2022-09-25   01:39:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 40, P12,13,14,15,16 100m SU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 1:14.98
50m: 37.48
100m: 1:14.98
(37.50)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:16.46 +1.48
50m: 38.15
100m: 1:16.46
(38.31)
3 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 1:21.93 +6.95
50m: 40.49
100m: 1:21.93
(41.44)
4 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 1:26.88 +11.90
50m: 42.05
100m: 1:26.88
(44.83)
5 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 1:28.19 +13.21
50m: 43.61
100m: 1:28.19
(44.58)
6 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 1:30.16 +15.18
50m: 43.88
100m: 1:30.16
(46.28)
7 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 1:31.59 +16.61
50m: 45.28
100m: 1:31.59
(46.31)
8 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:33.76 +18.78
50m: 46.98
100m: 1:33.76
(46.78)
9 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 1:35.18 +20.20
50m: 46.31
100m: 1:35.18
(48.87)
10 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 1:35.45 +20.47
50m: 46.73
100m: 1:35.45
(48.72)
11 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 1:35.82 +20.84
50m: 48.18
100m: 1:35.82
(47.64)
12 Matias Väänänen 2008 Oulun Lohet 1:39.14 +24.16
50m: 49.26
100m: 1:39.14
(49.88)
13 Okko-Pekka Häkkinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:42.03 +27.05
50m: 50.24
100m: 1:42.03
(51.79)
14 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 1:55.98 +41.00
50m: 55.47
100m: 1:55.98
(1:00.51)
- Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW6.6
Event official at: 1.11.2020 18:52:42
Event 40, P12,13,14,15,16 100m SU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:05.85
50m: 32.49
100m: 1:05.85
(33.36)
2 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura 1:16.37 +10.52
50m: 36.65
100m: 1:16.37
(39.72)
3 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 1:17.02 +11.17
50m: 37.28
100m: 1:17.02
(39.74)
4 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:18.92 +13.07
50m: 38.25
100m: 1:18.92
(40.67)
5 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:21.00 +15.15
50m: 39.90
100m: 1:21.00
(41.10)
6 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 1:21.54 +15.69
50m: 39.21
100m: 1:21.54
(42.33)
7 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 1:22.89 +17.04
50m: 40.51
100m: 1:22.89
(42.38)
8 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 1:23.74 +17.89
50m: 41.52
100m: 1:23.74
(42.22)
9 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 1:24.96 +19.11
50m: 42.91
100m: 1:24.96
(42.05)
10 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:25.36 +19.51
50m: 41.73
100m: 1:25.36
(43.63)
11 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 1:28.22 +22.37
50m: 43.85
100m: 1:28.22
(44.37)
12 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:29.84 +23.99
50m: 42.48
100m: 1:29.84
(47.36)
13 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 1:30.60 +24.75
50m: 43.84
100m: 1:30.60
(46.76)
Event official at: 1.11.2020 18:52:42
Event 40, P12,13,14,15,16 100m SU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 1:01.84
50m: 30.10
100m: 1:01.84
(31.74)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 1:06.96 +5.12
50m: 32.71
100m: 1:06.96
(34.25)
3 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 1:12.93 +11.09
50m: 34.75
100m: 1:12.93
(38.18)
4 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 1:13.14 +11.30
50m: 34.97
100m: 1:13.14
(38.17)
5 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:13.66 +11.82
50m: 35.73
100m: 1:13.66
(37.93)
6 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 1:15.60 +13.76
50m: 37.03
100m: 1:15.60
(38.57)
7 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 1:16.43 +14.59
50m: 37.00
100m: 1:16.43
(39.43)
8 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 1:18.85 +17.01
50m: 39.02
100m: 1:18.85
(39.83)
9 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 1:22.45 +20.61
50m: 39.90
100m: 1:22.45
(42.55)
10 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:22.98 +21.14
50m: 40.78
100m: 1:22.98
(42.20)
Event official at: 1.11.2020 18:52:42
Event 40, P12,13,14,15,16 100m SU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 1:06.96
50m: 32.13
100m: 1:06.96
(34.83)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:08.66 +1.70
50m: 33.02
100m: 1:08.66
(35.64)
Event official at: 1.11.2020 18:52:42
Event 40, P12,13,14,15,16 100m SU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 1:02.32
50m: 30.40
100m: 1:02.32
(31.92)
2 Eetu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 1:02.47 +0.15
50m: 30.74
100m: 1:02.47
(31.73)
3 Arttu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 1:04.56 +2.24
50m: 31.71
100m: 1:04.56
(32.85)
4 Vili Rantasuo 2004 Oulun Uinti 1906 1:07.60 +5.28
50m: 32.32
100m: 1:07.60
(35.28)
5 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 1:08.48 +6.16
50m: 33.04
100m: 1:08.48
(35.44)
Event official at: 1.11.2020 18:52:42
2020-11-01 18:52:48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner