2021-12-03   20:00:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Wadköpingsdoppet 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lördag 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 8, 400m Medley Herrar A-B 17-99 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
A 17 oä 4:22.52 Linus Kanth 1991 Västerås SS (SWE) Örebro  (SWE) 2016-09-17
B 15-16 4:33.58 Daniel Räisänen 2014 Täby Sim (SWE) Örebro 2014-09-20
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS +0.68 687 4:26.84
50m: 28.74
100m: 1:02.31
(33.57)
150m: 1:36.31
(34.00)
200m: 2:09.02
(32.71)
250m: 2:47.06
(38.04)
300m: 3:25.82
(38.76)
350m: 3:56.90
(31.08)
400m: 4:26.84
(29.94)
2 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.60 613 4:37.12 +10.28
50m: 29.10
100m: 1:03.51
(34.41)
150m: 1:39.83
(36.32)
200m: 2:14.90
(35.07)
250m: 2:52.21
(37.31)
300m: 3:31.41
(39.20)
350m: 4:04.45
(33.04)
400m: 4:37.12
(32.67)
3 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS +0.59 546 4:48.09 +21.25
50m: 30.92
100m: 1:06.48
(35.56)
150m: 1:43.47
(36.99)
200m: 2:19.80
(36.33)
250m: 3:01.34
(41.54)
300m: 3:43.91
(42.57)
350m: 4:16.91
(33.00)
400m: 4:48.09
(31.18)
4 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.56 519 4:52.99 +26.15
50m: 33.01
100m: 1:11.08
(38.07)
150m: 1:46.24
(35.16)
200m: 2:20.57
(34.33)
250m: 3:02.85
(42.28)
300m: 3:46.06
(43.21)
350m: 4:20.61
(34.55)
400m: 4:52.99
(32.38)
5 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 438 5:10.08 +43.24
50m: 31.08
100m: 1:07.42
(36.34)
150m: 1:47.58
(40.16)
200m: 2:26.98
(39.40)
250m: 3:11.97
(44.99)
300m: 3:58.95
(46.98)
350m: 4:33.51
(34.56)
400m: 5:10.08
(36.57)
- William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.25 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:11:31
Gren 8, 400m Medley Herrar A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
A 17 oä 4:22.52 Linus Kanth 1991 Västerås SS (SWE) Örebro  (SWE) 2016-09-17
B 15-16 4:33.58 Daniel Räisänen 2014 Täby Sim (SWE) Örebro 2014-09-20
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.73 547 4:47.82
50m: 30.76
100m: 1:06.08
(35.32)
150m: 1:44.17
(38.09)
200m: 2:19.97
(35.80)
250m: 3:01.08
(41.11)
300m: 3:42.17
(41.09)
350m: 4:15.77
(33.60)
400m: 4:47.82
(32.05)
2 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.58 534 4:50.23 +2.41
50m: 30.61
100m: 1:07.16
(36.55)
150m: 1:44.56
(37.40)
200m: 2:20.22
(35.66)
250m: 3:00.35
(40.13)
300m: 3:42.53
(42.18)
350m: 4:16.63
(34.10)
400m: 4:50.23
(33.60)
3 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.65 516 4:53.44 +5.62
50m: 30.63
100m: 1:05.42
(34.79)
150m: 1:45.60
(40.18)
200m: 2:24.50
(38.90)
250m: 3:04.99
(40.49)
300m: 3:46.33
(41.34)
350m: 4:21.14
(34.81)
400m: 4:53.44
(32.30)
4 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.67 484 4:59.88 +12.06
50m: 33.43
100m: 1:13.12
(39.69)
150m: 1:51.88
(38.76)
200m: 2:29.48
(37.60)
250m: 3:10.49
(41.01)
300m: 3:52.40
(41.91)
350m: 4:27.32
(34.92)
400m: 4:59.88
(32.56)
5 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.71 462 5:04.42 +16.60
50m: 30.38
100m: 1:04.97
(34.59)
150m: 1:45.77
(40.80)
200m: 2:26.24
(40.47)
250m: 3:10.78
(44.54)
300m: 3:56.43
(45.65)
350m: 4:30.87
(34.44)
400m: 5:04.42
(33.55)
6 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.56 446 5:08.22 +20.40
50m: 32.84
100m: 1:11.82
(38.98)
150m: 1:50.80
(38.98)
200m: 2:29.66
(38.86)
250m: 3:13.85
(44.19)
300m: 3:59.14
(45.29)
350m: 4:34.59
(35.45)
400m: 5:08.22
(33.63)
7 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap -.-- 418 5:14.76 +26.94
50m: 33.22
100m: 1:12.64
(39.42)
150m: 1:55.78
(43.14)
200m: 2:36.48
(40.70)
250m: 3:19.96
(43.48)
300m: 4:04.45
(44.49)
350m: 4:40.65
(36.20)
400m: 5:14.76
(34.11)
- Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.47 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:11:31
2020-09-19 10:37:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner