2021-12-05   08:58:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 17/10

Document
Resultat
DM/JDM VSSF
Plats: Skövde Arena Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020
Gren 3, 200m Bröstsim Damer Seniorer - Final
DR 2:19.28 Joline Höstman 1988 Göteborg Sim (Swe) Istanbul 2009-12-11
DJR 2:22.02 Joline Höstman 1988 Göteborg Sim (Swe) Stockholm 2008-11-28
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 729 2:29.49
50m: 34.59
100m: 1:11.92
(37.33)
150m: 1:50.15
(38.23)
200m: 2:29.49
(39.34)
2 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 702 2:31.35 +1.86
50m: 34.95
100m: 1:13.40
(38.45)
150m: 1:51.93
(38.53)
200m: 2:31.35
(39.42)
3 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim 583 2:41.03 +11.54
50m: 36.30
100m: 1:16.45
(40.15)
150m: 1:57.91
(41.46)
200m: 2:41.03
(43.12)
4 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim 543 2:44.87 +15.38
50m: 36.91
100m: 1:17.81
(40.90)
150m: 2:00.88
(43.07)
200m: 2:44.87
(43.99)
5 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 541 2:45.10 +15.61
50m: 34.74
100m: 1:15.83
(41.09)
150m: 2:00.07
(44.24)
200m: 2:45.10
(45.03)
5 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen 541 2:45.10 +15.61
50m: 37.45
100m: 1:19.06
(41.61)
150m: 2:01.53
(42.47)
200m: 2:45.10
(43.57)
7 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap 530 2:46.23 +16.74
50m: 36.88
100m: 1:18.46
(41.58)
150m: 2:01.62
(43.16)
200m: 2:46.23
(44.61)
8 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap 526 2:46.65 +17.16
50m: 35.57
100m: 1:16.73
(41.16)
150m: 2:01.26
(44.53)
200m: 2:46.65
(45.39)
9 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap 525 2:46.81 +17.32
50m: 37.57
100m: 1:19.27
(41.70)
150m: 2:03.25
(43.98)
200m: 2:46.81
(43.56)
10 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim 505 2:48.94 +19.45
50m: 37.19
100m: 1:19.34
(42.15)
150m: 2:03.57
(44.23)
200m: 2:48.94
(45.37)
11 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 501 2:49.36 +19.87
50m: 38.32
100m: 1:22.47
(44.15)
150m: 2:06.90
(44.43)
200m: 2:49.36
(42.46)
12 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim 495 2:50.10 +20.61
50m: 38.23
100m: 1:20.95
(42.72)
150m: 2:05.16
(44.21)
200m: 2:50.10
(44.94)
13 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg 486 2:51.13 +21.64
50m: 38.64
100m: 1:21.96
(43.32)
150m: 2:05.98
(44.02)
200m: 2:51.13
(45.15)
14 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 484 2:51.38 +21.89
50m: 38.22
100m: 1:22.18
(43.96)
150m: 2:06.20
(44.02)
200m: 2:51.38
(45.18)
14 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap 484 2:51.38 +21.89
50m: 38.27
100m: 1:21.35
(43.08)
150m: 2:05.95
(44.60)
200m: 2:51.38
(45.43)
16 Linnea Edgren 2002 Göteborg Sim 476 2:52.27 +22.78
50m: 37.84
100m: 1:21.84
(44.00)
150m: 2:07.07
(45.23)
200m: 2:52.27
(45.20)
17 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 475 2:52.45 +22.96
50m: 39.02
100m: 1:22.65
(43.63)
150m: 2:07.53
(44.88)
200m: 2:52.45
(44.92)
18 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 456 2:54.77 +25.28
50m: 38.44
100m: 1:22.41
(43.97)
150m: 2:08.54
(46.13)
200m: 2:54.77
(46.23)
19 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim 455 2:54.91 +25.42
50m: 38.08
100m: 1:21.81
(43.73)
150m: 2:07.56
(45.75)
200m: 2:54.91
(47.35)
20 Ellen Woivalin 2001 Göteborg Sim 455 2:54.95 +25.46
50m: 38.75
100m: 1:23.05
(44.30)
150m: 2:08.76
(45.71)
200m: 2:54.95
(46.19)
21 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 453 2:55.12 +25.63
50m: 39.22
100m: 1:24.44
(45.22)
150m: 2:09.97
(45.53)
200m: 2:55.12
(45.15)
22 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 445 2:56.17 +26.68
50m: 39.33
100m: 1:24.09
(44.76)
150m: 2:09.99
(45.90)
200m: 2:56.17
(46.18)
23 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 441 2:56.69 +27.20
50m: 39.31
100m: 1:23.70
(44.39)
150m: 2:09.68
(45.98)
200m: 2:56.69
(47.01)
24 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 431 2:58.12 +28.63
50m: 39.74
100m: 1:25.77
(46.03)
150m: 2:12.19
(46.42)
200m: 2:58.12
(45.93)
25 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 428 2:58.47 +28.98
50m: 38.55
100m: 1:23.29
(44.74)
150m: 2:09.82
(46.53)
200m: 2:58.47
(48.65)
26 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 426 2:58.71 +29.22
50m: 40.02
100m: 1:24.05
(44.03)
150m: 2:10.60
(46.55)
200m: 2:58.71
(48.11)
27 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 422 2:59.28 +29.79
50m: 39.94
100m: 1:25.14
(45.20)
150m: 2:12.46
(47.32)
200m: 2:59.28
(46.82)
28 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 421 2:59.42 +29.93
50m: 39.67
100m: 1:24.25
(44.58)
150m: 2:11.32
(47.07)
200m: 2:59.42
(48.10)
29 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 415 3:00.37 +30.88
50m: 40.63
100m: 1:26.55
(45.92)
150m: 2:13.13
(46.58)
200m: 3:00.37
(47.24)
30 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 411 3:00.89 +31.40
50m: 39.85
100m: 1:25.05
(45.20)
150m: 2:12.21
(47.16)
200m: 3:00.89
(48.68)
31 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 409 3:01.16 +31.67
50m: 40.14
100m: 1:26.38
(46.24)
150m: 2:13.52
(47.14)
200m: 3:01.16
(47.64)
32 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 397 3:02.97 +33.48
50m: 40.51
100m: 1:26.71
(46.20)
150m: 2:14.36
(47.65)
200m: 3:02.97
(48.61)
Grenen officiell:  2020-10-17 10:13:37
2020-10-17 10:15:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner