2022-09-26   20:47:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 5:25.62
50m: 36.99
100m: 1:18.54
(41.55)
150m: 2:01.42
(42.88)
200m: 2:43.89
(42.47)
250m: 3:25.33
(41.44)
300m: 4:06.84
(41.51)
350m: 4:48.14
(41.30)
400m: 5:25.62
(37.48)
2 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 5:26.46 +0.84
50m: 37.45
100m: 1:18.65
(41.20)
150m: 2:01.30
(42.65)
200m: 2:43.16
(41.86)
250m: 3:25.24
(42.08)
300m: 4:07.24
(42.00)
350m: 4:46.01
(38.77)
400m: 5:26.46
(40.45)
3 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 5:33.73 +8.11
50m: 36.42
100m: 1:18.04
(41.62)
150m: 2:01.21
(43.17)
200m: 2:44.69
(43.48)
250m: 3:27.04
(42.35)
300m: 4:10.00
(42.96)
350m: 4:52.44
(42.44)
400m: 5:33.73
(41.29)
4 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 5:38.27 +12.65
50m: 37.26
100m: 1:19.58
(42.32)
150m: 2:02.85
(43.27)
200m: 2:46.88
(44.03)
250m: 3:30.21
(43.33)
300m: 4:13.86
(43.65)
350m: 4:57.31
(43.45)
400m: 5:38.27
(40.96)
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 5:53.50 +27.88
50m: 37.82
100m: 1:21.83
(44.01)
150m: 2:06.69
(44.86)
200m: 2:52.02
(45.33)
250m: 3:38.92
(46.90)
300m: 4:24.69
(45.77)
350m: 5:09.70
(45.01)
400m: 5:53.50
(43.80)
6 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 5:54.07 +28.45
50m: 39.73
100m: 1:24.74
(45.01)
150m: 2:10.74
(46.00)
200m: 2:56.43
(45.69)
250m: 3:42.25
(45.82)
300m: 4:28.25
(46.00)
350m: 5:11.24
(42.99)
400m: 5:54.07
(42.83)
7 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 6:10.78 +45.16
50m: 41.80
100m: 1:29.17
(47.37)
150m: 2:17.05
(47.88)
200m: 3:05.19
(48.14)
250m: 3:53.68
(48.49)
300m: 4:40.90
(47.22)
350m: 5:27.11
(46.21)
400m: 6:10.78
(43.67)
8 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 6:14.48 +48.86
50m: 40.07
100m: 1:26.05
(45.98)
150m: 2:14.05
(48.00)
200m: 3:02.81
(48.76)
250m: 3:51.89
(49.08)
300m: 4:40.03
(48.14)
350m: 5:30.61
(50.58)
400m: 6:14.48
(43.87)
9 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 6:38.58 +1:12.96
50m: 46.67
100m: 1:37.46
(50.79)
150m: 2:28.02
(50.56)
200m: 3:19.05
(51.03)
250m: 4:10.50
(51.45)
300m: 5:01.11
(50.61)
350m: 5:52.94
(51.83)
400m: 6:38.58
(45.64)
- Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
Event official at: 1.11.2020 10:47:25
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 4:58.26
50m: 32.81
100m: 1:09.51
(36.70)
150m: 1:47.77
(38.26)
200m: 2:26.65
(38.88)
250m: 3:05.25
(38.60)
300m: 3:43.95
(38.70)
350m: 4:22.67
(38.72)
400m: 4:58.26
(35.59)
2 Anna  Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 5:08.16 +9.90
50m: 35.91
100m: 1:15.80
(39.89)
150m: 1:55.88
(40.08)
200m: 2:35.14
(39.26)
250m: 3:14.18
(39.04)
300m: 3:52.88
(38.70)
350m: 4:31.47
(38.59)
400m: 5:08.16
(36.69)
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 5:08.99 +10.73
50m: 35.20
100m: 1:15.27
(40.07)
150m: 1:55.19
(39.92)
200m: 2:34.78
(39.59)
250m: 3:14.55
(39.77)
300m: 3:53.84
(39.29)
350m: 4:31.92
(38.08)
400m: 5:08.99
(37.07)
4 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 5:09.82 +11.56
50m: 35.68
100m: 1:15.53
(39.85)
150m: 1:55.72
(40.19)
200m: 2:36.27
(40.55)
250m: 3:15.86
(39.59)
300m: 3:55.40
(39.54)
350m: 4:33.79
(38.39)
400m: 5:09.82
(36.03)
5 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 5:12.51 +14.25
50m: 35.78
100m: 1:14.73
(38.95)
150m: 1:54.30
(39.57)
200m: 2:34.19
(39.89)
250m: 3:14.34
(40.15)
300m: 3:55.07
(40.73)
350m: 4:34.57
(39.50)
400m: 5:12.51
(37.94)
6 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 5:26.93 +28.67
50m: 36.65
100m: 1:17.44
(40.79)
150m: 2:00.19
(42.75)
200m: 2:43.93
(43.74)
250m: 3:25.12
(41.19)
300m: 4:06.81
(41.69)
350m: 4:47.89
(41.08)
400m: 5:26.93
(39.04)
7 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 5:31.46 +33.20
50m: 36.43
100m: 1:17.43
(41.00)
150m: 2:00.55
(43.12)
200m: 2:44.08
(43.53)
250m: 3:26.50
(42.42)
300m: 4:09.28
(42.78)
350m: 4:51.53
(42.25)
400m: 5:31.46
(39.93)
8 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 5:35.41 +37.15
50m: 39.05
100m: 1:23.07
(44.02)
150m: 2:06.60
(43.53)
200m: 2:50.56
(43.96)
250m: 3:33.00
(42.44)
300m: 4:15.22
(42.22)
350m: 4:56.90
(41.68)
400m: 5:35.41
(38.51)
9 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 5:43.49 +45.23
50m: 38.26
100m: 1:20.91
(42.65)
150m: 2:05.36
(44.45)
200m: 2:48.52
(43.16)
250m: 3:33.30
(44.78)
300m: 4:17.54
(44.24)
350m: 5:01.33
(43.79)
400m: 5:43.49
(42.16)
10 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 5:54.13 +55.87
50m: 39.47
100m: 1:24.59
(45.12)
150m: 2:09.53
(44.94)
200m: 2:56.00
(46.47)
250m: 3:42.20
(46.20)
300m: 4:27.83
(45.63)
350m: 5:13.27
(45.44)
400m: 5:54.13
(40.86)
11 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet 6:07.08 +1:08.82
50m: 39.70
100m: 1:25.14
(45.44)
150m: 2:12.00
(46.86)
200m: 3:00.14
(48.14)
250m: 3:48.19
(48.05)
300m: 4:36.05
(47.86)
350m: 5:21.98
(45.93)
400m: 6:07.08
(45.10)
- Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW10.7
Event official at: 1.11.2020 10:47:25
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 4:40.95
50m: 32.74
100m: 1:08.76
(36.02)
150m: 1:45.33
(36.57)
200m: 2:21.06
(35.73)
250m: 2:56.69
(35.63)
300m: 3:32.18
(35.49)
350m: 4:07.20
(35.02)
400m: 4:40.95
(33.75)
2 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 4:53.85 +12.90
50m: 33.81
100m: 1:11.99
(38.18)
150m: 1:49.45
(37.46)
200m: 2:26.89
(37.44)
250m: 3:04.76
(37.87)
300m: 3:41.93
(37.17)
350m: 4:19.13
(37.20)
400m: 4:53.85
(34.72)
3 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 4:54.37 +13.42
50m: 32.79
100m: 1:09.38
(36.59)
150m: 1:46.60
(37.22)
200m: 2:24.04
(37.44)
250m: 3:01.32
(37.28)
300m: 3:39.35
(38.03)
350m: 4:17.47
(38.12)
400m: 4:54.37
(36.90)
4 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 5:03.63 +22.68
50m: 35.33
100m: 1:13.02
(37.69)
150m: 1:51.23
(38.21)
200m: 2:30.01
(38.78)
250m: 3:08.74
(38.73)
300m: 3:47.67
(38.93)
350m: 4:26.15
(38.48)
400m: 5:03.63
(37.48)
5 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 5:06.76 +25.81
50m: 33.41
100m: 1:11.03
(37.62)
150m: 1:50.18
(39.15)
200m: 2:30.62
(40.44)
250m: 3:10.69
(40.07)
300m: 3:50.01
(39.32)
350m: 4:30.01
(40.00)
400m: 5:06.76
(36.75)
6 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 5:09.91 +28.96
50m: 34.62
100m: 1:12.93
(38.31)
150m: 1:52.87
(39.94)
200m: 2:33.19
(40.32)
250m: 3:13.49
(40.30)
300m: 3:54.17
(40.68)
350m: 4:33.37
(39.20)
400m: 5:09.91
(36.54)
7 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 5:12.65 +31.70
50m: 36.02
100m: 1:15.88
(39.86)
150m: 1:56.44
(40.56)
200m: 2:36.92
(40.48)
250m: 3:16.29
(39.37)
300m: 3:57.60
(41.31)
350m: 4:36.27
(38.67)
400m: 5:12.65
(36.38)
8 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 5:16.27 +35.32
50m: 36.22
100m: 1:16.76
(40.54)
150m: 1:58.10
(41.34)
200m: 2:38.98
(40.88)
250m: 3:18.74
(39.76)
300m: 3:58.49
(39.75)
350m: 4:38.51
(40.02)
400m: 5:16.27
(37.76)
9 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 5:19.23 +38.28
50m: 34.53
100m: 1:13.27
(38.74)
150m: 1:53.20
(39.93)
200m: 2:34.82
(41.62)
250m: 3:16.11
(41.29)
300m: 3:57.99
(41.88)
350m: 4:39.28
(41.29)
400m: 5:19.23
(39.95)
10 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 5:20.78 +39.83
50m: 37.00
100m: 1:17.88
(40.88)
150m: 1:58.25
(40.37)
200m: 2:39.33
(41.08)
250m: 3:20.16
(40.83)
300m: 4:01.38
(41.22)
350m: 4:42.12
(40.74)
400m: 5:20.78
(38.66)
11 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 5:21.93 +40.98
50m: 37.05
100m: 1:16.77
(39.72)
150m: 1:57.60
(40.83)
200m: 2:37.63
(40.03)
250m: 3:18.46
(40.83)
300m: 4:00.07
(41.61)
350m: 4:41.08
(41.01)
400m: 5:21.93
(40.85)
12 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 5:30.27 +49.32
50m: 38.27
100m: 1:20.44
(42.17)
150m: 2:02.83
(42.39)
200m: 2:45.25
(42.42)
250m: 3:28.12
(42.87)
300m: 4:10.35
(42.23)
350m: 4:51.53
(41.18)
400m: 5:30.27
(38.74)
13 Selja Tiensuu 2007 Oulun Lohet 5:32.28 +51.33
50m: 36.70
100m: 1:18.87
(42.17)
150m: 2:01.48
(42.61)
200m: 2:44.91
(43.43)
250m: 3:27.01
(42.10)
300m: 4:10.35
(43.34)
350m: 4:53.05
(42.70)
400m: 5:32.28
(39.23)
14 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi 5:40.95 +1:00.00
50m: 36.77
100m: 1:18.58
(41.81)
150m: 2:02.82
(44.24)
200m: 2:46.70
(43.88)
250m: 5:41.01
(2:54.31)
400m: 5:40.95
(5:40.95)
Event official at: 1.11.2020 10:47:25
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 4:41.30
50m: 32.65
100m: 1:08.85
(36.20)
150m: 1:44.88
(36.03)
200m: 2:20.82
(35.94)
250m: 2:56.49
(35.67)
300m: 3:32.52
(36.03)
350m: 4:08.14
(35.62)
400m: 4:41.30
(33.16)
2 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 4:51.97 +10.67
50m: 33.10
100m: 1:08.95
(35.85)
150m: 1:45.65
(36.70)
200m: 2:22.45
(36.80)
250m: 2:59.60
(37.15)
300m: 3:37.15
(37.55)
350m: 4:14.79
(37.64)
400m: 4:51.97
(37.18)
3 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 5:01.70 +20.40
50m: 33.67
100m: 1:10.80
(37.13)
150m: 1:47.83
(37.03)
200m: 2:26.88
(39.05)
250m: 3:05.93
(39.05)
300m: 3:45.68
(39.75)
350m: 4:25.04
(39.36)
400m: 5:01.70
(36.66)
4 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 5:10.51 +29.21
50m: 34.16
100m: 1:12.90
(38.74)
150m: 1:53.21
(40.31)
200m: 2:33.51
(40.30)
250m: 3:14.26
(40.75)
300m: 3:53.88
(39.62)
350m: 4:33.57
(39.69)
400m: 5:10.51
(36.94)
5 Fanni Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 5:12.52 +31.22
50m: 35.99
100m: 1:14.85
(38.86)
150m: 1:54.70
(39.85)
200m: 2:34.40
(39.70)
250m: 3:14.27
(39.87)
300m: 3:54.09
(39.82)
350m: 4:34.19
(40.10)
400m: 5:12.52
(38.33)
6 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 5:20.19 +38.89
50m: 35.03
100m: 1:13.30
(38.27)
150m: 1:53.47
(40.17)
200m: 2:34.60
(41.13)
250m: 3:15.55
(40.95)
300m: 3:57.45
(41.90)
350m: 4:39.23
(41.78)
400m: 5:20.19
(40.96)
7 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 5:29.63 +48.33
50m: 35.64
100m: 1:16.78
(41.14)
150m: 1:58.57
(41.79)
200m: 2:41.18
(42.61)
250m: 3:23.67
(42.49)
300m: 4:06.55
(42.88)
350m: 4:49.27
(42.72)
400m: 5:29.63
(40.36)
Event official at: 1.11.2020 10:47:25
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura 4:43.89
50m: 32.50
100m: 1:08.81
(36.31)
150m: 1:45.21
(36.40)
200m: 2:21.31
(36.10)
250m: 2:57.29
(35.98)
300m: 3:33.38
(36.09)
350m: 4:09.19
(35.81)
400m: 4:43.89
(34.70)
2 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 4:46.51 +2.62
50m: 32.66
100m: 1:09.43
(36.77)
150m: 1:45.55
(36.12)
200m: 2:21.44
(35.89)
250m: 2:58.04
(36.60)
300m: 3:34.61
(36.57)
350m: 4:10.77
(36.16)
400m: 4:46.51
(35.74)
3 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 4:49.81 +5.92
50m: 33.07
100m: 1:09.54
(36.47)
150m: 1:45.62
(36.08)
200m: 2:21.80
(36.18)
250m: 2:58.28
(36.48)
300m: 3:35.20
(36.92)
350m: 4:12.24
(37.04)
400m: 4:49.81
(37.57)
4 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 4:56.91 +13.02
50m: 33.96
100m: 1:11.69
(37.73)
150m: 1:50.44
(38.75)
200m: 2:27.99
(37.55)
250m: 3:05.57
(37.58)
300m: 3:43.77
(38.20)
350m: 4:21.28
(37.51)
400m: 4:56.91
(35.63)
5 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 5:05.09 +21.20
50m: 33.50
100m: 1:10.96
(37.46)
150m: 1:50.11
(39.15)
200m: 2:29.38
(39.27)
250m: 3:08.75
(39.37)
300m: 3:48.42
(39.67)
350m: 4:27.67
(39.25)
400m: 5:05.09
(37.42)
6 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 5:06.13 +22.24
50m: 35.03
100m: 1:13.07
(38.04)
150m: 1:51.50
(38.43)
200m: 2:29.94
(38.44)
250m: 3:09.38
(39.44)
300m: 3:48.37
(38.99)
350m: 4:27.87
(39.50)
400m: 5:06.13
(38.26)
7 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 5:20.54 +36.65
50m: 36.59
100m: 1:18.42
(41.83)
150m: 1:59.90
(41.48)
200m: 2:40.45
(40.55)
250m: 3:20.65
(40.20)
300m: 4:01.49
(40.84)
350m: 4:41.66
(40.17)
400m: 5:20.54
(38.88)
8 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 5:41.97 +58.08
50m: 36.42
100m: 1:17.30
(40.88)
150m: 2:00.19
(42.89)
200m: 2:44.04
(43.85)
250m: 3:28.07
(44.03)
300m: 4:12.66
(44.59)
350m: 4:57.70
(45.04)
400m: 5:41.97
(44.27)
Event official at: 1.11.2020 10:47:25
2020-11-01 10:47:34 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner