2021-05-14   08:38:13
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 1 2020-2021, Löddeköpinge

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.30
50m: 31.62
100m: 1:07.30
(35.68)
2 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 1:07.62 +0.32
50m: 31.24
100m: 1:07.62
(36.38)
3 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:09.41 +2.11
50m: 32.28
100m: 1:09.41
(37.13)
4 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 1:09.95 +2.65
50m: 32.21
100m: 1:09.95
(37.74)
5 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb 1:13.26 +5.96
50m: 33.52
100m: 1:13.26
(39.74)
6 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 1:16.98 +9.68
50m: 35.22
100m: 1:16.98
(41.76)
7 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 1:20.27 +12.97
50m: 34.44
100m: 1:20.27
(45.83)
8 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde 1:22.02 +14.72
50m: 37.22
100m: 1:22.02
(44.80)
9 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde 1:40.31 +33.01
50m: 43.72
100m: 1:40.31
(56.59)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:17:11
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim 1:06.34
50m: 31.34
100m: 1:06.34
(35.00)
2 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:10.05 +3.71
50m: 31.42
100m: 1:10.05
(38.63)
3 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.73 +5.39
50m: 33.25
100m: 1:11.73
(38.48)
4 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:13.23 +6.89
50m: 33.83
100m: 1:13.23
(39.40)
5 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 1:13.88 +7.54
50m: 33.46
100m: 1:13.88
(40.42)
6 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:14.09 +7.75
50m: 34.01
100m: 1:14.09
(40.08)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:17:11
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 1:07.84
50m: 31.89
100m: 1:07.84
(35.95)
2 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 1:10.49 +2.65
50m: 32.80
100m: 1:10.49
(37.69)
3 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 1:11.48 +3.64
50m: 32.93
100m: 1:11.48
(38.55)
4 Julia Nilsson 2006 SK Triton 1:17.24 +9.40
50m: 35.33
100m: 1:17.24
(41.91)
5 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 1:17.75 +9.91
50m: 35.39
100m: 1:17.75
(42.36)
6 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 1:20.64 +12.80
50m: 35.58
100m: 1:20.64
(45.06)
7 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb 1:25.00 +17.16
50m: 38.15
100m: 1:25.00
(46.85)
8 Nellie Hånell 2006 SK Triton 1:32.33 +24.49
50m: 40.71
100m: 1:32.33
(51.62)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:17:11
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 1:13.11
50m: 33.55
100m: 1:13.11
(39.56)
2 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:18.91 +5.80
50m: 36.68
100m: 1:18.91
(42.23)
3 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:19.23 +6.12
50m: 36.41
100m: 1:19.23
(42.82)
4 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim 1:22.28 +9.17
50m: 37.75
100m: 1:22.28
(44.53)
5 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:24.73 +11.62
50m: 38.20
100m: 1:24.73
(46.53)
6 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde 1:25.22 +12.11
50m: 38.39
100m: 1:25.22
(46.83)
- Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2020-10-10 09:17:11
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 1:13.43
50m: 34.34
100m: 1:13.43
(39.09)
2 Rebecka Strand 2008 SK Triton 1:30.05 +16.62
50m: 42.56
100m: 1:30.05
(47.49)
3 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 1:30.73 +17.30
50m: 40.78
100m: 1:30.73
(49.95)
4 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde 1:31.01 +17.58
50m: 41.40
100m: 1:31.01
(49.61)
5 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim 1:32.11 +18.68
50m: 40.31
100m: 1:32.11
(51.80)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:17:11
2020-10-10 09:18:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 2, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.09
50m: 35.93
100m: 1:15.90
(39.97)
150m: 1:56.41
(40.51)
200m: 2:37.09
(40.68)
2 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen 2:39.45 +2.36
50m: 36.10
100m: 1:16.43
(40.33)
150m: 1:57.47
(41.04)
200m: 2:39.45
(41.98)
3 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim 2:56.02 +18.93
50m: 38.30
100m: 1:21.93
(43.63)
150m: 2:08.57
(46.64)
200m: 2:56.02
(47.45)
4 Emma Martinsson 2004 Simklubben Lödde 3:07.25 +30.16
50m: 41.89
100m: 1:28.70
(46.81)
150m: 2:17.18
(48.48)
200m: 3:07.25
(50.07)
5 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 3:26.74 +49.65
50m: 44.94
100m: 1:37.36
(52.42)
150m: 2:32.00
(54.64)
200m: 3:26.74
(54.74)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:34:30
Gren 2, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:49.02
50m: 38.72
100m: 1:21.37
(42.65)
150m: 2:05.13
(43.76)
200m: 2:49.02
(43.89)
2 Ebba Holm 2005 Malmö Kappsimningsklubb 3:05.34 +16.32
50m: 41.95
100m: 1:28.94
(46.99)
150m: 2:16.96
(48.02)
200m: 3:05.34
(48.38)
3 Filippa Bremer 2005 Landskrona Simsällskap 3:07.88 +18.86
50m: 41.12
100m: 1:29.03
(47.91)
150m: 2:18.57
(49.54)
200m: 3:07.88
(49.31)
4 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 3:25.66 +36.64
50m: 46.38
100m: 1:39.40
(53.02)
150m: 2:31.94
(52.54)
200m: 3:25.66
(53.72)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:34:30
Gren 2, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 2:52.50
50m: 39.40
100m: 1:23.99
(44.59)
150m: 2:09.48
(45.49)
200m: 2:52.50
(43.02)
2 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 3:02.54 +10.04
50m: 39.39
100m: 1:24.69
(45.30)
150m: 2:13.48
(48.79)
200m: 3:02.54
(49.06)
3 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb 3:16.15 +23.65
50m: 43.08
100m: 1:33.56
(50.48)
150m: 2:24.96
(51.40)
200m: 3:16.15
(51.19)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:34:30
Gren 2, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 3:01.87
50m: 41.52
100m: 1:28.63
(47.11)
150m: 2:16.43
(47.80)
200m: 3:01.87
(45.44)
2 Julia Almquist 2007 SK Triton 3:07.16 +5.29
50m: 43.30
100m: 1:32.24
(48.94)
150m: 2:20.60
(48.36)
200m: 3:07.16
(46.56)
3 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 3:21.12 +19.25
50m: 43.99
100m: 1:34.67
(50.68)
150m: 2:27.57
(52.90)
200m: 3:21.12
(53.55)
4 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 3:21.58 +19.71
50m: 45.60
100m: 1:38.32
(52.72)
150m: 2:31.86
(53.54)
200m: 3:21.58
(49.72)
5 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 3:31.73 +29.86
50m: 45.03
100m: 1:40.12
(55.09)
150m: 2:37.88
(57.76)
200m: 3:31.73
(53.85)
6 Cornelia Sjöström 2007 Eslövs Simsällskap 3:52.58 +50.71
50m: 48.84
100m: 1:46.07
(57.23)
150m: 2:48.48
(1:02.41)
200m: 3:52.58
(1:04.10)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:34:30
Gren 2, 200m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 3:00.31
50m: 40.64
100m: 1:27.04
(46.40)
150m: 2:14.09
(47.05)
200m: 3:00.31
(46.22)
2 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 3:24.16 +23.85
50m: 46.05
100m: 1:37.98
(51.93)
150m: 2:31.26
(53.28)
200m: 3:24.16
(52.90)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:34:30
2020-10-10 09:36:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 3, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen 18:32.90
150m: 1:44.66
(1:44.66)
200m: 2:20.96
(36.30)
250m: 9:05.90
(6:44.94)
300m: 9:43.54
(37.64)
350m: 10:21.65
(38.11)
400m: 10:59.42
(37.77)
450m: 11:37.25
(37.83)
500m: 12:15.15
(37.90)
550m: 12:53.25
(38.10)
600m: 13:31.47
(38.22)
650m: 14:09.56
(38.09)
700m: 14:47.88
(38.32)
750m: 15:26.05
(38.17)
800m: 16:04.26
(38.21)
850m: 16:42.57
(38.31)
900m: 17:19.19
(36.62)
950m: 17:56.35
(37.16)
1000m: 18:32.90
(36.55)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:59:20
Gren 3, 1500m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 20:58.27
150m: 1:56.55
(1:56.55)
200m: 2:38.09
(41.54)
250m: 9:39.50
(7:01.41)
300m: 10:22.39
(42.89)
350m: 11:04.84
(42.45)
400m: 11:47.58
(42.74)
450m: 12:29.80
(42.22)
500m: 13:13.34
(43.54)
550m: 13:56.15
(42.81)
600m: 14:38.13
(41.98)
650m: 15:22.22
(44.09)
700m: 16:05.89
(43.67)
750m: 16:47.82
(41.93)
800m: 17:32.46
(44.64)
850m: 18:14.28
(41.82)
900m: 18:56.81
(42.53)
950m: 19:37.96
(41.15)
1000m: 20:20.11
(42.15)
1050m: 20:58.27
(38.16)
2 Selma Isaksson 2007 Simklubben Sydsim 24:35.45 +3:37.18
150m: 2:14.93
(2:14.93)
200m: 3:03.02
(48.09)
250m: 9:40.04
(6:37.02)
300m: 10:30.40
(50.36)
350m: 11:20.21
(49.81)
400m: 12:10.35
(50.14)
450m: 13:00.73
(50.38)
500m: 13:51.98
(51.25)
550m: 14:43.04
(51.06)
600m: 15:33.21
(50.17)
650m: 16:23.07
(49.86)
700m: 17:12.97
(49.90)
750m: 18:03.35
(50.38)
800m: 18:53.33
(49.98)
850m: 19:43.25
(49.92)
900m: 20:33.34
(50.09)
950m: 21:22.24
(48.90)
1000m: 22:11.49
(49.25)
1050m: 23:01.40
(49.91)
1100m: 23:50.09
(48.69)
1150m: 24:35.45
(45.36)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:59:20
2020-10-10 10:00:25 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 4, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:59.89
50m: 28.33
100m: 58.08
(29.75)
150m: 1:28.99
(30.91)
200m: 1:59.89
(30.90)
2 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:12.33 +12.44
50m: 30.60
100m: 1:02.94
(32.34)
150m: 1:37.13
(34.19)
200m: 2:12.33
(35.20)
3 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 2:20.92 +21.03
50m: 32.25
100m: 1:08.32
(36.07)
150m: 1:45.30
(36.98)
200m: 2:20.92
(35.62)
4 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:23.18 +23.29
50m: 32.94
100m: 1:08.23
(35.29)
150m: 1:45.22
(36.99)
200m: 2:23.18
(37.96)
5 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 2:23.87 +23.98
50m: 32.74
100m: 1:09.61
(36.87)
150m: 1:47.50
(37.89)
200m: 2:23.87
(36.37)
6 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 2:37.60 +37.71
50m: 33.22
100m: 1:13.05
(39.83)
150m: 1:56.25
(43.20)
200m: 2:37.60
(41.35)
7 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde 2:50.87 +50.98
50m: 38.70
100m: 1:23.11
(44.41)
150m: 2:07.97
(44.86)
200m: 2:50.87
(42.90)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:27:32
Gren 4, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:13.84
50m: 30.32
100m: 1:03.82
(33.50)
150m: 1:38.71
(34.89)
200m: 2:13.84
(35.13)
2 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 2:18.77 +4.93
50m: 31.88
100m: 1:04.72
(32.84)
150m: 1:41.30
(36.58)
200m: 2:18.77
(37.47)
3 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:19.78 +5.94
50m: 32.26
100m: 1:07.52
(35.26)
150m: 1:43.75
(36.23)
200m: 2:19.78
(36.03)
4 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:22.34 +8.50
50m: 31.89
100m: 1:07.22
(35.33)
150m: 1:44.78
(37.56)
200m: 2:22.34
(37.56)
5 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:23.59 +9.75
50m: 32.87
100m: 1:08.93
(36.06)
150m: 1:46.39
(37.46)
200m: 2:23.59
(37.20)
6 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 2:32.49 +18.65
50m: 33.14
100m: 1:11.25
(38.11)
150m: 1:51.42
(40.17)
200m: 2:32.49
(41.07)
7 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.76 +23.92
50m: 35.32
100m: 1:15.01
(39.69)
150m: 1:56.33
(41.32)
200m: 2:37.76
(41.43)
8 Emilia Ljunggren 2005 SK Triton 3:32.54 +1:18.70
50m: 49.71
100m: 1:45.41
(55.70)
150m: 2:42.57
(57.16)
200m: 3:32.54
(49.97)
- Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2020-10-10 10:27:32
Gren 4, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:16.28
50m: 31.49
100m: 1:06.01
(34.52)
150m: 1:41.38
(35.37)
200m: 2:16.28
(34.90)
2 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 2:20.89 +4.61
50m: 31.50
100m: 1:06.79
(35.29)
150m: 1:43.86
(37.07)
200m: 2:20.89
(37.03)
3 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 2:23.23 +6.95
50m: 32.97
100m: 1:09.98
(37.01)
150m: 1:47.59
(37.61)
200m: 2:23.23
(35.64)
4 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 2:23.43 +7.15
50m: 31.98
100m: 1:08.09
(36.11)
150m: 1:45.85
(37.76)
200m: 2:23.43
(37.58)
5 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 2:27.07 +10.79
50m: 33.74
100m: 1:11.19
(37.45)
150m: 1:49.67
(38.48)
200m: 2:27.07
(37.40)
6 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 2:28.52 +12.24
50m: 33.99
100m: 1:12.57
(38.58)
150m: 1:52.51
(39.94)
200m: 2:28.52
(36.01)
7 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 2:31.67 +15.39
50m: 34.67
100m: 1:14.36
(39.69)
150m: 1:55.28
(40.92)
200m: 2:31.67
(36.39)
8 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:34.97 +18.69
50m: 35.94
100m: 1:15.66
(39.72)
150m: 1:56.18
(40.52)
200m: 2:34.97
(38.79)
9 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.82 +21.54
50m: 35.56
100m: 1:16.03
(40.47)
150m: 1:57.83
(41.80)
200m: 2:37.82
(39.99)
- My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 10:27:32
Gren 4, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 2:22.07
50m: 32.31
100m: 1:08.34
(36.03)
150m: 1:45.53
(37.19)
200m: 2:22.07
(36.54)
2 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 2:23.23 +1.16
50m: 32.97
100m: 1:09.01
(36.04)
150m: 1:46.95
(37.94)
200m: 2:23.23
(36.28)
3 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 2:24.79 +2.72
50m: 33.41
100m: 1:10.16
(36.75)
150m: 1:48.45
(38.29)
200m: 2:24.79
(36.34)
4 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 2:27.64 +5.57
50m: 33.83
100m: 1:10.15
(36.32)
150m: 1:49.13
(38.98)
200m: 2:27.64
(38.51)
5 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb 2:28.80 +6.73
50m: 33.71
100m: 1:11.41
(37.70)
150m: 1:50.91
(39.50)
200m: 2:28.80
(37.89)
6 Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.72 +9.65
50m: 34.49
100m: 1:13.22
(38.73)
150m: 1:52.51
(39.29)
200m: 2:31.72
(39.21)
7 Amy Clarén 2007 SK Triton 2:32.93 +10.86
50m: 34.72
100m: 1:14.09
(39.37)
150m: 1:54.47
(40.38)
200m: 2:32.93
(38.46)
8 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap 2:41.41 +19.34
50m: 36.03
100m: 1:17.22
(41.19)
150m: 2:00.10
(42.88)
200m: 2:41.41
(41.31)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:27:32
Gren 4, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 2:30.78
50m: 34.33
100m: 1:13.30
(38.97)
150m: 1:53.00
(39.70)
200m: 2:30.78
(37.78)
2 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 2:35.41 +4.63
50m: 35.61
100m: 1:15.20
(39.59)
150m: 1:56.37
(41.17)
200m: 2:35.41
(39.04)
3 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde 2:37.84 +7.06
50m: 36.39
100m: 1:17.33
(40.94)
150m: 1:58.01
(40.68)
200m: 2:37.84
(39.83)
4 Rebecka Strand 2008 SK Triton 2:50.88 +20.10
50m: 39.75
100m: 1:25.28
(45.53)
150m: 2:11.13
(45.85)
200m: 2:50.88
(39.75)
5 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 2:52.63 +21.85
50m: 38.94
100m: 1:23.17
(44.23)
150m: 2:08.13
(44.96)
200m: 2:52.63
(44.50)
6 Clara Lindström 2008 SK Triton 2:52.74 +21.96
50m: 39.35
100m: 1:25.30
(45.95)
150m: 2:11.01
(45.71)
200m: 2:52.74
(41.73)
7 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 2:53.61 +22.83
50m: 40.09
100m: 1:25.93
(45.84)
150m: 2:11.48
(45.55)
200m: 2:53.61
(42.13)
8 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 2:56.48 +25.70
50m: 41.45
100m: 1:26.46
(45.01)
150m: 2:12.84
(46.38)
200m: 2:56.48
(43.64)
9 Ingrid Chrintz-Gath 2008 Simklubben Lödde 3:02.03 +31.25
50m: 41.42
100m: 1:28.76
(47.34)
150m: 2:17.16
(48.40)
200m: 3:02.03
(44.87)
- Hanna  Dahlander 2008 Simklubben Lödde DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 10:27:32
2020-10-10 10:28:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim 1:12.77
50m: 34.28
100m: 1:12.77
(38.49)
2 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim 1:14.71 +1.94
50m: 35.58
100m: 1:14.71
(39.13)
3 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:19.04 +6.27
50m: 37.93
100m: 1:19.04
(41.11)
4 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:21.80 +9.03
50m: 38.77
100m: 1:21.80
(43.03)
5 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde 1:22.49 +9.72
50m: 40.50
100m: 1:22.49
(41.99)
6 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 1:28.69 +15.92
50m: 43.44
100m: 1:28.69
(45.25)
- Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
- Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 11:03:55
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:06.25
50m: 32.31
100m: 1:06.25
(33.94)
2 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim 1:09.62 +3.37
50m: 33.49
100m: 1:09.62
(36.13)
3 Amanda Pålsson 2005 SK Triton 1:15.32 +9.07
50m: 35.97
100m: 1:15.32
(39.35)
4 Ebba Holm 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:24.21 +17.96
50m: 40.42
100m: 1:24.21
(43.79)
5 Frida Isaksson 2005 Simklubben Sydsim 1:28.05 +21.80
50m: 43.23
100m: 1:28.05
(44.82)
6 Emilia Ljunggren 2005 SK Triton 1:56.07 +49.82
50m: 58.07
100m: 1:56.07
(58.00)
- Julia Keldebäk 2005 Simklubben Lödde DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 11:03:55
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 1:16.21
50m: 36.70
100m: 1:16.21
(39.51)
2 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap 1:18.22 +2.01
50m: 37.82
100m: 1:18.22
(40.40)
3 Miki Prior 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 1:19.39 +3.18
50m: 38.36
100m: 1:19.39
(41.03)
4 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 1:19.82 +3.61
50m: 38.65
100m: 1:19.82
(41.17)
5 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 1:26.48 +10.27
50m: 41.82
100m: 1:26.48
(44.66)
6 Nellie Hånell 2006 SK Triton 1:31.23 +15.02
50m: 44.94
100m: 1:31.23
(46.29)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:03:55
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Almquist 2007 SK Triton 1:12.22
50m: 35.60
100m: 1:12.22
(36.62)
2 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 1:13.98 +1.76
50m: 36.55
100m: 1:13.98
(37.43)
3 Amy Clarén 2007 SK Triton 1:16.57 +4.35
50m: 37.48
100m: 1:16.57
(39.09)
4 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 1:17.44 +5.22
50m: 37.76
100m: 1:17.44
(39.68)
5 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:24.26 +12.04
50m: 40.53
100m: 1:24.26
(43.73)
6 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 1:24.31 +12.09
50m: 41.32
100m: 1:24.31
(42.99)
7 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 1:25.46 +13.24
50m: 42.30
100m: 1:25.46
(43.16)
8 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:25.58 +13.36
50m: 40.96
100m: 1:25.58
(44.62)
9 Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:28.27 +16.05
50m: 42.81
100m: 1:28.27
(45.46)
10 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:34.27 +22.05
50m: 45.73
100m: 1:34.27
(48.54)
11 Selma Isaksson 2007 Simklubben Sydsim 1:36.04 +23.82
50m: 46.91
100m: 1:36.04
(49.13)
12 Annette Rosenqvist 2007 Simklubben Lödde 1:39.42 +27.20
50m: 46.25
100m: 1:39.42
(53.17)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:03:55
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 1:15.94
50m: 36.86
100m: 1:15.94
(39.08)
2 Philippa Lindgren 2008 Simklubben Sydsim 1:17.42 +1.48
50m: 37.41
100m: 1:17.42
(40.01)
3 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 1:20.78 +4.84
50m: 39.61
100m: 1:20.78
(41.17)
4 Rebecka Strand 2008 SK Triton 1:27.91 +11.97
50m: 43.82
100m: 1:27.91
(44.09)
5 Elin Delfin 2008 Simklubben Lödde 1:29.71 +13.77
50m: 42.34
100m: 1:29.71
(47.37)
6 Ingrid Chrintz-Gath 2008 Simklubben Lödde 1:31.38 +15.44
50m: 44.27
100m: 1:31.38
(47.11)
7 Clara Lindström 2008 SK Triton 1:31.52 +15.58
50m: 44.60
100m: 1:31.52
(46.92)
8 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 1:32.16 +16.22
50m: 45.73
100m: 1:32.16
(46.43)
9 Rosa Thell 2008 Simklubben Lödde 1:36.29 +20.35
50m: 46.19
100m: 1:36.29
(50.10)
10 Elna Nyblom 2008 Simklubben Lödde 1:38.86 +22.92
50m: 47.90
100m: 1:38.86
(50.96)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:03:55
2020-10-10 11:04:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 6, 400m Medley Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 4:59.38
50m: 32.23
100m: 1:09.11
(36.88)
150m: 1:48.19
(39.08)
200m: 2:25.33
(37.14)
250m: 3:07.80
(42.47)
300m: 3:51.01
(43.21)
350m: 4:26.50
(35.49)
400m: 4:59.38
(32.88)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:10:20
Gren 6, 400m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 5:33.86
50m: 35.98
100m: 1:20.81
(44.83)
150m: 2:05.79
(44.98)
200m: 2:49.95
(44.16)
250m: 3:33.95
(44.00)
300m: 4:19.43
(45.48)
350m: 4:57.49
(38.06)
400m: 5:33.86
(36.37)
2 Maja Björnström 2005 SK Triton 5:42.72 +8.86
50m: 35.20
100m: 1:15.93
(40.73)
150m: 1:59.51
(43.58)
200m: 2:42.95
(43.44)
250m: 3:32.52
(49.57)
300m: 4:22.80
(50.28)
350m: 5:04.79
(41.99)
400m: 5:42.72
(37.93)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:10:20
Gren 6, 400m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 5:48.71
50m: 36.84
100m: 1:22.29
(45.45)
150m: 2:06.60
(44.31)
200m: 2:50.15
(43.55)
250m: 3:39.94
(49.79)
300m: 4:29.77
(49.83)
350m: 5:09.92
(40.15)
400m: 5:48.71
(38.79)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:10:20
Gren 6, 400m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 11:10:20
2020-10-10 11:11:14 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 7, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 9:04.34
50m: 32.69
100m: 1:07.45
(34.76)
150m: 1:41.90
(34.45)
200m: 2:16.82
(34.92)
250m: 2:51.33
(34.51)
300m: 3:26.26
(34.93)
350m: 4:00.88
(34.62)
400m: 4:35.37
(34.49)
450m: 5:10.08
(34.71)
500m: 5:44.33
(34.25)
550m: 6:18.52
(34.19)
600m: 6:52.34
(33.82)
650m: 7:25.77
(33.43)
700m: 7:59.01
(33.24)
750m: 8:32.53
(33.52)
800m: 9:04.34
(31.81)
2 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb 10:03.77 +59.43
50m: 33.43
100m: 1:10.34
(36.91)
150m: 1:48.39
(38.05)
200m: 2:26.70
(38.31)
250m: 3:04.56
(37.86)
300m: 3:42.56
(38.00)
350m: 4:20.91
(38.35)
400m: 4:59.51
(38.60)
450m: 5:37.95
(38.44)
500m: 6:16.27
(38.32)
550m: 6:54.60
(38.33)
600m: 7:33.17
(38.57)
650m: 8:11.92
(38.75)
700m: 8:50.20
(38.28)
750m: 9:28.07
(37.87)
800m: 10:03.77
(35.70)
3 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim 10:59.96 +1:55.62
50m: 35.80
100m: 1:15.42
(39.62)
150m: 1:55.35
(39.93)
200m: 2:36.32
(40.97)
250m: 3:17.80
(41.48)
300m: 3:58.96
(41.16)
350m: 4:40.49
(41.53)
400m: 5:22.98
(42.49)
450m: 6:05.46
(42.48)
500m: 6:48.76
(43.30)
550m: 7:31.38
(42.62)
600m: 8:14.18
(42.80)
650m: 8:56.25
(42.07)
700m: 9:37.69
(41.44)
750m: 10:19.75
(42.06)
800m: 10:59.96
(40.21)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:34:10
Gren 7, 800m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 10:12.68
50m: 33.71
100m: 1:10.88
(37.17)
150m: 1:48.88
(38.00)
200m: 2:27.72
(38.84)
250m: 3:05.77
(38.05)
300m: 3:43.52
(37.75)
350m: 4:22.07
(38.55)
400m: 5:00.38
(38.31)
450m: 5:39.10
(38.72)
500m: 6:17.75
(38.65)
550m: 6:56.89
(39.14)
600m: 7:35.65
(38.76)
650m: 8:14.92
(39.27)
700m: 8:55.18
(40.26)
750m: 9:34.38
(39.20)
800m: 10:12.68
(38.30)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:34:10
Gren 7, 800m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Nilsson 2006 SK Triton 10:29.06
50m: 36.01
100m: 1:15.61
(39.60)
150m: 1:56.28
(40.67)
200m: 2:36.78
(40.50)
250m: 3:17.19
(40.41)
300m: 3:57.07
(39.88)
350m: 4:36.76
(39.69)
400m: 5:16.50
(39.74)
450m: 5:56.04
(39.54)
500m: 6:35.60
(39.56)
550m: 7:16.26
(40.66)
600m: 7:55.26
(39.00)
650m: 8:34.26
(39.00)
700m: 9:12.67
(38.41)
750m: 9:50.99
(38.32)
800m: 10:29.06
(38.07)
2 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 10:40.19 +11.13
50m: 35.09
100m: 1:15.09
(40.00)
150m: 1:56.19
(41.10)
200m: 2:36.79
(40.60)
250m: 3:17.47
(40.68)
300m: 3:57.85
(40.38)
350m: 4:38.30
(40.45)
400m: 5:19.03
(40.73)
450m: 5:59.63
(40.60)
500m: 6:40.75
(41.12)
550m: 7:21.03
(40.28)
600m: 8:00.93
(39.90)
650m: 8:41.60
(40.67)
700m: 9:21.22
(39.62)
750m: 10:02.85
(41.63)
800m: 10:40.19
(37.34)
3 Miki Prior 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 10:55.89 +26.83
50m: 35.09
100m: 1:14.92
(39.83)
150m: 1:55.90
(40.98)
200m: 2:37.11
(41.21)
250m: 3:18.25
(41.14)
300m: 3:59.50
(41.25)
350m: 4:41.22
(41.72)
400m: 5:23.12
(41.90)
450m: 6:05.12
(42.00)
500m: 6:47.42
(42.30)
550m: 7:29.61
(42.19)
600m: 8:11.51
(41.90)
650m: 8:53.50
(41.99)
700m: 9:34.77
(41.27)
750m: 10:16.19
(41.42)
800m: 10:55.89
(39.70)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:34:10
Gren 7, 800m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 10:49.10
50m: 36.00
100m: 1:16.22
(40.22)
150m: 1:57.76
(41.54)
200m: 2:39.82
(42.06)
250m: 3:22.09
(42.27)
300m: 4:04.10
(42.01)
350m: 4:46.56
(42.46)
400m: 5:28.89
(42.33)
450m: 6:11.68
(42.79)
500m: 6:52.30
(40.62)
550m: 7:32.72
(40.42)
600m: 8:12.40
(39.68)
650m: 8:53.33
(40.93)
700m: 9:32.40
(39.07)
750m: 10:11.91
(39.51)
800m: 10:49.10
(37.19)
2 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde 10:58.22 +9.12
50m: 35.19
100m: 1:15.38
(40.19)
150m: 1:57.66
(42.28)
200m: 2:40.78
(43.12)
250m: 3:23.57
(42.79)
300m: 4:05.57
(42.00)
350m: 4:48.42
(42.85)
400m: 5:30.10
(41.68)
450m: 6:11.00
(40.90)
500m: 6:52.64
(41.64)
550m: 7:33.78
(41.14)
600m: 8:14.79
(41.01)
650m: 8:56.08
(41.29)
700m: 9:37.71
(41.63)
750m: 10:19.16
(41.45)
800m: 10:58.22
(39.06)
3 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim 11:06.60 +17.50
50m: 35.51
100m: 1:16.12
(40.61)
150m: 1:57.54
(41.42)
200m: 2:39.11
(41.57)
250m: 3:21.04
(41.93)
300m: 4:04.56
(43.52)
350m: 4:47.33
(42.77)
400m: 5:28.99
(41.66)
450m: 6:12.09
(43.10)
500m: 6:54.69
(42.60)
550m: 7:37.49
(42.80)
600m: 8:20.14
(42.65)
650m: 9:02.96
(42.82)
700m: 9:46.08
(43.12)
750m: 10:27.99
(41.91)
800m: 11:06.60
(38.61)
Grenen officiell:  2020-10-10 11:34:10
2020-10-10 11:34:54 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde
Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:20.62
50m: 31.33
100m: 1:07.68
(36.35)
150m: 1:44.72
(37.04)
200m: 2:20.62
(35.90)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:04:25
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:49.45
50m: 36.87
100m: 1:21.32
(44.45)
150m: 2:06.07
(44.75)
200m: 2:49.45
(43.38)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:04:25
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 2:25.47
50m: 31.93
100m: 1:08.59
(36.66)
150m: 1:46.83
(38.24)
200m: 2:25.47
(38.64)
2 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 2:48.33 +22.86
50m: 34.87
100m: 1:15.27
(40.40)
150m: 2:00.28
(45.01)
200m: 2:48.33
(48.05)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:04:25
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 2:57.58
50m: 37.38
100m: 1:22.03
(44.65)
150m: 2:09.12
(47.09)
200m: 2:57.58
(48.46)
2 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde 3:16