2021-07-31   11:29:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset ManseCup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere 551 9:44.50
Entry time: 9:32.07 (+12.43)
50m: 32.61
100m: 1:08.30
(35.69)
150m: 1:44.54
(36.24)
200m: 2:20.79
(36.25)
250m: 2:57.24
(36.45)
300m: 3:33.15
(35.91)
350m: 4:10.28
(37.13)
400m: 4:47.83
(37.55)
450m: 5:25.28
(37.45)
500m: 6:03.23
(37.95)
550m: 6:40.18
(36.95)
600m: 7:17.50
(37.32)
650m: 7:54.51
(37.01)
700m: 8:32.64
(38.13)
750m: 9:09.56
(36.92)
800m: 9:44.50
(34.94)
2 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 503 10:02.42 +17.92
Entry time: 10:07.51 (-5.09)
50m: 34.31
100m: 1:10.91
(36.60)
150m: 1:48.11
(37.20)
200m: 2:25.72
(37.61)
250m: 3:03.17
(37.45)
300m: 3:40.88
(37.71)
350m: 4:18.95
(38.07)
400m: 4:56.82
(37.87)
450m: 5:35.08
(38.26)
500m: 6:12.97
(37.89)
550m: 6:51.80
(38.83)
600m: 7:30.21
(38.41)
650m: 8:09.41
(39.20)
700m: 8:47.48
(38.07)
750m: 9:25.69
(38.21)
800m: 10:02.42
(36.73)
3 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 503 10:02.70 +18.20
50m: 34.77
100m: 1:12.36
(37.59)
150m: 1:50.35
(37.99)
200m: 2:27.37
(37.02)
250m: 3:05.16
(37.79)
300m: 3:42.83
(37.67)
350m: 4:20.03
(37.20)
400m: 4:58.24
(38.21)
450m: 5:36.12
(37.88)
500m: 6:14.62
(38.50)
550m: 6:52.76
(38.14)
600m: 7:30.93
(38.17)
650m: 8:09.70
(38.77)
700m: 8:48.01
(38.31)
750m: 9:26.11
(38.10)
800m: 10:02.70
(36.59)
4 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere 470 10:16.20 +31.70
Entry time: 9:53.60 (+22.60)
50m: 33.75
100m: 1:10.06
(36.31)
150m: 1:47.78
(37.72)
200m: 2:25.34
(37.56)
250m: 3:03.50
(38.16)
300m: 3:42.30
(38.80)
350m: 4:21.30
(39.00)
400m: 5:00.35
(39.05)
450m: 5:39.69
(39.34)
500m: 6:19.53
(39.84)
550m: 6:59.30
(39.77)
600m: 7:38.85
(39.55)
650m: 8:18.63
(39.78)
700m: 8:58.13
(39.50)
750m: 9:37.40
(39.27)
800m: 10:16.20
(38.80)
5 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere 465 10:18.43 +33.93
Entry time: 11:09.60 (-51.17)
50m: 33.84
100m: 1:11.53
(37.69)
150m: 1:49.73
(38.20)
200m: 2:28.83
(39.10)
250m: 3:07.77
(38.94)
300m: 3:46.58
(38.81)
350m: 4:26.17
(39.59)
400m: 5:05.16
(38.99)
450m: 5:44.12
(38.96)
500m: 6:23.29
(39.17)
550m: 7:02.58
(39.29)
600m: 7:42.41
(39.83)
650m: 8:21.99
(39.58)
700m: 9:01.89
(39.90)
750m: 9:41.32
(39.43)
800m: 10:18.43
(37.11)
6 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere 454 10:23.49 +38.99
Entry time: 10:16.66 (+6.83)
50m: 33.99
100m: 1:11.25
(37.26)
150m: 1:49.76
(38.51)
200m: 2:28.93
(39.17)
250m: 3:08.31
(39.38)
300m: 3:47.59
(39.28)
350m: 4:27.05
(39.46)
400m: 5:07.00
(39.95)
450m: 5:47.00
(40.00)
500m: 6:27.09
(40.09)
550m: 7:06.87
(39.78)
600m: 7:46.70
(39.83)
650m: 8:26.88
(40.18)
700m: 9:07.22
(40.34)
750m: 9:46.49
(39.27)
800m: 10:23.49
(37.00)
7 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 407 10:46.32 +1:01.82
50m: 35.82
100m: 1:14.81
(38.99)
150m: 1:55.44
(40.63)
200m: 2:36.15
(40.71)
250m: 3:17.14
(40.99)
300m: 3:58.17
(41.03)
350m: 4:39.06
(40.89)
400m: 5:21.02
(41.96)
450m: 6:01.68
(40.66)
500m: 6:42.64
(40.96)
550m: 7:22.62
(39.98)
600m: 8:03.65
(41.03)
650m: 8:45.21
(41.56)
700m: 9:25.64
(40.43)
750m: 10:07.13
(41.49)
800m: 10:46.32
(39.19)
8 Nanna Tynkkynen 2003 TaTu Tampere 391 10:55.33 +1:10.83
Entry time: 10:42.51 (+12.82)
50m: 34.50
100m: 1:12.49
(37.99)
150m: 1:52.50
(40.01)
200m: 2:33.70
(41.20)
250m: 3:15.47
(41.77)
300m: 3:57.38
(41.91)
350m: 4:39.42
(42.04)
400m: 5:21.77
(42.35)
450m: 6:04.04
(42.27)
500m: 6:45.64
(41.60)
550m: 7:28.94
(43.30)
600m: 8:10.23
(41.29)
650m: 8:52.96
(42.73)
700m: 9:35.55
(42.59)
750m: 10:17.42
(41.87)
800m: 10:55.33
(37.91)
9 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere 371 11:06.55 +1:22.05
50m: 35.31
100m: 1:14.78
(39.47)
150m: 1:55.65
(40.87)
200m: 2:38.07
(42.42)
250m: 3:21.28
(43.21)
300m: 4:04.12
(42.84)
350m: 4:46.26
(42.14)
400m: 5:29.21
(42.95)
450m: 6:12.18
(42.97)
500m: 6:54.91
(42.73)
550m: 7:37.99
(43.08)
600m: 8:21.35
(43.36)
650m: 9:03.86
(42.51)
700m: 9:45.77
(41.91)
750m: 10:27.24
(41.47)
800m: 11:06.55
(39.31)
10 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 346 11:22.71 +1:38.21
50m: 36.79
100m: 1:16.98
(40.19)
150m: 1:58.55
(41.57)
200m: 2:40.48
(41.93)
250m: 3:23.37
(42.89)
300m: 4:07.06
(43.69)
350m: 4:49.85
(42.79)
400m: 5:33.44
(43.59)
450m: 6:17.63
(44.19)
500m: 7:01.65
(44.02)
550m: 7:45.75
(44.10)
600m: 8:29.91
(44.16)
650m: 9:13.51
(43.60)
700m: 9:58.18
(44.67)
750m: 10:41.33
(43.15)
800m: 11:22.71
(41.38)
11 Veera Rantala 2006 Uinti Tampere 288 12:05.84 +2:21.34
50m: 38.52
100m: 1:22.57
(44.05)
150m: 2:08.44
(45.87)
200m: 2:55.13
(46.69)
250m: 3:41.31
(46.18)
300m: 4:27.65
(46.34)
350m: 5:13.95
(46.30)
400m: 6:00.05
(46.10)
450m: 6:46.63
(46.58)
500m: 7:34.05
(47.42)
550m: 8:19.71
(45.66)
600m: 9:05.57
(45.86)
650m: 9:51.80
(46.23)
700m: 10:37.67
(45.87)
750m: 11:22.84
(45.17)
800m: 12:05.84
(43.00)
12 Veera Olli 2005 Uinti Tampere 282 12:10.11 +2:25.61
50m: 38.70
100m: 1:23.22
(44.52)
150m: 2:10.09
(46.87)
200m: 2:56.04
(45.95)
250m: 3:42.91
(46.87)
300m: 4:30.68
(47.77)
350m: 5:17.60
(46.92)
400m: 6:04.58
(46.98)
450m: 6:52.19
(47.61)
500m: 7:38.48
(46.29)
550m: 8:25.45
(46.97)
600m: 9:12.14
(46.69)
650m: 9:57.64
(45.50)
700m: 10:43.93
(46.29)
750m: 11:28.35
(44.42)
800m: 12:10.11
(41.76)
13 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 265 12:25.87 +2:41.37
100m: 1:26.40
(1:26.40)
150m: 2:13.62
(47.22)
200m: 3:00.83
(47.21)
250m: 3:48.06
(47.23)
300m: 4:34.81
(46.75)
350m: 5:22.59
(47.78)
400m: 6:10.77
(48.18)
450m: 6:58.47
(47.70)
500m: 7:46.37
(47.90)
550m: 8:33.80
(47.43)
600m: 9:21.16
(47.36)
650m: 10:07.05
(45.89)
700m: 10:53.13
(46.08)
750m: 11:39.71
(46.58)
800m: 12:25.87
(46.16)
14 Soila Nevalainen 2005 Uinti Tampere 251 12:39.16 +2:54.66
50m: 40.87
100m: 1:28.41
(47.54)
150m: 2:16.17
(47.76)
200m: 3:04.80
(48.63)
250m: 3:53.61
(48.81)
300m: 4:43.30
(49.69)
350m: 5:31.98
(48.68)
400m: 6:20.88
(48.90)
450m: 7:09.47
(48.59)
500m: 7:57.84
(48.37)
550m: 8:45.57
(47.73)
600m: 9:33.84
(48.27)
650m: 10:21.51
(47.67)
700m: 11:08.88
(47.37)
750m: 11:55.37
(46.49)
800m: 12:39.16
(43.79)
15 Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere 242 12:49.05 +3:04.55
50m: 42.52
100m: 1:29.88
(47.36)
150m: 2:18.51
(48.63)
200m: 3:07.81
(49.30)
250m: 3:56.62
(48.81)
300m: 4:45.90
(49.28)
350m: 5:34.59
(48.69)
400m: 6:24.25
(49.66)
450m: 7:13.45
(49.20)
500m: 8:02.67
(49.22)
550m: 8:51.62
(48.95)
600m: 9:39.89
(48.27)
650m: 10:27.71
(47.82)
700m: 11:16.14
(48.43)
750m: 12:03.94
(47.80)
800m: 12:49.05
(45.11)
- Anna Selin 2006 Uinti Tampere DNS
Event official at: 11.10.2020 19:32:02
2020-10-11 19:32:09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner