2021-11-30   01:09:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Wadköpingsdoppet 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B 17 och äldre - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 49.92 Robin Andréasson 1988 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2010-09-25
B 15-16 53.20 Isak Eliasson 1996 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2012-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb +0.66 717 50.20
50m: 23.72
100m: 50.20
(26.48)
2 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.70 667 51.42 +1.22
50m: 24.47
100m: 51.42
(26.95)
3 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS +0.66 651 51.85 +1.65
50m: 25.10
100m: 51.85
(26.75)
4 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.64 637 52.22 +2.02
50m: 25.40
100m: 52.22
(26.82)
5 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.66 577 53.95 +3.75
50m: 26.21
100m: 53.95
(27.74)
6 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS +0.71 572 54.13 +3.93
50m: 26.27
100m: 54.13
(27.86)
7 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.58 550 54.83 +4.63
50m: 26.18
100m: 54.83
(28.65)
8 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS +0.73 539 55.19 +4.99
50m: 26.62
100m: 55.19
(28.57)
9 Mattias Grynning 1999 Linköpings Allmänna SS +0.69 538 55.23 +5.03
50m: 26.26
100m: 55.23
(28.97)
10 Noah Svensson 1999 Västerås Simsällskap +0.73 534 55.39 +5.19
50m: 26.58
100m: 55.39
(28.81)
11 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.74 527 55.63 +5.43
50m: 25.65
100m: 55.63
(29.98)
12 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.72 521 55.83 +5.63
50m: 26.63
100m: 55.83
(29.20)
13 Kevin Shiva 2002 Örebro Simallians +0.63 520 55.87 +5.67
50m: 26.07
100m: 55.87
(29.80)
14 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.54 517 55.99 +5.79
50m: 26.59
100m: 55.99
(29.40)
15 Oskar Gannholm-Johansson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.61 515 56.06 +5.86
50m: 26.43
100m: 56.06
(29.63)
16 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS +0.62 511 56.18 +5.98
50m: 27.05
100m: 56.18
(29.13)
17 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.71 491 56.96 +6.76
50m: 27.52
100m: 56.96
(29.44)
18 Alfred Åström 1997 Linköpings Allmänna SS +0.53 489 57.03 +6.83
50m: 26.91
100m: 57.03
(30.12)
19 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.57 485 57.19 +6.99
50m: 27.10
100m: 57.19
(30.09)
20 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.56 479 57.41 +7.21
50m: 28.07
100m: 57.41
(29.34)
21 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.54 458 58.30 +8.10
50m: 27.68
100m: 58.30
(30.62)
22 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap +0.74 455 58.41 +8.21
50m: 28.25
100m: 58.41
(30.16)
23 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.67 442 58.98 +8.78
50m: 27.84
100m: 58.98
(31.14)
24 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.66 431 59.45 +9.25 S14
50m: 27.45
100m: 59.45
(32.00)
25 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.53 427 59.67 +9.47
50m: 28.97
100m: 59.67
(30.70)
26 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.73 405 1:00.70 +10.50
50m: 28.84
100m: 1:00.70
(31.86)
27 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap +0.70 361 1:03.11 +12.91
50m: 30.09
100m: 1:03.11
(33.02)
28 Jesper Andersson 1996 Karlstads Simsällskap +0.71 325 1:05.32 +15.12 S14
50m: 30.17
100m: 1:05.32
(35.15)
Grenen officiell:  2020-09-19 08:42:42
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 49.92 Robin Andréasson 1988 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2010-09-25
B 15-16 53.20 Isak Eliasson 1996 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2012-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.60 570 54.18
50m: 26.21
100m: 54.18
(27.97)
2 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.60 567 54.29 +0.11
50m: 26.18
100m: 54.29
(28.11)
3 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.71 547 54.93 +0.75
50m: 26.59
100m: 54.93
(28.34)
4 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS +0.57 542 55.11 +0.93
50m: 26.62
100m: 55.11
(28.49)
5 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.63 514 56.09 +1.91
50m: 26.89
100m: 56.09
(29.20)
6 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.74 506 56.38 +2.20
50m: 27.25
100m: 56.38
(29.13)
7 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 500 56.59 +2.41
50m: 27.18
100m: 56.59
(29.41)
8 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 498 56.68 +2.50
50m: 27.67
100m: 56.68
(29.01)
9 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.54 486 57.13 +2.95
50m: 27.37
100m: 57.13
(29.76)
10 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.61 469 57.82 +3.64
50m: 27.48
100m: 57.82
(30.34)
11 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.58 461 58.14 +3.96
50m: 27.61
100m: 58.14
(30.53)
12 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 461 58.15 +3.97
50m: 28.18
100m: 58.15
(29.97)
13 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.62 460 58.19 +4.01
50m: 28.02
100m: 58.19
(30.17)
14 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.58 456 58.38 +4.20
50m: 28.06
100m: 58.38
(30.32)
15 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS +0.56 442 58.99 +4.81
50m: 27.97
100m: 58.99
(31.02)
16 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.47 438 59.16 +4.98
50m: 28.16
100m: 59.16
(31.00)
17 David Eriksson 2004 Örebro Simallians +0.54 437 59.21 +5.03
50m: 28.34
100m: 59.21
(30.87)
18 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians +0.69 418 1:00.08 +5.90
50m: 28.49
100m: 1:00.08
(31.59)
19 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.70 418 1:00.10 +5.92
50m: 28.87
100m: 1:00.10
(31.23)
20 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians -.-- 396 1:01.18 +7.00
50m: 29.12
100m: 1:01.18
(32.06)
21 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.53 382 1:01.90 +7.72
50m: 29.84
100m: 1:01.90
(32.06)
22 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.58 380 1:02.00 +7.82
50m: 29.43
100m: 1:02.00
(32.57)
23 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb -.-- 380 1:02.04 +7.86
50m: 29.69
100m: 1:02.04
(32.35)
24 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.69 379 1:02.07 +7.89
50m: 29.95
100m: 1:02.07
(32.12)
25 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.63 377 1:02.20 +8.02
50m: 29.80
100m: 1:02.20
(32.40)
26 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.55 367 1:02.72 +8.54
50m: 30.28
100m: 1:02.72
(32.44)
27 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.60 361 1:03.09 +8.91
50m: 30.02
100m: 1:03.09
(33.07)
28 Mårten Emilsson 2004 Nora Simsällskap +0.69 358 1:03.25 +9.07
50m: 30.35
100m: 1:03.25
(32.90)
29 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.74 353 1:03.55 +9.37
50m: 29.99
100m: 1:03.55
(33.56)
30 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.70 348 1:03.87 +9.69
50m: 30.25
100m: 1:03.87
(33.62)
31 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 339 1:04.39 +10.21
50m: 31.14
100m: 1:04.39
(33.25)
32 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 331 1:04.95 +10.77
50m: 30.91
100m: 1:04.95
(34.04)
33 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap +0.80 319 1:05.71 +11.53
50m: 31.13
100m: 1:05.71
(34.58)
33 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.69 319 1:05.71 +11.53
50m: 31.29
100m: 1:05.71
(34.42)
35 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.57 302 1:06.97 +12.79
50m: 31.21
100m: 1:06.97
(35.76)
36 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.69 288 1:08.04 +13.86
50m: 32.39
100m: 1:08.04
(35.65)
37 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.61 241 1:12.16 +17.98
50m: 34.12
100m: 1:12.16
(38.04)
38 Felix Westerberg Eriksson 2005 Södertörns Simsällskap +0.60 219 1:14.50 +20.32
50m: 34.07
100m: 1:14.50
(40.43)
39 Gustav Yttermalm 2004 Örebro Simallians +0.67 209 1:15.66 +21.48
50m: 34.82
100m: 1:15.66
(40.84)
- Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 08:42:42
2020-09-19 09:06:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 2, 100m Frisim Flickor C-D 13-14 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
C 13-14 57.80 Trine Forss 2003 Skövde SS (SWE) Örebro (SWE) 2017-09-23
D 12 oy 1:00.39 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS (SWE) Örebro (SWE) 2015-09-19
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.65 548 1:01.39
50m: 29.60
100m: 1:01.39
(31.79)
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.72 548 1:01.39 =
50m: 29.68
100m: 1:01.39
(31.71)
3 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.70 545 1:01.50 +0.11
50m: 29.98
100m: 1:01.50
(31.52)
4 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.59 518 1:02.54 +1.15
50m: 29.97
100m: 1:02.54
(32.57)
5 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 514 1:02.70 +1.31
50m: 30.16
100m: 1:02.70
(32.54)
6 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.79 512 1:02.80 +1.41
50m: 30.37
100m: 1:02.80
(32.43)
7 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 508 1:02.94 +1.55
50m: 30.03
100m: 1:02.94
(32.91)
8 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.64 501 1:03.26 +1.87
50m: 30.42
100m: 1:03.26
(32.84)
9 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.66 495 1:03.50 +2.11
50m: 30.50
100m: 1:03.50
(33.00)
10 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS -.-- 492 1:03.64 +2.25
50m: 30.38
100m: 1:03.64
(33.26)
11 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS +0.69 488 1:03.80 +2.41
50m: 30.16
100m: 1:03.80
(33.64)
12 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap -.-- 488 1:03.82 +2.43
50m: 30.66
100m: 1:03.82
(33.16)
13 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.56 480 1:04.17 +2.78
50m: 30.31
100m: 1:04.17
(33.86)
14 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.60 475 1:04.38 +2.99
50m: 30.46
100m: 1:04.38
(33.92)
15 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.56 474 1:04.41 +3.02
50m: 30.53
100m: 1:04.41
(33.88)
16 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.63 465 1:04.83 +3.44
50m: 30.82
100m: 1:04.83
(34.01)
17 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.62 449 1:05.59 +4.20
50m: 31.17
100m: 1:05.59
(34.42)
18 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb +0.62 448 1:05.67 +4.28
50m: 31.66
100m: 1:05.67
(34.01)
19 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap -.-- 445 1:05.81 +4.42
50m: 31.28
100m: 1:05.81
(34.53)
20 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.78 442 1:05.93 +4.54
50m: 31.67
100m: 1:05.93
(34.26)
21 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb +0.59 439 1:06.08 +4.69
50m: 31.93
100m: 1:06.08
(34.15)
22 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.53 436 1:06.22 +4.83
50m: 31.12
100m: 1:06.22
(35.10)
23 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.57 436 1:06.26 +4.87
50m: 31.68
100m: 1:06.26
(34.58)
24 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.68 431 1:06.52 +5.13
50m: 32.54
100m: 1:06.52
(33.98)
25 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.77 427 1:06.73 +5.34
50m: 31.82
100m: 1:06.73
(34.91)
26 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 423 1:06.92 +5.53
50m: 31.24
100m: 1:06.92
(35.68)
27 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.68 414 1:07.37 +5.98
50m: 32.71
100m: 1:07.37
(34.66)
27 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 414 1:07.37 +5.98
50m: 32.08
100m: 1:07.37
(35.29)
29 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.71 388 1:08.85 +7.46
50m: 32.77
100m: 1:08.85
(36.08)
30 Frida Erlandsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.61 385 1:09.03 +7.64
50m: 32.97
100m: 1:09.03
(36.06)
31 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap -.-- 383 1:09.18 +7.79
50m: 33.12
100m: 1:09.18
(36.06)
32 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS +0.57 382 1:09.23 +7.84
50m: 33.37
100m: 1:09.23
(35.86)
33 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 380 1:09.36 +7.97
50m: 33.29
100m: 1:09.36
(36.07)
34 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians +0.76 376 1:09.56 +8.17
50m: 32.66
100m: 1:09.56
(36.90)
35 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 373 1:09.78 +8.39
50m: 33.09
100m: 1:09.78
(36.69)
36 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap -.-- 367 1:10.13 +8.74
50m: 33.57
100m: 1:10.13
(36.56)
37 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap +0.59 366 1:10.19 +8.80
50m: 33.53
100m: 1:10.19
(36.66)
38 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap +0.58 366 1:10.23 +8.84
50m: 33.79
100m: 1:10.23
(36.44)
39 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians -.-- 356 1:10.88 +9.49
50m: 33.86
100m: 1:10.88
(37.02)
40 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.78 346 1:11.52 +10.13
50m: 34.41
100m: 1:11.52
(37.11)
41 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap -.-- 344 1:11.69 +10.30
50m: 33.65
100m: 1:11.69
(38.04)
42 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb -.-- 331 1:12.57 +11.18
50m: 35.22
100m: 1:12.57
(37.35)
43 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.59 329 1:12.73 +11.34
50m: 34.07
100m: 1:12.73
(38.66)
44 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.53 324 1:13.15 +11.76
50m: 34.80
100m: 1:13.15
(38.35)
45 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap +0.71 314 1:13.86 +12.47
50m: 34.91
100m: 1:13.86
(38.95)
46 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.60 314 1:13.89 +12.50
50m: 35.79
100m: 1:13.89
(38.10)
47 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians -.-- 312 1:14.05 +12.66
50m: 34.48
100m: 1:14.05
(39.57)
48 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb +0.52 308 1:14.36 +12.97
50m: 34.82
100m: 1:14.36
(39.54)
49 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians -.-- 305 1:14.65 +13.26
50m: 35.71
100m: 1:14.65
(38.94)
50 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians -.-- 302 1:14.85 +13.46
50m: 35.82
100m: 1:14.85
(39.03)
51 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.68 298 1:15.23 +13.84
50m: 34.60
100m: 1:15.23
(40.63)
52 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians +0.59 295 1:15.43 +14.04
50m: 35.28
100m: 1:15.43
(40.15)
53 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap +0.60 283 1:16.48 +15.09
50m: 36.14
100m: 1:16.48
(40.34)
54 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.66 282 1:16.57 +15.18
50m: 35.58
100m: 1:16.57
(40.99)
55 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 278 1:16.93 +15.54
50m: 36.06
100m: 1:16.93
(40.87)
56 Ida Emilsson 2006 Nora Simsällskap +0.67 264 1:18.26 +16.87
50m: 38.43
100m: 1:18.26
(39.83)
57 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians -.-- 254 1:19.32 +17.93
50m: 37.65
100m: 1:19.32
(41.67)
58 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap +0.78 253 1:19.39 +18.00
50m: 37.19
100m: 1:19.39
(42.20)
59 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 251 1:19.65 +18.26
50m: 35.25
100m: 1:19.65
(44.40)
60 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians -.-- 249 1:19.81 +18.42
50m: 37.15
100m: 1:19.81
(42.66)
61 Stella Fredriksson 2007 Katrineholms Simsällskap +0.75 240 1:20.75 +19.36
50m: 39.23
100m: 1:20.75
(41.52)
62 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.76 234 1:21.48 +20.09
50m: 39.04
100m: 1:21.48
(42.44)
63 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap -.-- 229 1:22.09 +20.70
50m: 38.75
100m: 1:22.09
(43.34)
64 Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap +0.70 225 1:22.60 +21.21
50m: 38.14
100m: 1:22.60
(44.46)
65 Siobhan Millard 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 200 1:25.82 +24.43
50m: 39.14
100m: 1:25.82
(46.68)
- Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 09:02:01
Gren 2, 100m Frisim Flickor C-D 12 och yngre - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
C 13-14 57.80 Trine Forss 2003 Skövde SS (SWE) Örebro (SWE) 2017-09-23
D 12 oy 1:00.39 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS (SWE) Örebro (SWE) 2015-09-19
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.65 454 1:05.34
50m: 30.55
100m: 1:05.34
(34.79)
2 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 406 1:07.86 +2.52
50m: 31.83
100m: 1:07.86
(36.03)
3 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap +0.47 398 1:08.31 +2.97
50m: 32.54
100m: 1:08.31
(35.77)
4 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap -.-- 387 1:08.92 +3.58
50m: 32.97
100m: 1:08.92
(35.95)
5 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap -.-- 387 1:08.93 +3.59
50m: 32.79
100m: 1:08.93
(36.14)
6 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap -.-- 378 1:09.48 +4.14
50m: 32.98
100m: 1:09.48
(36.50)
7 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.81 371 1:09.93 +4.59
50m: 33.33
100m: 1:09.93
(36.60)
8 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians -.-- 361 1:10.53 +5.19
50m: 33.49
100m: 1:10.53
(37.04)
9 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.55 355 1:10.95 +5.61
50m: 33.67
100m: 1:10.95
(37.28)
10 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 349 1:11.33 +5.99
50m: 34.27
100m: 1:11.33
(37.06)
11 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb +0.69 349 1:11.35 +6.01
50m: 33.78
100m: 1:11.35
(37.57)
12 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.56 343 1:11.73 +6.39
50m: 33.49
100m: 1:11.73
(38.24)
13 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap -.-- 327 1:12.93 +7.59
50m: 34.81
100m: 1:12.93
(38.12)
14 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.66 321 1:13.38 +8.04
50m: 34.93
100m: 1:13.38
(38.45)
15 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap -.-- 318 1:13.57 +8.23
50m: 35.29
100m: 1:13.57
(38.28)
16 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians -.-- 296 1:15.32 +9.98
50m: 37.12
100m: 1:15.32
(38.20)
17 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 292 1:15.68 +10.34
50m: 35.55
100m: 1:15.68
(40.13)
18 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.55 287 1:16.13 +10.79
50m: 36.75
100m: 1:16.13
(39.38)
19 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap -.-- 285 1:16.33 +10.99
50m: 35.30
100m: 1:16.33
(41.03)
20 Amanda Rosborg 2008 Ösmo Simsällskap -.-- 282 1:16.60 +11.26
50m: 35.91
100m: 1:16.60
(40.69)
21 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians +0.72 280 1:16.73 +11.39
50m: 35.62
100m: 1:16.73
(41.11)
22 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap -.-- 273 1:17.42 +12.08
50m: 36.73
100m: 1:17.42
(40.69)
23 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 272 1:17.51 +12.17
50m: 36.47
100m: 1:17.51
(41.04)
24 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap -.-- 271 1:17.57 +12.23
50m: 36.24
100m: 1:17.57
(41.33)
25 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.79 270 1:17.74 +12.40
50m: 36.45
100m: 1:17.74
(41.29)
26 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 266 1:18.07 +12.73
50m: 36.39
100m: 1:18.07
(41.68)
27 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 258 1:18.85 +13.51
50m: 37.73
100m: 1:18.85
(41.12)
28 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.78 257 1:19.02 +13.68
50m: 36.81
100m: 1:19.02
(42.21)
29 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.59 247 1:20.05 +14.71
50m: 36.48
100m: 1:20.05
(43.57)
30 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.67 244 1:20.35 +15.01
50m: 38.05
100m: 1:20.35
(42.30)
31 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap +0.86 238 1:20.99 +15.65
50m: 38.96
100m: 1:20.99
(42.03)
32 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap -.-- 230 1:21.94 +16.60
50m: 38.09
100m: 1:21.94
(43.85)
33 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians -.-- 218 1:23.38 +18.04
50m: 39.20
100m: 1:23.38
(44.18)
34 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 208 1:24.74 +19.40
50m: 40.41
100m: 1:24.74
(44.33)
35 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap -.-- 207 1:24.83 +19.49
50m: 38.68
100m: 1:24.83
(46.15)
36 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.60 206 1:24.99 +19.65
50m: 37.56
100m: 1:24.99
(47.43)
37 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap -.-- 203 1:25.49 +20.15
50m: 40.23
100m: 1:25.49
(45.26)
38 Matilda Hölke 2009 Hedemora Simsällskap -.-- 196 1:26.45 +21.11
50m: 39.89
100m: 1:26.45
(46.56)
39 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap -.-- 168 1:30.93 +25.59
50m: 42.27
100m: 1:30.93
(48.66)
40 Ines Sigholm 2008 Västerås Simsällskap -.-- 115 1:43.06 +37.72
50m: 46.66
100m: 1:43.06
(56.40)
- Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap -.-- DSQ
- Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.33 DSQ
- Iris Petersson 2009 Örebro Simallians -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 09:02:01
2020-09-19 09:06:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B 17-99 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 2:01.11 Alicia Lundblad 2001 Gustavsviksbadet (SWE) 2020-09-19
B 15-16 2:03.48 Lucie Hanquet 2003 Göteborgs Sim (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.71 758 2:01.11 A 17 oä
50m: 28.66
100m: 59.51
(30.85)
150m: 1:30.29
(30.78)
200m: 2:01.11
(30.82)
2 Emma Magnusson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.63 730 2:02.60 +1.49
50m: 28.48
100m: 59.47
(30.99)
150m: 1:31.08
(31.61)
200m: 2:02.60
(31.52)
3 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.62 722 2:03.04 +1.93
50m: 28.84
100m: 59.94
(31.10)
150m: 1:31.49
(31.55)
200m: 2:03.04
(31.55)
4 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb -.-- 644 2:07.84 +6.73
50m: 29.29
100m: 1:01.41
(32.12)
150m: 1:34.45
(33.04)
200m: 2:07.84
(33.39)
5 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.49 620 2:09.48 +8.37
50m: 30.24
100m: 1:02.90
(32.66)
150m: 1:36.06
(33.16)
200m: 2:09.48
(33.42)
6 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.72 607 2:10.36 +9.25
50m: 30.28
100m: 1:03.58
(33.30)
150m: 1:37.25
(33.67)
200m: 2:10.36
(33.11)
7 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 602 2:10.73 +9.62
50m: 30.58
100m: 1:03.80
(33.22)
150m: 1:37.39
(33.59)
200m: 2:10.73
(33.34)
8 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.72 578 2:12.51 +11.40
50m: 30.60
100m: 1:04.24
(33.64)
150m: 1:39.04
(34.80)
200m: 2:12.51
(33.47)
9 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS +0.70 564 2:13.58 +12.47
50m: 30.69
100m: 1:04.52
(33.83)
150m: 1:39.19
(34.67)
200m: 2:13.58
(34.39)
10 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.70 554 2:14.40 +13.29
50m: 31.17
100m: 1:04.92
(33.75)
150m: 1:40.17
(35.25)
200m: 2:14.40
(34.23)
11 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS +0.72 554 2:14.43 +13.32
50m: 31.40
100m: 1:05.27
(33.87)
150m: 1:39.96
(34.69)
200m: 2:14.43
(34.47)
12 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.53 550 2:14.72 +13.61
50m: 30.03
100m: 1:03.44
(33.41)
150m: 1:39.00
(35.56)
200m: 2:14.72
(35.72)
13 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.59 525 2:16.87 +15.76
50m: 30.52
100m: 1:04.84
(34.32)
150m: 1:40.25
(35.41)
200m: 2:16.87
(36.62)
14 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS -.-- 515 2:17.68 +16.57
50m: 31.31
100m: 1:05.83
(34.52)
150m: 1:41.55
(35.72)
200m: 2:17.68
(36.13)
15 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap -.-- 492 2:19.82 +18.71
50m: 31.85
100m: 1:06.79
(34.94)
150m: 1:43.50
(36.71)
200m: 2:19.82
(36.32)
16 Josefin Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.65 489 2:20.09 +18.98
50m: 31.18
100m: 1:06.11
(34.93)
150m: 1:42.48
(36.37)
200m: 2:20.09
(37.61)
17 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.63 488 2:20.17 +19.06
50m: 32.13
100m: 1:06.65
(34.52)
150m: 1:43.17
(36.52)
200m: 2:20.17
(37.00)
18 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.56 474 2:21.61 +20.50
50m: 31.92
100m: 1:08.69
(36.77)
150m: 1:45.48
(36.79)
200m: 2:21.61
(36.13)
19 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.60 464 2:22.58 +21.47
50m: 32.04
100m: 1:08.89
(36.85)
150m: 1:46.12
(37.23)
200m: 2:22.58
(36.46)
20 Emmy Ericson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.63 455 2:23.48 +22.37
50m: 33.36
100m: 1:09.33
(35.97)
150m: 1:46.38
(37.05)
200m: 2:23.48
(37.10)
21 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap +0.69 449 2:24.21 +23.10
50m: 33.64
100m: 1:09.80
(36.16)
150m: 1:46.87
(37.07)
200m: 2:24.21
(37.34)
22 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.52 433 2:25.87 +24.76
50m: 33.11
100m: 1:09.88
(36.77)
150m: 1:48.01
(38.13)
200m: 2:25.87
(37.86)
23 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.64 397 2:30.23 +29.12
50m: 33.61
100m: 1:10.50
(36.89)
150m: 1:49.93
(39.43)
200m: 2:30.23
(40.30)
24 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap +0.73 392 2:30.77 +29.66
50m: 34.24
100m: 1:11.97
(37.73)
150m: 1:51.73
(39.76)
200m: 2:30.77
(39.04)
25 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb -.-- 370 2:33.79 +32.68
50m: 35.04
100m: 1:14.93
(39.89)
150m: 1:55.99
(41.06)
200m: 2:33.79
(37.80)
Grenen officiell:  2020-09-19 09:23:25
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 2:01.11 Alicia Lundblad 2001 Gustavsviksbadet (SWE) 2020-09-19
B 15-16 2:03.48 Lucie Hanquet 2003 Göteborgs Sim (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.52 597 2:11.08
50m: 29.87
100m: 1:03.25
(33.38)
150m: 1:37.35
(34.10)
200m: 2:11.08
(33.73)
2 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS +0.70 576 2:12.71 +1.63
50m: 30.63
100m: 1:04.63
(34.00)
150m: 1:39.46
(34.83)
200m: 2:12.71
(33.25)
3 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.65 573 2:12.89 +1.81
50m: 31.07
100m: 1:04.38
(33.31)
150m: 1:38.98
(34.60)
200m: 2:12.89
(33.91)
4 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.78 560 2:13.94 +2.86
50m: 31.53
100m: 1:05.56
(34.03)
150m: 1:40.07
(34.51)
200m: 2:13.94
(33.87)
5 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.50 551 2:14.65 +3.57
50m: 31.07
100m: 1:04.75
(33.68)
150m: 1:39.69
(34.94)
200m: 2:14.65
(34.96)
6 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians +0.64 533 2:16.12 +5.04
50m: 32.03
100m: 1:06.93
(34.90)
150m: 1:41.92
(34.99)
200m: 2:16.12
(34.20)
7 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.61 531 2:16.33 +5.25
50m: 31.42
100m: 1:06.17
(34.75)
150m: 1:41.00
(34.83)
200m: 2:16.33
(35.33)
8 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS +0.72 523 2:17.03 +5.95
50m: 31.23
100m: 1:06.14
(34.91)
150m: 1:42.33
(36.19)
200m: 2:17.03
(34.70)
9 Ida Lithner 2004 Säffle Simsällskap +0.73 518 2:17.44 +6.36
50m: 31.45
100m: 1:06.43
(34.98)
150m: 1:41.78
(35.35)
200m: 2:17.44
(35.66)
10 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.58 517 2:17.58 +6.50
50m: 31.78
100m: 1:06.60
(34.82)
150m: 1:42.55
(35.95)
200m: 2:17.58
(35.03)
11 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.77 513 2:17.90 +6.82
50m: 32.22
100m: 1:06.99
(34.77)
150m: 1:42.62
(35.63)
200m: 2:17.90
(35.28)
12 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap +0.54 497 2:19.38 +8.30
50m: 30.94
100m: 1:05.93
(34.99)
150m: 1:42.42
(36.49)
200m: 2:19.38
(36.96)
13 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap +0.58 484 2:20.56 +9.48
50m: 31.80
100m: 1:07.36
(35.56)
150m: 1:44.44
(37.08)
200m: 2:20.56
(36.12)
14 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap +0.61 470 2:22.03 +10.95
50m: 31.77
100m: 1:07.57
(35.80)
150m: 1:44.93
(37.36)
200m: 2:22.03
(37.10)
15 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.65 469 2:22.09 +11.01
50m: 31.92
100m: 1:07.89
(35.97)
150m: 1:45.78
(37.89)
200m: 2:22.09
(36.31)
16 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.67 465 2:22.48 +11.40
50m: 32.60
100m: 1:08.71
(36.11)
150m: 1:46.25
(37.54)
200m: 2:22.48
(36.23)
17 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 455 2:23.56 +12.48
50m: 32.28
100m: 1:07.80
(35.52)
150m: 1:45.18
(37.38)
200m: 2:23.56
(38.38)
18 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 453 2:23.76 +12.68
50m: 32.06
100m: 1:07.79
(35.73)
150m: 1:45.63
(37.84)
200m: 2:23.76
(38.13)
19 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.72 436 2:25.59 +14.51
50m: 33.15
100m: 1:10.47
(37.32)
150m: 1:48.38
(37.91)
200m: 2:25.59
(37.21)
20 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.80 434 2:25.78 +14.70
50m: 33.33
100m: 1:10.62
(37.29)
150m: 1:49.22
(38.60)
200m: 2:25.78
(36.56)
21 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.67 434 2:25.81 +14.73
50m: 32.94
100m: 1:09.28
(36.34)
150m: 1:47.35
(38.07)
200m: 2:25.81
(38.46)
22 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS -.-- 424 2:26.95 +15.87
50m: 33.21
100m: 1:10.70
(37.49)
150m: 1:49.10
(38.40)
200m: 2:26.95
(37.85)
23 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap +0.58 411 2:28.50 +17.42
50m: 33.88
100m: 1:11.35
(37.47)
150m: 1:50.32
(38.97)
200m: 2:28.50
(38.18)
24 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.61 408 2:28.84 +17.76
50m: 33.30
100m: 1:10.30
(37.00)
150m: 1:49.52
(39.22)
200m: 2:28.84
(39.32)
25 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 406 2:29.11 +18.03
50m: 32.93
100m: 1:11.04
(38.11)
150m: 1:51.28
(40.24)
200m: 2:29.11
(37.83)
26 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.83 401 2:29.72 +18.64
50m: 33.56
100m: 1:11.13
(37.57)
150m: 1:50.58
(39.45)
200m: 2:29.72
(39.14)
27 Felicia Sobotka 2005 Örebro Simallians -.-- 395 2:30.38 +19.30
50m: 33.37
100m: 1:10.70
(37.33)
150m: 1:49.55
(38.85)
200m: 2:30.38
(40.83)
28 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.57 382 2:32.16 +21.08
50m: 34.32
100m: 1:12.45
(38.13)
150m: 1:52.14
(39.69)
200m: 2:32.16
(40.02)
29 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap -.-- 373 2:33.36 +22.28
50m: 35.18
100m: 1:13.13
(37.95)
150m: 1:52.81
(39.68)
200m: 2:33.36
(40.55)
30 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.68 367 2:34.17 +23.09
50m: 36.12
100m: 1:15.02
(38.90)
150m: 1:55.81
(40.79)
200m: 2:34.17
(38.36)
31 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 363 2:34.77 +23.69
50m: 34.89
100m: 1:14.64
(39.75)
150m: 1:55.24
(40.60)
200m: 2:34.77
(39.53)
32 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians -.-- 361 2:35.06 +23.98
50m: 35.40
100m: 1:14.39
(38.99)
150m: 1:55.34
(40.95)
200m: 2:35.06
(39.72)
33 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.59 358 2:35.45 +24.37
50m: 35.41
100m: 1:14.24
(38.83)
150m: 1:54.57
(40.33)
200m: 2:35.45
(40.88)
34 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.74 340 2:38.15 +27.07
50m: 33.85
100m: 1:13.68
(39.83)
150m: 1:56.01
(42.33)
200m: 2:38.15
(42.14)
35 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap +0.76 267 2:51.29 +40.21
50m: 38.78
100m: 1:21.41
(42.63)
150m: 2:07.84
(46.43)
200m: 2:51.29
(43.45)
36 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap -.-- 264 2:52.04 +40.96
50m: 40.29
100m: 1:23.09
(42.80)
150m: 2:08.05
(44.96)
200m: 2:52.04
(43.99)
Grenen officiell:  2020-09-19 09:23:25
2020-09-19 09:27:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document