2021-10-28   23:22:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 1, 4X50m Sekauinti Seka 120-159 years - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 JUK B 157 Järvenpään Uintiklubi ry 608 2:10.75
Tiina Lehtonen 1983 83A137 +0.77 38.58 38.58
Tuomas Lindholm 1982 82A139 +0.05 29.91 1:08.49
Teemu Aula 1995 95A299 +0.27 28.00 1:36.49
Pirkko Hankonen 1963 63A049 +0.29 34.26 2:10.75
2 Vanders 141 Vanders 508 2:18.82 +8.07
Sami Wahlman 1973 73A018 +0.86 34.64 34.64
Mikko Junninen 1989 89A290 +0.62 37.53 1:12.17
Sofia Känsäkoski 1994 94A705 +0.43 34.38 1:46.55
Liubov Belousova 1983 83A144 +0.00 32.27 2:18.82
Event official at: 23.10.2020 17.04.10
Event 1, 4X50m Sekauinti Seka 160-199 years - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 S.C. Pingviinit 184 S.C. Pingviinit 618 2:15.32
Leena Rasinaho 1965 65A073 +0.67 41.83 41.83
Pasi Rönkkö 1970 70A148 +0.25 34.33 1:16.16
Mikko Suominen 1971 71A014 +0.58 28.72 1:44.88
Anna Korhonen 1990 90A260 +0.40 30.44 2:15.32
2 Cetus Espoo C 179 Cetus Espoo 598 2:16.82 +1.50
Valtteri Rahkonen 1975 75A000 +0.71 33.81 33.81
Sanna Hokkanen 1977 77A000 +0.42 40.07 1:13.88
Satu Rahkonen 1977 77A004 +0.43 32.89 1:46.77
Aki Kattelus 1972 72A078 +0.27 30.05 2:16.82
3 Uinti Imatra 187 Uinti Imatra 495 2:25.69 +10.37
Juha Iivonen 1959 59A042 +0.75 34.51 34.51
Anneli Välimaa 1986 86A207 +0.28 44.40 1:18.91
Tiina Taskinen 1980 80A142 +0.57 33.87 1:52.78
Jukka Lehtola 1968 68A008 +0.28 32.91 2:25.69
4 Iisalmen Uimarit 177 Iisalmen Uimarit 267 2:59.04 +43.72
Vuokko Nissinen 1975 75A133 +0.67 53.26 53.26
Jaani Rönkkö 1971 71A086 +0.71 20.08 1:13.34
Veli-Pekka Tikkanen 1968 68A087 +0.41 1:13.34
Päivi Roivainen 1989 2:59.04 2:59.04
Event official at: 23.10.2020 17.04.10
Event 1, 4X50m Sekauinti Seka 200-239 years - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Helsingfors Simsällskap D 201 Helsingfors Simsällskap 704 2:14.83
Anu Ilander 1968 68A022 +0.73 37.23 37.23
Eerikki Rutanen 1972 72A002 +0.59 32.56 1:09.79
Kare-Petri Kaukomaa 1965 65A021 +0.24 33.29 1:43.08
Lotta Rutanen 1974 74A049 +0.28 31.75 2:14.83
2 Cetus Espoo D 206 Cetus Espoo 664 2:17.51 +2.68
Jenni Harjuoja 1977 77A072 +0.82 35.17 35.17
Johanna Kara 1965 65A019 +0.10 40.17 1:15.34
Petri Hyökyranta 1972 72A092 +0.54 31.62 1:46.96
Simo-Pekka Torsti 1960 60A013 +0.35 30.55 2:17.51
3 Simmis Wanda 202 Simmis Wanda ry 600 2:22.21 +7.38
Martti Laajus 1952 52A008 +0.76 39.46 39.46
Vili Nykänen 1981 81A104 +0.33 1:05.46 1:44.92
Päivi Steffen 1971 71A079 +0.19 4.33 1:49.25
Heidi Oksanen 1974 74A069 32.96 2:22.21
4 Vaasan Uimaseura - Vasa Sims 219 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 520 2:29.12 +14.29
Emma Thodin 1994 94B013 +0.88 40.65 40.65
Hannu Kuokkanen 1948 48A002 +0.28 1:13.38 1:54.03
Petra Thodin 1968 68A028 2.18 1:51.85
Heikki Räsänen 1951 51A014 37.27 2:29.12
5 Hydra Platypus 219 Hydra Platypus 396 2:43.31 +28.48
Anne-Mari Käräjämies 1964 64A004 +0.74 39.96 39.96
Sami Kähkönen 1969 69A059 +0.38 51.24 1:31.20
Rami Laakso 1968 68A006 +0.46 22.83 1:54.03
Monica Paavilainen 1960 60A030 49.28 2:43.31
6 RiUS 228 Riihimäen Uimaseura 384 2:44.95 +30.12
Mauri Ekholm 1943 43A000 +0.83 48.86 48.86
Ari Savulahti 1972 72A051 +0.40 26.99 1:15.85
Tuija Alanko 1963 63A054 +0.54 1:15.85
Terhi Heikkilä 1974 74A060 2:44.95 2:44.95
Event official at: 23.10.2020 17.04.10
Event 1, 4X50m Sekauinti Seka 240-279 years - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Cetus Espoo E 260 Cetus Espoo 283 3:15.04
Maikki Torsti 1963 63A005 +0.73 52.92 52.92
Martti Lahti 1937 37A000 27.19 1:20.11
Timo Teponoja 1955 55A007 +0.56 1:20.11
Tuija Tiilikka 1965 65A060 3:15.04 3:15.04
Event official at: 23.10.2020 17.04.10
Event 1, 4X50m Sekauinti Seka 100-119 years - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 JUK A 117 Järvenpään Uintiklubi ry 712 2:05.38
Harriet Lindfors 1993 93A408 +0.84 37.27 37.27
Tuukka Myller 1994 94A096 +0.37 32.25 1:09.52
Riikka Majander 1984 84A018 +0.40 29.57 1:39.09
Topi Könkö 1992 92A220 +0.25 26.29 2:05.38
Event official at: 23.10.2020 17.04.10
2020-10-24 16.33.54 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 2, 400m Sekauinti Naiset 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Meri Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.83 475 6:36.96
50m: 42.33
100m: 1:34.41
(52.08)
150m: 2:24.84
(50.43)
200m: 3:15.22
(50.38)
250m: 4:10.54
(55.32)
300m: 5:07.73
(57.19)
350m: 5:52.78
(45.05)
400m: 6:36.96
(44.18)
2 Kristiina Kangastalo-Hoda 1978 Loimaan Uimaseura +0.90 315 7:35.01 +58.05
50m: 51.52
100m: 1:52.19
(1:00.67)
150m: 2:52.76
(1:00.57)
200m: 3:49.87
(57.11)
250m: 4:48.66
(58.79)
300m: 5:47.65
(58.99)
350m: 6:41.43
(53.78)
400m: 7:35.01
(53.58)
Event official at: 23.10.2020 16.51.14
Event 2, 400m Sekauinti Naiset 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Marjut Hyvönen 1966 Keravan Uimarit 329 7:44.25
50m: 51.00
100m: 1:49.37
(58.37)
150m: 2:48.19
(58.82)
200m: 3:47.27
(59.08)
250m: 4:53.54
(1:06.27)
300m: 5:59.31
(1:05.77)
350m: 6:52.10
(52.79)
400m: 7:44.25
(52.15)
Event official at: 23.10.2020 16.51.14
Event 2, 400m Sekauinti Naiset 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ulla Hurula 1965 Kuopion Uimaseura +0.86 672 6:08.06
50m: 38.37
100m: 1:24.40
(46.03)
150m: 2:12.09
(47.69)
200m: 3:00.46
(48.37)
250m: 3:51.43
(50.97)
300m: 4:42.64
(51.21)
350m: 5:26.08
(43.44)
400m: 6:08.06
(41.98)
2 Tuija Alanko 1963 Riihimäen Uimaseura 373 7:27.74 +1:19.68
50m: 46.61
100m: 1:42.77
(56.16)
150m: 2:43.14
(1:00.37)
200m: 3:44.51
(1:01.37)
250m: 4:43.80
(59.29)
300m: 5:45.60
(1:01.80)
350m: 6:36.77
(51.17)
400m: 7:27.74
(50.97)
3 Tuija Lönnrot 1964 Helsingfors Simsällskap 214 8:58.89 +2:50.83
50m: 55.90
100m: 2:01.76
(1:05.86)
150m: 3:12.76
(1:11.00)
200m: 4:21.24
(1:08.48)
250m: 5:33.29
(1:12.05)
300m: 6:44.79
(1:11.50)
350m: 7:51.25
(1:06.46)
400m: 8:58.89
(1:07.64)
Event official at: 23.10.2020 16.51.14
Event 2, 400m Sekauinti Naiset 30-34 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.69 672 5:37.92
50m: 35.74
100m: 1:16.96
(41.22)
150m: 2:04.41
(47.45)
200m: 2:51.23
(46.82)
250m: 3:36.32
(45.09)
300m: 4:22.55
(46.23)
350m: 5:01.86
(39.31)
400m: 5:37.92
(36.06)
2 Anna Korhonen 1990 S.C. Pingviinit +0.81 425 6:33.77 +55.85
50m: 40.89
100m: 1:29.20
(48.31)
150m: 2:21.56
(52.36)
200m: 3:13.12
(51.56)
250m: 4:07.56
(54.44)
300m: 5:03.88
(56.32)
350m: 5:48.82
(44.94)
400m: 6:33.77
(44.95)
Event official at: 23.10.2020 16.51.14
Event 2, 400m Sekauinti Naiset 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Risteelä 1993 Oulun Uinti +0.84 593 6:00.37
50m: 36.45
100m: 1:22.21
(45.76)
150m: 2:11.41
(49.20)
200m: 3:00.53
(49.12)
250m: 3:48.35
(47.82)
300m: 4:36.97
(48.62)
350m: 5:19.02
(42.05)
400m: 6:00.37
(41.35)
Event official at: 23.10.2020 16.51.14
2020-10-23 16.51.19 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rami Mustonen 1985 S.C. Pingviinit +0.95 439 6:03.88
50m: 37.14
100m: 1:21.67
(44.53)
150m: 2:12.59
(50.92)
200m: 3:01.37
(48.78)
250m: 3:48.19
(46.82)
300m: 4:37.16
(48.97)
350m: 5:21.53
(44.37)
400m: 6:03.88
(42.35)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Janne Blomqvist 1972 Helsingfors Simsällskap +0.76 438 6:13.61
50m: 37.35
100m: 1:22.97
(45.62)
150m: 2:12.94
(49.97)
200m: 3:01.14
(48.20)
250m: 3:53.39
(52.25)
300m: 4:47.38
(53.99)
350m: 5:30.94
(43.56)
400m: 6:13.61
(42.67)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.96 386 6:32.17
50m: 41.79
100m: 1:33.05
(51.26)
150m: 2:24.70
(51.65)
200m: 3:15.26
(50.56)
250m: 4:09.43
(54.17)
300m: 5:03.25
(53.82)
350m: 5:49.86
(46.61)
400m: 6:32.17
(42.31)
2 Rami Laakso 1968 Hydra Platypus +0.86 282 7:15.08 +42.91
50m: 43.15
100m: 1:37.79
(54.64)
150m: 2:37.32
(59.53)
200m: 3:35.08
(57.76)
250m: 4:36.65
(1:01.57)
300m: 5:38.17
(1:01.52)
350m: 6:28.51
(50.34)
400m: 7:15.08
(46.57)
- Kari Härkönen 1970 Cetus Espoo +0.71 DSQ sw 6.4 150 m
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tero Kinnunen 1965 Swimming Jyväskylä +0.76 648 5:48.70
50m: 35.96
100m: 1:18.11
(42.15)
150m: 2:03.08
(44.97)
200m: 2:47.48
(44.40)
250m: 3:38.85
(51.37)
300m: 4:31.93
(53.08)
350m: 5:10.29
(38.36)
400m: 5:48.70
(38.41)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 60-64 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Arvo Musikka 1959 Vanders +0.98 295 7:42.71
50m: 53.45
400m: 7:42.71
(7:42.71)
2 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura +0.90 288 7:46.55 +3.84
50m: 48.71
400m: 7:46.55
(7:46.55)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 65-69 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.90 280 7:58.63
50m: 51.29
100m: 1:48.68
(57.39)
150m: 2:57.40
(1:08.72)
200m: 4:02.69
(1:05.29)
250m: 5:10.38
(1:07.69)
300m: 6:17.99
(1:07.61)
350m: 7:09.60
(51.61)
400m: 7:58.63
(49.03)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.64 795 4:51.42
50m: 28.81
100m: 1:04.09
(35.28)
150m: 1:43.37
(39.28)
200m: 2:22.22
(38.85)
250m: 3:00.61
(38.39)
300m: 3:40.66
(40.05)
350m: 4:17.45
(36.79)
400m: 4:51.42
(33.97)
2 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit +0.69 550 5:29.56 +38.14
50m: 33.53
400m: 5:29.56
(5:29.56)
3 Rami Laakso 1992 Helsingin Uimarit +0.81 417 6:01.33 +1:09.91
50m: 32.52
100m: 1:13.83
(41.31)
150m: 2:04.26
(50.43)
200m: 2:54.83
(50.57)
250m: 3:44.77
(49.94)
300m: 4:35.25
(50.48)
350m: 5:19.11
(43.86)
400m: 6:01.33
(42.22)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
2020-10-23 16.51.03 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 4, 1500m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Liubov Belousova 1983 Vanders 364 24:12.15
50m: 37.81
100m: 1:22.20
(44.39)
150m: 2:09.20
(47.00)
200m: 2:57.22
(48.02)
250m: 3:46.08
(48.86)
300m: 4:34.65
(48.57)
350m: 5:24.27
(49.62)
400m: 6:13.74
(49.47)
450m: 7:02.90
(49.16)
500m: 7:51.64
(48.74)
550m: 8:41.11
(49.47)
600m: 9:30.83
(49.72)
650m: 10:20.66
(49.83)
700m: 11:10.34
(49.68)
750m: 12:00.03
(49.69)
800m: 12:49.69
(49.66)
850m: 13:39.33
(49.64)
900m: 14:29.04
(49.71)
950m: 15:18.10
(49.06)
1000m: 16:07.59
(49.49)
1050m: 16:57.39
(49.80)
1100m: 17:46.79
(49.40)
1150m: 18:37.01
(50.22)
1200m: 19:25.64
(48.63)
1250m: 20:14.67
(49.03)
1300m: 21:03.18
(48.51)
1350m: 21:51.77
(48.59)
1400m: 22:40.04
(48.27)
1450m: 23:27.88
(47.84)
1500m: 24:12.15
(44.27)
Event official at: 23.10.2020 17.59.46
Event 4, 1500m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.65 688 19:48.68
50m: 33.27
100m: 1:11.24
(37.97)
150m: 1:50.43
(39.19)
200m: 2:30.92
(40.49)
250m: 3:11.43
(40.51)
300m: 3:51.98
(40.55)
350m: 4:32.55
(40.57)
400m: 5:13.05
(40.50)
450m: 5:53.90
(40.85)
500m: 6:34.69
(40.79)
550m: 7:15.03
(40.34)
600m: 7:55.38
(40.35)
650m: 8:35.78
(40.40)
700m: 9:16.26
(40.48)
750m: 9:56.61
(40.35)
800m: 10:36.72
(40.11)
850m: 11:16.54
(39.82)
900m: 11:56.61
(40.07)
950m: 12:35.86
(39.25)
1000m: 13:16.11
(40.25)
1050m: 13:55.66
(39.55)
1100m: 14:35.62
(39.96)
1150m: 15:15.15
(39.53)
1200m: 15:54.79
(39.64)
1250m: 16:33.96
(39.17)
1300m: 17:13.58
(39.62)
1350m: 17:53.48
(39.90)
1400m: 18:32.98
(39.50)
1450m: 19:11.72
(38.74)
1500m: 19:48.68
(36.96)
2 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.88 507 21:55.63 +2:06.95
50m: 36.26
100m: 1:17.19
(40.93)
150m: 1:59.42
(42.23)
200m: 2:43.19
(43.77)
250m: 3:27.02
(43.83)
300m: 4:11.22
(44.20)
350m: 4:55.18
(43.96)
400m: 5:39.34
(44.16)
450m: 6:23.50
(44.16)
500m: 7:07.80
(44.30)
550m: 7:52.20
(44.40)
600m: 8:36.16
(43.96)
650m: 9:20.67
(44.51)
700m: 10:05.38
(44.71)
750m: 10:49.72
(44.34)
800m: 11:34.73
(45.01)
850m: 12:18.81
(44.08)
900m: 13:03.82
(45.01)
950m: 13:47.68
(43.86)
1000m: 14:32.06
(44.38)
1050m: 15:15.85
(43.79)
1100m: 16:00.12
(44.27)
1150m: 16:44.03
(43.91)
1200m: 17:29.23
(45.20)
1250m: 18:13.28
(44.05)
1300m: 18:58.34
(45.06)
1350m: 19:42.99
(44.65)
1400m: 20:27.93
(44.94)
1450m: 21:12.92
(44.99)
1500m: 21:55.63
(42.71)
3 Hanna Mäkinen 1976 Koovee 340 25:02.61 +5:13.93
50m: 47.62
100m: 1:34.72
(47.10)
150m: 2:24.27
(49.55)
200m: 3:13.49
(49.22)
250m: 4:05.60
(52.11)
300m: 4:55.88
(50.28)
350m: 5:47.66
(51.78)
400m: 6:38.94
(51.28)
450m: 7:29.44
(50.50)
500m: 8:20.77
(51.33)
550m: 9:11.84
(51.07)
600m: 10:02.87
(51.03)
650m: 10:52.85
(49.98)
700m: 11:43.67
(50.82)
750m: 12:35.71
(52.04)
800m: 13:26.26
(50.55)
850m: 14:18.71
(52.45)
900m: 15:08.62
(49.91)
950m: 15:59.73
(51.11)
1000m: 16:50.24
(50.51)
1050m: 17:41.30
(51.06)
1100m: 18:31.45
(50.15)
1150m: 19:22.33
(50.88)
1200m: 20:12.17
(49.84)
1250m: 21:01.89
(49.72)
1300m: 21:51.02
(49.13)
1350m: 22:41.42
(50.40)
1400m: 23:29.68
(48.26)
1450m: 24:18.98
(49.30)
1500m: 25:02.61
(43.63)
Event official at: 23.10.2020 17.59.46
Event 4, 1500m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry +0.73 471 23:02.26
50m: 36.23
100m: 1:18.56
(42.33)
150m: 2:03.00
(44.44)
200m: 2:48.34
(45.34)
250m: 3:34.32
(45.98)
300m: 4:20.67
(46.35)
350m: 5:05.57
(44.90)
400m: 5:50.79
(45.22)
450m: 6:37.18
(46.39)
500m: 7:22.69
(45.51)
550m: 8:09.63
(46.94)
600m: 8:56.10
(46.47)
650m: 9:42.76
(46.66)
700m: 10:29.62
(46.86)
750m: 11:16.50
(46.88)
800m: 12:03.11
(46.61)
850m: 12:50.52
(47.41)
900m: 13:38.06
(47.54)
950m: 14:25.12
(47.06)
1000m: 15:12.03
(46.91)
1050m: 15:59.36
(47.33)
1100m: 16:47.12
(47.76)
1150m: 17:34.65
(47.53)
1200m: 18:21.99
(47.34)
1250m: 19:09.51
(47.52)
1300m: 19:57.13
(47.62)
1350m: 20:44.27
(47.14)
1400m: 21:31.35
(47.08)
1450m: 22:18.30
(46.95)
1500m: 23:02.26
(43.96)
Event official at: 23.10.2020 17.59.46
Event 4, 1500m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.90 704 20:46.70
50m: 35.89
100m: 1:16.49
(40.60)
150m: 1:58.04
(41.55)
200m: 2:39.71
(41.67)
250m: 3:21.32
(41.61)
300m: 4:03.19
(41.87)
350m: 4:45.37
(42.18)
400m: 5:27.26
(41.89)
450m: 6:08.89
(41.63)
500m: 6:50.75
(41.86)
550m: 7:32.05
(41.30)
600m: 8:13.75
(41.70)
650m: 8:55.29
(41.54)
700m: 9:36.78
(41.49)
750m: 10:18.84
(42.06)
800m: 11:00.24
(41.40)
850m: 11:41.68
(41.44)
900m: 12:23.31
(41.63)
950m: 13:05.15
(41.84)
1000m: 13:47.13
(41.98)
1050m: 14:29.09
(41.96)
1100m: 15:11.33
(42.24)
1150m: 15:53.05
(41.72)
1200m: 16:35.58
(42.53)
1250m: 17:17.77
(42.19)
1300m: 18:00.11
(42.34)
1350m: 18:42.58
(42.47)
1400m: 19:24.87
(42.29)
1450m: 20:07.14
(42.27)
1500m: 20:46.70
(39.56)
2 Imke Höfling 1970 Kajaanin Uimaseura 412 24:50.17 +4:03.47
50m: 42.77
100m: 1:31.24
(48.47)
150m: 2:20.38
(49.14)
200m: 3:10.63
(50.25)
250m: 4:01.39
(50.76)
300m: 4:52.77
(51.38)
350m: 5:44.38
(51.61)
400m: 6:35.60
(51.22)
450m: 7:26.60
(51.00)
500m: 8:17.41
(50.81)
550m: 9:08.27
(50.86)
600m: 9:59.25
(50.98)
650m: 10:49.64
(50.39)
700m: 11:39.89
(50.25)
750m: 12:30.11
(50.22)
800m: 13:20.43
(50.32)
850m: 14:10.65
(50.22)
900m: 15:00.43
(49.78)
950m: 15:49.59
(49.16)
1000m: 16:38.52
(48.93)
1050m: 17:27.85
(49.33)
1100m: 18:17.14
(49.29)
1150m: 19:07.26
(50.12)
1200m: 19:57.15
(49.89)
1250m: 20:47.57
(50.42)
1300m: 21:37.73
(50.16)
1350m: 22:26.78
(49.05)
1400m: 23:16.26
(49.48)
1450m: 24:04.74
(48.48)
1500m: 24:50.17
(45.43)
3 Marjut Hyvönen 1966 Keravan Uimarit +0.77 358 26:01.64 +5:14.94
50m: 45.15
100m: 1:35.40
(50.25)
150m: 2:26.89
(51.49)
200m: 3:19.18
(52.29)
250m: 4:11.52
(52.34)
300m: 5:04.06
(52.54)
350m: 5:56.62
(52.56)
400m: 6:49.06
(52.44)
450m: 7:41.44
(52.38)
500m: 8:34.34
(52.90)
550m: 9:26.60
(52.26)
600m: 10:18.58
(51.98)
650m: 11:10.21
(51.63)
700m: 12:02.46
(52.25)
750m: 12:54.55
(52.09)
800m: 13:46.75
(52.20)
850m: 14:39.68
(52.93)
900m: 15:31.59
(51.91)
950m: 16:24.08
(52.49)
1000m: 17:16.49
(52.41)
1050m: 18:08.93
(52.44)
1100m: 19:01.07
(52.14)
1150m: 19:54.20
(53.13)
1200m: 20:46.63
(52.43)
1250m: 21:39.15
(52.52)
1300m: 22:31.42
(52.27)
1350m: 23:24.78
(53.36)
1400m: 24:17.56
(52.78)
1450m: 25:10.19
(52.63)
1500m: 26:01.64
(51.45)
Event official at: 23.10.2020 17.59.46
Event 4, 1500m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.85 694 21:00.29
50m: 35.82
100m: 1:15.92
(40.10)
150m: 1:56.87
(40.95)
200m: 2:38.75
(41.88)
250m: 3:20.97
(42.22)
300m: 4:03.29
(42.32)
350m: 4:45.43
(42.14)
400m: 5:27.80
(42.37)
450m: 6:09.89
(42.09)
500m: 6:52.52
(42.63)
550m: 7:34.77
(42.25)
600m: 8:17.33
(42.56)
650m: 8:59.61
(42.28)
700m: 9:42.35
(42.74)
750m: 10:25.00
(42.65)
800m: 11:07.83
(42.83)
850m: 11:50.53
(42.70)
900m: 12:32.87
(42.34)
950m: 13:15.52
(42.65)
1000m: 13:58.00
(42.48)
1050m: 14:40.38
(42.38)
1100m: 15:23.20
(42.82)
1150m: 16:05.55
(42.35)
1200m: 16:48.43
(42.88)
1250m: 17:31.19
(42.76)
1300m: 18:13.91
(42.72)
1350m: 18:56.58
(42.67)
1400m: 19:39.91
(43.33)
1450m: 20:21.63
(41.72)
1500m: 21:00.29
(38.66)
2 Tuija Tiilikka 1965 Cetus Espoo +0.95 361 26:06.64 +5:06.35
50m: 42.14
100m: 1:30.77
(48.63)
150m: 2:21.29
(50.52)
200m: 3:12.89
(51.60)
250m: 4:04.48
(51.59)
300m: 4:56.09
(51.61)
350m: 5:47.53
(51.44)
400m: 6:39.89
(52.36)
450m: 7:31.86
(51.97)
500m: 8:24.52
(52.66)
550m: 9:17.11
(52.59)
600m: 10:10.24
(53.13)
650m: 11:03.19
(52.95)
700m: 11:56.23
(53.04)
750m: 12:49.67
(53.44)
800m: 13:43.98
(54.31)
850m: 14:37.01
(53.03)
900m: 15:31.08
(54.07)
950m: 16:25.04
(53.96)
1000m: 17:19.40
(54.36)
1050m: 18:13.47
(54.07)
1100m: 19:07.43
(53.96)
1150m: 20:01.86
(54.43)
1200m: 20:56.84
(54.98)
1250m: 21:50.32
(53.48)
1300m: 22:44.90
(54.58)
1350m: 23:38.74
(53.84)
1400m: 24:31.10
(52.36)
1450m: 25:22.27
(51.17)
1500m: 26:06.64
(44.37)
Event official at: 23.10.2020 17.59.46
2020-10-23 17.59.51 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura
Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Markus Salmela 1983 Simmis Wanda ry +0.78 500 10:27.99
50m: 34.69
100m: 1:12.35
(37.66)
150m: 1:51.39
(39.04)
200m: 2:30.81
(39.42)
250m: 3:11.02
(40.21)
300m: 3:51.18
(40.16)
350m: 4:31.30
(40.12)
400m: 5:11.28
(39.98)
450m: 5:51.44
(40.16)
500m: 6:31.59
(40.15)
550m: 7:12.05
(40.46)
600m: 7:51.94
(39.89)
650m: 8:32.18
(40.24)
700m: 9:11.37
(39.19)
750m: 9:50.16
(38.79)
800m: 10:27.99
(37.83)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jani-Petteri Puustinen 1979 Aurajoen Uinti Ry +0.58 592 10:14.18
50m: 35.39
100m: 1:13.36
(37.97)
150m: 1:51.88
(38.52)
200m: 2:30.92
(39.04)
250m: 3:09.59
(38.67)
300m: 3:48.70
(39.11)
350m: 4:27.18
(38.48)
400m: 5:06.32
(39.14)
450m: 5:45.24
(38.92)
500m: 6:24.49
(39.25)
550m: 7:03.16
(38.67)
600m: 7:42.19
(39.03)
650m: 8:21.14
(38.95)
700m: 9:00.78
(39.64)
750m: 9:37.92
(37.14)
800m: 10:14.18
(36.26)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikko Soini 1972 Speedo Masters Finland +0.82 593 10:19.67
50m: 34.28
100m: 1:12.68
(38.40)
150m: 1:50.75
(38.07)
200m: 2:29.45
(38.70)
250m: 3:08.07
(38.62)
300m: 3:46.76
(38.69)
350m: 4:25.16
(38.40)
400m: 5:04.05
(38.89)
450m: 5:42.88
(38.83)
500m: 6:21.76
(38.88)
550m: 7:01.04
(39.28)
600m: 7:40.85
(39.81)
650m: 8:20.40
(39.55)
700m: 9:00.38
(39.98)
750m: 9:39.91
(39.53)
800m: 10:19.67
(39.76)
2 Janne Blomqvist 1972 Helsingfors Simsällskap +0.77 551 10:35.19 +15.52
50m: 34.95
100m: 1:13.47
(38.52)
150m: 1:52.23
(38.76)
200m: 2:30.69
(38.46)
250m: 3:09.34
(38.65)
300m: 3:48.27
(38.93)
350m: 4:28.03
(39.76)
400m: 5:07.79
(39.76)
450m: 5:48.15
(40.36)
500m: 6:28.41
(40.26)
550m: 7:09.21
(40.80)
600m: 7:49.89
(40.68)
650m: 8:31.17
(41.28)
700m: 9:12.74
(41.57)
750m: 9:54.36
(41.62)
800m: 10:35.19
(40.83)
3 Mikko Wiren 1972 Uinti Tampere +0.79 421 11:34.43 +1:14.76
50m: 34.36
100m: 1:13.57
(39.21)
150m: 1:53.77
(40.20)
200m: 2:35.12
(41.35)
250m: 3:18.01
(42.89)
300m: 4:00.92
(42.91)
350m: 4:44.80
(43.88)
400m: 5:28.31
(43.51)
450m: 6:13.12
(44.81)
500m: 6:57.78
(44.66)
550m: 7:43.54
(45.76)
600m: 8:29.70
(46.16)
650m: 9:15.88
(46.18)
700m: 10:02.01
(46.13)
750m: 10:48.75
(46.74)
800m: 11:34.43
(45.68)
4 Aki Kattelus 1972 Cetus Espoo +0.72 412 11:39.45 +1:19.78
50m: 38.95
100m: 1:22.29
(43.34)
150m: 2:06.38
(44.09)
200m: 2:49.98
(43.60)
250m: 3:34.07
(44.09)
300m: 4:17.53
(43.46)
350m: 5:00.89
(43.36)
400m: 5:44.42
(43.53)
450m: 6:27.94
(43.52)
500m: 7:12.01
(44.07)
550m: 7:56.21
(44.20)
600m: 8:40.75
(44.54)
650m: 9:25.49
(44.74)
700m: 10:10.58
(45.09)
750m: 10:55.70
(45.12)
800m: 11:39.45
(43.75)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Petri Ratala 1968 Cetus Espoo +0.97 641 10:20.38
50m: 36.51
100m: 1:16.84
(40.33)
150m: 1:56.66
(39.82)
200m: 2:36.57
(39.91)
250m: 3:15.70
(39.13)
300m: 3:55.16
(39.46)
350m: 4:34.62
(39.46)
400m: 5:13.99
(39.37)
450m: 5:52.37
(38.38)
500m: 6:31.63
(39.26)
550m: 7:09.93
(38.30)
600m: 7:49.00
(39.07)
650m: 8:27.37
(38.37)
700m: 9:06.24
(38.87)
750m: 9:44.18
(37.94)
800m: 10:20.38
(36.20)
2 Samuli Ikävalko 1970 Helsingfors Simsällskap +0.84 615 10:29.01 +8.63
50m: 34.66
100m: 1:12.58
(37.92)
150m: 1:51.84
(39.26)
200m: 2:31.11
(39.27)
250m: 3:10.94
(39.83)
300m: 3:50.37
(39.43)
350m: 4:29.89
(39.52)
400m: 5:09.22
(39.33)
450m: 5:49.11
(39.89)
500m: 6:29.09
(39.98)
550m: 7:09.15
(40.06)
600m: 7:49.15
(40.00)
650m: 8:28.98
(39.83)
700m: 9:09.36
(40.38)
750m: 9:49.84
(40.48)
800m: 10:29.01
(39.17)
3 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.75 578 10:42.17 +21.79
50m: 35.00
100m: 1:13.54
(38.54)
150m: 1:52.10
(38.56)
200m: 2:30.49
(38.39)
250m: 3:09.87
(39.38)
300m: 3:49.30
(39.43)
350m: 4:29.40
(40.10)
400m: 5:09.53
(40.13)
450m: 5:50.57
(41.04)
500m: 6:31.81
(41.24)
550m: 7:13.89
(42.08)
600m: 7:56.63
(42.74)
650m: 8:39.25
(42.62)
700m: 9:21.62
(42.37)
750m: 10:03.44
(41.82)
800m: 10:42.17
(38.73)
4 Jukka Lehtola 1968 Uinti Imatra +0.87 429 11:49.25 +1:28.87
50m: 37.96
100m: 1:21.92
(43.96)
150m: 2:06.36
(44.44)
200m: 2:52.10
(45.74)
250m: 3:37.56
(45.46)
300m: 4:23.69
(46.13)
350m: 5:09.53
(45.84)
400m: 5:55.56
(46.03)
450m: 6:40.60
(45.04)
500m: 7:26.49
(45.89)
550m: 8:11.42
(44.93)
600m: 8:57.23
(45.81)
650m: 9:41.36
(44.13)
700m: 10:26.10
(44.74)
750m: 11:10.56
(44.46)
800m: 11:49.25
(38.69)
5 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.90 396 12:08.23 +1:47.85
50m: 36.77
100m: 1:20.39
(43.62)
150m: 2:05.51
(45.12)
200m: 2:51.53
(46.02)
250m: 3:37.73
(46.20)
300m: 4:23.63
(45.90)
350m: 5:10.26
(46.63)
400m: 5:56.24
(45.98)
450m: 6:42.32
(46.08)
500m: 7:29.03
(46.71)
550m: 8:18.37
(49.34)
600m: 9:05.26
(46.89)
650m: 9:50.76
(45.50)
700m: 10:37.09
(46.33)
750m: 11:23.81
(46.72)
800m: 12:08.23
(44.42)
6 Jorma Puustinen 1969 Kuopion Uimaseura +0.78 377 12:20.08 +1:59.70
50m: 40.06
100m: 1:25.95
(45.89)
150m: 2:12.13
(46.18)
200m: 2:59.17
(47.04)
250m: 3:46.12
(46.95)
300m: 4:32.60
(46.48)
350m: 5:20.03
(47.43)
400m: 6:07.04
(47.01)
450m: 6:54.72
(47.68)
500m: 7:41.60
(46.88)
550m: 8:29.45
(47.85)
600m: 9:16.45
(47.00)
650m: 10:04.31
(47.86)
700m: 10:50.05
(45.74)
750m: 11:36.95
(46.90)
800m: 12:20.08
(43.13)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matti Hurula 1961 Kuopion Uimaseura +0.71 441 11:49.28
50m: 39.45
100m: 1:23.59
(44.14)
150m: 2:09.31
(45.72)
200m: 2:54.10
(44.79)
250m: 3:40.11
(46.01)
300m: 4:25.37
(45.26)
350m: 5:11.91
(46.54)
400m: 5:58.18
(46.27)
450m: 6:43.31
(45.13)
500m: 7:29.00
(45.69)
550m: 8:14.20
(45.20)
600m: 8:59.10
(44.90)
650m: 9:43.29
(44.19)
700m: 10:26.52
(43.23)
750m: 11:08.20
(41.68)
800m: 11:49.28
(41.08)
2 Kare-Petri Kaukomaa 1965 Helsingfors Simsällskap +0.91 418 12:02.09 +12.81
50m: 36.84
100m: 1:19.92
(43.08)
150m: 2:05.23
(45.31)
200m: 2:50.95
(45.72)
250m: 3:37.92
(46.97)
300m: 4:24.15
(46.23)
350m: 5:10.65
(46.50)
400m: 5:56.96
(46.31)
450m: 6:43.41
(46.45)
500m: 7:29.91
(46.50)
550m: 8:17.19
(47.28)
600m: 9:02.83
(45.64)
650m: 9:48.58
(45.75)
700m: 10:34.08
(45.50)
750m: 11:19.80
(45.72)
800m: 12:02.09
(42.29)
3 Marko Lysmä 1965 Cetus Espoo +0.82 349 12:46.82 +57.54
50m: 41.12
100m: 1:27.69
(46.57)
150m: 2:15.97
(48.28)
200m: 3:05.01
(49.04)
250m: 3:52.81
(47.80)
300m: 4:42.01
(49.20)
350m: 5:31.03
(49.02)
400m: 6:19.75
(48.72)
450m: 7:08.24
(48.49)
500m: 7:58.03
(49.79)
550m: 8:47.08
(49.05)
600m: 9:36.31
(49.23)
650m: 10:25.78
(49.47)
700m: 11:15.58
(49.80)
750m: 12:02.80
(47.22)
800m: 12:46.82
(44.02)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Raimo Backman 1956 Uintiseura Kuhat 321 13:52.04
50m: 45.94
100m: 1:37.58
(51.64)
150m: 2:30.54
(52.96)
200m: 3:23.80
(53.26)
250m: 4:17.13
(53.33)
300m: 5:10.79
(53.66)
350m: 6:03.61
(52.82)
400m: 6:56.58
(52.97)
450m: 7:49.95
(53.37)
500m: 8:43.11
(53.16)
550m: 9:35.84
(52.73)
600m: 10:28.40
(52.56)
650m: 11:20.38
(51.98)
700m: 12:12.43
(52.05)
750m: 13:03.56
(51.13)
800m: 13:52.04
(48.48)
2 Hannu Miettinen 1958 Kuopion Uimaseura 282 14:27.85 +35.81
50m: 44.62
100m: 1:36.14
(51.52)
150m: 2:32.90
(56.76)
200m: 3:29.11
(56.21)
250m: 4:24.05
(54.94)
300m: 5:20.37
(56.32)
350m: 6:16.30
(55.93)
400m: 7:11.93
(55.63)
450m: 8:07.92
(55.99)
500m: 9:02.96
(55.04)
550m: 9:57.92
(54.96)
600m: 10:52.56
(54.64)
650m: 11:47.17
(54.61)
700m: 12:41.12
(53.95)
750m: 13:35.10
(53.98)
800m: 14:27.85
(52.75)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Esko Turunen 1955 S.C. Pingviinit 366 14:14.28
50m: 46.36
100m: 1:37.27
(50.91)
150m: 2:30.37
(53.10)
200m: 3:24.59
(54.22)
250m: 4:18.69
(54.10)
300m: 5:13.66
(54.97)
350m: 6:07.04
(53.38)
400m: 7:01.36
(54.32)
450m: 7:55.44
(54.08)
500m: 8:50.07
(54.63)
550m: 9:44.55
(54.48)
600m: 10:39.01
(54.46)
650m: 11:33.47
(54.46)
700m: 12:28.49
(55.02)
750m: 13:22.91
(54.42)
800m: 14:14.28
(51.37)
2 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap +0.95 302 15:10.86 +56.58
50m: 46.25
100m: 1:40.54
(54.29)
150m: 2:36.91
(56.37)
200m: 3:34.12
(57.21)
250m: 4:31.37
(57.25)
300m: 5:29.01
(57.64)
350m: 6:27.35
(58.34)
400m: 7:25.95
(58.60)
450m: 8:25.21
(59.26)
500m: 9:23.68
(58.47)
550m: 10:21.73
(58.05)
600m: 11:20.80
(59.07)
650m: 12:19.44
(58.64)
700m: 13:18.70
(59.26)
750m: 14:16.94
(58.24)
800m: 15:10.86
(53.92)
3 Risto Rantanen 1955 Brahean Uimarit 279 15:35.51 +1:21.23
50m: 47.76
100m: 1:44.16
(56.40)
150m: 2:43.54
(59.38)
200m: 3:43.98
(1:00.44)
250m: 4:43.91
(59.93)
300m: 5:44.48
(1:00.57)
350m: 6:44.12
(59.64)
400m: 7:45.20
(1:01.08)
450m: 8:46.13
(1:00.93)
500m: 9:45.95
(59.82)
550m: 10:45.06
(59.11)
600m: 11:47.18
(1:02.12)
650m: 12:46.47
(59.29)
700m: 13:46.07
(59.60)
750m: 14:42.78
(56.71)
800m: 15:35.51
(52.73)
4 Heikki Räsänen 1951 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.94 262 15:55.19 +1:40.91
50m: 46.97
100m: 1:43.87
(56.90)
150m: 2:40.75
(56.88)
200m: 3:42.69
(1:01.94)
250m: 4:42.01
(59.32)
300m: 5:45.95
(1:03.94)
350m: 6:45.22
(59.27)
400m: 7:48.42
(1:03.20)
450m: 8:48.34
(59.92)
500m: 9:51.56
(1:03.22)
550m: 10:50.67
(59.11)
600m: 11:54.06
(1:03.39)
650m: 12:53.88
(59.82)
700m: 13:56.82
(1:02.94)
750m: 14:54.19
(57.37)
800m: 15:55.19
(1:01.00)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Markku Makkonen 1948 Savonlinnan Uimaseura +0.87 509 13:18.60
50m: 42.31
100m: 1:31.38
(49.07)
150m: 2:23.09
(51.71)
200m: 3:13.87
(50.78)
250m: 4:04.94
(51.07)
300m: 4:56.73
(51.79)
350m: 5:47.05
(50.32)
400m: 6:38.30
(51.25)
450m: 7:29.34
(51.04)
500m: 8:20.68
(51.34)
550m: 9:10.96
(50.28)
600m: 10:02.02
(51.06)
650m: 10:51.99
(49.97)
700m: 11:42.88
(50.89)
750m: 12:33.11
(50.23)
800m: 13:18.60
(45.49)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tomi Miettinen 1986 Kuopion Uimaseura +0.87 382 11:12.91
50m: 36.44
100m: 1:17.84
(41.40)
150m: 1:58.97
(41.13)
200m: 2:40.82
(41.85)
250m: 3:22.30
(41.48)
300m: 4:04.76
(42.46)
350m: 4:47.58
(42.82)
400m: 5:31.01
(43.43)
450m: 6:13.38
(42.37)
500m: 6:56.45
(43.07)
550m: 7:39.09
(42.64)
600m: 8:22.14
(43.05)
650m: 9:04.92
(42.78)
700m: 9:48.00
(43.08)
750m: 10:31.23
(43.23)
800m: 11:12.91
(41.68)
2 Juha-Matti Pohjolainen 1987 Hyvinkään Uimaseura +0.93 341 11:39.02 +26.11
50m: 38.39
100m: 1:19.87
(41.48)
150m: 2:01.99
(42.12)
200m: 2:44.45
(42.46)
250m: 3:27.45
(43.00)
300m: 4:11.07
(43.62)
350m: 4:55.60
(44.53)
400m: 5:41.16
(45.56)
450m: 6:26.66
(45.50)
500m: 7:11.82
(45.16)
550m: 7:56.79
(44.97)
600m: 8:41.86
(45.07)
650m: 9:27.10
(45.24)
700m: 10:11.97
(44.87)
750m: 10:56.40
(44.43)
800m: 11:39.02
(42.62)
Event official at: 23.10.2020 18.40.16
Event 5, 800m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1