2021-08-05   01:30:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for ESK Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  ESK Distancestvne    Udskriftsdato  24 oktober 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangr  Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  24 oktober 2020         
 
 
Lb 8, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Holm  1998    544  28.04  1:03.47  1:45.00    2:14.28   
  Esbjerg Svmmeklub  2:14.27                 
                     
Jakob Heeb  2001    190  38.13  1:27.86  2:25.68    3:10.44   
  Esbjerg Svmmeklub  3:10.74                 
                     
 
Lb 8, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Krammer Knudsen  2003    512  29.31  1:05.92  1:44.82    2:17.03   
  Esbjerg Svmmeklub  2:20.35                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    454  31.43  1:07.92  1:48.89    2:22.59   
  Esbjerg Svmmeklub  2:22.50                 
                     
 
Lb 8, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Mathiasen  2006    395  31.65  1:09.82  1:55.97    2:29.35   
  Esbjerg Svmmeklub  2:40.58                 
                     
Frederik Mhring Madsen  2007    365  31.60  1:12.69  1:58.34    2:33.34   
  Esbjerg Svmmeklub  2:52.53                 
                     
Christian Pedersen  2007    357  31.81  1:13.12  1:57.95    2:34.42   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Jacob Timmermand  2006    338  34.23  1:17.92  2:05.93    2:37.36   
  Esbjerg Svmmeklub  2:35.54                 
                     
Malte Neuber  2007    244  37.36  1:22.27  2:15.67    2:55.44   
  Esbjerg Svmmeklub  3:02.24                 
                     
Jonas Cheuk Lam Tse  2007    154  46.56  1:41.75  2:38.93    3:24.49   
  Esbjerg Svmmeklub  3:39.87                 
                     
 
Lb 8, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008    243  36.95  1:22.88  2:16.32    2:55.59   
  Esbjerg Svmmeklub  2:59.97                 
                     
Jeppe Bech Bgedal  2008    213  39.68  1:26.35  2:21.06    3:03.56   
  Esbjerg Svmmeklub  3:13.71                 
                     
Nikolai Elgaard  2009    204  39.81  1:26.20  2:24.85    3:05.97   
  Esbjerg Svmmeklub  3:21.64                 
                     
Emil Asger Mller  2009    174  37.78  1:30.28  2:33.30    3:16.01   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 oktober 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner