2021-12-04   17:31:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wadköpingsdoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 20/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 40, 200m Medley Pojkar C-D 13-14 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
C 13-14 2:11.15 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS (SWE) Örebro  (SWE) 2015-09-19
D 12 oy 2:21.92 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS (SWE) Örebro (SWE) 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.67 480 2:19.97
50m: 30.17
100m: 1:05.65
(35.48)
150m: 1:46.65
(41.00)
200m: 2:19.97
(33.32)
2 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.58 448 2:23.20 +3.23
50m: 29.78
100m: 1:08.63
(38.85)
150m: 1:51.24
(42.61)
200m: 2:23.20
(31.96)
3 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap +0.66 440 2:24.05 +4.08
50m: 29.77
100m: 1:09.09
(39.32)
150m: 1:49.69
(40.60)
200m: 2:24.05
(34.36)
4 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.50 415 2:26.92 +6.95
50m: 30.62
100m: 1:08.66
(38.04)
150m: 1:51.32
(42.66)
200m: 2:26.92
(35.60)
5 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap -.-- 392 2:29.73 +9.76
50m: 31.82
100m: 1:11.12
(39.30)
150m: 1:55.42
(44.30)
200m: 2:29.73
(34.31)
6 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap +0.74 391 2:29.87 +9.90
50m: 31.97
100m: 1:11.09
(39.12)
150m: 1:55.63
(44.54)
200m: 2:29.87
(34.24)
7 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.67 387 2:30.39 +10.42
50m: 33.61
100m: 1:14.50
(40.89)
150m: 1:56.68
(42.18)
200m: 2:30.39
(33.71)
8 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.71 381 2:31.22 +11.25
50m: 32.59
100m: 1:12.98
(40.39)
150m: 1:57.18
(44.20)
200m: 2:31.22
(34.04)
9 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.67 340 2:36.99 +17.02
50m: 34.85
100m: 1:15.41
(40.56)
150m: 2:01.22
(45.81)
200m: 2:36.99
(35.77)
10 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS -.-- 329 2:38.70 +18.73
50m: 36.00
100m: 1:17.09
(41.09)
150m: 2:04.11
(47.02)
200m: 2:38.70
(34.59)
11 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.62 322 2:39.91 +19.94
50m: 34.18
100m: 1:14.33
(40.15)
150m: 2:00.00
(45.67)
200m: 2:39.91
(39.91)
12 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb +0.52 318 2:40.58 +20.61
50m: 33.88
100m: 1:17.68
(43.80)
150m: 2:03.70
(46.02)
200m: 2:40.58
(36.88)
13 Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.49 296 2:44.46 +24.49
50m: 36.47
100m: 1:19.02
(42.55)
150m: 2:06.59
(47.57)
200m: 2:44.46
(37.87)
14 Algot Rådman 2006 Västerås Simsällskap +0.74 270 2:49.50 +29.53
50m: 37.07
100m: 1:20.87
(43.80)
150m: 2:10.32
(49.45)
200m: 2:49.50
(39.18)
15 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap -.-- 249 2:54.22 +34.25
50m: 43.99
100m: 1:25.03
(41.04)
150m: 2:17.43
(52.40)
200m: 2:54.22
(36.79)
16 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap -.-- 234 2:57.89 +37.92
50m: 39.86
100m: 1:26.66
(46.80)
150m: 2:18.29
(51.63)
200m: 2:57.89
(39.60)
17 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap +0.54 227 2:59.70 +39.73
50m: 40.68
100m: 1:28.63
(47.95)
150m: 2:18.56
(49.93)
200m: 2:59.70
(41.14)
18 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap +0.63 212 3:03.75 +43.78
50m: 39.26
100m: 1:27.03
(47.77)
150m: 2:20.03
(53.00)
200m: 3:03.75
(43.72)
19 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap -.-- 200 3:07.17 +47.20
50m: 42.49
100m: 1:29.96
(47.47)
150m: 2:25.10
(55.14)
200m: 3:07.17
(42.07)
20 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians +0.68 188 3:11.32 +51.35
50m: 42.18
100m: 1:32.12
(49.94)
150m: 2:28.15
(56.03)
200m: 3:11.32
(43.17)
21 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.64 162 3:20.81 +1:00.84
50m: 48.05
100m: 1:39.80
(51.75)
150m: 2:38.78
(58.98)
200m: 3:20.81
(42.03)
22 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap -.-- 155 3:23.72 +1:03.75
50m: 49.11
100m: 1:40.54
(51.43)
150m: 2:39.13
(58.59)
200m: 3:23.72
(44.59)
- Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.51 DSQ
- Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap +0.87 DSQ
- Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-09-20 10:30:43
Gren 40, 200m Medley Pojkar C-D 12 och yngre - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
C 13-14 2:11.15 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS (SWE) Örebro  (SWE) 2015-09-19
D 12 oy 2:21.92 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS (SWE) Örebro (SWE) 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.61 321 2:40.09
50m: 31.93
100m: 1:15.80
(43.87)
150m: 2:05.46
(49.66)
200m: 2:40.09
(34.63)
2 Ektoras Vasileios Blithikiotis 2008 Karlstads Simsällskap +0.85 248 2:54.49 +14.40
50m: 39.40
100m: 1:24.37
(44.97)
150m: 2:15.69
(51.32)
200m: 2:54.49
(38.80)
3 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap -.-- 207 3:05.10 +25.01
50m: 41.48
100m: 1:30.80
(49.32)
150m: 2:24.62
(53.82)
200m: 3:05.10
(40.48)
4 Oskar Mathisen 2009 Karlstads Simsällskap -.-- 174 3:16.23 +36.14
50m: 45.96
100m: 1:38.28
(52.32)
150m: 2:32.50
(54.22)
200m: 3:16.23
(43.73)
5 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap -.-- 168 3:18.43 +38.34
50m: 43.08
100m: 1:36.70
(53.62)
150m: 2:36.32
(59.62)
200m: 3:18.43
(42.11)
- Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.49 DSQ
- Samuel Elf 2009 Upsala Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-09-20 10:30:43
2020-09-20 10:32:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner