2022-12-06   08:36:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tensta cup extra 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 1, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening 498 2:33.69 200m Medley
50m: 32.32
100m: 1:12.95
(40.63)
150m: 1:56.78
(43.83)
200m: 2:33.69
(36.91)
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening 537 2:45.56 200m Bröstsim
50m: 35.96
100m: 1:16.90
(40.94)
150m: 2:00.41
(43.51)
200m: 2:45.56
(45.15)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 496 2:19.42 200m Frisim
50m: 30.75
100m: 1:05.28
(34.53)
150m: 1:42.77
(37.49)
200m: 2:19.42
(36.65)
Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 301 3:01.66 200m Medley
50m: 39.32
100m: 1:30.16
(50.84)
150m: 2:22.61
(52.45)
200m: 3:01.66
(39.05)
Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening 367 2:34.13 200m Frisim
50m: 34.94
100m: 1:12.61
(37.67)
150m: 1:53.19
(40.58)
200m: 2:34.13
(40.94)
Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 490 2:20.00 200m Frisim
50m: 31.04
100m: 1:05.88
(34.84)
150m: 1:42.87
(36.99)
200m: 2:20.00
(37.13)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 366 2:50.30 200m Medley
50m: 36.69
100m: 1:22.53
(45.84)
150m: 2:09.36
(46.83)
200m: 2:50.30
(40.94)
Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 260 2:52.88 200m Frisim
50m: 37.40
100m: 1:22.72
(45.32)
150m: 2:08.36
(45.64)
200m: 2:52.88
(44.52)
Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening 208 3:06.18 200m Frisim
50m: 39.61
100m: 1:27.61
(48.00)
150m: 2:18.11
(50.50)
200m: 3:06.18
(48.07)
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 348 2:53.14 200m Medley
50m: 37.62
100m: 1:22.10
(44.48)
150m: 2:13.54
(51.44)
200m: 2:53.14
(39.60)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 411 2:40.76 200m Fjärilsim
50m: 35.28
100m: 1:17.01
(41.73)
150m: 1:59.95
(42.94)
200m: 2:40.76
(40.81)
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 389 2:43.33 200m Ryggsim
50m: 37.29
100m: 1:18.08
(40.79)
150m: 2:00.66
(42.58)
200m: 2:43.33
(42.67)
Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening 371 3:07.15 200m Bröstsim
50m: 41.47
100m: 1:29.31
(47.84)
150m: 2:18.30
(48.99)
200m: 3:07.15
(48.85)
2020-10-22 18:13:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 2, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 231 2:58.50 200m Medley
50m: 36.63
100m: 1:25.39
(48.76)
150m: 2:17.19
(51.80)
200m: 2:58.50
(41.31)
Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 407 2:42.06 200m Bröstsim
50m: 35.59
100m: 1:16.38
(40.79)
150m: 1:58.71
(42.33)
200m: 2:42.06
(43.35)
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 446 2:21.59 200m Fjärilsim
50m: 31.66
100m: 1:07.65
(35.99)
150m: 1:45.02
(37.37)
200m: 2:21.59
(36.57)
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 239 2:40.04 200m Frisim
50m: 35.90
100m: 1:18.18
(42.28)
150m: 2:01.07
(42.89)
200m: 2:40.04
(38.97)
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 237 2:40.52 200m Frisim
50m: 37.04
100m: 1:18.03
(40.99)
150m: 2:00.68
(42.65)
200m: 2:40.52
(39.84)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 383 2:30.95 200m Medley
50m: 31.35
100m: 1:10.40
(39.05)
150m: 1:54.04
(43.64)
200m: 2:30.95
(36.91)
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 303 2:43.12 200m Medley
50m: 34.09
100m: 1:15.42
(41.33)
150m: 2:06.57
(51.15)
200m: 2:43.12
(36.55)
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 290 2:39.44 200m Ryggsim
50m: 37.81
100m: 1:18.11
(40.30)
150m: 1:59.62
(41.51)
200m: 2:39.44
(39.82)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 554 2:00.94 200m Frisim
50m: 30.63
100m: 1:03.00
(32.37)
150m: 1:31.76
(28.76)
200m: 2:00.94
(29.18)
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 617 1:56.72 200m Frisim
50m: 27.58
100m: 57.39
(29.81)
150m: 1:27.94
(30.55)
200m: 1:56.72
(28.78)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 416 2:13.07 200m Frisim
50m: 30.23
100m: 1:03.75
(33.52)
150m: 1:38.25
(34.50)
200m: 2:13.07
(34.82)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 212 3:03.68 200m Medley
50m: 40.86
100m: 1:28.03
(47.17)
150m: 2:23.60
(55.57)
200m: 3:03.68
(40.08)
Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening 497 2:05.37 200m Frisim
50m: 29.19
100m: 1:01.66
(32.47)
150m: 1:33.72
(32.06)
200m: 2:05.37
(31.65)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 433 2:22.97 200m Fjärilsim
50m: 31.44
100m: 1:07.88
(36.44)
150m: 1:45.89
(38.01)
200m: 2:22.97
(37.08)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 315 2:41.02 200m Medley
50m: 32.93
100m: 1:14.54
(41.61)
150m: 2:04.21
(49.67)
200m: 2:41.02
(36.81)
2020-10-22 18:21:16 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 3, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 594 4:38.22 400m Frisim
50m: 33.00
100m: 1:08.55
(35.55)
150m: 1:44.10
(35.55)
200m: 2:19.33
(35.23)
250m: 2:54.58
(35.25)
300m: 3:29.62
(35.04)
350m: 4:04.21
(34.59)
400m: 4:38.22
(34.01)
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 432 5:09.29 400m Frisim
50m: 35.18
100m: 1:12.72
(37.54)
150m: 1:51.68
(38.96)
200m: 2:30.53
(38.85)
250m: 3:09.91
(39.38)
300m: 3:49.79
(39.88)
350m: 4:30.52
(40.73)
400m: 5:09.29
(38.77)
Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 569 4:42.23 400m Frisim
50m: 32.88
100m: 1:07.77
(34.89)
150m: 1:43.00
(35.23)
200m: 2:18.50
(35.50)
250m: 2:53.95
(35.45)
300m: 3:29.95
(36.00)
350m: 4:05.92
(35.97)
400m: 4:42.23
(36.31)
2020-10-22 18:27:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 4, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 486 4:29.80 400m Frisim
50m: 30.84
100m: 1:04.54
(33.70)
150m: 1:39.38
(34.84)
200m: 2:13.60
(34.22)
250m: 2:48.35
(34.75)
300m: 3:22.70
(34.35)
350m: 3:56.85
(34.15)
400m: 4:29.80
(32.95)
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 465 4:33.91 400m Frisim
50m: 30.37
100m: 1:03.61
(33.24)
150m: 1:38.51
(34.90)
200m: 2:13.85
(35.34)
250m: 2:48.81
(34.96)
300m: 3:23.85
(35.04)
350m: 3:58.94
(35.09)
400m: 4:33.91
(34.97)
Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 378 5:24.68 400m Medley
50m: 32.23
100m: 1:10.51
(38.28)
150m: 1:51.80
(41.29)
200m: 2:32.69
(40.89)
250m: 3:20.16
(47.47)
300m: 4:08.49
(48.33)
350m: 4:47.15
(38.66)
400m: 5:24.68
(37.53)
Marcus Larsson 2003 Spårvägen Simförening 488 4:29.57 400m Frisim
50m: 30.47
100m: 1:03.82
(33.35)
150m: 1:38.12
(34.30)
200m: 2:13.03
(34.91)
250m: 2:47.52
(34.49)
300m: 3:22.16
(34.64)
350m: 3:56.69
(34.53)
400m: 4:29.57
(32.88)
2020-10-22 18:34:45 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 5, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 427 1:12.88 100m Ryggsim
50m: 35.36
100m: 1:12.88
(37.52)
Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 481 1:04.12 100m Frisim
50m: 30.49
100m: 1:04.12
(33.63)
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 350 1:20.13 100m Medley
50m: 38.18
100m: 1:20.13
(41.95)
Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 231 1:29.42 100m Ryggsim
50m: 41.95
100m: 1:29.42
(47.47)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 361 1:10.55 100m Frisim
50m: 33.32
100m: 1:10.55
(37.23)
Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 229 1:22.08 100m Frisim
50m: 38.50
100m: 1:22.08
(43.58)
Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening 268 1:17.86 100m Frisim
50m: 37.48
100m: 1:17.86
(40.38)
Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening 374 1:26.50 100m Bröstsim
50m: 40.55
100m: 1:26.50
(45.95)
Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening 185 1:28.17 100m Frisim
50m: 41.31
100m: 1:28.17
(46.86)
Amanda Takala 2004 Spårvägen Simförening 589 59.94 100m Frisim
50m: 29.14
100m: 59.94
(30.80)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 458 1:13.28 100m Medley
50m: 34.04
100m: 1:13.28
(39.24)
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 396 1:14.74 100m Ryggsim
50m: 36.78
100m: 1:14.74
(37.96)
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 372 1:15.91 100m Fjärilsim
50m: 34.19
100m: 1:15.91
(41.72)
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 224 1:32.97 100m Medley
50m: 43.76
100m: 1:32.97
(49.21)
2020-10-22 18:45:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 6, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 237 1:12.57 100m Frisim
50m: 34.33
100m: 1:12.57
(38.24)
Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 429 1:13.68 100m Bröstsim
50m: 34.60
100m: 1:13.68
(39.08)
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 255 1:10.82 100m Frisim
50m: 33.75
100m: 1:10.82
(37.07)
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 218 1:14.59 100m Frisim
50m: 35.52
100m: 1:14.59
(39.07)
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 379 1:16.83 100m Bröstsim
50m: 36.70
100m: 1:16.83
(40.13)
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 346 1:08.44 100m Fjärilsim
50m: 30.81
100m: 1:08.44
(37.63)
Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 282 1:14.53 100m Ryggsim
50m: 35.75
100m: 1:14.53
(38.78)
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 509 1:02.92 100m Medley
50m: 28.95
100m: 1:02.92
(33.97)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 365 1:07.22 100m Fjärilsim
50m: 31.22
100m: 1:07.22
(36.00)
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 315 1:06.04 100m Frisim
50m: 31.30
100m: 1:06.04
(34.74)
Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening 153 1:23.89 100m Frisim
50m: 38.44
100m: 1:23.89
(45.45)
Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening 300 1:07.08 100m Frisim
50m: 31.27
100m: 1:07.08
(35.81)
Kristian Kasper 2007 Spårvägen Simförening 272 1:25.78 100m Bröstsim
50m: 39.24
100m: 1:25.78
(46.54)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 227 1:13.65 100m Frisim
50m: 35.59
100m: 1:13.65
(38.06)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 545 54.99 100m Frisim
50m: 26.15
100m: 54.99
(28.84)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 247 1:16.55 100m Fjärilsim
50m: 35.10
100m: 1:16.55
(41.45)
2020-10-22 18:50:55 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 7, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening 412 2:40.21 200m Ryggsim
50m: 37.13
100m: 1:17.72
(40.59)
150m: 1:58.98
(41.26)
200m: 2:40.21
(41.23)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 486 2:34.96 200m Medley
50m: 33.18
100m: 1:13.87
(40.69)
150m: 1:58.81
(44.94)
200m: 2:34.96
(36.15)
2020-10-22 19:11:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 8, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 454 2:09.29 200m Frisim
50m: 30.57
100m: 1:03.15
(32.58)
150m: 1:36.61
(33.46)
200m: 2:09.29
(32.68)
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 327 2:54.26 200m Bröstsim
50m: 39.82
100m: 1:24.36
(44.54)
150m: 2:09.19
(44.83)
200m: 2:54.26
(45.07)
2020-10-22 18:57:30 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 9, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening 463 1:10.55 100m Fjärilsim
50m: 32.72
100m: 1:10.55
(37.83)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 401 1:14.00 100m Fjärilsim
50m: 34.14
100m: 1:14.00
(39.86)
Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 322 1:13.24 100m Frisim
50m: 34.88
100m: 1:13.24
(38.36)
Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening 408 1:13.60 100m Fjärilsim
50m: 33.12
100m: 1:13.60
(40.48)
Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 244 1:20.38 100m Frisim
50m: 37.05
100m: 1:20.38
(43.33)
Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening 292 1:25.13 100m Medley
50m: 39.56
100m: 1:25.13
(45.57)
Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening 288 1:25.53 100m Medley
50m: 41.00
100m: 1:25.53
(44.53)
Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 268 1:36.65 100m Bröstsim
50m: 44.20
100m: 1:36.65
(52.45)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 357 1:17.32 100m Ryggsim
50m: 37.84
100m: 1:17.32
(39.48)
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 445 1:05.81 100m Frisim
50m: 31.44
100m: 1:05.81
(34.37)
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 222 1:30.54 100m Ryggsim
50m: 44.83
100m: 1:30.54
(45.71)
Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 474 1:19.97 100m Bröstsim
50m: 37.37
100m: 1:19.97
(42.60)
2020-10-22 19:04:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 10, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 174 1:26.04 100m Fjärilsim
50m: 38.09
100m: 1:26.04
(47.95)
Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 308 1:11.14 100m Fjärilsim
50m: 31.43
100m: 1:11.14
(39.71)
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 206 1:34.11 100m Bröstsim
50m: 44.86
100m: 1:34.11
(49.25)
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 183 1:37.92 100m Bröstsim
50m: 46.41
100m: 1:37.92
(51.51)
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 350 1:18.87 100m Bröstsim
50m: 36.78
100m: 1:18.87
(42.09)
Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 289 1:07.90 100m Frisim
50m: 32.35
100m: 1:07.90
(35.55)
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 436 1:03.39 100m Fjärilsim
50m: 28.96
100m: 1:03.39
(34.43)
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 245 1:28.77 100m Bröstsim
50m: 41.62
100m: 1:28.77
(47.15)
Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening 129 1:49.80 100m Bröstsim
50m: 51.34
100m: 1:49.80
(58.46)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 550 54.83 100m Frisim
50m: 26.75
100m: 54.83
(28.08)
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 558 54.57 100m Frisim
50m: 26.34
100m: 54.57
(28.23)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 158 1:30.29 100m Ryggsim
50m: 44.87
100m: 1:30.29
(45.42)
Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening 455 1:05.31 100m Medley
50m: 30.32
100m: 1:05.31
(34.99)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 440 1:13.08 100m Bröstsim
50m: 33.93
100m: 1:13.08
(39.15)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 316 1:05.92 100m Frisim
50m: 31.39
100m: 1:05.92
(34.53)
2020-10-22 19:10:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 11, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 474 2:21.58 200m Frisim
50m: 33.05
100m: 1:08.88
(35.83)
150m: 1:45.16
(36.28)
200m: 2:21.58
(36.42)
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 345 2:49.88 200m Ryggsim
50m: 40.22
100m: 1:22.94
(42.72)
150m: 2:06.87
(43.93)
200m: 2:49.88
(43.01)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 351 2:36.51 200m Frisim
50m: 34.20
100m: 1:12.70
(38.50)
150m: 1:54.76
(42.06)
200m: 2:36.51
(41.75)
Amanda Takala 2004 Spårvägen Simförening 572 2:26.72 200m Medley
50m: 32.63
100m: 1:09.76
(37.13)
150m: 1:53.56
(43.80)
200m: 2:26.72
(33.16)
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 445 2:24.63 200m Frisim
50m: 32.87
100m: 1:09.36
(36.49)
150m: 1:47.07
(37.71)
200m: 2:24.63
(37.56)
2020-10-22 19:13:48 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 12, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 399 2:28.87 200m Medley
50m: 34.10
100m: 1:12.72
(38.62)
150m: 1:55.29
(42.57)
200m: 2:28.87
(33.58)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 371 2:47.20 200m Bröstsim
50m: 38.95
100m: 1:21.96
(43.01)
150m: 2:04.77
(42.81)
200m: 2:47.20
(42.43)
Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening DSQ 200m Medley
Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 305 2:36.79 200m Ryggsim
50m: 36.89
100m: 1:16.99
(40.10)
150m: 1:57.56
(40.57)
200m: 2:36.79
(39.23)
Kristian Kasper 2007 Spårvägen Simförening 240 3:13.28 200m Bröstsim
50m: 43.43
100m: 1:32.83
(49.40)
150m: 2:23.09
(50.26)
200m: 3:13.28
(50.19)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 420 2:26.29 200m Medley
50m: 31.29
100m: 1:09.19
(37.90)
150m: 1:53.55
(44.36)
200m: 2:26.29
(32.74)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 433 2:19.55 200m Ryggsim
50m: 32.81
100m: 1:08.59
(35.78)
150m: 1:44.77
(36.18)
200m: 2:19.55
(34.78)
2020-10-22 19:21:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner