2021-12-04   15:18:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wadköpingsdoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B 17-99 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 2:01.11 Alicia Lundblad 2001 Gustavsviksbadet (SWE) 2020-09-19
B 15-16 2:03.48 Lucie Hanquet 2003 Göteborgs Sim (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.71 758 2:01.11 A 17 oä
50m: 28.66
100m: 59.51
(30.85)
150m: 1:30.29
(30.78)
200m: 2:01.11
(30.82)
2 Emma Magnusson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.63 730 2:02.60 +1.49
50m: 28.48
100m: 59.47
(30.99)
150m: 1:31.08
(31.61)
200m: 2:02.60
(31.52)
3 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.62 722 2:03.04 +1.93
50m: 28.84
100m: 59.94
(31.10)
150m: 1:31.49
(31.55)
200m: 2:03.04
(31.55)
4 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb -.-- 644 2:07.84 +6.73
50m: 29.29
100m: 1:01.41
(32.12)
150m: 1:34.45
(33.04)
200m: 2:07.84
(33.39)
5 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.49 620 2:09.48 +8.37
50m: 30.24
100m: 1:02.90
(32.66)
150m: 1:36.06
(33.16)
200m: 2:09.48
(33.42)
6 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.72 607 2:10.36 +9.25
50m: 30.28
100m: 1:03.58
(33.30)
150m: 1:37.25
(33.67)
200m: 2:10.36
(33.11)
7 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 602 2:10.73 +9.62
50m: 30.58
100m: 1:03.80
(33.22)
150m: 1:37.39
(33.59)
200m: 2:10.73
(33.34)
8 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.72 578 2:12.51 +11.40
50m: 30.60
100m: 1:04.24
(33.64)
150m: 1:39.04
(34.80)
200m: 2:12.51
(33.47)
9 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS +0.70 564 2:13.58 +12.47
50m: 30.69
100m: 1:04.52
(33.83)
150m: 1:39.19
(34.67)
200m: 2:13.58
(34.39)
10 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.70 554 2:14.40 +13.29
50m: 31.17
100m: 1:04.92
(33.75)
150m: 1:40.17
(35.25)
200m: 2:14.40
(34.23)
11 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS +0.72 554 2:14.43 +13.32
50m: 31.40
100m: 1:05.27
(33.87)
150m: 1:39.96
(34.69)
200m: 2:14.43
(34.47)
12 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.53 550 2:14.72 +13.61
50m: 30.03
100m: 1:03.44
(33.41)
150m: 1:39.00
(35.56)
200m: 2:14.72
(35.72)
13 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.59 525 2:16.87 +15.76
50m: 30.52
100m: 1:04.84
(34.32)
150m: 1:40.25
(35.41)
200m: 2:16.87
(36.62)
14 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS -.-- 515 2:17.68 +16.57
50m: 31.31
100m: 1:05.83
(34.52)
150m: 1:41.55
(35.72)
200m: 2:17.68
(36.13)
15 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap -.-- 492 2:19.82 +18.71
50m: 31.85
100m: 1:06.79
(34.94)
150m: 1:43.50
(36.71)
200m: 2:19.82
(36.32)
16 Josefin Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.65 489 2:20.09 +18.98
50m: 31.18
100m: 1:06.11
(34.93)
150m: 1:42.48
(36.37)
200m: 2:20.09
(37.61)
17 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.63 488 2:20.17 +19.06
50m: 32.13
100m: 1:06.65
(34.52)
150m: 1:43.17
(36.52)
200m: 2:20.17
(37.00)
18 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.56 474 2:21.61 +20.50
50m: 31.92
100m: 1:08.69
(36.77)
150m: 1:45.48
(36.79)
200m: 2:21.61
(36.13)
19 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.60 464 2:22.58 +21.47
50m: 32.04
100m: 1:08.89
(36.85)
150m: 1:46.12
(37.23)
200m: 2:22.58
(36.46)
20 Emmy Ericson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.63 455 2:23.48 +22.37
50m: 33.36
100m: 1:09.33
(35.97)
150m: 1:46.38
(37.05)
200m: 2:23.48
(37.10)
21 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap +0.69 449 2:24.21 +23.10
50m: 33.64
100m: 1:09.80
(36.16)
150m: 1:46.87
(37.07)
200m: 2:24.21
(37.34)
22 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.52 433 2:25.87 +24.76
50m: 33.11
100m: 1:09.88
(36.77)
150m: 1:48.01
(38.13)
200m: 2:25.87
(37.86)
23 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.64 397 2:30.23 +29.12
50m: 33.61
100m: 1:10.50
(36.89)
150m: 1:49.93
(39.43)
200m: 2:30.23
(40.30)
24 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap +0.73 392 2:30.77 +29.66
50m: 34.24
100m: 1:11.97
(37.73)
150m: 1:51.73
(39.76)
200m: 2:30.77
(39.04)
25 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb -.-- 370 2:33.79 +32.68
50m: 35.04
100m: 1:14.93
(39.89)
150m: 1:55.99
(41.06)
200m: 2:33.79
(37.80)
Grenen officiell:  2020-09-19 09:23:25
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Bra Assistans
A 17 oä 2:01.11 Alicia Lundblad 2001 Gustavsviksbadet (SWE) 2020-09-19
B 15-16 2:03.48 Lucie Hanquet 2003 Göteborgs Sim (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.52 597 2:11.08
50m: 29.87
100m: 1:03.25
(33.38)
150m: 1:37.35
(34.10)
200m: 2:11.08
(33.73)
2 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS +0.70 576 2:12.71 +1.63
50m: 30.63
100m: 1:04.63
(34.00)
150m: 1:39.46
(34.83)
200m: 2:12.71
(33.25)
3 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.65 573 2:12.89 +1.81
50m: 31.07
100m: 1:04.38
(33.31)
150m: 1:38.98
(34.60)
200m: 2:12.89
(33.91)
4 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.78 560 2:13.94 +2.86
50m: 31.53
100m: 1:05.56
(34.03)
150m: 1:40.07
(34.51)
200m: 2:13.94
(33.87)
5 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.50 551 2:14.65 +3.57
50m: 31.07
100m: 1:04.75
(33.68)
150m: 1:39.69
(34.94)
200m: 2:14.65
(34.96)
6 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians +0.64 533 2:16.12 +5.04
50m: 32.03
100m: 1:06.93
(34.90)
150m: 1:41.92
(34.99)
200m: 2:16.12
(34.20)
7 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.61 531 2:16.33 +5.25
50m: 31.42
100m: 1:06.17
(34.75)
150m: 1:41.00
(34.83)
200m: 2:16.33
(35.33)
8 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS +0.72 523 2:17.03 +5.95
50m: 31.23
100m: 1:06.14
(34.91)
150m: 1:42.33
(36.19)
200m: 2:17.03
(34.70)
9 Ida Lithner 2004 Säffle Simsällskap +0.73 518 2:17.44 +6.36
50m: 31.45
100m: 1:06.43
(34.98)
150m: 1:41.78
(35.35)
200m: 2:17.44
(35.66)
10 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.58 517 2:17.58 +6.50
50m: 31.78
100m: 1:06.60
(34.82)
150m: 1:42.55
(35.95)
200m: 2:17.58
(35.03)
11 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.77 513 2:17.90 +6.82
50m: 32.22
100m: 1:06.99
(34.77)
150m: 1:42.62
(35.63)
200m: 2:17.90
(35.28)
12 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap +0.54 497 2:19.38 +8.30
50m: 30.94
100m: 1:05.93
(34.99)
150m: 1:42.42
(36.49)
200m: 2:19.38
(36.96)
13 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap +0.58 484 2:20.56 +9.48
50m: 31.80
100m: 1:07.36
(35.56)
150m: 1:44.44
(37.08)
200m: 2:20.56
(36.12)
14 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap +0.61 470 2:22.03 +10.95
50m: 31.77
100m: 1:07.57
(35.80)
150m: 1:44.93
(37.36)
200m: 2:22.03
(37.10)
15 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.65 469 2:22.09 +11.01
50m: 31.92
100m: 1:07.89
(35.97)
150m: 1:45.78
(37.89)
200m: 2:22.09
(36.31)
16 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.67 465 2:22.48 +11.40
50m: 32.60
100m: 1:08.71
(36.11)
150m: 1:46.25
(37.54)
200m: 2:22.48
(36.23)
17 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 455 2:23.56 +12.48
50m: 32.28
100m: 1:07.80
(35.52)
150m: 1:45.18
(37.38)
200m: 2:23.56
(38.38)
18 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 453 2:23.76 +12.68
50m: 32.06
100m: 1:07.79
(35.73)
150m: 1:45.63
(37.84)
200m: 2:23.76
(38.13)
19 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.72 436 2:25.59 +14.51
50m: 33.15
100m: 1:10.47
(37.32)
150m: 1:48.38
(37.91)
200m: 2:25.59
(37.21)
20 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.80 434 2:25.78 +14.70
50m: 33.33
100m: 1:10.62
(37.29)
150m: 1:49.22
(38.60)
200m: 2:25.78
(36.56)
21 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.67 434 2:25.81 +14.73
50m: 32.94
100m: 1:09.28
(36.34)
150m: 1:47.35
(38.07)
200m: 2:25.81
(38.46)
22 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS -.-- 424 2:26.95 +15.87
50m: 33.21
100m: 1:10.70
(37.49)
150m: 1:49.10
(38.40)
200m: 2:26.95
(37.85)
23 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap +0.58 411 2:28.50 +17.42
50m: 33.88
100m: 1:11.35
(37.47)
150m: 1:50.32
(38.97)
200m: 2:28.50
(38.18)
24 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.61 408 2:28.84 +17.76
50m: 33.30
100m: 1:10.30
(37.00)
150m: 1:49.52
(39.22)
200m: 2:28.84
(39.32)
25 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 406 2:29.11 +18.03
50m: 32.93
100m: 1:11.04
(38.11)
150m: 1:51.28
(40.24)
200m: 2:29.11
(37.83)
26 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.83 401 2:29.72 +18.64
50m: 33.56
100m: 1:11.13
(37.57)
150m: 1:50.58
(39.45)
200m: 2:29.72
(39.14)
27 Felicia Sobotka 2005 Örebro Simallians -.-- 395 2:30.38 +19.30
50m: 33.37
100m: 1:10.70
(37.33)
150m: 1:49.55
(38.85)
200m: 2:30.38
(40.83)
28 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.57 382 2:32.16 +21.08
50m: 34.32
100m: 1:12.45
(38.13)
150m: 1:52.14
(39.69)
200m: 2:32.16
(40.02)
29 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap -.-- 373 2:33.36 +22.28
50m: 35.18
100m: 1:13.13
(37.95)
150m: 1:52.81
(39.68)
200m: 2:33.36
(40.55)
30 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.68 367 2:34.17 +23.09
50m: 36.12
100m: 1:15.02
(38.90)
150m: 1:55.81
(40.79)
200m: 2:34.17
(38.36)
31 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 363 2:34.77 +23.69
50m: 34.89
100m: 1:14.64
(39.75)
150m: 1:55.24
(40.60)
200m: 2:34.77
(39.53)
32 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians -.-- 361 2:35.06 +23.98
50m: 35.40
100m: 1:14.39
(38.99)
150m: 1:55.34
(40.95)
200m: 2:35.06
(39.72)
33 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.59 358 2:35.45 +24.37
50m: 35.41
100m: 1:14.24
(38.83)
150m: 1:54.57
(40.33)
200m: 2:35.45
(40.88)
34 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.74 340 2:38.15 +27.07
50m: 33.85
100m: 1:13.68
(39.83)
150m: 1:56.01
(42.33)
200m: 2:38.15
(42.14)
35 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap +0.76 267 2:51.29 +40.21
50m: 38.78
100m: 1:21.41
(42.63)
150m: 2:07.84
(46.43)
200m: 2:51.29
(43.45)
36 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap -.-- 264 2:52.04 +40.96
50m: 40.29
100m: 1:23.09
(42.80)
150m: 2:08.05
(44.96)
200m: 2:52.04
(43.99)
Grenen officiell:  2020-09-19 09:23:25
2020-09-19 09:27:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner