2021-10-17   12:32:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for ESK Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  ESK Distancestvne    Udskriftsdato  24 oktober 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:21   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  24 oktober 2020         
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Esbjerg Svmmeklub    29.93  1:02.02  1:35.14    2:08.84   
Thilde Timmermand  2002  Esbjerg Svmmeklub    30.10  1:03.57  1:39.55    2:15.49   
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svmme Club    28.12  58.07  1:28.55    1:59.39  EXTRA 
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Tiana Mescher  2004  Esbjerg Svmmeklub    29.61  1:02.77  1:37.58    2:11.76   
Amalie Staghj Andersen  2004  Esbjerg Svmmeklub    30.18  1:03.34  1:37.90    2:11.95   
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svmmeklub    30.55  1:04.98  1:39.80    2:13.97   
Ida Jacobsen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.55  1:06.09  1:41.37    2:15.55   
Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.03  1:05.65  1:41.49    2:17.69   
Femke Iris Keulen  2005  Esbjerg Svmmeklub    31.95  1:06.70  1:42.31    2:17.78   
Victoria Underbjerg  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.63  1:08.75  1:44.06    2:19.29   
Katrine Bech Poulsen  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.67  1:08.46  1:46.07    2:23.72   
Kathrine Weide  2004  Esbjerg Svmmeklub    32.21  1:09.34  1:48.09    2:25.60   
10  Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svmmeklub    33.71  1:11.08  1:49.14    2:27.11   
11  Mathilde Hedekr Mischorr  2005  Esbjerg Svmmeklub    34.01  1:11.91  1:51.19    2:30.58   
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svmmeklub    32.61  1:09.54  1:47.19    2:23.92   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg Svmmeklub    34.70  1:13.76  1:56.28    2:36.88   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svmmeklub    38.63  1:21.39  2:06.11    2:48.87   
Sofie Barack Se  2008  Esbjerg Svmmeklub    36.53  1:19.62  2:04.58    2:49.02   
Naya Davidsen  2008  Esbjerg Svmmeklub    41.01  1:26.57  2:12.38    2:57.10   
Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg Svmmeklub    40.88  1:27.65  2:15.95    3:00.79   
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg Svmmeklub    40.19  1:27.34  2:15.79    3:03.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 oktober 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner