2022-09-27   06:28:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 16, P11,13,14,15,16 200m VU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 2:43.21
50m: 38.26
100m: 1:21.00
(42.74)
150m: 2:03.48
(42.48)
200m: 2:43.21
(39.73)
2 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 2:54.84 +11.63
50m: 39.61
100m: 1:25.02
(45.41)
150m: 2:10.34
(45.32)
200m: 2:54.84
(44.50)
3 Eetu Haverinen 2009 Oulun Lohet 3:39.74 +56.53
50m: 48.20
100m: 1:45.34
(57.14)
150m: 2:43.79
(58.45)
200m: 3:39.74
(55.95)
- Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö DSQ SW4.4
Event official at: 31.10.2020 17:47:27
Event 16, P11,13,14,15,16 200m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 2:07.05
50m: 29.59
100m: 1:01.94
(32.35)
150m: 1:34.59
(32.65)
200m: 2:07.05
(32.46)
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 2:09.64 +2.59
50m: 30.99
100m: 1:03.73
(32.74)
150m: 1:37.61
(33.88)
200m: 2:09.64
(32.03)
3 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 2:13.05 +6.00
50m: 30.24
100m: 1:03.90
(33.66)
150m: 1:39.24
(35.34)
200m: 2:13.05
(33.81)
4 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 2:15.81 +8.76
50m: 31.55
100m: 1:06.47
(34.92)
150m: 1:42.31
(35.84)
200m: 2:15.81
(33.50)
5 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 2:22.50 +15.45
50m: 32.98
100m: 1:09.78
(36.80)
150m: 1:47.46
(37.68)
200m: 2:22.50
(35.04)
6 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 2:22.73 +15.68
50m: 32.39
100m: 1:08.44
(36.05)
150m: 1:45.67
(37.23)
200m: 2:22.73
(37.06)
7 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 2:30.28 +23.23
50m: 34.72
100m: 1:13.65
(38.93)
150m: 1:53.57
(39.92)
200m: 2:30.28
(36.71)
8 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 2:32.64 +25.59
50m: 33.01
100m: 1:11.17
(38.16)
150m: 1:52.29
(41.12)
200m: 2:32.64
(40.35)
9 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 2:38.63 +31.58
50m: 34.03
100m: 1:13.59
(39.56)
150m: 1:56.14
(42.55)
200m: 2:38.63
(42.49)
9 Veikko Korpipää 2006 Oulun Lohet 2:38.63 +31.58
50m: 36.71
100m: 1:18.25
(41.54)
150m: 1:59.66
(41.41)
200m: 2:38.63
(38.97)
Event official at: 31.10.2020 17:47:27
Event 16, P11,13,14,15,16 200m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 2:07.40
50m: 28.63
100m: 1:01.08
(32.45)
150m: 1:35.23
(34.15)
200m: 2:07.40
(32.17)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 2:10.00 +2.60
50m: 31.01
100m: 1:04.00
(32.99)
150m: 1:37.08
(33.08)
200m: 2:10.00
(32.92)
3 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 2:24.94 +17.54
50m: 32.83
100m: 1:09.87
(37.04)
150m: 1:48.05
(38.18)
200m: 2:24.94
(36.89)
4 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 2:29.24 +21.84
50m: 34.69
100m: 1:13.45
(38.76)
150m: 1:53.09
(39.64)
200m: 2:29.24
(36.15)
5 Elias Laukka 2005 Kempeleen Pyrintö 2:30.50 +23.10
50m: 33.65
100m: 1:12.42
(38.77)
150m: 1:51.92
(39.50)
200m: 2:30.50
(38.58)
Event official at: 31.10.2020 17:47:27
Event 16, P11,13,14,15,16 200m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 1:59.41
50m: 28.31
100m: 58.06
(29.75)
150m: 1:28.87
(30.81)
200m: 1:59.41
(30.54)
2 Arttu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 1:59.45 +0.04
50m: 28.43
100m: 58.80
(30.37)
150m: 1:29.81
(31.01)
200m: 1:59.45
(29.64)
3 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 2:07.98 +8.57
50m: 30.60
100m: 1:03.63
(33.03)
150m: 1:36.91
(33.28)
200m: 2:07.98
(31.07)
4 Vili Rantasuo 2004 Oulun Uinti 1906 2:12.70 +13.29
50m: 31.00
100m: 1:05.03
(34.03)
150m: 1:39.30
(34.27)
200m: 2:12.70
(33.40)
5 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 2:12.84 +13.43
50m: 30.59
100m: 1:04.99
(34.40)
150m: 1:39.83
(34.84)
200m: 2:12.84
(33.01)
Event official at: 31.10.2020 17:47:27
Event 16, P11,13,14,15,16 200m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 2:13.50
50m: 30.57
100m: 1:04.66
(34.09)
150m: 1:39.15
(34.49)
200m: 2:13.50
(34.35)
2 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 2:27.40 +13.90
50m: 34.12
100m: 1:11.72
(37.60)
150m: 1:50.28
(38.56)
200m: 2:27.40
(37.12)
3 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 2:27.49 +13.99
50m: 33.11
100m: 1:12.00
(38.89)
150m: 1:50.70
(38.70)
200m: 2:27.49
(36.79)
4 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 2:30.20 +16.70
50m: 35.34
100m: 1:14.08
(38.74)
150m: 1:53.48
(39.40)
200m: 2:30.20
(36.72)
5 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura 2:30.44 +16.94
50m: 34.02
100m: 1:13.54
(39.52)
150m: 1:53.27
(39.73)
200m: 2:30.44
(37.17)
6 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 2:31.81 +18.31
50m: 34.57
100m: 1:13.42
(38.85)
150m: 1:53.35
(39.93)
200m: 2:31.81
(38.46)
7 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 2:31.88 +18.38
50m: 35.65
100m: 1:14.75
(39.10)
150m: 1:55.04
(40.29)
200m: 2:31.88
(36.84)
8 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 2:31.96 +18.46
50m: 35.47
100m: 1:14.50
(39.03)
150m: 1:54.14
(39.64)
200m: 2:31.96
(37.82)
9 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 2:32.51 +19.01
50m: 35.44
100m: 1:15.76
(40.32)
150m: 1:55.37
(39.61)
200m: 2:32.51
(37.14)
10 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 2:35.76 +22.26
50m: 36.25
100m: 1:16.74
(40.49)
150m: 1:57.16
(40.42)
200m: 2:35.76
(38.60)
11 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 2:39.32 +25.82
50m: 37.29
100m: 1:17.65
(40.36)
150m: 1:59.49
(41.84)
200m: 2:39.32
(39.83)
12 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 2:40.04 +26.54
50m: 36.13
100m: 1:17.48
(41.35)
150m: 1:59.22
(41.74)
200m: 2:40.04
(40.82)
13 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 2:41.81 +28.31
50m: 36.33
100m: 1:17.61
(41.28)
150m: 2:01.02
(43.41)
200m: 2:41.81
(40.79)
14 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 2:45.62 +32.12
50m: 37.90
100m: 1:21.04
(43.14)
150m: 2:04.46
(43.42)
200m: 2:45.62
(41.16)
15 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 2:48.24 +34.74
50m: 36.87
100m: 1:20.70
(43.83)
150m: 2:04.94
(44.24)
200m: 2:48.24
(43.30)
Event official at: 31.10.2020 17:47:27
2020-10-31 17:47:33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner