2021-12-01   08:27:39
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Wadköpingsdoppet 2020

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Lördag 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B 17 och äldre - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 49.92 Robin Andréasson 1988 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2010-09-25
B 15-16 53.20 Isak Eliasson 1996 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2012-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb +0.66 717 50.20
50m: 23.72
100m: 50.20
(26.48)
2 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.70 667 51.42 +1.22
50m: 24.47
100m: 51.42
(26.95)
3 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS +0.66 651 51.85 +1.65
50m: 25.10
100m: 51.85
(26.75)
4 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.64 637 52.22 +2.02
50m: 25.40
100m: 52.22
(26.82)
5 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.66 577 53.95 +3.75
50m: 26.21
100m: 53.95
(27.74)
6 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS +0.71 572 54.13 +3.93
50m: 26.27
100m: 54.13
(27.86)
7 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.58 550 54.83 +4.63
50m: 26.18
100m: 54.83
(28.65)
8 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS +0.73 539 55.19 +4.99
50m: 26.62
100m: 55.19
(28.57)
9 Mattias Grynning 1999 Linköpings Allmänna SS +0.69 538 55.23 +5.03
50m: 26.26
100m: 55.23
(28.97)
10 Noah Svensson 1999 Västerås Simsällskap +0.73 534 55.39 +5.19
50m: 26.58
100m: 55.39
(28.81)
11 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.74 527 55.63 +5.43
50m: 25.65
100m: 55.63
(29.98)
12 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.72 521 55.83 +5.63
50m: 26.63
100m: 55.83
(29.20)
13 Kevin Shiva 2002 Örebro Simallians +0.63 520 55.87 +5.67
50m: 26.07
100m: 55.87
(29.80)
14 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.54 517 55.99 +5.79
50m: 26.59
100m: 55.99
(29.40)
15 Oskar Gannholm-Johansson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.61 515 56.06 +5.86
50m: 26.43
100m: 56.06
(29.63)
16 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS +0.62 511 56.18 +5.98
50m: 27.05
100m: 56.18
(29.13)
17 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.71 491 56.96 +6.76
50m: 27.52
100m: 56.96
(29.44)
18 Alfred Åström 1997 Linköpings Allmänna SS +0.53 489 57.03 +6.83
50m: 26.91
100m: 57.03
(30.12)
19 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.57 485 57.19 +6.99
50m: 27.10
100m: 57.19
(30.09)
20 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.56 479 57.41 +7.21
50m: 28.07
100m: 57.41
(29.34)
21 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.54 458 58.30 +8.10
50m: 27.68
100m: 58.30
(30.62)
22 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap +0.74 455 58.41 +8.21
50m: 28.25
100m: 58.41
(30.16)
23 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.67 442 58.98 +8.78
50m: 27.84
100m: 58.98
(31.14)
24 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.66 431 59.45 +9.25 S14
50m: 27.45
100m: 59.45
(32.00)
25 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.53 427 59.67 +9.47
50m: 28.97
100m: 59.67
(30.70)
26 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.73 405 1:00.70 +10.50
50m: 28.84
100m: 1:00.70
(31.86)
27 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap +0.70 361 1:03.11 +12.91
50m: 30.09
100m: 1:03.11
(33.02)
28 Jesper Andersson 1996 Karlstads Simsällskap +0.71 325 1:05.32 +15.12 S14
50m: 30.17
100m: 1:05.32
(35.15)
Grenen officiell:  2020-09-19 08:42:42
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 49.92 Robin Andréasson 1988 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2010-09-25
B 15-16 53.20 Isak Eliasson 1996 Mölndals ASS (SWE) Örebro (SWE) 2012-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.60 570 54.18
50m: 26.21
100m: 54.18
(27.97)
2 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.60 567 54.29 +0.11
50m: 26.18
100m: 54.29
(28.11)
3 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.71 547 54.93 +0.75
50m: 26.59
100m: 54.93
(28.34)
4 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS +0.57 542 55.11 +0.93
50m: 26.62
100m: 55.11
(28.49)
5 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.63 514 56.09 +1.91
50m: 26.89
100m: 56.09
(29.20)
6 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.74 506 56.38 +2.20
50m: 27.25
100m: 56.38
(29.13)
7 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 500 56.59 +2.41
50m: 27.18
100m: 56.59
(29.41)
8 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 498 56.68 +2.50
50m: 27.67
100m: 56.68
(29.01)
9 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.54 486 57.13 +2.95
50m: 27.37
100m: 57.13
(29.76)
10 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.61 469 57.82 +3.64
50m: 27.48
100m: 57.82
(30.34)
11 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.58 461 58.14 +3.96
50m: 27.61
100m: 58.14
(30.53)
12 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 461 58.15 +3.97
50m: 28.18
100m: 58.15
(29.97)
13 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.62 460 58.19 +4.01
50m: 28.02
100m: 58.19
(30.17)
14 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.58 456 58.38 +4.20
50m: 28.06
100m: 58.38
(30.32)
15 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS +0.56 442 58.99 +4.81
50m: 27.97
100m: 58.99
(31.02)
16 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.47 438 59.16 +4.98
50m: 28.16
100m: 59.16
(31.00)
17 David Eriksson 2004 Örebro Simallians +0.54 437 59.21 +5.03
50m: 28.34
100m: 59.21
(30.87)
18 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians +0.69 418 1:00.08 +5.90
50m: 28.49
100m: 1:00.08
(31.59)
19 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.70 418 1:00.10 +5.92
50m: 28.87
100m: 1:00.10
(31.23)
20 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians -.-- 396 1:01.18 +7.00
50m: 29.12
100m: 1:01.18
(32.06)
21 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.53 382 1:01.90 +7.72
50m: 29.84
100m: 1:01.90
(32.06)
22 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.58 380 1:02.00 +7.82
50m: 29.43
100m: 1:02.00
(32.57)
23 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb -.-- 380 1:02.04 +7.86
50m: 29.69
100m: 1:02.04
(32.35)
24 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.69 379 1:02.07 +7.89
50m: 29.95
100m: 1:02.07
(32.12)
25 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.63 377 1:02.20 +8.02
50m: 29.80
100m: 1:02.20
(32.40)
26 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.55 367 1:02.72 +8.54
50m: 30.28
100m: 1:02.72
(32.44)
27 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.60 361 1:03.09 +8.91
50m: 30.02
100m: 1:03.09
(33.07)
28 Mårten Emilsson 2004 Nora Simsällskap +0.69 358 1:03.25 +9.07
50m: 30.35
100m: 1:03.25
(32.90)
29 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.74 353 1:03.55 +9.37
50m: 29.99
100m: 1:03.55
(33.56)
30 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.70 348 1:03.87 +9.69
50m: 30.25
100m: 1:03.87
(33.62)
31 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 339 1:04.39 +10.21
50m: 31.14
100m: 1:04.39
(33.25)
32 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 331 1:04.95 +10.77
50m: 30.91
100m: 1:04.95
(34.04)
33 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap +0.80 319 1:05.71 +11.53
50m: 31.13
100m: 1:05.71
(34.58)
33 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.69 319 1:05.71 +11.53
50m: 31.29
100m: 1:05.71
(34.42)
35 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.57 302 1:06.97 +12.79
50m: 31.21
100m: 1:06.97
(35.76)
36 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.69 288 1:08.04 +13.86
50m: 32.39
100m: 1:08.04
(35.65)
37 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.61 241 1:12.16 +17.98
50m: 34.12
100m: 1:12.16
(38.04)
38 Felix Westerberg Eriksson 2005 Södertörns Simsällskap +0.60 219 1:14.50 +20.32
50m: 34.07
100m: 1:14.50
(40.43)
39 Gustav Yttermalm 2004 Örebro Simallians +0.67 209 1:15.66 +21.48
50m: 34.82
100m: 1:15.66
(40.84)
- Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 08:42:42
2020-09-19 09:06:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner