2021-10-23   22:59:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rami Mustonen 1985 S.C. Pingviinit +0.95 439 6:03.88
50m: 37.14
100m: 1:21.67
(44.53)
150m: 2:12.59
(50.92)
200m: 3:01.37
(48.78)
250m: 3:48.19
(46.82)
300m: 4:37.16
(48.97)
350m: 5:21.53
(44.37)
400m: 6:03.88
(42.35)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Janne Blomqvist 1972 Helsingfors Simsällskap +0.76 438 6:13.61
50m: 37.35
100m: 1:22.97
(45.62)
150m: 2:12.94
(49.97)
200m: 3:01.14
(48.20)
250m: 3:53.39
(52.25)
300m: 4:47.38
(53.99)
350m: 5:30.94
(43.56)
400m: 6:13.61
(42.67)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.96 386 6:32.17
50m: 41.79
100m: 1:33.05
(51.26)
150m: 2:24.70
(51.65)
200m: 3:15.26
(50.56)
250m: 4:09.43
(54.17)
300m: 5:03.25
(53.82)
350m: 5:49.86
(46.61)
400m: 6:32.17
(42.31)
2 Rami Laakso 1968 Hydra Platypus +0.86 282 7:15.08 +42.91
50m: 43.15
100m: 1:37.79
(54.64)
150m: 2:37.32
(59.53)
200m: 3:35.08
(57.76)
250m: 4:36.65
(1:01.57)
300m: 5:38.17
(1:01.52)
350m: 6:28.51
(50.34)
400m: 7:15.08
(46.57)
- Kari Härkönen 1970 Cetus Espoo +0.71 DSQ sw 6.4 150 m
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tero Kinnunen 1965 Swimming Jyväskylä +0.76 648 5:48.70
50m: 35.96
100m: 1:18.11
(42.15)
150m: 2:03.08
(44.97)
200m: 2:47.48
(44.40)
250m: 3:38.85
(51.37)
300m: 4:31.93
(53.08)
350m: 5:10.29
(38.36)
400m: 5:48.70
(38.41)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 60-64 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Arvo Musikka 1959 Vanders +0.98 295 7:42.71
50m: 53.45
400m: 7:42.71
(7:42.71)
2 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura +0.90 288 7:46.55 +3.84
50m: 48.71
400m: 7:46.55
(7:46.55)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 65-69 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.90 280 7:58.63
50m: 51.29
100m: 1:48.68
(57.39)
150m: 2:57.40
(1:08.72)
200m: 4:02.69
(1:05.29)
250m: 5:10.38
(1:07.69)
300m: 6:17.99
(1:07.61)
350m: 7:09.60
(51.61)
400m: 7:58.63
(49.03)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
Event 3, 400m Sekauinti Miehet 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.64 795 4:51.42
50m: 28.81
100m: 1:04.09
(35.28)
150m: 1:43.37
(39.28)
200m: 2:22.22
(38.85)
250m: 3:00.61
(38.39)
300m: 3:40.66
(40.05)
350m: 4:17.45
(36.79)
400m: 4:51.42
(33.97)
2 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit +0.69 550 5:29.56 +38.14
50m: 33.53
400m: 5:29.56
(5:29.56)
3 Rami Laakso 1992 Helsingin Uimarit +0.81 417 6:01.33 +1:09.91
50m: 32.52
100m: 1:13.83
(41.31)
150m: 2:04.26
(50.43)
200m: 2:54.83
(50.57)
250m: 3:44.77
(49.94)
300m: 4:35.25
(50.48)
350m: 5:19.11
(43.86)
400m: 6:01.33
(42.22)
Event official at: 23.10.2020 16.50.48
2020-10-23 16.51.03 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner