2021-11-28   09:50:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Kotkan Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Kotkan Syysuinnit
Place: Katariinan Uimahalli Organizer: Uimaseura Aquila
Pool: 25m Competition Date: loka 17, 2020 to loka 17, 2020
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila +0.82 1:23.32
50m: 40.24
100m: 1:23.32
(43.08)
2 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.59 1:28.57 +5.25
50m: 43.64
100m: 1:28.57
(44.93)
3 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit +0.85 1:28.69 +5.37
50m: 43.48
100m: 1:28.69
(45.21)
4 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 1:28.95 +5.63
50m: 43.68
100m: 1:28.95
(45.27)
5 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 1:31.30 +7.98
50m: 43.46
100m: 1:31.30
(47.84)
6 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit +0.69 1:31.62 +8.30
50m: 44.99
100m: 1:31.62
(46.63)
7 Jesse Aittola 2007 Kouvolan Uimarit +0.96 1:37.84 +14.52
50m: 49.13
100m: 1:37.84
(48.71)
8 Axel Mara 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 1:39.07 +15.75
50m: 47.48
100m: 1:39.07
(51.59)
9 Juho Juurinen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.82 1:44.82 +21.50
50m: 50.56
100m: 1:44.82
(54.26)
10 Jonne Ekman 2008 Lappeenrannan Uimarit +1.31 1:45.54 +22.22
50m: 52.46
100m: 1:45.54
(53.08)
- Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.94 DSQ SW 6.4
- Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit +0.97 DSQ SW 6.2
- Santtu Hiltunen 2008 Kouvolan Uimarit +0.72 DSQ SW 6.2
- Samuel Rantanen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.80 DSQ SW 6.2
- Viljami Kälviäinen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.71 DSQ SW 6.2
Event official at: 17.10.2020 18:38:21
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 14-15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.62 1:06.87
50m: 32.02
100m: 1:06.87
(34.85)
2 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.75 1:08.35 +1.48
50m: 32.79
100m: 1:08.35
(35.56)
3 Kendro Bobkov 2006 Uimaseura Aquila +0.87 1:16.10 +9.23
50m: 36.67
100m: 1:16.10
(39.43)
4 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura +0.68 1:16.92 +10.05
50m: 37.21
100m: 1:16.92
(39.71)
5 Leo Lana 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.98 1:20.99 +14.12
50m: 38.82
100m: 1:20.99
(42.17)
6 Alex Karlsson 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.85 1:25.85 +18.98
50m: 41.11
100m: 1:25.85
(44.74)
7 Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 1:32.61 +25.74
50m: 45.05
100m: 1:32.61
(47.56)
Event official at: 17.10.2020 18:38:21
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 16 and older - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit +0.61 59.67
50m: 29.27
100m: 59.67
(30.40)
2 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.55 1:01.02 +1.35
50m: 29.69
100m: 1:01.02
(31.33)
3 Rasmus Ikonen 2004 Mikkelin Uimaseura +0.83 1:16.88 +17.21
50m: 36.75
100m: 1:16.88
(40.13)
Event official at: 17.10.2020 18:38:21
2020-10-17 18:39:02 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uimaseura Aquila

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner