2021-10-24   09:26:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for STT Taastrup Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.69 539 2:26.48 Q DM krav 1jun
Entry time: 2:27.57 (-1.09)
50m: 32.63
100m: 1:09.24
(36.61)
150m: 1:47.79
(38.55)
200m: 2:26.48
(38.69)
2 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.72 433 2:37.48 +11.00 Q
Entry time: 2:38.91 (-1.43)
50m: 36.29
100m: 1:16.14
(39.85)
150m: 1:57.49
(41.35)
200m: 2:37.48
(39.99)
3 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.70 422 2:38.93 +12.45 Q
Entry time: 2:50.64 (-11.71)
50m: 36.34
100m: 1:16.51
(40.17)
150m: 1:58.24
(41.73)
200m: 2:38.93
(40.69)
4 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.64 412 2:40.18 +13.70 Q
Entry time: 2:42.05 (-1.87)
50m: 35.51
100m: 1:15.15
(39.64)
150m: 1:57.39
(42.24)
200m: 2:40.18
(42.79)
5 Maja Hansen 2006 Swim Team Taastrup +0.71 403 2:41.29 +14.81 Q
Entry time: 2:44.23 (-2.94)
50m: 37.35
100m: 1:18.06
(40.71)
150m: 1:59.72
(41.66)
200m: 2:41.29
(41.57)
Event official at: 18-06-2021 17:56:07
18-06-2021 17:56.34 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Heat resultat
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.70 499 2:30.23 DM krav 1jun
Entry time: 2:26.48 (+3.75)
50m: 34.05
100m: 1:12.03
(37.98)
150m: 1:51.33
(39.30)
200m: 2:30.23
(38.90)
2 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.67 439 2:36.87 +6.64
Entry time: 2:37.48 (-0.61)
50m: 36.18
100m: 1:15.25
(39.07)
150m: 1:56.32
(41.07)
200m: 2:36.87
(40.55)
3 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.71 406 2:40.92 +10.69
Entry time: 2:40.18 (+0.74)
50m: 37.71
100m: 1:17.99
(40.28)
150m: 1:59.53
(41.54)
200m: 2:40.92
(41.39)
4 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.65 394 2:42.53 +12.30
Entry time: 2:38.93 (+3.60)
50m: 37.64
100m: 1:19.14
(41.50)
150m: 2:02.20
(43.06)
200m: 2:42.53
(40.33)
5 Maja Hansen 2006 Swim Team Taastrup +0.77 387 2:43.49 +13.26
Entry time: 2:41.29 (+2.20)
50m: 38.95
100m: 1:20.98
(42.03)
150m: 2:04.14
(43.16)
200m: 2:43.49
(39.35)
Event official at: 20-06-2021 16:54:11
20-06-2021 16:54.16 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 532 2:10.34 Q DM krav sen
Entry time: 2:04.34 (+6.00)
50m: 30.59
100m: 1:03.76
(33.17)
150m: 1:37.36
(33.60)
200m: 2:10.34
(32.98)
2 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 485 2:14.40 +4.06 Q DM krav 1jun
Entry time: 2:18.73 (-4.33)
50m: 31.60
100m: 1:05.91
(34.31)
150m: 1:40.64
(34.73)
200m: 2:14.40
(33.76)
3 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.54 485 2:14.43 +4.09 Q DM krav 2jun
Entry time: 2:17.13 (-2.70)
50m: 31.82
100m: 1:06.17
(34.35)
150m: 1:40.75
(34.58)
200m: 2:14.43
(33.68)
4 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup +0.67 284 2:40.52 +30.18 Q
Entry time: 2:39.80 (+0.72)
50m: 37.40
100m: 1:18.03
(40.63)
150m: 1:59.00
(40.97)
200m: 2:40.52
(41.52)
- Vincent Borup Schärer 2006 Solrød Svømmeklub +0.69 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Event official at: 18-06-2021 17:56:48
18-06-2021 17:58.37 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Heat resultat
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.64 530 2:10.51 DM krav sen
Entry time: 2:10.34 (+0.17)
50m: 29.90
100m: 1:02.60
(32.70)
150m: 1:36.52
(33.92)
200m: 2:10.51
(33.99)
2 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.55 502 2:12.88 +2.37 DM krav 2jun
Entry time: 2:14.43 (-1.55)
50m: 31.51
100m: 1:05.17
(33.66)
150m: 1:39.23
(34.06)
200m: 2:12.88
(33.65)
3 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 451 2:17.69 +7.18 DM krav 1jun
Entry time: 2:14.40 (+3.29)
50m: 31.65
100m: 1:06.60
(34.95)
150m: 1:42.46
(35.86)
200m: 2:17.69
(35.23)
- Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup DNS
Event official at: 20-06-2021 16:54:22
20-06-2021 16:54.25 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2009 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.58 350 1:28.41 Q
Entry time: 1:45.40 (-16.99)
50m: 41.90
100m: 1:28.41
(46.51)
2 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.81 281 1:35.12 +6.71 Q
Entry time: 2:15.51 (-40.39)
50m: 45.63
100m: 1:35.12
(49.49)
3 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.71 267 1:36.78 +8.37 Q
Entry time: 1:51.83 (-15.05)
50m: 45.34
100m: 1:36.78
(51.44)
4 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.84 262 1:37.45 +9.04 Q
Entry time: 1:45.68 (-8.23)
50m: 45.74
100m: 1:37.45
(51.71)
5 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub +0.72 240 1:40.28 +11.87 Q
Entry time: 2:07.31 (-27.03)
50m: 46.37
100m: 1:40.28
(53.91)
6 Isabella Hjortgaard Larse 2009 Solrød Svømmeklub +0.68 189 1:48.64 +20.23 Q
Entry time: 1:51.07 (-2.43)
50m: 50.70
100m: 1:48.64
(57.94)
7 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.83 168 1:52.84 +24.43 Q
Entry time: 1:52.13 (+0.71)
50m: 51.66
100m: 1:52.84
(1:01.18)
8 Astrid Nørgaard 2009 Holbæk Svømme Klub +0.99 158 1:55.31 +26.90 -
Entry time: 2:00.00 (-4.69)
50m: 51.71
100m: 1:55.31
(1:03.60)
9 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub +0.36 139 2:00.30 +31.89 Q
Entry time: 2:00.00 (+0.30)
50m: 57.19
100m: 2:00.30
(1:03.11)
10 Aya Kold 2009 Holbæk Svømme Klub 131 2:02.77 +34.36
Entry time: 2:00.00 (+2.77)
50m: 54.31
100m: 2:02.77
(1:08.46)
11 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.71 118 2:06.98 +38.57
Entry time: 2:00.00 (+6.98)
50m: 59.13
100m: 2:06.98
(1:07.85)
12 Klara Nørgaard 2011 Holbæk Svømme Klub +0.78 101 2:13.78 +45.37
Entry time: 2:00.00 (+13.78)
50m: 1:02.69
100m: 2:13.78
(1:11.09)
13 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub +0.78 101 2:13.79 +45.38
Entry time: 2:58.06 (-44.27)
50m: 1:02.61
100m: 2:13.79
(1:11.18)
- Emma Due Olsen 2011 Holbæk Svømme Klub DNS
Event official at: 18-06-2021 17:58:13
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 516 1:17.70 - DM krav 1års
Entry time: 1:18.98 (-1.28)
50m: 36.55
100m: 1:17.70
(41.15)
2 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.76 484 1:19.41 +1.71 Q DM krav 1års
Entry time: 1:22.95 (-3.54)
50m: 36.75
100m: 1:19.41
(42.66)
3 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup +0.70 446 1:21.56 +3.86 Q
Entry time: 1:24.69 (-3.13)
50m: 38.05
100m: 1:21.56
(43.51)
4 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 437 1:22.14 +4.44 Q
Entry time: 1:21.79 (+0.35)
50m: 38.95
100m: 1:22.14
(43.19)
5 Ida Hinchely 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 402 1:24.46 +6.76 Q
Entry time: 1:25.56 (-1.10)
50m: 39.42
100m: 1:24.46
(45.04)
6 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.75 354 1:28.08 +10.38 Q
Entry time: 1:34.44 (-6.36)
50m: 41.08
100m: 1:28.08
(47.00)
7 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.72 338 1:29.46 +11.76 Q
Entry time: 1:31.00 (-1.54)
50m: 41.74
100m: 1:29.46
(47.72)
8 Sofie Kohave Sørensen 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 305 1:32.63 +14.93 Q
Entry time: 1:31.18 (+1.45)
50m: 42.98
100m: 1:32.63
(49.65)
9 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.68 298 1:33.28 +15.58 Q
Entry time: 1:39.17 (-5.89)
50m: 44.16
100m: 1:33.28
(49.12)
10 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 227 1:42.16 +24.46
Entry time: 1:47.07 (-4.91)
50m: 46.85
100m: 1:42.16
(55.31)
Event official at: 18-06-2021 17:58:13
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 774 1:07.91 Q DM krav sen
Entry time: 1:07.87 (+0.04)
50m: 32.06
100m: 1:07.91
(35.85)
2 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.66 731 1:09.21 +1.30 Q DM krav sen
Entry time: 1:10.14 (-0.93)
50m: 32.55
100m: 1:09.21
(36.66)
3 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.79 690 1:10.55 +2.64 Q DM krav sen
Entry time: 1:08.18 (+2.37)
50m: 33.51
100m: 1:10.55
(37.04)
4 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 651 1:11.92 +4.01 Q DM krav sen
Entry time: 1:08.65 (+3.27)
50m: 33.78
100m: 1:11.92
(38.14)
5 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 635 1:12.52 +4.61 Q DM krav sen
Entry time: 1:13.98 (-1.46)
50m: 34.57
100m: 1:12.52
(37.95)
6 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 621 1:13.06 +5.15 Q DM krav sen
Entry time: 1:15.52 (-2.46)
50m: 34.21
100m: 1:13.06
(38.85)
7 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub +0.76 594 1:14.17 +6.26 Q DM krav sen
Entry time: 1:13.43 (+0.74)
50m: 34.86
100m: 1:14.17
(39.31)
8 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 590 1:14.32 +6.41 - DM krav sen
Entry time: 1:11.88 (+2.44)
50m: 34.79
100m: 1:14.32
(39.53)
9 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.76 587 1:14.47 +6.56 Q DM krav sen
Entry time: 1:12.77 (+1.70)
50m: 34.13
100m: 1:14.47
(40.34)
10 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.71 536 1:16.73 +8.82 DM krav 2jun
Entry time: 1:16.65 (+0.08)
50m: 35.95
100m: 1:16.73
(40.78)
11 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub +0.81 521 1:17.47 +9.56 DM krav 1jun
Entry time: 1:17.69 (-0.22)
50m: 36.38
100m: 1:17.47
(41.09)
12 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.85 482 1:19.48 +11.57
Entry time: 1:16.80 (+2.68)
50m: 37.66
100m: 1:19.48
(41.82)
13 Cille Winskov Rasmussen 2006 Swim Team Taastrup +0.76 473 1:19.99 +12.08
Entry time: 1:16.80 (+3.19)
50m: 37.74
100m: 1:19.99
(42.25)
14 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 460 1:20.73 +12.82
Entry time: 1:25.02 (-4.29)
50m: 38.00
100m: 1:20.73
(42.73)
15 Dicte Laurberg Vedel 2006 Swim Team Taastrup +0.75 408 1:24.04 +16.13
Entry time: 1:22.01 (+2.03)
50m: 39.10
100m: 1:24.04
(44.94)
16 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup +0.71 393 1:25.11 +17.20
Entry time: 1:24.01 (+1.10)
50m: 39.44
100m: 1:25.11
(45.67)
17 Laura Friis Justesen 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.60 368 1:26.98 +19.07
Entry time: 1:22.09 (+4.89)
50m: 40.78
100m: 1:26.98
(46.20)
18 Laura Thomadsen 2004 Swim Team Taastrup +0.68 366 1:27.10 +19.19
Entry time: 1:24.32 (+2.78)
50m: 40.50
100m: 1:27.10
(46.60)
Event official at: 18-06-2021 17:58:13
20-06-2021 11:56.59 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.67 331 1:30.13
Entry time: 1:28.41 (+1.72)
50m: 43.16
100m: 1:30.13
(46.97)
2 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.70 303 1:32.84 +2.71
Entry time: 1:35.12 (-2.28)
50m: 44.62
100m: 1:32.84
(48.22)
3 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.56 258 1:37.91 +7.78
Entry time: 1:36.78 (+1.13)
50m: 46.52
100m: 1:37.91
(51.39)
4 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub 254 1:38.44 +8.31
Entry time: 1:37.45 (+0.99)
50m: 47.27
100m: 1:38.44
(51.17)
5 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub +0.71 222 1:42.89 +12.76
Entry time: 1:40.28 (+2.61)
50m: 48.00
100m: 1:42.89
(54.89)
6 Isabella Hjortgaard Larse 2009 Solrød Svømmeklub +0.73 218 1:43.48 +13.35
Entry time: 1:48.64 (-5.16)
50m: 48.87
100m: 1:43.48
(54.61)
7 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.70 163 1:54.12 +23.99
Entry time: 1:52.84 (+1.28)
50m: 53.49
100m: 1:54.12
(1:00.63)
8 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub +0.79 140 2:00.03 +29.90
Entry time: 2:00.30 (-0.27)
50m: 57.84
100m: 2:00.03
(1:02.19)
Event official at: 20-06-2021 17:16:46
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.77 463 1:20.60 DM krav 1års
Entry time: 1:19.41 (+1.19)
50m: 37.46
100m: 1:20.60
(43.14)
2 Ida Hinchely 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 462 1:20.61 +0.01 DM krav 1års
Entry time: 1:24.46 (-3.85)
50m: 38.42
100m: 1:20.61
(42.19)
3 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup +0.69 458 1:20.85 +0.25 DM krav 2års
Entry time: 1:21.56 (-0.71)
50m: 37.44
100m: 1:20.85
(43.41)
4 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 423 1:23.04 +2.44
Entry time: 1:22.14 (+0.90)
50m: 39.21
100m: 1:23.04
(43.83)
5 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.72 349 1:28.50 +7.90
Entry time: 1:29.46 (-0.96)
50m: 41.78
100m: 1:28.50
(46.72)
6 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.73 349 1:28.53 +7.93
Entry time: 1:28.08 (+0.45)
50m: 41.06
100m: 1:28.53
(47.47)
7 Sofie Kohave Sørensen 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 289 1:34.27 +13.67
Entry time: 1:32.63 (+1.64)
50m: 43.26
100m: 1:34.27
(51.01)
8 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.70 279 1:35.43 +14.83
Entry time: 1:33.28 (+2.15)
50m: 45.23
100m: 1:35.43
(50.20)
Event official at: 20-06-2021 17:16:46
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.63 759 1:08.35 DM krav sen
Entry time: 1:07.91 (+0.44)
50m: 32.29
100m: 1:08.35
(36.06)
2 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.70 730 1:09.23 +0.88 DM krav sen
Entry time: 1:10.55 (-1.32)
50m: 32.12
100m: 1:09.23
(37.11)
3 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.66 692 1:10.47 +2.12 DM krav sen
Entry time: 1:09.21 (+1.26)
50m: 33.20
100m: 1:10.47
(37.27)
4 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 616 1:13.29 +4.94 DM krav sen
Entry time: 1:13.06 (+0.23)
50m: 34.73
100m: 1:13.29
(38.56)
5 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 611 1:13.47 +5.12 DM krav sen
Entry time: 1:11.92 (+1.55)
50m: 34.26
100m: 1:13.47
(39.21)
6 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 605 1:13.72 +5.37 DM krav sen
Entry time: 1:12.52 (+1.20)
50m: 34.62
100m: 1:13.72
(39.10)
7 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub +0.73 593 1:14.20 +5.85 DM krav sen
Entry time: 1:14.17 (+0.03)
50m: 34.97
100m: 1:14.20
(39.23)
8 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 587 1:14.45 +6.10 DM krav sen
Entry time: 1:14.47 (-0.02)
50m: 33.63
100m: 1:14.45
(40.82)
Event official at: 20-06-2021 17:16:46
20-06-2021 17:16.52 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2008 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscaar Opperfelt 2008 Solrød Svømmeklub +0.56 264 1:26.62 Q
Entry time: 1:31.35 (-4.73)
50m: 39.77
100m: 1:26.62
(46.85)
2 Frederik Vedtofte 2009 Solrød Svømmeklub +0.74 195 1:35.82 +9.20 Q
Entry time: 1:39.15 (-3.33)
50m: 44.80
100m: 1:35.82
(51.02)
3 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup +0.79 187 1:37.08 +10.46 Q
Entry time: 1:44.40 (-7.32)
50m: 45.14
100m: 1:37.08
(51.94)
4 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup +0.72 179 1:38.53 +11.91 Q
Entry time: 1:41.14 (-2.61)
50m: 46.27
100m: 1:38.53
(52.26)
5 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup +0.70 173 1:39.77 +13.15 Q
Entry time: 1:44.78 (-5.01)
50m: 46.85
100m: 1:39.77
(52.92)
6 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.83 160 1:42.26 +15.64 Q
Entry time: 1:42.97 (-0.71)
50m: 47.93
100m: 1:42.26
(54.33)
7 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.88 124 1:51.48 +24.86 Q
Entry time: 2:00.00 (-8.52)
50m: 52.45
100m: 1:51.48
(59.03)
8 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.94 120 1:52.72 +26.10 -
Entry time: 2:04.97 (-12.25)
50m: 52.97
100m: 1:52.72
(59.75)
9 Frederik Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.76 113 1:54.69 +28.07 Q
Entry time: 2:00.00 (-5.31)
50m: 51.57
100m: 1:54.69
(1:03.12)
10 Lucas Madsen 2009 Vordingborg Svømme Klub +0.86 106 1:57.43 +30.81
Entry time: 2:02.02 (-4.59)
50m: 54.70
100m: 1:57.43
(1:02.73)
11 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup +0.65 91 2:03.25 +36.63
Entry time: 2:11.88 (-8.63)
50m: 56.43
100m: 2:03.25
(1:06.82)
12 Georg Jørgensen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.72 61 2:20.96 +54.34
Entry time: 2:00.00 (+20.96)
50m: 1:05.01
100m: 2:20.96
(1:15.95)
- David Fjord Kristensen 2011 Holbæk Svømme Klub +0.76 DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Otto Weber Folmann 2009 Swim Team Taastrup DNS
Event official at: 18-06-2021 18:10:04
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub +0.67 490 1:10.49 Q DM krav 2års
Entry time: 1:11.87 (-1.38)
50m: 32.42
100m: 1:10.49
(38.07)
2 Simon Hejbroch 2006 Swim Team Taastrup +0.66 467 1:11.66 +1.17 Q DM krav 2års
Entry time: 1:12.69 (-1.03)
50m: 33.64
100m: 1:11.66
(38.02)
3 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.71 440 1:13.08 +2.59 Q DM krav 2års
Entry time: 1:14.18 (-1.10)
50m: 33.50
100m: 1:13.08
(39.58)
4 Oscar David Morthorst 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 382 1:16.64 +6.15 Q DM krav 1års
Entry time: 1:17.05 (-0.41)
50m: 36.21
100m: 1:16.64
(40.43)
5 Mads Emil Wohlfahrt 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 361 1:18.09 +7.60 Q
Entry time: 1:18.51 (-0.42)
50m: 35.91
100m: 1:18.09
(42.18)
6 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup +0.66 337 1:19.84 +9.35 Q
Entry time: 1:27.21 (-7.37)
50m: 38.31
100m: 1:19.84
(41.53)
7 Daniel Thilker 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 280 1:24.97 +14.48 Q
Entry time: 1:39.47 (-14.50)
50m: 38.99
100m: 1:24.97
(45.98)
8 Mark Dimon 2006 Solrød Svømmeklub +0.63 279 1:25.03 +14.54 Q
Entry time: 1:21.46 (+3.57)
50m: 38.32
100m: 1:25.03
(46.71)
9 Frej Matias Krog 2007 Holbæk Svømme Klub +0.70 235 1:30.00 +19.51
Entry time: 1:36.38 (-6.38)
50m: 40.83
100m: 1:30.00
(49.17)
10 Thor Hoffgaard 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.87 219 1:32.22 +21.73
Entry time: 1:27.22 (+5.00)
50m: 42.46
100m: 1:32.22
(49.76)
Event official at: 18-06-2021 18:10:04
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Niklas Hedegaard 1990 Farum Svømmeklub +0.74 765 1:00.79 Q DM krav sen
Entry time: 58.97 (+1.82)
50m: 28.26
100m: 1:00.79
(32.53)
2 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 661 1:03.82 +3.03 Q DM krav sen
Entry time: 1:02.95 (+0.87)
50m: 29.73
100m: 1:03.82
(34.09)
3 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.61 580 1:06.65 +5.86 Q DM krav sen
Entry time: 1:04.16 (+2.49)
50m: 31.30
100m: 1:06.65
(35.35)
4 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup +0.71 521 1:09.10 +8.31 Q DM krav 2jun
Entry time: 1:07.04 (+2.06)
50m: 32.37
100m: 1:09.10
(36.73)
5 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub +0.68 488 1:10.60 +9.81 Q DM krav 2jun
Entry time: 1:09.47 (+1.13)
50m: 32.51
100m: 1:10.60
(38.09)
6 Kalle Gerner Knudsen 2004 Swim Team Taastrup +0.67 470 1:11.49 +10.70 Q DM krav 2jun
Entry time: 1:10.96 (+0.53)
50m: 33.50
100m: 1:11.49
(37.99)
7 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup +0.78 407 1:15.00 +14.21 Q
Entry time: 1:13.46 (+1.54)
50m: 35.19
100m: 1:15.00
(39.81)
Event official at: 18-06-2021 18:10:04
20-06-2021 13:11.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2008 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscaar Opperfelt 2008 Solrød Svømmeklub +0.69 240 1:29.37
Entry time: 1:26.62 (+2.75)
50m: 41.76
100m: 1:29.37
(47.61)
2 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup +0.75 196 1:35.65 +6.28
Entry time: 1:37.08 (-1.43)
50m: 45.60
100m: 1:35.65
(50.05)
3 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup +0.76 188 1:37.00 +7.63
Entry time: 1:38.53 (-1.53)
50m: 45.14
100m: 1:37.00
(51.86)
4 Frederik Vedtofte 2009 Solrød Svømmeklub +0.78 185 1:37.43 +8.06
Entry time: 1:35.82 (+1.61)
50m: 45.64
100m: 1:37.43
(51.79)
5 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup +0.67 179 1:38.60 +9.23
Entry time: 1:39.77 (-1.17)
50m: 46.65
100m: 1:38.60
(51.95)
6 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.85 169 1:40.50 +11.13
Entry time: 1:42.26 (-1.76)
50m: 47.47
100m: 1:40.50
(53.03)
7 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.87 130 1:49.55 +20.18
Entry time: 1:51.48 (-1.93)
50m: 50.86
100m: 1:49.55
(58.69)
8 Frederik Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.91 114 1:54.43 +25.06
Entry time: 1:54.69 (-0.26)
50m: 53.39
100m: 1:54.43
(1:01.04)
Event official at: 20-06-2021 17:28:37
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Hejbroch 2006 Swim Team Taastrup +0.58 491 1:10.47 DM krav 2års
Entry time: 1:11.66 (-1.19)
50m: 33.83
100m: 1:10.47
(36.64)
2 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub +0.69 488 1:10.63 +0.16 DM krav 2års
Entry time: 1:10.49 (+0.14)
50m: 32.40
100m: 1:10.63
(38.23)
3 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.72 442 1:12.98 +2.51 DM krav 2års
Entry time: 1:13.08 (-0.10)
50m: 33.53
100m: 1:12.98
(39.45)
4 Oscar David Morthorst 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 404 1:15.21 +4.74 DM krav 1års
Entry time: 1:16.64 (-1.43)
50m: 35.72
100m: 1:15.21
(39.49)
5 Mads Emil Wohlfahrt 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.64 360 1:18.16 +7.69
Entry time: 1:18.09 (+0.07)
50m: 36.23
100m: 1:18.16
(41.93)
6 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup +0.67 311 1:22.07 +11.60
Entry time: 1:19.84 (+2.23)
50m: 39.05
100m: 1:22.07
(43.02)
7 Daniel Thilker 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 277 1:25.25 +14.78
Entry time: 1:24.97 (+0.28)
50m: 39.52
100m: 1:25.25
(45.73)
8 Mark Dimon 2006 Solrød Svømmeklub +0.68 269 1:26.05 +15.58
Entry time: 1:25.03 (+1.02)
50m: 39.12
100m: 1:26.05
(46.93)
Event official at: 20-06-2021 17:28:37
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Niklas Hedegaard 1990 Farum Svømmeklub +0.69 789 1:00.16 DM krav sen
Entry time: 1:00.79 (-0.63)
50m: 28.06
100m: 1:00.16
(32.10)
2 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.63 681 1:03.18 +3.02 DM krav sen
Entry time: 1:03.82 (-0.64)
50m: 29.23
100m: 1:03.18
(33.95)
3 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 575 1:06.87 +6.71 DM krav sen
Entry time: 1:06.65 (+0.22)
50m: 31.39
100m: 1:06.87
(35.48)
4 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup +0.67 483 1:10.87 +10.71 DM krav 2jun
Entry time: 1:09.10 (+1.77)
50m: 32.72
100m: 1:10.87
(38.15)
5 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub +0.67 469 1:11.56 +11.40 DM krav 2jun
Entry time: 1:10.60 (+0.96)
50m: 32.76
100m: 1:11.56
(38.80)
6 Kalle Gerner Knudsen 2004 Swim Team Taastrup +0.63 466 1:11.71 +11.55 DM krav 2jun
Entry time: 1:11.49 (+0.22)
50m: 33.94
100m: 1:11.71
(37.77)
7 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup +0.83 395 1:15.78 +15.62
Entry time: 1:15.00 (+0.78)
50m: 35.42
100m: 1:15.78
(40.36)
Event official at: 20-06-2021 17:28:37
20-06-2021 17:28.42 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 5, 50m Butterfly Damer - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 586 29.12 Q
Entry time: 28.57 (+0.55)
2 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 576 29.30 +0.18 Q DM krav 3jun
Entry time: 29.58 (-0.28)
3 Emilie Wilms Jensen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 547 29.80 +0.68 Q DM krav 1jun
Entry time: 29.75 (+0.05)
4 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.59 525 30.22 +1.10 Q DM krav 2års
Entry time: 30.68 (-0.46)
5 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 522 30.26 +1.14 Q
Entry time: 29.25 (+1.01)
6 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.36 515 30.40 +1.28 Q
Entry time: 29.91 (+0.49)
7 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub +0.62 502 30.67 +1.55 Q
Entry time: 32.31 (-1.64)
8 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub +0.76 500 30.71 +1.59 Q
Entry time: 31.32 (-0.61)
9 Lærke Schelde-Mollerup 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 487 30.98 +1.86 Q
Entry time: 30.15 (+0.83)
10 Daniella Li West 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 473 31.29 +2.17
Entry time: 31.03 (+0.26)
11 Signe Schnabelrauch 2006 Swim Team Taastrup +0.68 464 31.47 +2.35
Entry time: 31.09 (+0.38)
12 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.72 458 31.61 +2.49
Entry time: 33.52 (-1.91)
13 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.67 458 31.62 +2.50
Entry time: 31.75 (-0.13)
14 Charlotte Hjortshøj 2006 Solrød Svømmeklub +0.77 455 31.69 +2.57
Entry time: 32.46 (-0.77)
15 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.61 448 31.84 +2.72 Q DM krav 1års
Entry time: 33.75 (-1.91)
16 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.70 442 31.99 +2.87
Entry time: 31.41 (+0.58)
17 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub +0.72 436 32.14 +3.02
Entry time: 31.16 (+0.98)
18 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup +0.58 415 32.67 +3.55 Q DM krav 1års
Entry time: 33.64 (-0.97)
19 Amanda L. Munch-Jensen 2005 Solrød Svømmeklub +0.79 403 32.98 +3.86
Entry time: 32.72 (+0.26)
20 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup +0.66 402 33.01 +3.89
Entry time: 36.53 (-3.52)
21 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup +0.61 363 34.17 +5.05
Entry time: 34.80 (-0.63)
22 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.72 343 34.81 +5.69 Q
Entry time: 34.69 (+0.12)
23 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub +0.70 336 35.05 +5.93 Q
Entry time: 42.19 (-7.14)
24 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 326 35.42 +6.30 Q
Entry time: 37.53 (-2.11)
25 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub +0.76 296 36.56 +7.44
Entry time: 41.79 (-5.23)
26 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.65 290 36.83 +7.71 Q
Entry time: 35.95 (+0.88)
27 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.87 284 37.05 +7.93 Q
Entry time: 35.33 (+1.72)
28 Andrea Toubroe Jørgensen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.71 239 39.26 +10.14 Q
Entry time: 42.93 (-3.67)
29 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup +0.94 232 39.64 +10.52
Entry time: 49.43 (-9.79)
30 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.61 224 40.14 +11.02 Q
Entry time: 51.94 (-11.80)
31 Ellen Bregnholt Larsen 2008 Swim Team Taastrup +0.63 203 41.45 +12.33
Entry time: 43.34 (-1.89)
32 Mathilde Bæklund Thygesen 2006 Swim Team Taastrup +0.43 195 42.00 +12.88
Entry time: 41.29 (+0.71)
33 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.70 192 42.19 +13.07 Q
Entry time: 48.99 (-6.80)
34 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.55 185 42.77 +13.65 Q
Entry time: 1:07.25 (-24.48)
35 Alma S. L. Pedersen 2009 Swim Team Taastrup 146 46.27 +17.15 Q
Entry time: 51.64 (-5.37)
36 Alma Neesen 2010 Swim Team Taastrup +0.82 57 1:03.25 +34.13 Q
Entry time: 58.29 (+4.96)
- Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.87 DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
- Adele Svendsen 2011 Swim Team Taastrup +0.85 DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Freya Runoberg Lind 2008 Vordingborg Svømme Klub DNS
- Emma Due Olsen 2011 Holbæk Svømme Klub DNS
Event official at: 18-06-2021 18:25:30
18-06-2021 18:25.40 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 5, 50m Butterfly Damer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 317 35.75
Entry time: 35.42 (+0.33)
2 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.60 226 39.99 +4.24
Entry time: 42.77 (-2.78)
3 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.49 226 40.02 +4.27
Entry time: 40.14 (-0.12)
4 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.73 212 40.86 +5.11
Entry time: 42.19 (-1.33)
5 Alma Neesen 2010 Swim Team Taastrup +0.68 66 1:00.18 +24.43
Entry time: 1:03.25 (-3.07)
- Alma S. L. Pedersen 2009 Swim Team Taastrup DNS
Event official at: 20-06-2021 16:41:40
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 547 29.81 DM krav 2års
Entry time: 30.22 (-0.41)
2 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.77 403 32.98 +3.17
Entry time: 31.84 (+1.14)
3 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup +0.67 400 33.07 +3.26
Entry time: 32.67 (+0.40)
4 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.76 338 34.99 +5.18
Entry time: 34.81 (+0.18)
5 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.60 326 35.42 +5.61
Entry time: 37.05 (-1.63)
6 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub +0.74 321 35.57 +5.76
Entry time: 35.05 (+0.52)
7 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.68 300 36.38 +6.57
Entry time: 36.83 (-0.45)
8 Andrea Toubroe Jørgensen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.74 253 38.54 +8.73
Entry time: 39.26 (-0.72)
Event official at: 20-06-2021 16:41:40
Løb 5, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 607 28.79 DM krav sen
Entry time: 29.12 (-0.33)
2 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 573 29.34 +0.55 DM krav 3jun
Entry time: 29.30 (+0.04)
3 Emilie Wilms Jensen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 563 29.52 +0.73 DM krav 1jun
Entry time: 29.80 (-0.28)
4 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 524 30.23 +1.44
Entry time: 30.26 (-0.03)
5 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.66 501 30.69 +1.90
Entry time: 30.40 (+0.29)
6 Lærke Schelde-Mollerup 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 497 30.77 +1.98
Entry time: 30.98 (-0.21)
7 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub +0.72 493 30.86 +2.07
Entry time: 30.71 (+0.15)
8 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub +0.63 469 31.37 +2.58
Entry time: 30.67 (+0.70)
Event official at: 20-06-2021 16:41:40
20-06-2021 16:41.46 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
Placering: Taastrup svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 18. jun  2021 to 20. jun  2021
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2008 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.71 290 32.85 Q
Entry time: 34.66 (-1.81)
2 Lukas Hansen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.70 255 34.28 +1.43 Q
Entry time: 38.52 (-4.24)
3 Nick Nielsen 2008 Solrød Svømmeklub +0.62 238 35.07 +2.22 Q
Entry time: 35.44 (-0.37)
4 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub +0.76 227 35.61 +2.76 Q
Entry time: 58.96 (-23.35)
5 Johan Fjord Kristensen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.58 163 39.78 +6.93 Q
Entry time: 54.59 (-14.81)
6 Linus Noe 2008 Holbæk Svømme Klub +0.62 147 41.17 +8.32 Q
Entry time: 39.65 (+1.52)
7 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.91 135 42.36 +9.51 Q
Entry time: 1:30.00 (-47.64)
8 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.83 95 47.62 +14.77 -
Entry time: 1:11.22 (-23.60)
9 Otto Galberg-Lund 2010 Holbæk Svømme Klub +0.76 79 50.65 +17.80 Q
Entry time: 1:30.00 (-39.35)
10 Loui Petersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.68 69 52.95 +20.10
Entry time: 1:30.00 (-37.05)
11 Magnus Eckhardt 2010 Swim Team Taastrup +0.88 46 1:00.49 +27.64
Entry time: 1:10.09 (-9.60)
- Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.77 DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
- Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub DNS
- Tristan Hauberg Justesen 2011 Holbæk Svømme Klub DNS
Event official at: 18-06-2021 18:25:50
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter K. M. Petersen 2006 Swim Team Taastrup +0.65 406 29.36 Q
Entry time: 30.22 (-0.86)
2 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub +0.66 393 29.68 +0.32 Q
Entry time: 30.30 (-0.62)
3 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub +0.66 365 30.42 +1.06 Q DM krav 1års
Entry time: 34.87 (-4.45)
4 Alexander Oxenbøll 2006 Swim Team Taastrup +0.59 348 30.92 +1.56 Q
Entry time: 35.15 (-4.23)
5 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.72 328 31.51 +2.15 Q
Entry time: 32.43 (-0.92)
6 Emil Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.74 315 31.94 +2.58 Q
Entry time: 32.49 (-0.55)
7 Jonas Lykke Hergaard 2007 Swim Team Taastrup +0.66 275 33.42 +4.06 Q
Entry time: 33.21 (+0.21)
8 Toke Hjalholt 2007 Swim Team Taastrup +0.99 261 34.01 +4.65 Q
Entry time: 42.91 (-8.90)
9 Alexander Nielsen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 245 34.75 +5.39
Entry time: 36.43 (-1.68)
10 Karl-Johan Brandt 2006 Solrød Svømmeklub +0.75 244 34.76 +5.40
Entry time: 1:30.00 (-55.24)
11 Thor Hoffgaard 2006 Vordingborg Svømme Klub +0.85 200 37.15 +7.79
Entry time: 36.89 (+0.26)
12 Nikolaj Li 2007 Solrød Svømmeklub +0.64 134 42.43 +13.07
Entry time: 44.00 (-1.57)
- Lukas Hitlev 2007 Swim Team Taastrup DNS