2021-10-20   21:52:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Finnish Open Grand Prix 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Day 1 heats

Document
Results
Finnish Open Grand Prix 2020
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Suomen Uimaliitto & Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Nov 14, 2020 to Nov 15, 2020
Event 13, 50m Freestyle Women - Heat
SE 24.90 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Tukholma 7.4.2018
NSE 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis (FIN) Hodmezovasarhely, HUN 9.7.2016
OA 24.77
NEM A 26.31
EMA 25.18
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani 746 26.09 QA
Entry time: 25.57 (+0.52)
2 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo 708 26.55 +0.46 QA
Entry time: 25.99 (+0.56)
3 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit 703 26.61 +0.52 QA
Entry time: 26.13 (+0.48)
4 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo 682 26.89 +0.80 QA
Entry time: 26.58 (+0.31)
5 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb 681 26.90 +0.81 QA
Entry time: 26.39 (+0.51)
6 helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 652 27.29 +1.20 QA
Entry time: 27.54 (-0.25)
7 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb 651 27.31 +1.22 QA
Entry time: 26.40 (+0.91)
8 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani 650 27.32 +1.23 QA
Entry time: 26.63 (+0.69)
9 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä 649 27.33 +1.24 QB
Entry time: 27.82 (-0.49)
10 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani 641 27.45 +1.36 QB
Entry time: 26.63 (+0.82)
11 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 632 27.57 +1.48 QB
Entry time: 26.87 (+0.70)
12 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap 632 27.58 +1.49 QB
Entry time: 27.46 (+0.12)
13 veera kivirinta 1995 TaTu Tampere 626 27.66 +1.57 QB
Entry time: 27.06 (+0.60)
14 Sonja Pentti 1999 Kampuksen Plaani 623 27.71 +1.62 QB
Entry time: 27.21 (+0.50)
15 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura 613 27.86 +1.77 QB
Entry time: 27.55 (+0.31)
16 Vilja Grundström 2003 Vanders 612 27.87 +1.78 QB
Entry time: 27.83 (+0.04)
17 Nina Haltia 1999 Vanders 608 27.93 +1.84
Entry time: 27.15 (+0.78)
18 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 606 27.97 +1.88
Entry time: 27.78 (+0.19)
19 Reetta Kanervo 1999 Helsingfors Simsällskap 602 28.02 +1.93
Entry time: 26.55 (+1.47)
20 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja 600 28.05 +1.96
Entry time: 27.94 (+0.11)
21 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap 595 28.13 +2.04
Entry time: 27.62 (+0.51)
22 Saana Yritys 2003 Hyvinkään Uimaseura 580 28.37 +2.28
Entry time: 28.16 (+0.21)
23 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 580 28.38 +2.29
Entry time: 27.89 (+0.49)
24 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 579 28.39 +2.30
Entry time: 28.93 (-0.54)
25 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura 575 28.45 +2.36
Entry time: 28.45 (=)
26 Claudia Åvist 1997 TaTu Tampere 572 28.50 +2.41
Entry time: 28.44 (+0.06)
26 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb 572 28.50 +2.41
Entry time: 27.89 (+0.61)
28 Olga Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 572 28.51 +2.42
Entry time: 28.36 (+0.15)
28 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb 572 28.51 +2.42
Entry time: 28.02 (+0.49)
30 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 571 28.52 +2.43
Entry time: 28.43 (+0.09)
31 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere 565 28.62 +2.53
Entry time: 28.25 (+0.37)
32 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 565 28.63 +2.54
Entry time: 29.31 (-0.68)
33 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 563 28.65 +2.56
Entry time: 28.80 (-0.15)
34 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 559 28.72 +2.63
Entry time: 29.87 (-1.15)
35 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti 559 28.73 +2.64
Entry time: 27.88 (+0.85)
36 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 558 28.74 +2.65
Entry time: 29.20 (-0.46)
37 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 558 28.75 +2.66
Entry time: 29.03 (-0.28)
37 Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura 558 28.75 +2.66
Entry time: 29.55 (-0.80)
39 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere 556 28.77 +2.68
Entry time: 28.66 (+0.11)
40 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 549 28.89 +2.80
Entry time: 27.92 (+0.97)
41 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra 545 28.97 +2.88
Entry time: 30.00 (-1.03)
42 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap 537 29.12 +3.03
Entry time: 29.41 (-0.29)
43 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 533 29.18 +3.09
Entry time: 29.00 (+0.18)
44 Sofia Martinkauppi 2003 TaTu Tampere 532 29.21 +3.12
Entry time: 29.37 (-0.16)
45 Venla  Suihkonen 2002 Octopus Lohja 531 29.22 +3.13
Entry time: 28.74 (+0.48)
46 Pauliina  Lohilahti 2002 Oulun Lohet 531 29.23 +3.14
Entry time: 28.79 (+0.44)
47 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit 530 29.24 +3.15
Entry time: 29.28 (-0.04)
48 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani 529 29.26 +3.17
Entry time: 29.11 (+0.15)
49 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 528 29.28 +3.19
Entry time: 29.09 (+0.19)
50 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 527 29.30 +3.21
Entry time: 29.95 (-0.65)
51 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura 526 29.31 +3.22
Entry time: 29.58 (-0.27)
52 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit 524 29.35 +3.26
Entry time: 29.59 (-0.24)
52 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 524 29.35 +3.26
Entry time: 29.80 (-0.45)
54 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry 523 29.36 +3.27
Entry time: 28.74 (+0.62)
55 Liinu  Louhikoski 2004 Vanders 523 29.37 +3.28
Entry time: 28.58 (+0.79)
56 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 522 29.39 +3.30
Entry time: 29.51 (-0.12)
57 Sanni Kilponen 2001 Porin Uimaseura 520 29.43 +3.34
Entry time: 28.76 (+0.67)
57 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 520 29.43 +3.34
Entry time: 29.52 (-0.09)
59 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap 514 29.54 +3.45
Entry time: 28.51 (+1.03)
60 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 509 29.64 +3.55
Entry time: 28.73 (+0.91)
61 Lumi-Ellen Luoma 2005 Hyvinkään Uimaseura 507 29.68 +3.59
Entry time: 30.28 (-0.60)
62 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 505 29.71 +3.62
Entry time: 29.28 (+0.43)
63 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 505 29.72 +3.63
Entry time: 30.52 (-0.80)
64 Laura  Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 504 29.73 +3.64
Entry time: 29.27 (+0.46)
65 Vilhelmiina Wegelius 2002 Joensuun Uimaseura ry 503 29.75 +3.66
Entry time: 30.11 (-0.36)
66 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit 503 29.76 +3.67
Entry time: 29.99 (-0.23)
67 Oona Kokko 2003 Uinti Imatra 502 29.77 +3.68
Entry time: 30.51 (-0.74)
68 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb 499 29.84 +3.75
Entry time: 30.67 (-0.83)
69 Taiga Yritys 2003 Hyvinkään Uimaseura 497 29.87 +3.78
Entry time: 29.31 (+0.56)
70 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura 497 29.88 +3.79
Entry time: 29.70 (+0.18)
71 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 496 29.90 +3.81
Entry time: 30.06 (-0.16)
72 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 495 29.91 +3.82
Entry time: 30.05 (-0.14)
73 Anni-Maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 494 29.93 +3.84
Entry time: 29.96 (-0.03)
74 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 494 29.94 +3.85
Entry time: 30.10 (-0.16)
75 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 493 29.96 +3.87
Entry time: 30.13 (-0.17)
76 Maiju Rajaniemi 2002 Kokkolan Uimaseura 492 29.97 +3.88
Entry time: 30.17 (-0.20)
77 Veera Lahtinen 2002 Kokkolan Uimaseura 491 29.99 +3.90
Entry time: 29.39 (+0.60)
78 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani 490 30.02 +3.93
Entry time: 30.14 (-0.12)
79 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 488 30.05 +3.96
Entry time: 30.15 (-0.10)
79 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 488 30.05 +3.96
Entry time: 29.78 (+0.27)
81 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura 485 30.11 +4.02
Entry time: 29.68 (+0.43)
81 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura 485 30.11 +4.02
Entry time: 28.93 (+1.18)
83 Emma Issakainen 2002 Uinti Imatra 484 30.13 +4.04
Entry time: 30.25 (-0.12)
84 Sanni Knuutila 1997 Aurajoen Uinti Ry 479 30.25 +4.16
Entry time: 29.65 (+0.60)
85 Maria Yritys 2002 Hyvinkään Uimaseura 478 30.27 +4.18
Entry time: 30.40 (-0.13)
86 Vilma Hjelt 2004 Pieksän Kuutit 476 30.30 +4.21
Entry time: 30.64 (-0.34)
87 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap 475 30.33 +4.24
Entry time: 30.09 (+0.24)
88 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 473 30.36 +4.27
Entry time: 29.68 (+0.68)
89 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 472 30.40 +4.31
Entry time: 30.26 (+0.14)
90 Jasmin Vacker 1999 Vanders 470 30.44 +4.35
Entry time: 30.52 (-0.08)
91 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 467 30.50 +4.41
Entry time: 30.27 (+0.23)
92 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 466 30.52 +4.43
Entry time: 29.52 (+1.00)
93 Erin Ekroos 2002 Riihimäen Uimaseura 465 30.55 +4.46
Entry time: 30.17 (+0.38)
94 Anna Rantanen 2001 TaTu Tampere 464 30.56 +4.47
Entry time: 29.59 (+0.97)
95 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 460 30.65 +4.56
Entry time: 29.31 (+1.34)
96 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 458 30.70 +4.61
Entry time: 30.46 (+0.24)
97 Emilia Härkönen 2001 Kokkolan Uimaseura 441 31.09 +5.00
Entry time: 29.70 (+1.39)
98 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 440 31.12 +5.03
Entry time: 29.16 (+1.96)
99 Kiia Kinnunen 2003 TaTu Tampere 429 31.36 +5.27
Entry time: 29.71 (+1.65)
100 Aino Paju 2003 Vanders 417 31.66 +5.57
Entry time: 30.64 (+1.02)
101 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit 143 45.16 +19.07 S10
Entry time: 43.79 (+1.37)
- Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4.
Event official at: 14.11.2020 12:06:51
2020-11-14 12:26:32 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner