.83 (+0.05)
8 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 499 28.90 +1.66 Q GP
Entry time: 28.51 (+0.39)
9 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 489 29.09 +1.85 GP
Entry time: 28.95 (+0.14)
10 Julia Tuura 2004 Swimming Club Rovaniemi 479 29.30 +2.06 GP
Entry time: 29.61 (-0.31)
11 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 475 29.37 +2.13 GP
Entry time: 28.52 (+0.85)
12 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 429 30.40 +3.16
Entry time: 30.32 (+0.08)
13 Hanna-Maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 424 30.51 +3.27
Entry time: 30.76 (-0.25)
14 Anni Willman 2001 Oulun Lohet 421 30.59 +3.35
Entry time: 29.78 (+0.81)
15 Clara-Sophie Scheib 2003 Kempeleen Pyrintö 418 30.66 +3.42
Entry time: 30.45 (+0.21)
16 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit 405 30.99 +3.75
Entry time: 31.07 (-0.08)
Event official at: 3.10.2020 10:41:56
2020-10-03 11:47:34 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner