2021-05-17   15:00:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 1 2020-2021, Löddeköpinge

Below are all results from the competition shown by session.

Lördag pass 2 start 15.00

Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 12, 200m Medley Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 2:30.10
50m: 32.72
100m: 1:11.88
(39.16)
150m: 1:54.50
(42.62)
200m: 2:30.10
(35.60)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:35:16
Gren 12, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.51
50m: 32.11
100m: 1:11.08
(38.97)
150m: 1:56.85
(45.77)
200m: 2:31.51
(34.66)
2 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 2:42.48 +10.97
50m: 35.32
100m: 1:18.43
(43.11)
150m: 2:07.71
(49.28)
200m: 2:42.48
(34.77)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:35:16
Gren 12, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 2:45.46
50m: 36.39
100m: 1:18.38
(41.99)
150m: 2:08.04
(49.66)
200m: 2:45.46
(37.42)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:35:16
Gren 12, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 2:44.90
50m: 35.78
100m: 1:18.02
(42.24)
150m: 2:06.75
(48.73)
200m: 2:44.90
(38.15)
2 Vilda Berg 2007 Simklubben Lödde 2:58.05 +13.15
50m: 40.16
100m: 1:25.60
(45.44)
150m: 2:18.71
(53.11)
200m: 2:58.05
(39.34)
3 Alma Liljenberg-Löfgren 2007 Föreningen Trelleborg Sim 3:09.97 +25.07
50m: 41.84
100m: 1:30.99
(49.15)
150m: 2:25.98
(54.99)
200m: 3:09.97
(43.99)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:35:16
Gren 12, 200m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 2:45.50
50m: 36.30
100m: 1:19.23
(42.93)
150m: 2:06.20
(46.97)
200m: 2:45.50
(39.30)
2 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 2:53.98 +8.48
50m: 39.02
100m: 1:23.93
(44.91)
150m: 2:15.06
(51.13)
200m: 2:53.98
(38.92)
3 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde 3:01.40 +15.90
50m: 42.26
100m: 1:27.82
(45.56)
150m: 2:21.58
(53.76)
200m: 3:01.40
(39.82)
4 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde 3:20.49 +34.99
50m: 44.43
100m: 1:39.08
(54.65)
150m: 2:37.45
(58.37)
200m: 3:20.49
(43.04)
5 Ingrid Chrintz-Gath 2008 Simklubben Lödde 3:34.64 +49.14
50m: 50.04
100m: 1:43.00
(52.96)
150m: 2:45.23
(1:02.23)
200m: 3:34.64
(49.41)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:35:16
2020-10-10 16:35:23 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner