2022-09-25   01:24:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 39, T11,12,13,14,15 100m SU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:19.78
50m: 38.89
100m: 1:19.78
(40.89)
2 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 1:22.69 +2.91
50m: 40.89
100m: 1:22.69
(41.80)
3 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 1:24.99 +5.21
50m: 41.12
100m: 1:24.99
(43.87)
4 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:26.98 +7.20
50m: 41.94
100m: 1:26.98
(45.04)
5 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.21 +8.43
50m: 42.97
100m: 1:28.21
(45.24)
6 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:28.47 +8.69
50m: 42.95
100m: 1:28.47
(45.52)
7 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 1:31.44 +11.66
50m: 45.25
100m: 1:31.44
(46.19)
8 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 1:33.62 +13.84
50m: 44.55
100m: 1:33.62
(49.07)
9 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:35.57 +15.79
50m: 46.91
100m: 1:35.57
(48.66)
10 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:36.24 +16.46
50m: 46.32
100m: 1:36.24
(49.92)
11 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 1:36.72 +16.94
50m: 47.32
100m: 1:36.72
(49.40)
12 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:52.69 +32.91
50m: 57.16
100m: 1:52.69
(55.53)
13 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 1:53.57 +33.79
50m: 55.82
100m: 1:53.57
(57.75)
14 Minja Kelloniemi 2009 Oulun Lohet 1:58.21 +38.43
50m: 58.54
100m: 1:58.21
(59.67)
Event official at: 1.11.2020 18:18:02
Event 39, T11,12,13,14,15 100m SU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:13.02
50m: 34.24
100m: 1:13.02
(38.78)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 1:16.43 +3.41
50m: 37.52
100m: 1:16.43
(38.91)
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 1:16.68 +3.66
50m: 37.20
100m: 1:16.68
(39.48)
4 Anna  Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 1:17.19 +4.17
50m: 37.83
100m: 1:17.19
(39.36)
5 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:20.64 +7.62
50m: 39.02
100m: 1:20.64
(41.62)
6 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 1:22.00 +8.98
50m: 40.10
100m: 1:22.00
(41.90)
7 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet 1:23.61 +10.59
50m: 40.75
100m: 1:23.61
(42.86)
8 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 1:24.00 +10.98
50m: 41.62
100m: 1:24.00
(42.38)
9 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:24.18 +11.16
50m: 41.44
100m: 1:24.18
(42.74)
10 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:27.18 +14.16
50m: 42.60
100m: 1:27.18
(44.58)
11 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 1:27.46 +14.44
50m: 42.66
100m: 1:27.46
(44.80)
12 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:27.55 +14.53
50m: 42.94
100m: 1:27.55
(44.61)
13 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 1:34.21 +21.19
50m: 46.26
100m: 1:34.21
(47.95)
14 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:34.83 +21.81
50m: 46.56
100m: 1:34.83
(48.27)
15 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 1:35.52 +22.50
50m: 48.62
100m: 1:35.52
(46.90)
16 Verna Haapalainen 2008 Kajaanin Uimaseura 1:56.20 +43.18
50m: 56.76
100m: 1:56.20
(59.44)
Event official at: 1.11.2020 18:18:02
Event 39, T11,12,13,14,15 100m SU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 1:11.01
50m: 34.16
100m: 1:11.01
(36.85)
2 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:12.28 +1.27
50m: 34.99
100m: 1:12.28
(37.29)
3 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:12.50 +1.49
50m: 35.11
100m: 1:12.50
(37.39)
4 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:14.49 +3.48
50m: 37.18
100m: 1:14.49
(37.31)
5 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:15.26 +4.25
50m: 36.09
100m: 1:15.26
(39.17)
6 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 1:15.54 +4.53
50m: 35.65
100m: 1:15.54
(39.89)
7 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 1:15.58 +4.57
50m: 37.34
100m: 1:15.58
(38.24)
8 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 1:15.60 +4.59
50m: 37.31
100m: 1:15.60
(38.29)
9 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:17.11 +6.10
50m: 38.02
100m: 1:17.11
(39.09)
10 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:20.52 +9.51
50m: 38.47
100m: 1:20.52
(42.05)
11 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 1:20.74 +9.73
50m: 39.69
100m: 1:20.74
(41.05)
12 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 1:31.48 +20.47
50m: 43.01
100m: 1:31.48
(48.47)
13 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:33.44 +22.43
50m: 46.52
100m: 1:33.44
(46.92)
14 Venla Halmetoja 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:36.12 +25.11
50m: 47.82
100m: 1:36.12
(48.30)
- Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet DNS
Event official at: 1.11.2020 18:18:02
Event 39, T11,12,13,14,15 100m SU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:04.41
50m: 31.24
100m: 1:04.41
(33.17)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:04.49 +0.08
50m: 31.46
100m: 1:04.49
(33.03)
3 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 1:06.34 +1.93
50m: 32.18
100m: 1:06.34
(34.16)
4 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 1:08.87 +4.46
50m: 32.96
100m: 1:08.87
(35.91)
5 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:13.19 +8.78
50m: 35.24
100m: 1:13.19
(37.95)
6 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 1:15.50 +11.09
50m: 36.19
100m: 1:15.50
(39.31)
7 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:17.35 +12.94
50m: 36.27
100m: 1:17.35
(41.08)
8 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 1:17.67 +13.26
50m: 38.43
100m: 1:17.67
(39.24)
9 Angelica Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 1:17.82 +13.41
50m: 38.35
100m: 1:17.82
(39.47)
10 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:20.17 +15.76
50m: 38.97
100m: 1:20.17
(41.20)
11 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 1:20.60 +16.19
50m: 38.38
100m: 1:20.60
(42.22)
12 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 1:22.85 +18.44
50m: 40.61
100m: 1:22.85
(42.24)
13 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:24.04 +19.63
50m: 40.88
100m: 1:24.04
(43.16)
14 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 1:28.89 +24.48
50m: 43.51
100m: 1:28.89
(45.38)
Event official at: 1.11.2020 18:18:02
Event 39, T11,12,13,14,15 100m SU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:06.69
50m: 32.20
100m: 1:06.69
(34.49)
2 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 1:08.49 +1.80
50m: 32.85
100m: 1:08.49
(35.64)
3 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:10.55 +3.86
50m: 34.44
100m: 1:10.55
(36.11)
4 Alexia Tahkola 2005 Oulun Lohet 1:10.84 +4.15
50m: 34.58
100m: 1:10.84
(36.26)
5 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 1:14.29 +7.60
50m: 35.97
100m: 1:14.29
(38.32)
6 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 1:18.27 +11.58
50m: 37.99
100m: 1:18.27
(40.28)
7 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura 1:18.41 +11.72
50m: 38.36
100m: 1:18.41
(40.05)
8 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:19.50 +12.81
50m: 39.20
100m: 1:19.50
(40.30)
9 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 1:20.26 +13.57
50m: 38.80
100m: 1:20.26
(41.46)
10 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:22.58 +15.89
50m: 39.79
100m: 1:22.58
(42.79)
11 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 1:23.31 +16.62
50m: 40.54
100m: 1:23.31
(42.77)
12 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 1:23.95 +17.26
50m: 41.21
100m: 1:23.95
(42.74)
13 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 1:24.73 +18.04
50m: 40.89
100m: 1:24.73
(43.84)
14 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 1:29.01 +22.32
50m: 43.08
100m: 1:29.01
(45.93)
Event official at: 1.11.2020 18:18:02
2020-11-01 18:46:55 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner