2022-09-26   20:22:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 2:54.64
50m: 40.17
100m: 1:27.94
(47.77)
150m: 2:15.41
(47.47)
200m: 2:54.64
(39.23)
2 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 2:56.52 +1.88
50m: 38.53
100m: 1:25.76
(47.23)
150m: 2:17.86
(52.10)
200m: 2:56.52
(38.66)
3 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 2:57.22 +2.58
50m: 43.02
100m: 1:26.56
(43.54)
150m: 2:19.12
(52.56)
200m: 2:57.22
(38.10)
4 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 3:00.21 +5.57
50m: 42.94
100m: 1:28.88
(45.94)
150m: 2:21.64
(52.76)
200m: 3:00.21
(38.57)
5 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 3:00.88 +6.24
50m: 39.89
100m: 1:29.83
(49.94)
150m: 2:20.34
(50.51)
200m: 3:00.88
(40.54)
6 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:02.81 +8.17
50m: 41.56
100m: 1:27.66
(46.10)
150m: 2:19.75
(52.09)
200m: 3:02.81
(43.06)
7 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 3:07.96 +13.32
50m: 45.60
100m: 1:34.14
(48.54)
150m: 2:26.11
(51.97)
200m: 3:07.96
(41.85)
8 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 3:09.89 +15.25
50m: 42.71
100m: 1:33.94
(51.23)
150m: 2:29.73
(55.79)
200m: 3:09.89
(40.16)
9 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 3:13.91 +19.27
50m: 43.25
100m: 1:37.15
(53.90)
150m: 2:31.99
(54.84)
200m: 3:13.91
(41.92)
10 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 3:16.31 +21.67
50m: 44.10
100m: 1:33.24
(49.14)
150m: 2:32.92
(59.68)
200m: 3:16.31
(43.39)
11 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 3:20.08 +25.44
50m: 46.16
100m: 1:38.08
(51.92)
150m: 2:35.54
(57.46)
200m: 3:20.08
(44.54)
12 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 3:20.12 +25.48
50m: 47.71
100m: 1:38.32
(50.61)
150m: 2:34.62
(56.30)
200m: 3:20.12
(45.50)
13 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 3:28.22 +33.58
50m: 48.93
100m: 1:39.32
(50.39)
150m: 2:42.95
(1:03.63)
200m: 3:28.22
(45.27)
14 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 3:28.86 +34.22
50m: 50.73
100m: 1:45.03
(54.30)
150m: 2:45.67
(1:00.64)
200m: 3:28.86
(43.19)
15 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 3:35.55 +40.91
50m: 55.02
100m: 1:50.22
(55.20)
150m: 2:47.69
(57.47)
200m: 3:35.55
(47.86)
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 2:41.54
50m: 36.08
100m: 1:18.06
(41.98)
150m: 2:05.48
(47.42)
200m: 2:41.54
(36.06)
2 Anna  Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 2:51.01 +9.47
50m: 40.30
100m: 1:22.82
(42.52)
150m: 2:13.41
(50.59)
200m: 2:51.01
(37.60)
3 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 2:52.86 +11.32
50m: 37.43
100m: 1:24.53
(47.10)
150m: 2:12.01
(47.48)
200m: 2:52.86
(40.85)
4 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 2:55.16 +13.62
50m: 42.42
100m: 1:26.14
(43.72)
150m: 2:18.69
(52.55)
200m: 2:55.16
(36.47)
5 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 2:55.68 +14.14
50m: 40.81
100m: 1:26.15
(45.34)
150m: 2:18.77
(52.62)
200m: 2:55.68
(36.91)
6 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:59.63 +18.09
50m: 41.37
100m: 1:24.11
(42.74)
150m: 2:20.74
(56.63)
200m: 2:59.63
(38.89)
7 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:00.60 +19.06
50m: 40.22
100m: 1:25.26
(45.04)
150m: 2:20.26
(55.00)
200m: 3:00.60
(40.34)
8 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 3:03.94 +22.40
50m: 41.39
100m: 1:29.93
(48.54)
150m: 2:19.75
(49.82)
200m: 3:03.94
(44.19)
9 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 3:05.71 +24.17
50m: 41.38
100m: 1:30.17
(48.79)
150m: 2:24.92
(54.75)
200m: 3:05.71
(40.79)
10 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 3:06.43 +24.89
50m: 44.04
100m: 1:33.94
(49.90)
150m: 2:25.03
(51.09)
200m: 3:06.43
(41.40)
11 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 3:07.88 +26.34
50m: 43.00
100m: 1:34.56
(51.56)
150m: 2:25.62
(51.06)
200m: 3:07.88
(42.26)
12 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet 3:09.78 +28.24
50m: 44.97
100m: 1:28.25
(43.28)
150m: 2:27.51
(59.26)
200m: 3:09.78
(42.27)
13 Moona Leinonen 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:12.85 +31.31
50m: 44.48
100m: 1:39.63
(55.15)
150m: 2:31.42
(51.79)
200m: 3:12.85
(41.43)
- Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW9.1
- Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 2:30.92
50m: 32.68
100m: 1:11.91
(39.23)
150m: 1:56.12
(44.21)
200m: 2:30.92
(34.80)
2 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 2:31.89 +0.97
50m: 33.22
100m: 1:14.23
(41.01)
150m: 1:57.27
(43.04)
200m: 2:31.89
(34.62)
3 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 2:36.21 +5.29
50m: 33.40
100m: 1:14.39
(40.99)
150m: 1:59.24
(44.85)
200m: 2:36.21
(36.97)
4 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 2:36.30 +5.38
50m: 33.68
100m: 1:13.12
(39.44)
150m: 1:59.22
(46.10)
200m: 2:36.30
(37.08)
5 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 2:37.08 +6.16
50m: 34.50
100m: 1:16.97
(42.47)
150m: 2:03.89
(46.92)
200m: 2:37.08
(33.19)
6 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:41.18 +10.26
50m: 35.53
100m: 1:17.70
(42.17)
150m: 2:05.16
(47.46)
200m: 2:41.18
(36.02)
7 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 2:43.72 +12.80
50m: 37.24
100m: 1:19.61
(42.37)
150m: 2:05.60
(45.99)
200m: 2:43.72
(38.12)
8 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 2:44.59 +13.67
50m: 37.78
100m: 1:18.23
(40.45)
150m: 2:08.22
(49.99)
200m: 2:44.59
(36.37)
9 Iita Kimpimäki 2007 Oulun Lohet 2:44.68 +13.76
50m: 33.22
100m: 1:15.93
(42.71)
150m: 2:04.02
(48.09)
200m: 2:44.68
(40.66)
10 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 2:45.12 +14.20
50m: 34.92
100m: 1:19.72
(44.80)
150m: 2:04.62
(44.90)
200m: 2:45.12
(40.50)
11 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 2:45.99 +15.07
50m: 36.88
100m: 1:19.50
(42.62)
150m: 2:06.46
(46.96)
200m: 2:45.99
(39.53)
12 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 2:46.14 +15.22
50m: 37.12
100m: 1:22.47
(45.35)
150m: 2:07.25
(44.78)
200m: 2:46.14
(38.89)
13 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 2:47.29 +16.37
50m: 34.77
100m: 1:21.10
(46.33)
150m: 2:09.86
(48.76)
200m: 2:47.29
(37.43)
14 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 2:48.01 +17.09
50m: 37.53
100m: 1:21.94
(44.41)
150m: 2:07.86
(45.92)
200m: 2:48.01
(40.15)
15 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 2:50.73 +19.81
50m: 39.81
100m: 1:24.10
(44.29)
150m: 2:10.30
(46.20)
200m: 2:50.73
(40.43)
16 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 2:56.39 +25.47
50m: 39.11
100m: 1:23.08
(43.97)
150m: 2:17.46
(54.38)
200m: 2:56.39
(38.93)
17 Hanna Saarenpää 2007 Oulun Uinti 1906 2:57.90 +26.98
50m: 39.38
100m: 1:29.17
(49.79)
150m: 2:18.71
(49.54)
200m: 2:57.90
(39.19)
18 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 2:58.98 +28.06
50m: 41.15
100m: 1:24.85
(43.70)
150m: 2:20.76
(55.91)
200m: 2:58.98
(38.22)
19 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 2:59.93 +29.01
50m: 43.97
100m: 1:30.53
(46.56)
150m: 2:21.51
(50.98)
200m: 2:59.93
(38.42)
20 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 3:01.22 +30.30
50m: 41.08
100m: 1:26.93
(45.85)
150m: 2:20.98
(54.05)
200m: 3:01.22
(40.24)
21 Aada Vanhanarkaus 2007 Swimming Club Rovaniemi 3:03.24 +32.32
50m: 40.04
100m: 1:27.25
(47.21)
150m: 2:22.48
(55.23)
200m: 3:03.24
(40.76)
22 Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 3:09.19 +38.27
50m: 44.75
100m: 1:33.22
(48.47)
150m: 2:26.33
(53.11)
200m: 3:09.19
(42.86)
23 Selja Tiensuu 2007 Oulun Lohet 3:12.89 +41.97
50m: 48.77
100m: 1:37.22
(48.45)
150m: 2:32.82
(55.60)
200m: 3:12.89
(40.07)
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 2:20.00
50m: 32.51
100m: 1:07.82
(35.31)
150m: 1:47.65
(39.83)
200m: 2:20.00
(32.35)
2 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 2:28.16 +8.16
50m: 32.60
100m: 1:10.15
(37.55)
150m: 1:53.42
(43.27)
200m: 2:28.16
(34.74)
3 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 2:32.54 +12.54
50m: 33.01
100m: 1:11.65
(38.64)
150m: 1:56.18
(44.53)
200m: 2:32.54
(36.36)
4 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 2:40.15 +20.15
50m: 35.99
100m: 1:17.82
(41.83)
150m: 2:03.78
(45.96)
200m: 2:40.15
(36.37)
5 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 2:44.18 +24.18
50m: 35.32
100m: 1:17.57
(42.25)
150m: 2:07.30
(49.73)
200m: 2:44.18
(36.88)
6 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 2:51.09 +31.09
50m: 37.14
100m: 1:22.87
(45.73)
150m: 2:13.40
(50.53)
200m: 2:51.09
(37.69)
7 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:52.87 +32.87
50m: 39.29
100m: 1:21.24
(41.95)
150m: 2:13.86
(52.62)
200m: 2:52.87
(39.01)
8 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 2:53.01 +33.01
50m: 36.86
100m: 1:21.76
(44.90)
150m: 2:14.25
(52.49)
200m: 2:53.01
(38.76)
9 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 3:02.39 +42.39
50m: 40.59
100m: 1:25.90
(45.31)
150m: 2:22.45
(56.55)
200m: 3:02.39
(39.94)
10 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 3:08.57 +48.57
50m: 43.97
100m: 1:32.04
(48.07)
150m: 2:24.98
(52.94)
200m: 3:08.57
(43.59)
- Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 DSQ SW9.3
- Iina Tapaninen 2006 Oulun Uinti 1906 DNF
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 2:23.76
50m: 32.00
100m: 1:08.11
(36.11)
150m: 1:50.26
(42.15)
200m: 2:23.76
(33.50)
2 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 2:26.04 +2.28
50m: 32.28
100m: 1:09.84
(37.56)
150m: 1:52.33
(42.49)
200m: 2:26.04
(33.71)
3 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 2:37.92 +14.16
50m: 34.00
100m: 1:17.55
(43.55)
150m: 2:01.36
(43.81)
200m: 2:37.92
(36.56)
4 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 2:40.07 +16.31
50m: 35.11
100m: 1:16.69
(41.58)
150m: 2:03.65
(46.96)
200m: 2:40.07
(36.42)
5 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 2:41.42 +17.66
50m: 34.80
100m: 1:17.55
(42.75)
150m: 2:04.63
(47.08)
200m: 2:41.42
(36.79)
6 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 2:43.72 +19.96
50m: 35.61
100m: 1:18.31
(42.70)
150m: 2:04.74
(46.43)
200m: 2:43.72
(38.98)
7 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 2:58.81 +35.05
50m: 38.98
100m: 1:23.84
(44.86)
150m: 2:19.40
(55.56)
200m: 2:58.81
(39.41)
8 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 3:11.22 +47.46
50m: 42.82
100m: 1:33.39
(50.57)
150m: 2:26.55
(53.16)
200m: 3:11.22
(44.67)
- Milena Autti 2005 Swimming Club Rovaniemi DNF
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
Event 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 10 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 4:07.36
50m: 58.17
100m: 1:59.13
(1:00.96)
150m: 3:11.28
(1:12.15)
200m: 4:07.36
(56.08)
Event official at: 1.11.2020 16:52:52
2020-11-01 16:53:07 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner