2021-12-02   05:40:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wadköpingsdoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 20/9 Klockan 15.00 (Insim 13.30-14.45)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 57, 100m Medley Damer A-B 17-99 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
A 17 oä 1:02.59 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
B 15-16 1:05.07 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS (SWE) Örebro (SWE) 2018-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap +0.70 734 1:02.62
50m: 28.48
100m: 1:02.62
(34.14)
2 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.65 641 1:05.51 +2.89
50m: 30.21
100m: 1:05.51
(35.30)
3 Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 619 1:06.28 +3.66
50m: 31.03
100m: 1:06.28
(35.25)
4 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians -.-- 593 1:07.23 +4.61
50m: 31.94
100m: 1:07.23
(35.29)
5 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.62 582 1:07.68 +5.06
50m: 31.99
100m: 1:07.68
(35.69)
6 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.59 576 1:07.89 +5.27
50m: 30.58
100m: 1:07.89
(37.31)
7 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS -.-- 519 1:10.28 +7.66
50m: 33.41
100m: 1:10.28
(36.87)
8 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.60 515 1:10.48 +7.86
50m: 34.15
100m: 1:10.48
(36.33)
9 Lena Årebo 2002 Linköpings Allmänna SS +0.74 501 1:11.12 +8.50
50m: 32.72
100m: 1:11.12
(38.40)
10 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.53 501 1:11.13 +8.51
50m: 32.67
100m: 1:11.13
(38.46)
11 Hilda Linné 2000 Linköpings Allmänna SS -.-- 484 1:11.96 +9.34
50m: 31.73
100m: 1:11.96
(40.23)
12 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.77 482 1:12.06 +9.44
50m: 32.66
100m: 1:12.06
(39.40)
13 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.63 461 1:13.13 +10.51
50m: 33.17
100m: 1:13.13
(39.96)
14 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap +0.59 436 1:14.48 +11.86
50m: 32.80
100m: 1:14.48
(41.68)
15 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS -.-- 423 1:15.25 +12.63
50m: 34.72
100m: 1:15.25
(40.53)
16 Emmy Ericson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.65 391 1:17.24 +14.62
50m: 37.18
100m: 1:17.24
(40.06)
17 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb -.-- 366 1:18.94 +16.32
50m: 37.64
100m: 1:18.94
(41.30)
18 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap -.-- 357 1:19.63 +17.01
50m: 36.74
100m: 1:19.63
(42.89)
Grenen officiell:  2020-09-20 17:13:02
Gren 57, 100m Medley Damer A-B 15-16 år - Final
Sponsor: Gustavsviksbadet
A 17 oä 1:02.59 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS (SWE) Örebro (SWE) 2019-09-21
B 15-16 1:05.07 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS (SWE) Örebro (SWE) 2018-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS +0.62 550 1:08.94
50m: 30.81
100m: 1:08.94
(38.13)
2 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 520 1:10.23 +1.29
50m: 33.33
100m: 1:10.23
(36.90)
3 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.70 519 1:10.30 +1.36
50m: 32.77
100m: 1:10.30
(37.53)
4 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS +0.62 481 1:12.12 +3.18
50m: 34.57
100m: 1:12.12
(37.55)
5 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.76 466 1:12.88 +3.94
50m: 33.12
100m: 1:12.88
(39.76)
6 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 463 1:13.02 +4.08
50m: 34.39
100m: 1:13.02
(38.63)
7 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians +0.52 463 1:13.04 +4.10
50m: 34.13
100m: 1:13.04
(38.91)
8 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.63 457 1:13.36 +4.42
50m: 32.83
100m: 1:13.36
(40.53)
9 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.58 456 1:13.37 +4.43
50m: 34.13
100m: 1:13.37
(39.24)
10 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.50 453 1:13.54 +4.60
50m: 34.24
100m: 1:13.54
(39.30)
11 Elin Gustafsson 2005 Linköpings Allmänna SS -.-- 451 1:13.67 +4.73
50m: 34.05
100m: 1:13.67
(39.62)
12 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 445 1:14.00 +5.06
50m: 33.99
100m: 1:14.00
(40.01)
13 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.74 436 1:14.48 +5.54
50m: 33.75
100m: 1:14.48
(40.73)
14 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap -.-- 434 1:14.62 +5.68
50m: 34.88
100m: 1:14.62
(39.74)
14 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.59 434 1:14.62 +5.68
50m: 34.71
100m: 1:14.62
(39.91)
16 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap -.-- 432 1:14.75 +5.81
50m: 34.63
100m: 1:14.75
(40.12)
17 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.65 414 1:15.79 +6.85
50m: 35.86
100m: 1:15.79
(39.93)
18 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 405 1:16.37 +7.43
50m: 34.72
100m: 1:16.37
(41.65)
19 Frida Holmqvist 2005 Linköpings Allmänna SS -.-- 403 1:16.49 +7.55
50m: 35.87
100m: 1:16.49
(40.62)
20 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.55 399 1:16.70 +7.76
50m: 33.44
100m: 1:16.70
(43.26)
21 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.64 381 1:17.94 +9.00
50m: 35.69
100m: 1:17.94
(42.25)
22 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.77 378 1:18.12 +9.18
50m: 35.43
100m: 1:18.12
(42.69)
23 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.50 370 1:18.69 +9.75
50m: 35.63
100m: 1:18.69
(43.06)
24 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.63 365 1:19.02 +10.08
50m: 37.48
100m: 1:19.02
(41.54)
25 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.61 362 1:19.27 +10.33
50m: 36.09
100m: 1:19.27
(43.18)
26 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 356 1:19.73 +10.79
50m: 36.78
100m: 1:19.73
(42.95)
27 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 349 1:20.21 +11.27
50m: 36.90
100m: 1:20.21
(43.31)
28 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.63 347 1:20.36 +11.42
50m: 37.09
100m: 1:20.36
(43.27)
29 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians +0.69 335 1:21.32 +12.38
50m: 38.37
100m: 1:21.32
(42.95)
30 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.88 323 1:22.34 +13.40
50m: 38.23
100m: 1:22.34
(44.11)
31 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 322 1:22.42 +13.48
50m: 38.73
100m: 1:22.42
(43.69)
32 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 318 1:22.72 +13.78
50m: 38.92
100m: 1:22.72
(43.80)
33 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap -.-- 303 1:24.06 +15.12
50m: 40.34
100m: 1:24.06
(43.72)
34 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap -.-- 280 1:26.36 +17.42
50m: 40.78
100m: 1:26.36
(45.58)
35 Emmy Dyrkell 2004 Finspångs Simklubb +0.64 277 1:26.64 +17.70
50m: 39.88
100m: 1:26.64
(46.76)
36 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb +0.84 260 1:28.48 +19.54
50m: 40.24
100m: 1:28.48
(48.24)
- Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.68 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-20 17:13:02
2020-09-20 17:13:46 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner