2021-05-17   15:22:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 1 2020-2021, Löddeköpinge

Below are all results from the competition shown by session.

Lördag pass 2 start 15.00

Document
Resultat
UGP 1 Löddeköpinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 9, 400m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 4:22.78
50m: 30.22
100m: 1:02.87
(32.65)
150m: 1:35.81
(32.94)
200m: 2:09.18
(33.37)
250m: 2:42.79
(33.61)
300m: 3:16.67
(33.88)
350m: 3:50.32
(33.65)
400m: 4:22.78
(32.46)
2 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 4:53.44 +30.66
50m: 32.83
100m: 1:09.48
(36.65)
150m: 1:46.83
(37.35)
200m: 2:24.79
(37.96)
250m: 3:02.33
(37.54)
300m: 3:40.17
(37.84)
350m: 4:17.15
(36.98)
400m: 4:53.44
(36.29)
3 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb 4:54.99 +32.21
50m: 33.14
100m: 1:09.62
(36.48)
150m: 1:47.42
(37.80)
200m: 2:25.60
(38.18)
250m: 3:03.47
(37.87)
300m: 3:41.22
(37.75)
350m: 4:19.24
(38.02)
400m: 4:54.99
(35.75)
4 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb 5:03.41 +40.63
50m: 35.20
100m: 1:14.39
(39.19)
150m: 1:52.68
(38.29)
200m: 2:31.47
(38.79)
250m: 3:09.92
(38.45)
300m: 3:48.47
(38.55)
350m: 4:27.58
(39.11)
400m: 5:03.41
(35.83)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:41:51
Gren 9, 400m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 4:54.70
50m: 32.77
100m: 1:08.73
(35.96)
150m: 1:45.50
(36.77)
200m: 2:23.14
(37.64)
250m: 3:01.09
(37.95)
300m: 3:39.36
(38.27)
350m: 4:17.69
(38.33)
400m: 4:54.70
(37.01)
2 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim 5:01.38 +6.68
50m: 33.60
100m: 1:10.11
(36.51)
150m: 1:48.27
(38.16)
200m: 2:26.46
(38.19)
250m: 3:05.39
(38.93)
300m: 3:43.97
(38.58)
350m: 4:22.87
(38.90)
400m: 5:01.38
(38.51)
3 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap 5:01.88 +7.18
50m: 32.94
100m: 1:10.23
(37.29)
150m: 1:48.18
(37.95)
200m: 2:26.79
(38.61)
250m: 3:06.68
(39.89)
300m: 3:44.75
(38.07)
350m: 4:23.81
(39.06)
400m: 5:01.88
(38.07)
4 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 5:12.87 +18.17
50m: 33.54
100m: 1:11.91
(38.37)
150m: 1:51.89
(39.98)
200m: 2:31.83
(39.94)
250m: 3:12.77
(40.94)
300m: 3:54.16
(41.39)
350m: 4:34.11
(39.95)
400m: 5:12.87
(38.76)
5 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 5:34.43 +39.73
50m: 36.65
100m: 1:18.05
(41.40)
150m: 1:59.99
(41.94)
200m: 2:42.43
(42.44)
250m: 3:25.02
(42.59)
300m: 4:08.56
(43.54)
350m: 4:51.96
(43.40)
400m: 5:34.43
(42.47)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:41:51
Gren 9, 400m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 4:55.11
50m: 32.96
100m: 1:09.73
(36.77)
150m: 1:47.86
(38.13)
200m: 2:26.23
(38.37)
250m: 3:04.07
(37.84)
300m: 3:42.29
(38.22)
350m: 4:20.27
(37.98)
400m: 4:55.11
(34.84)
2 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 5:04.15 +9.04
50m: 33.63
100m: 1:11.46
(37.83)
150m: 1:50.29
(38.83)
200m: 2:29.73
(39.44)
250m: 3:08.70
(38.97)
300m: 3:48.00
(39.30)
350m: 4:26.88
(38.88)
400m: 5:04.15
(37.27)
3 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 5:12.76 +17.65
50m: 34.85
100m: 1:13.63
(38.78)
150m: 1:52.88
(39.25)
200m: 2:32.93
(40.05)
250m: 3:12.85
(39.92)
300m: 3:53.11
(40.26)
350m: 4:33.54
(40.43)
400m: 5:12.76
(39.22)
4 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 5:15.77 +20.66
50m: 34.59
100m: 1:13.20
(38.61)
150m: 1:52.87
(39.67)
200m: 2:32.57
(39.70)
250m: 3:13.13
(40.56)
300m: 3:53.11
(39.98)
350m: 4:33.65
(40.54)
400m: 5:15.77
(42.12)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:41:51
Gren 9, 400m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Almquist 2007 SK Triton 5:04.41
50m: 34.58
100m: 1:13.12
(38.54)
150m: 1:51.71
(38.59)
200m: 2:29.99
(38.28)
250m: 3:08.93
(38.94)
300m: 3:47.10
(38.17)
350m: 4:25.17
(38.07)
400m: 5:04.41
(39.24)
2 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 5:05.82 +1.41
50m: 34.01
100m: 1:11.38
(37.37)
150m: 1:50.30
(38.92)
200m: 2:29.12
(38.82)
250m: 3:08.27
(39.15)
300m: 3:47.28
(39.01)
350m: 4:23.51
(36.23)
400m: 5:05.82
(42.31)
3 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 5:09.84 +5.43
50m: 36.10
100m: 1:14.73
(38.63)
150m: 1:53.75
(39.02)
200m: 2:33.05
(39.30)
250m: 3:12.53
(39.48)
300m: 3:52.04
(39.51)
350m: 4:31.40
(39.36)
400m: 5:09.84
(38.44)
4 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 5:12.55 +8.14
50m: 34.31
100m: 1:13.81
(39.50)
150m: 1:54.21
(40.40)
200m: 2:34.45
(40.24)
250m: 3:14.73
(40.28)
300m: 3:55.27
(40.54)
350m: 4:34.80
(39.53)
400m: 5:12.55
(37.75)
5 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim 5:26.47 +22.06
50m: 35.33
100m: 1:15.30
(39.97)
150m: 1:56.31
(41.01)
200m: 2:38.31
(42.00)
250m: 3:21.41
(43.10)
300m: 4:04.21
(42.80)
350m: 4:46.02
(41.81)
400m: 5:26.47
(40.45)
6 Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb 5:29.25 +24.84
50m: 36.66
100m: 1:17.94
(41.28)
150m: 1:59.98
(42.04)
200m: 2:42.91
(42.93)
250m: 3:24.15
(41.24)
300m: 4:06.70
(42.55)
350m: 4:48.50
(41.80)
400m: 5:29.25
(40.75)
7 Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb 5:35.51 +31.10
50m: 37.26
100m: 1:17.59
(40.33)
150m: 2:00.04
(42.45)
200m: 2:43.52
(43.48)
250m: 3:27.02
(43.50)
300m: 4:10.68
(43.66)
350m: 4:54.67
(43.99)
400m: 5:35.51
(40.84)
8 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap 5:37.05 +32.64
50m: 38.06
100m: 1:20.25
(42.19)
150m: 2:03.83
(43.58)
200m: 2:47.74
(43.91)
250m: 3:31.49
(43.75)
300m: 4:14.66
(43.17)
350m: 4:56.91
(42.25)
400m: 5:37.05
(40.14)
9 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 5:57.97 +53.56
50m: 39.91
100m: 1:25.19
(45.28)
150m: 2:12.07
(46.88)
200m: 2:59.67
(47.60)
250m: 3:47.07
(47.40)
300m: 4:33.27
(46.20)
350m: 5:17.42
(44.15)
400m: 5:57.97
(40.55)
10 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 6:10.62 +1:06.21
50m: 39.85
100m: 1:25.67
(45.82)
150m: 3:02.38
(1:36.71)
200m: 3:49.92
(47.54)
250m: 4:38.52
(48.60)
300m: 6:10.62
(1:32.10)
- Alma Liljenberg-Löfgren 2007 Föreningen Trelleborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 15:41:51
Gren 9, 400m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 5:23.50
50m: 35.18
100m: 1:15.07
(39.89)
150m: 1:57.38
(42.31)
200m: 2:39.55
(42.17)
250m: 3:22.17
(42.62)
300m: 4:03.35
(41.18)
350m: 4:43.47
(40.12)
400m: 5:23.50
(40.03)
2 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 5:25.91 +2.41
50m: 35.56
100m: 1:15.94
(40.38)
150m: 1:57.83
(41.89)
200m: 2:40.03
(42.20)
250m: 3:21.62
(41.59)
300m: 4:03.73
(42.11)
350m: 4:44.60
(40.87)
400m: 5:25.91
(41.31)
3 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde 5:26.95 +3.45
50m: 36.26
100m: 1:17.53
(41.27)
150m: 1:59.28
(41.75)
200m: 2:41.38
(42.10)
250m: 3:23.18
(41.80)
300m: 4:04.93
(41.75)
350m: 4:46.64
(41.71)
400m: 5:26.95
(40.31)
4 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 6:09.14 +45.64
50m: 42.30
100m: 1:28.75
(46.45)
150m: 2:16.45
(47.70)
200m: 3:03.54
(47.09)
250m: 3:50.29
(46.75)
300m: 4:37.91
(47.62)
350m: 5:24.38
(46.47)
400m: 6:09.14
(44.76)
5 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde 6:11.51 +48.01
50m: 40.34
100m: 1:27.11
(46.77)
150m: 2:15.75
(48.64)
200m: 3:03.49
(47.74)
250m: 3:51.51
(48.02)
300m: 4:39.83
(48.32)
350m: 5:27.21
(47.38)
400m: 6:11.51
(44.30)
6 Clara Lindström 2008 SK Triton 6:12.49 +48.99
50m: 41.83
100m: 1:30.06
(48.23)
150m: 2:18.21
(48.15)
200m: 3:06.59
(48.38)
250m: 3:55.21
(48.62)
300m: 4:41.63
(46.42)
350m: 5:26.67
(45.04)
400m: 6:12.49
(45.82)
7 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 6:25.50 +1:02.00
50m: 43.10
100m: 1:31.09
(47.99)
150m: 2:21.69
(50.60)
200m: 3:11.93
(50.24)
250m: 4:02.53
(50.60)
300m: 4:50.87
(48.34)
350m: 5:39.00
(48.13)
400m: 6:25.50
(46.50)
8 Ingrid Chrintz-Gath 2008 Simklubben Lödde 6:31.94 +1:08.44
50m: 43.25
100m: 1:32.84
(49.59)
150m: 2:23.49
(50.65)
200m: 3:14.19
(50.70)
250m: 4:05.15
(50.96)
300m: 4:55.49
(50.34)
350m: 5:45.28
(49.79)
400m: 6:31.94
(46.66)
Grenen officiell:  2020-10-10 15:41:51
2020-10-10 15:42:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner