2021-11-28   21:39:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lakeusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai jakso 1

Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milo Turunen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 42.91
2 Otso Jumppanen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 44.82 +1.91
3 Peetu Salmenkangas 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.79 +3.88
4 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 47.49 +4.58
5 Leevi Kentta 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 49.47 +6.56
6 Rasmus Juntti 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 50.02 +7.11
7 Paavo Elliot Eronen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 52.94 +10.03
8 Jaakko Porkkala 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 54.51 +11.60
9 Hugo Pääjärvi 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.76 +12.85
10 Jaakko Ylinen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.84 +12.93
11 Erkka Lähetkangas 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 57.67 +14.76
12 Eino Viitala 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:08.12 +25.21
- Eetu Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 5.2
- Elmeri Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 5.2
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 33.98
2 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 34.29 +0.31
3 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura 35.42 +1.44
4 Leevi Vainionpää 2009 Kurikan Ryhti 36.14 +2.16
5 Michail Angelos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 37.74 +3.76
6 Matias Torppa 2009 Lapuan Virkiä 38.02 +4.04
7 Emil Jungner 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38.95 +4.97
8 Elias Keiski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38.96 +4.98
9 Lauri Salonen 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 39.62 +5.64
10 Matias Hietala 2009 Lapuan Virkiä 42.10 +8.12
11 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 42.75 +8.77
12 Alvar Liski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 44.07 +10.09
13 Eeti Arosarka 2010 Lapuan Virkiä 44.96 +10.98
14 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 45.14 +11.16
15 Markus Rantamäki 2009 Kurikan Ryhti 45.66 +11.68
16 Hermanni Laihorinne 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.01 +12.03
17 Melker Backlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 46.49 +12.51
18 Hugo Ketola 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 47.37 +13.39
19 Hermanni Huhta-Koivisto 2010 Kurikan Ryhti 47.85 +13.87
20 Albert Hällfors 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.46 +14.48
21 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.50 +14.52
22 Alexander Rosenberg 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 50.62 +16.64
23 Onni Fränti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 51.12 +17.14
24 Alexander Eremenkov 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 51.95 +17.97
25 Niilo Viitala 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:01.31 +27.33
- Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 4.4
- Juho Varismäki 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
- Kasper Lehto 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Samu Herronen 2007 Kokkolan Uimaseura 27.89
2 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 30.13 +2.24
3 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 31.07 +3.18
4 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 31.17 +3.28
5 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä 31.78 +3.89
6 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 32.03 +4.14
7 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33.18 +5.29
8 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura 33.19 +5.30
9 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33.80 +5.91
10 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 34.32 +6.43
11 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä 35.15 +7.26
12 Niku Erkkonen 2007 Kurikan Ryhti 35.55 +7.66
13 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 35.85 +7.96
14 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä 36.28 +8.39
15 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 36.40 +8.51
16 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat 38.61 +10.72
17 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura 42.02 +14.13
18 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä 42.99 +15.10
- Juho Pirttikoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
2020-10-03 12.42.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner